Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.   .. 10 11 12 13 14 15 16 ..  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
dodge
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Ah las olla. Härra on korra elus miskid paremad ja uuemad rehvid vist ostnud, nüüd ei oska enam kuidagi olla.
Pildistab neid ja räägib, kui saastad kõik muud rehvid on. Ilmselt ei raatsi neid auto all pannagi, hoiab voodi all.
Siis hea vaadata, kas on ikka alles.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 13:12
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
dodge: Ah las olla. Härra on korra elus miskid paremad ja uuemad rehvid vist ostnud, nüüd ei oska enam kuidagi olla.
Pildistab neid ja räägib, kui saastad kõik muud rehvid on. Ilmselt ei raatsi neid auto all pannagi, hoiab voodi all.
Siis hea vaadata, kas on ikka alles.
Vaata kulla mees, sina targutad niisama ja kui ma isegi Sind peaks teadma, siis praegune jutt on samahea kui koerasitt!
Mina aga lähen õue, panen auto käima, teen PILDI M+S saastrehvidest, mis on 100% legaalsed praeguse seaduse juures, teen RAFiga pisikese tiiru kinnisõidetud lumel Nõmme tänavatel ja OSKAN Sulle ja ka teistele öelda, MIS VAHE ON normaalsel TALVErehvil hetkel maja ees-õuel olevate teiste autode ja selle "saasta" vahel!!! Sa mees ära targuta ja pauguta, kui ise loll oled, onju!
Ja siis värsked, 22.11.2014 kell 12.00 keskpäeval tehtud pildid "asjadest" nimega GT Radial, mis kõlbavad Läti imebussi all SUVEL ideaalselt kruusateedel kihutada aga ma ei saanud koduesiselt minema ilma nõksutamata:


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 13:45
wagoneer
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Eile kui sadas maha vihm ja teed läksid libedaks liiklesin ma oma kastikaga. Kastikal all BFG-d. Ütleme,et libedad olid aga ei midagi mõistuse vastast. Sai pidama ja sai ka minema. Ja audi vend kes lükati sirgel arvas,et ma tropp liiga aeglaselt sõidan(ühtne vool oli vast 45km/h) ning minust ja teistest quattro eeliseid kasutades mööda lendas keskmist näppu näidates maandus kurvike edasi puude vahel. Igal oinal on oma mihklipäev lihtsalt. Õnneks vist sai ta auto vähem mõlkida kui uhkus.

Viimis sai tuttavaga tehtud väike katse. MIna kastikaga 4wd ja tema oma uue GL maasturiga millel all siis popid lamellid. Kiirendades libedal(asfaldil selline pool debiilne "kare" jää peal) ei tekkinud kastika paremas kohaltvõtus tänu 0 abilie ja reaalselt 3-ele vedavale rattale mingit küsimust(seda siis otse sirgelt liikudes). GL vilgutas ja jaotas jõudusid vasakule/paremale ette ja taha :D

Aga siis üritasime 70km/h seisma jääda :D :D. Siis kui mina lõpuks seisma sain oli tema juba autost väljas ja tegi suitsu :D



____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 14:28
dodge
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Eks ta mingis eluetapis nii lähebki, et aastad kogunevad ja tahaks oma tarkust teistelegi jagada.
Laupäeva hommikuti RAF-i rattaid pildistada polegi veel kõige hullem variant. Jõudu ja jaksu!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 14:47
1 edit. Last edited 22.11.2014 at 14:47 by dodge
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
wagoneer:Aga siis üritasime 70km/h seisma jääda :D :D. Siis kui mina lõpuks seisma sain oli tema juba autost väljas ja tegi suitsu :D
Just-just :D
Aga Sulle, kui ka nende "eriliste kollide" fännile: kuigi ma "sõimasin" äsja GT Radiali saastaks, siis tegelikkuses on ta vägagi kõva tegija just kaubiku- ja maasturirehvide maailmas. Asjalood rehvide märgistamsiega on aga viiamsel mõnel aastal radikaalselt muutunud. Kas see nüüd kõigi ja kõige kohta käib, kui vähegi endast lugupidavad tootjad, kes tahavad erinevate riikidega hästi läbi saada ja oma toodangut legaalselt müüa, on lõpetanud MS märgistuse toppimise igasugusele jurale. Just eriliselt käib see kaubikute all-seasoni ja maasturite MUDArehvide kohta. Kuna see S oli lihtsalt kohustuslik lisatäht aga sisu sellel polnud, siiis täna märgistab näiteks GT RAdial oma eriti ekstreemse ja spetsiaalse MUDArehvi nii: 4X4 MUD ilma igasuguse lisa"essita". Ja ei teki mitte kusagil maailma nurgas, kus on TALVErehvid kohustuslikud, probleeme et keegi sellistega reaalses talves sõitma kipuks. Aga kui vaadata kodukatelt UUTE moodsate rehvide kohta, siis enam-vähem kõik kvaliteettootjad märgistavad oma TALVErehve hoopis selle uue ja "moodsa" märgistusega. Ja näeb VAID tugevalt lamellitud rehvimustreid!

Aga siis on ju maailm veel täis seda "vanakooli" MS-märgistusega rehvindust, mis ei olegi kunagi mõeldud TALVErehviks, nagu RAFiku all olevad "mõne aasta tagused" C-isendid. GT RAdialil on TÄNA reaalseks legaalseks TALVErehviks vaid Maxmiler WT.
Aga millega siis meil siiani reaalsuses sõidetakse, sest keegi midagi ette heita ei saa, ongi need MS ja mustrit lubatust natuke rohkem. Siis loedki järjekordselt, kuidas "auto kaldus vastassuunda, põrkas kokku rekkaga, kolm laipa aga rehvid vastasid nõuetele". Ja siis sellised tegelased on ka need, kes kräunuvad, et "ainult naastrehv", sest kui sellele samale silerehvile naastud juurde pookida, siis jah - see äkki isegi midagigi hakkab pidama - aga jääb ikkagi valgusaasta kaugusele moodsast ja TALVEKS projekteeritud lamellist.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 15:53
Riho
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Priit - millal RAF'iga sõita saab :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 16:06
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Riho: Priit - millal RAF'iga sõita saab :)
Tänaöine "marsruuttakso" ring on juba täisbronnitud Talveralli Kohtunikele :D Kahjuks... Aga Sa pead Allaniga alias Versoga rääkima ;)

Mis aga siis veel maastureid puudutab: seesinane sõber vahetas L-R'i D-Maxi vastu ja "avastasime", et rehvidel polegi MS asju peal. Samas "alles" oli see elementaarne, et sellistel A/T'del oli see 99% olemas ning dets-märts igati legaalne.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 16:17
Astro-97
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
wagoneer: Eile kui sadas maha vihm ja teed läksid libedaks liiklesin ma oma kastikaga. Kastikal all BFG-d. Ütleme,et libedad olid aga ei midagi mõistuse vastast. Sai pidama ja sai ka minema. Ja audi vend kes lükati sirgel arvas,et ma tropp liiga aeglaselt sõidan(ühtne vool oli vast 45km/h) ning minust ja teistest quattro eeliseid kasutades mööda lendas keskmist näppu näidates maandus kurvike edasi puude vahel. Igal oinal on oma mihklipäev lihtsalt. Õnneks vist sai ta auto vähem mõlkida kui uhkus.

Viimis sai tuttavaga tehtud väike katse. MIna kastikaga 4wd ja tema oma uue GL maasturiga millel all siis popid lamellid. Kiirendades libedal(asfaldil selline pool debiilne "kare" jää peal) ei tekkinud kastika paremas kohaltvõtus tänu 0 abilie ja reaalselt 3-ele vedavale rattale mingit küsimust(seda siis otse sirgelt liikudes). GL vilgutas ja jaotas jõudusid vasakule/paremale ette ja taha :D

Aga siis üritasime 70km/h seisma jääda :D :D. Siis kui mina lõpuks seisma sain oli tema juba autost väljas ja tegi suitsu :D



kuidas HHR ennast üleval peab nüüd ?


____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 16:54
wagoneer
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
HHR-il on all Goodyear ultra grip naelad. Nüüd siis kolmandat hooaega. Eelnevatel pole probleeme olnud igaljuhul. Ausalt öeldes ronib lumes/lumepudrus üllatavalt hästi.

quote:
Astro-97:
quote:
wagoneer: Eile kui sadas maha vihm ja teed läksid libedaks liiklesin ma oma kastikaga. Kastikal all BFG-d. Ütleme,et libedad olid aga ei midagi mõistuse vastast. Sai pidama ja sai ka minema. Ja audi vend kes lükati sirgel arvas,et ma tropp liiga aeglaselt sõidan(ühtne vool oli vast 45km/h) ning minust ja teistest quattro eeliseid kasutades mööda lendas keskmist näppu näidates maandus kurvike edasi puude vahel. Igal oinal on oma mihklipäev lihtsalt. Õnneks vist sai ta auto vähem mõlkida kui uhkus.

Viimis sai tuttavaga tehtud väike katse. MIna kastikaga 4wd ja tema oma uue GL maasturiga millel all siis popid lamellid. Kiirendades libedal(asfaldil selline pool debiilne "kare" jää peal) ei tekkinud kastika paremas kohaltvõtus tänu 0 abilie ja reaalselt 3-ele vedavale rattale mingit küsimust(seda siis otse sirgelt liikudes). GL vilgutas ja jaotas jõudusid vasakule/paremale ette ja taha :D

Aga siis üritasime 70km/h seisma jääda :D :D. Siis kui mina lõpuks seisma sain oli tema juba autost väljas ja tegi suitsu :D



kuidas HHR ennast üleval peab nüüd ?



____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 17:29
supp
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
dodge: Minu autol on 2 jooksu tpms anduritega. Kas ma tohin ikka kasutada neid, või pean nad ära kiskuma velgede küljest?
Ei julgegi enam autoga sõita ja olla - ei tea kuidas on õige...
nohjah, sul on see võimalus olemas, ju siis omad vanakooli massinat, kaasaeksel autol pole velje sees rõhuandurit - vaid auto rummus, ehk siis auto annab teada rõhu muutusest kui rataste diameeter hakkab erinema, vot ei tea, kas see ka siis hakkab viga viskama kui mitte originaal mõõtu rehvid alla viskad
niipalju kui mina olen kuulnud siis osades põhjamaades on auto orig mööt passis kirjas ja rehvitöökodal keeld muud mõõtu rattaid installida, ehk kui passis on 275/40r20 siis sellise talverehviga pead sõitma ja kogu moos - ilmselt on meil ka varsti nii

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 18:21
mrtn
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
PlyVal64: Mis aga siis veel maastureid puudutab: seesinane sõber vahetas L-R'i D-Maxi vastu ja "avastasime", et rehvidel polegi MS asju peal. Samas "alles" oli see elementaarne, et sellistel A/T'del oli see 99% olemas ning dets-märts igati legaalne.

2008 2. jaanuaril sain oma uue pargika kätte, millel olid all Dunlop Grantrek ST30, M+S, mis mitte ühtegi omaduse järgi talvel kasutamiseks ei kõlba.



Kuna 2. jaanuariks polnud ühelgi rehvifirmal enam mingit laoseisu jäänud, eriti tollal haruldast 225/60R18, siis kütsin 3. jaanuaril nendesamade plastikrehvidega Saaremaale. Õnneks oli väljas korralik külmaperiood, ja teed kuivad.

Mazda 6 all olnud Nokianide peale oli juba kirjutatud "M+S in North America only". Ameerikas on jää karedam, aga nii palju nad on õppinud, et kas enam ei ole M+S peal või siis vähemalt pole "nõuetele vastavad".

Osad kohalviibijad äkki mäletavad ühte maastur.ee korraldatud talvesafarit 24. veebruaril mingil x-aastal, kus üks mees oli Lexus RX300-ga kohale tulnud, mingid M+S Bridgestone Duelerid all ja teda siis RAMi sabas mäest üles ja alla veeti. Korraldaja veel kiitis, et "lamell on all". Asi pole ainult põikpäises M+S kummardamises vaid inimesed ei teegi orgaaniliselt asjadel vahet ega saa aru, mismoodi maailm töötab, rehvid selle sees.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 18:48
1 edit. Last edited 22.11.2014 at 18:55 by mrtn
Astro-97
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Bridg. Dueler... ojaa. mäletan astro all selliseid. ei edasi, ega tagasi....:p

____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 19:35
Astro-97
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Wagoneerihärrale: HHR-il on all Goodyear ultra grip naelad. Nüüd siis kolmandat hooaega. Eelnevatel pole probleeme olnud igaljuhul. Ausalt öeldes ronib lumes/lumepudrus üllatavalt hästi.

+10. Ronib tõesti hästi, esiveoline ju ka, aga sul seal automaat, kas sellel seal ei hakka rakenduma kohati pärssivaid elektroonilisi sõpru ja abimehi ?
Mul on manual, nagu sa tead ja sel pole ühtki pärssivat asja, täna oli päris lahe kõrvaltänavate pudrus sebida :)


____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 19:42
wagoneer
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Seal on ikka need abimehed ka olemas aga annab üllatavalt palju mänguruumi enne kui sekkuvad.

quote:
Astro-97: Wagoneerihärrale: HHR-il on all Goodyear ultra grip naelad. Nüüd siis kolmandat hooaega. Eelnevatel pole probleeme olnud igaljuhul. Ausalt öeldes ronib lumes/lumepudrus üllatavalt hästi.

+10. Ronib tõesti hästi, esiveoline ju ka, aga sul seal automaat, kas sellel seal ei hakka rakenduma kohati pärssivaid elektroonilisi sõpru ja abimehi ?
Mul on manual, nagu sa tead ja sel pole ühtki pärssivat asja, täna oli päris lahe kõrvaltänavate pudrus sebida :)



____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 20:09
wagoneer
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Kuna see siin rehvi teema on siis üks väike katse/tõdemus veel.
Autodeks siis mikro suuruses Smart. Kaks identset pilli.
Mul ees 135/70/15 ja taga 175/55/15 ja teisel kellal ees 175/55/15 ja taga 195/50/15(need on ka ametlikult service raamatus lubatud laiused nendele tikutopsidele. Mul siis kõige peenemad lubatud ja tal kõige laiemad lubatud)
Mõlemal on lamellid ja sama firma toodang.
Sõber kurdab,et tema ei saa ei edasi ega tagsi. Ratas ringi ja abimehed killivad "jõu" ära. Pidurdamisel libiseb auto lihtsalt lumepudru peal. Vahetasime prooviks autod ära ja see rehvide laiusest tingitud vahe on tõesti täiesti uskumatu. Mul hakkas esimest korda selles tikutopsis natuke hirmus kuna see ei keeranud ega pööranud sinna kuhu vaja. Sama külavahelise tõusu peal kus tema tikutops tõusul ajusid nusserdas sõitis minu oma ilma mõtlematagi üles. Ja samast laskumisest alla minnes sain minu kitsaste rehvidega seisma jääda just seal kus soov oli. Laiade rehvidega sai pidama alles peale väsitavat võimlemist.
Ega enne ei usu kui ise ei proovi :D

Sorry valede automarkide kasutamise pärast :D



____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 20:35
1 edit. Last edited 22.11.2014 at 20:38 by wagoneer
rai
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
supp:
quote:
dodge: Minu autol on 2 jooksu tpms anduritega. Kas ma tohin ikka kasutada neid, või pean nad ära kiskuma velgede küljest?
Ei julgegi enam autoga sõita ja olla - ei tea kuidas on õige...
nohjah, sul on see võimalus olemas, ju siis omad vanakooli massinat, kaasaeksel autol pole velje sees rõhuandurit - vaid auto rummus, ehk siis auto annab teada rõhu muutusest kui rataste diameeter hakkab erinema, vot ei tea, kas see ka siis hakkab viga viskama kui mitte originaal mõõtu rehvid alla viskad
niipalju kui mina olen kuulnud siis osades põhjamaades on auto orig mööt passis kirjas ja rehvitöökodal keeld muud mõõtu rattaid installida, ehk kui passis on 275/40r20 siis sellise talverehviga pead sõitma ja kogu moos - ilmselt on meil ka varsti nii
See nn kaasaegne variant on siiski nüüdseks ajalugu, sest antud süsteem toimis järsu rõhukaotuse tuvastamiseks ja ei aidanud kuidagi kaasa globaalse ökokatastroofi ärahoidmiseks üleliigse süsinikdioksiidi õhkupaiskamise näol.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 23:09
krss
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
PlyVal64: Mitu protsenti talvistes oludes õnnetustest hoiaks ära suvaliste MS-saastrehvide keelustamine ja TPMS'i asemel märgistatud TALVErehvide kasutamise kohustus /.../
Ma oleks igasuguste turvalisushinnangute andmise osas ettevaatlikum, kuna turvalisus ei sõltu sellest, kui kiiresti võimaldavad mingid rehvid libedal sõita, vaid kui varakult annab auto märku tee libedusest, et juht oskaks üldse libedusega arvestada. Priidule pole seda vaja veelkord üle korrata, aga meie nooruses, kui rehve polnud ollagi, kiirused maanteedel piiramata, õnnetusi juhtus rohkem, kuid MASSID said suurepäraselt hakkama ka piirsituatsioonides. Rehvidest palju hullem on see, et paljudel autodel on erinevate soojamaaturgudele mõeldud odavlahendustega (elektriline roolivõim jms) võetud ära igasugune teetunnetus. Isegi sileda suverehviga saab kehv juht aru, et tänav on tegelikkuses hullult libe ja TEAB valida sobiva sõidukiiruse. Probleem tekibki alles siis, kui nüüd sellise kehva ja uue auto all on rehvid, mis peavad tõesti nö viimase vindini, kuid siis juba üsna suurel kiirusel on igasugune pidamine ootamatult kadunud. Puhtalt ohutuse peale mõeldes tasuks ehk hoopis testivõitjatest talverehvid ära keelata? :D Eks tänavad oleks seejärel ka oluliselt lagedamad, sest need juhid, kes kehva rehviga sõita ei suuda, eelistaks sel juhul kogu talvise aja hoopis ühistransporti.

Turvalisuse peale mõeldes oleks oluline teha ülevaatustel kohustuslikuks ka kokkujooksu ning rattakallete (sh max lubatud teljekoormusega, et siis rattad lääpa ei vajuks) kontroll. Ja puhumisreidide asemel tuleks hakata mõõtma talvel ka rehvirõhkusid, et ei kasutataks tehasemõõdust (mis kohati niigi absurdsed juba) laiemaid rehve jms. Kuigi loogiline oleks, et autojuhilubadega peaks käima kaasas teadlikkus, et juht ise taipaks (või laseks) aegajalt kontrollida nii kokkujooksu, rehvirõhkusid kui ka joobeastet.

Muideks, minu suurim üllatus, kui hästi ikka mõni rehv pidada võib, ei saabunud mitte naastrehvi ajastuga, vaid oli peaaegu veerand sajandit tagasi, kui õnnestus esimest korda saada kätte sellised Lääne päritolu suverehvid, millel veel 5-6 millimeetrit mustrit alles oli. Sõitsin iganädalaselt Santanaga Tallinn-Tartu otsa sel ajal pluss igapäevased ca 100km töösõidud ülikooli kõrvalt. Nende poolpiduste suvekatega olin aga täielik maanteede kunn juba, nii suur vahe oli ikka varasemaga võrreldes ja enamikel autodel polnud ju all sedagi. Sorry kehva pildi pärast, põhjuseks osalt skännimine ja teiselt poolt ka oskamatus värvipilte teha (sel ajal oli kogu fotograafia enamjaolt veel mustvalge).


PS: ettepanek talverehvide keelustamiseks oli aroonia, kui sellest keegi äkki aru ei saanud :)

____________________________
Hobiautosid kokku üle 1000kW. Juba Einstein teadis, et aeg kulgeb seda aeglasemalt, mida kiiremini me ise liigume.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.11.2014 at 01:19
1 edit. Last edited 23.11.2014 at 13:14 by krss
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
krss:Kuigi loogiline oleks, et autojuhilubadega peaks käima kaasas teadlikkus, et juht ise taipaks (või laseks) aegajalt kontrollida nii kokkujooksu, rehvirõhkusid kui ka joobeastet.
Viimane kaks nädalat:
Saab sillastendis 11.11 - tehtud! Audi läheb kohe järgi. Lahe paberi pealkiri: sõiduki sildade suunangu raport.
Saab ja Audi rehvirõhu kontrollis- tehtud! Sitikas käis ka enne lõppu. Suhteliselt tihe ja obligatoorne tegevus, näiteks pea alati rada kirjutama minnes kontrollin rehvirõhud üle.
Täna öö Sauel puhumine RAF'i roolis - tehtud! :D Vaat puhusin viimati küll u. 8 aastat tagasi sadamas laevalt tulles...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.11.2014 at 15:27
krss
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Irw, puhumisastet võiks küll sagedamini kontrollida :D

Nüüd veel üks "reklaamofftopic" minu poolt. Päris palju "talveprobleeme" tuleneb tegelikult valedest rehvirõhkudest või nende liiga suurest erinevusest. Kuna mul autosid ikka mõned on, siis varem oli jube tüütu väikese elektrikompressoriga käia aegajalt neid rehve üle kontrollimas, iga kord vea kas 220V juhet või 12V auto sigaretisüütajast, selleks süüde sisse et vool peale saada, või siis stats.suruõhu jaoks aja iga auto eraldi garaazhi seina äärde barabanni kõrvale jne. Sügisel sai ostetud Bauhausist üks odav 50L paagiga kuid 5a garantiiga kompressor. Nüüd on jube lihtne, paaki 10at-i sisse ja siis jalutan ühe auto juurest teise juurde, 50 liitriga pumpab juba päris mitu ka täiesti tühja rehvi täis. Kui elaksin linnakorteris, oleks ostnud omale veel väiksema/odavama kompressori, kuid sinna juurde kiirliidetega eraldi vähemalt 50L paagi, sellele sang peale ja edasi on juba üsna kerge vedada näpuotsas seda 50L õhku ja teha sellega mida vaja, pumbata rehve või puhastada tihendivahesid lehtedest. Ainult suruõhuga rattamutrite lahtikeeramiseks peaks sel paagil kompressor kah pidevalt järgi olema. Nii et soovitan julgelt, kes tahaks, aga pole lihtsalt viitsinud juhtmetega möllamise tõttu kompressoriga jännata ja seetõttu bensujaamades pumpamas on käinud (nagu ka mina varem). Rootsist rohkem ja Soomest vähem, just sisemaalt linnadest veidi eemalt autosid ostes/tuues on hakanud silma, et mõnedele on lausa kompressorid külge ehitatud, mõnel lihtsalt pagassis kaasas, ikka selleks, et nendes kohtades, kus siin lumekette soovitati, saaks pidamise parandamiseks vedava silla rehvid peaaegu tühjaks lasta ja pärast uuesti täis. Samuti lahendus, millest tasub eeskuju võtta, maksab vähe, kuid mõjutab "elukvaliteeti" üsna palju.

____________________________
Hobiautosid kokku üle 1000kW. Juba Einstein teadis, et aeg kulgeb seda aeglasemalt, mida kiiremini me ise liigume.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.11.2014 at 17:21
1 edit. Last edited 23.11.2014 at 17:24 by krss
dodge
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
supp:
quote:
dodge: Minu autol on 2 jooksu tpms anduritega. Kas ma tohin ikka kasutada neid, või pean nad ära kiskuma velgede küljest?
Ei julgegi enam autoga sõita ja olla - ei tea kuidas on õige...
nohjah, sul on see võimalus olemas, ju siis omad vanakooli massinat, kaasaeksel autol pole velje sees rõhuandurit - vaid auto rummus, ehk siis auto annab teada rõhu muutusest kui rataste diameeter hakkab erinema, vot ei tea, kas see ka siis hakkab viga viskama kui mitte originaal mõõtu rehvid alla viskad
niipalju kui mina olen kuulnud siis osades põhjamaades on auto orig mööt passis kirjas ja rehvitöökodal keeld muud mõõtu rattaid installida, ehk kui passis on 275/40r20 siis sellise talverehviga pead sõitma ja kogu moos - ilmselt on meil ka varsti nii

Paar aastat vana auto pole just eriti vanakool. Pigem on see rattaandurilt lugemine (nagu ka muu varustuse puudumine) odavautode teema. Kui on kõik rehvid tühjad, siis loeb ju kõik võrdseks ja viga ei anna. Bullshit ühesõnaga. Või kui on miniatuurne varuratas all jne.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.11.2014 at 20:21
1 edit. Last edited 23.11.2014 at 20:22 by dodge
Maik
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Eks see oleneb autost,aga enamus autosid ikka näitab iga rehvi sees oleva õhukoguse ka ära ju?
Ja annab häiret samamoodi,kui rehvis on vähe õhku. Vähemalt mina olen ainult taolisi näinud .

Ka mul on M+S rehvid all camarol
http://www.amiflex.ee/pilt/d/18060-4/2014-06-21+12_00_51.jpg

uhke värk. ;) lamellid unustati muidugi sisse lõigata sinna. Kui tuleb pehme talv siis saab autot kasutada
sellessuhtes on hea minuarust.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.11.2014 at 20:34
3 edits. Last edited 23.11.2014 at 20:36 by Maik
mrtn
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Maik:Ka mul on M+S rehvid all camarol
http://www.amiflex.ee/pilt/d/18060-4/2014-06-21+12_00_51.jpg

uhke värk. ;) lamellid unustati muidugi sisse lõigata sinna. Kui tuleb pehme talv siis saab autot kasutada
sellessuhtes on hea minuarust.

Kuule, need on needsamad M+S North America only Nokianid vä? Jube tuttav pilt.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.11.2014 at 20:49
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
dodge:Pigem on see rattaandurilt lugemine (nagu ka muu varustuse puudumine) odavautode teema.
Eks ta on jah selliste odavautode, kui Veyron, Rolls-Royce etc teema. Üldse, mis kräpp see selline on, kus isegi rehvirõhku otse sõiduajal muuta ei saa. Üks õige mehe auto on ikkagi kas Kamaz 4911 või mõni muu sarnane analoog (kui neid üldse oleks olemas :D ). 730 Hj, 1400 Nm, 16 käiku, rehvirõhu monittorimissüsteem standadis, 21 tolli valuveljed, Michelini rehvid 425 mm laiad jne - üksikud superautodki on numbrites võrreldavad! Kiirus: Maximum speed, not less, 165 km/h - nagu osade autode võimsusnumbrid. Maksimumi pole eriti mõõdetud, Tšagin on radarile ka 200+ saanud kõrbes. Hind - selline täispauguga (kindlasti superleggera ehk miinus 3 tonni kaalu, alla selle ju eesti äss midagi ei osta!) ~400 000 eurot. Jah, opentrackile edvistama minna ei saa ja meie kohalikes katuseni mudas müttamistel pole ka midagi teha aga... :D OT out.

Topikusse: isegi need Maiki MS-rehvid võivad ju olla mingil ajahetkel detsembrist märtsini igati sobilikud jalavarjud sõitmiseks ja mingil septembri varahommikul kitsal asfaltteel, kus kurvis maas öökülmunud langenud lehed, täiesti "kõlbmatud". See polegi ju üldse "küsimus", asi on TALVE rehvide sja kas lamell või naast. Oleme juba jõudmas tõeni: igal juhul LAMELL, nüüd edasi saame juba arutada, kas lamellrehvil võiks veel ka naastud olla? Ja eks siin hakkavad arvamused natuke rohkem erinema sõltuvalt auto tarbimise kohast. Ehk KAS nüüd see ülispetsiifilistes oludes saavutatav sekundikümnendikes ja meetrites mõõdetav paremus on kogu seda müra ja teede lõhkumist väärt? Äkki ikkagi oleks esimene asi kasvõi NATUKE kiirust vähendada, et ka naastatud lamellrehvi suurimalt kiiruselt saavutatud parima tulemuse numbriline näitaja naastuta lamelliga kätte saada? Seda siis ju vaid ja ainult väga harva esinevates spetsiifilistes oludes... Ehk kui mitu elusekundit me kas "kaotame" või võidame, kui sõidame hooajal korra ämmale külla 20 km/h aeglasemat keskmist kiirust. Ma julgen 100% kindlusega väita, et Eesti tavalise talve ja "keskmise eestlase" autotarbimise juures, sõitmist ajudega võttes, kulutad lõpuks naastuta sõites kokku vähem aega autorooli taga, vähemalt on see isegi samas sekundis olles oluliselt rahulikum. Sest linnas ligalibedate lärmavate naastudega 90% talvisest ajast kergelt niiskel või suisa kuival-päikesekuumal asfaldil sõidetav aeg on rämedalt närvesööv.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.11.2014 at 01:00
dodge
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
See viimane jutt on ikka paras koerasitt. Kui võiks sõita piikidega, sõidaks piikidega igal juhul. Teede lõhkumise eest olen ma maksnud, järelikult lõhun ka. Eriti Tallinnas meeldib mulle krõbistada, sest seal ju kõik püstirikkad ja maksuraha laiasti käes teede remontimiseks.

Korralikud naastrehvid, ABS, ESP, BAS, TPMS jne. on elementaarsed asjad. Teinekord sõidab su autoga keegi, kes ei ole ilmtingimata WRC esikümnes (nagu siin paljud jutu järgi on). Ka turvavöö ja -padi võisid tunduda omas ajas liialdustena. Maailm liigub edasi.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
24.11.2014 at 10:23
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
dodge: Kui võiks sõita piikidega, sõidaks piikidega igal juhul.
...Teede lõhkumise eest olen ma maksnud...
Selle lolli möla ja idioodi jutuga panid iseennast "paika" - tatikamõtlemisega debiilik, kes pole elus mitte millegagi sõitnud. Tekib küsimus, kas sa üldse juhiluba omad ja autoga sõita oskad???
Rääkimata jutust, et mingi tont arvab, et ta on millegi LÕHKUMISE eest maksnud? Anna kannatust... Jämejalga on vist Internet pandud?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
24.11.2014 at 10:36
1 edit. Last edited 24.11.2014 at 10:37 by PlyVal64
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.   .. 10 11 12 13 14 15 16 ..  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.