Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.   .. 7 8 9 10 11 12 13 ..  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
vvt
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Olen ka nõus et talvel mida kitsam ja kõrgem seda parem, aga see ei saa kõigile autodele kehtida ühsuguse reeglina et a-la165/85 R15 on parim. Kui autol on mootor suurem kui muruniidikul ning kilovatte ja väänet samuti rohkem kui 100 ja veab vaid üks esimene või tagumine ratas - siis kipub see rehv väga kiirelt otsa saama. Seega tehase mõõtu ei tohiks alahinnata, või kui siis max. üks mõõt kõrgem/kitsam kui on lubatud. Muidu kipuvad rehvid ruttu lõppema ja võib teist pidi ohtlikuks muutuda.

Üldiselt pole tänapäeval nendel valmistajatehase talverehvi soovitusel tegelikkuses talvise optimaalsusega midagi ühist (kui rahaline optimaalsus samas mõõdus velgede aastaringsest kasutusest kõrvale jätta).
Rehvimõõt saadakse sedasi, et lisaseadmete ja turvaga ülekoormatud auto sõidaks katsetel häid tulemus (kuival asfaldil), kasutatakse rehve, mida 10a tagasi kasutasid keskklassi autod.
Nagu ma eespool juba kribasin, on tänapäeval väikeauto "kohustuslik" mõõt ammuilma 205/55 R16 ja samu mõõte soovitab tootja vähimagi hingepiinata ka auto omanikule talveks.
Arvan siiani, et kuni 2 liitrise üheotsa veoga 1300 kg tühimassiga väikeauto rehvilaiuse lagi talveks oleks normaalne 185, või äärmisel juhul 195.
Paraku on taolise laiusega 16-tolliste rehvide osas veits ikaldus ja hinnadki just säästu ei anna, sestap uisutataksegi talviti number suurema ketsiga.
15 tollist velge tihti kasutada enam ei anna ning paljudele kasutajatele on see ajugümnastika, kuidas panna Opeli veljed Toyota alla, ülejõukäiv teadus.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
14.11.2014 at 13:21
dodge525
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
vvt:
quote:

15 tollist velge tihti kasutada enam ei anna ning paljudele kasutajatele on see ajugümnastika, kuidas panna Opeli veljed Toyota alla, ülejõukäiv teadus.
sa räägi seda meie ark ile, viimasel ajal on ilusti passis kirjas mis rehv peab all olema(ei tea kust need andmed küll tulevad) ning ülevaatuspunktis ning ka mõnel õhtul politsei poolt tehakse sulle märkus rehvide mittesobivusest antud autoga :D, ka meie maksuamet arvab, et
quote:
*Imposantne must pikap Ford F-150 Lariat (2006, 17 400 €) võtab eksperdi sõnatuks. Värskelt tehnoülevaatuse läbinud (!) autol on puudu tagumine udu- ja tagurdustuli ning tagumine allasõidutõke, tagasuunatuled on seadusevastaselt punast värvi, esilaternais on isepaigaldatud LED-päevasõidutuled ning dokumentides märgitud 18tolliste rataste asemel on need hoopis 20tollised. Kapoti all valitseb samasugune korralagedus – gaasiseadme reduktorite kandurid on murdunud ning V-8 mootori parempoolse silindrirea seadmestik ripneb lihtsalt voolikute otsas.

Nii ja netist leiame, et 20 tollised rattad on tehase option tellides.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kasutatud-autode-kontroll-toi-oovastava-tulemuse.d?id=69969183

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
14.11.2014 at 14:38
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
dodge525:sa räägi seda meie ark ile, viimasel ajal on ilusti passis kirjas mis rehv peab all olema(ei tea kust need andmed küll tulevad) ning ülevaatuspunktis ning ka mõnel õhtul politsei poolt tehakse sulle märkus rehvide mittesobivusest antud autoga :D, ka meie maksuamet arvab, et ....
...aga selles ei ole küll ei Sina, mina ega keegi kolmas mõtlev inimene süüdi, et tegu on järjekordse kliimaolusid mittearvestava seadusega "seaduse enda pärast". Sestap paningi ka WRC rehvimõõdud ja see ongi mõistlik vahemik sellisele autole erinevateks oludeks. Ja ka sealt ju tuleb välja, et Monte, kui tõesti enim talvise tavaliikluse kõvakatteliste teede teeoludega sarnane sõit, seal on kasutusel ka "tavamõõdus" harvade naastudega lamellrehv. Natuke kitsam ja selle jagu kõrgem võrreldes "suverehviga". Ehk need on enamus eestlastest, kes sõidavad maanteedel ja linnades! Paned mõõdu-kaks kitsama lamelli alla ja keegi ei irise sest jäädki üldjuhul selle passi kirjutatu piiresse. Ja siis jääb too "vähemus", kes elavad selliste teede lõppudes, mis a'la pool aastast on kas klaas või porimülgas. See on siis halbade teeolude rehv, millega ka sportlased külastavad siledaid teid ja osaliselt on seal isegi lisakatsed (mixed surface katsed). Ja see on kohe mitu mõõtu väiksem ja oluliselt kõrgema profiiliga, laiuses nii suurt muutust polegi. Kuid põhiline muutus ongi külgseina pehmenemine! Kuna selles spordis jagatakse ikkagi ka kümnendikke, siis ju on see absoluutselt õige rehvimõõdu muutus vastavalt oludele.
Ning selles on julm loogika: ratta enda koguläbimõõt peab jääma samaks (erinevate vertsurehvide läbimõõt erineb millides), muutub külgsein, kus 40 profiil on siledale teekattele ja 65 profiil ebasiledale. Ja ma pean tooma näite siis samasest kas saabist või audist elik mõnusast vanakoolist: 195/65R15 talverehvi suvine vaste on 225/45R17 ja ka see on Saabil OEM velg/mõõt! Ja kui tahaks mererannas veovõimetut asfaldikvadrot teha, siis ka sinna paneks sama mõõdu alla, kahe uue rehvi erinevus on 2 mm ja teepikkuse vahe 6 milli. Kulunud talvekas on siis täitsa täpselt uus suvekas! Ja enam mittesõitva punni 155/70R13 täpne suvine vaste oleks 185/45R15 ja see on nii kerge auto all juba puhas rinkarehv. Muidugi loogiline on sisi ka velje laienemine ning õige ET püsima jäämine. Kuid täpselt samamoodi tuleks poest püksirihmadel välja beerenud autole talerehvi mõõtu otsida... ning "oh üllatust", selle pahameele tekitanud Clio IV GT talvine mõõt on mis??? Ikka see maailmaklassika 195/65R15, peaagu odavaim ja suurima valikuga rehvimõõt talveks. See lihtsalt on maailma kõige universaalsem mõõt ja ka enamus moodsatest autodest võiks sellega sõita, KUI esisupport sisse mahuks. Paljudele mahub ka. Lihtsalt vanakoolile suurema alla panemine on lihtsam, kui uuele väiksema sobiliku velje leidmine.

Ja ongi autoralli tipptasemelt leitud optimaalne ehk õige rehvimõõdu muutuse "muster"!

Edit: Ai pagan, maasturi omanikud jäid tähelepanuta aga nendega on lihtne: katuseni mudas ja kivide otsas turnimise rehvidest leiab 4X4 foorumist kõike, lihtsalt igal teekattel kiiresti, mugavalt ja ohutult sõitmise sportrehvi Michelin Latitude C mõõt on 245/80R16 ja see on võitnud jämedalt "kõik" Dakarid ja muud raid-rallid enam-vähem läbi ajaloo. See oleks siis vihjeks ~3 tonni jõuliste nelikraapijate halva teeolu rehvimõõdust. Jälle tavaelus pisikeste variatsioonidega. Seda kasutavad production-klassi maasturid, protodel on 235/85R16 Latitude M aga neil ka kaalu vähem. kuid kiirused ja hüppelt maandumised julmemad. Ehk lihtsamalt löögid rehvi pihta.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
14.11.2014 at 16:50
3 edits. Last edited 14.11.2014 at 17:30 by PlyVal64
dodge
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Vaatsin, 205/55R16 on minu ameerika väikeauto rehvimõõt. Tühimass ligi poolteist tonni.
Neli tugevat meest ja pagas ning ongi pea kaks tonni. Ma ei usu, et 175 kitsekeeltega
see nüüd eriti (prantsuse)wrc ja jäärajamasinaks muutuks.

Minivanil on tehase mõõt 225 ja kah täitsa normaalne talvel sõita. Tühimass kaks tonni.
Kuus inimest ja palju kola peal tavaliselt.

Fullsize vanile panin korra tiba kitsamad rehvid talveks ja enne kevadet
olid kolm tükki kõverad. Nokia rehvid olid, õige koormusindeks jne.

Seda ma igaks juhuks ei hakka siis mainima, kuidas sai vaniga aastaid sõidetud
all-season rehviga ja talveks paar peotäit kruvinaaste rehvidesse keeratud.
Ilmselt lintšitakse kohe ära...

Need 155 rehvi jutud tavaautol jäävad ikka sinna veerandsaja aasta taha, kui autod 800 kg kaalusid.

Ma millegipärast ei usu, et neid insenere autotööstuses diivanikaunistusteks palgatakse ja kõiksugu
üldspetsialistid neist pädevamad on.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.11.2014 at 14:25
1 edit. Last edited 15.11.2014 at 15:41 by dodge
DevilDeVille
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
dodge:
Need 155 rehvi jutud tavaautol jäävad ikka sinna veerandsaja aasta taha, kui autod 800 kg kaalusid.



Nuh, meil on isegi 600 kiloseid asju, ei oska 155 sussi kuidagi pahaks pidada. Samas on ka ühel 71 aasta kaubikul tehasest 155 ja isegi suvekatega kannatas Uunikute Talverallil käia. Vägagi jaburate teeoludega.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.11.2014 at 15:16
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
dodge: Vaatsin, 205/55R16 on minu ameerika väikeauto rehvimõõt. Tühimass ligi poolteist tonni.
Neli tugevat meest ja pagas ning ongi pea kaks tonni. Ma ei usu, et 175 kitsekeeltega see nüüd eriti (prantsuse)wrc ja jäärajamasinaks muutuks.
Mis on rehvi puhul oluline, see on kogu ratta üldläbimõõt. Eks neid kalkulaatoreid on erinevaid, mina olen kasutanud seda sest see pakub kenasti alternatiive ja suveks ning talveks eraldi! Kusjuures ülitäpselt.
Ja mis üllatus jälle kõiki tabab: ratta ÜLD läbimõõt ei ole ajas üldse muutunud, sama suuruse autodel on ikka sama läbimõõduga rattad, muutunud on velje mõõt ja rehvi laius. Aga see käib kõik vaid ja ainult SUVE kohta, mitte talve ja/või halbade teeolude kohta! Väikeautodel on ikka ratas 55-57 cm, kolhviklassil ~60, keskklassil 63-65 cm. Ainsad, millel on ratta läbimõõdud kõvasti kasvanud, ongi suured/rasked/võimsad premium-klassi luksusautod a'la S-klass etc ja wannabe-parketimaasturid.
Mida tähendavad need püksirihmad: veermikud lagunevad, veljed on kõverad, rehvid kõverad jne. See on meeletu, kuidas need selgelt valet mõõtu PR-kodanike poolt autodel alla surutavad rattamõõdud/rehvid kevadistel teelagunemiste aegadel kogu autot lõhuvad. Selleks aga ei pea pitsalõikuritele tagasi minema, jutt on eelkõige pehme külgseinaga rehvidest, mille saavutamiseks tuleb velge võimalusel vähendada, talveks ka kitsamaks teha ja saada isevedrutav ja veermikku mittelõhkuv lahendus.
Ehk sisuliselt peaks olema teh.passis sees ratta üldläbimõõdu number ja maksimaalne lubatud laius, mitte veljemõõt. See on igale "lollile" ka selge, et laiem ja jäigem rehv siledale asfaldile suveks on "parem" kuigi ma ise seda arusaama ei jaga. Miks ma peaks tahtma oma igapäeva-poekärule (olgu see siis kasvõi tuliuus luksusauto - see on ikkagi ju poekäru!) seda, et ta veeretakistus oleks suur, kütust kuluks palju, rehvid maksaks meeletult ja seda Eesti oludes kasutades olematutel kiirustel. Hobiauto - eriti see, millega käiakse OT'del kurvi sõitmas, näitustel jne - jah ja saan ka Saksa bahnidele mõeldud lahendustest aru. Ja ka sellest, et tõesti pidurid on kasvanud ja mõnedele üksikutele poekäruks mõeldud autodele enam 15-tolli alla ei mahu.
Ah et "äge on"? Tahad, et oleks "äge", ära pane püksilukku kinni vaid riputa riist välja ja kulda kokkuhoitud summa eest üle. Vaat see on "äge". ;)

Ma toon näite moodsast massiautost-poekärust elik soodaoktaavia:
15" terasveljed täismõõdus ilukilpidega, rehvid 195/65 R15 (v.a. mootoriga 1.4 TSI 103kW)
16" terasveljed Tekton, rehvid 205/55 R16; standardis mootoriga 1.4 TSI 103kW ja 1,4 TSI 81kW G-TEC CNG; asendavad standardvelgi
Seega saab tegelikkuses kõigile neile käuladele talveks alla panan just selle maailma levinuima mõõdu isegi siis, kui tellisid omale mingid suured võluveljed suveks alla. 16 läheb aga kohe kindlasti kõigile alla, ka L&K versioonile, sest seal pole mingeid teistsuguseid pidureid... vist. Ja õige talvemõõt oleks nende peale 195/60R16, mis ei ole pitsalõikur ega ka enam püksirihm ja on imepisut suurema läbimõõduga, mis on talveks oluline. Soodale suurim ratas, mida tellida, on aga 18" valuveljed, rehvid 225/40 R18 ja kõik need esmapilgul erinevad rattad on täpselt sama ~64-sendise läbimõõduga! Aga mida teeb/müüb reff.ee? Ja mida teeb siis tavaliselt seesinane sooda-omanik, kes "äge-olemise" hulluses omale neegriveljed tellis: maksab arutut tükihinda naastrehvi eest, et üldse kuidagi teepeal püsida. Ma olen peaagu kindel, et nende rehvidega sama auto oleks päris talveauto ja isegi testidest näitaks oluliselt paremaid tulemusi!
Edit: alati on autofirmade reklaampildid üks tore vaatamine ja siit on nii kenasti näha, et pole sel soodal mingeid erilisi pidureid. Ja 99% tehakse PR-tööd nende kõige-kõige varustusega käuladega.

PS: see oleks PÄRIS rehvitest, kui võetaks just sedamoodi sama testiauto alla ühesugsed aga just eri mõõtudes rehvid! Mitte et testid erinevate tootjate ühes mõõdud rehve. Mul ei tule küll meelde, et oleks sellist näinud. Lisaks peab sellise testi osa olema talverehvidele porisel ja auklikul kruusateel-krossirajal sõitmine stopperi vastu.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.11.2014 at 18:46
1 edit. Last edited 15.11.2014 at 19:03 by PlyVal64
supp
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
ärgem üldistagem, 16 tolline hakkab vaikselt minevikku jääma
isegi mul sugulane ostis mingi kia tutika keskklassi sõiduka ja sellel alla 18 tolli, vaatas ja uuris netis, pidi 16 alla minema, aga hoolimatta sellest et oli tegemist suvalise pereautost plastikust liisingupanniga - ei mahu 16 enam alla, vaid min 17
PS eriti lahe oli muidugi see, et ta ostis uued rehvi ja veljed 16 ära ning alla panekul selgus, et ei mahu

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.11.2014 at 22:32
cipo
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Ei oskagi öelda tõde, kuid oma continentalile panin talveks alla :) vähe piinlik on kah välimuse suhtes, aga vist 195/65r15. Masteri naelad. Auto nägi välja nagu kakav taksikoer, kuid läbi talve igapäevaselt kilulinna ja lähiümbruses oli selle suht pika ja raske kerega vägagi mugav liigelda. Pikkus vist ca. 5m millegagi ja raskust täpsustavad asjatundjad. Kindlasti originaalist väiksem mõõt, aga liigelda oli hea - ausalt parem, kui .... mul on igasuguseid naljakaid niinimetatud tööautosid olnud!

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.11.2014 at 23:03
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
supp: ärgem üldistagem, 16 tolline hakkab vaikselt minevikku jääma
isegi mul sugulane ostis mingi kia tutika keskklassi sõiduka ja sellel alla 18 tolli, vaatas ja uuris netis, pidi 16 alla minema, aga hoolimatta sellest et oli tegemist suvalise pereautost plastikust liisingupanniga - ei mahu 16 enam alla, vaid min 17
PS eriti lahe oli muidugi see, et ta ostis uued rehvi ja veljed 16 ära ning alla panekul selgus, et ei mahu
Esiteks: ütle sugulasele, et jama pole mõtet ka osta.
Teiseks: seda juttu ma ka ei usu! Kui, siis pro_Cee'd on suurte piduritega aga see pole kaugelt suvaline pereauto vaid hot hatch! Optima, mis ON pereauto, vaata ise pildilt, sinna pane vist ka 14 tollli alla :D


Aga et me siin ennist olime sooda-autode juures ja on sel margil üks ülikõva pereauto ka pakkuda, Superb siis, tasub alati kõiksuguseid lisavarustusi MÕTTEGA lugeda. Ma lihtsalt viitan:
quote:
Terasveljed "SOLARIS" 16", ilukilbid, rehvid 205/55 R16 (v.a. 3,6 191kW ja 2.0/147kW (viimasele ainult koos raskete teeolude paketiga))
Valuveljed "SPECTRUM" 16", rehvid 205/55 R16; asendavad standardvelgi; ei saa mootoriga 3,6/191 KW ja 2,0/147kW
RASKED TEEOLUD pakett (Rough Roads): termoplastist plaadid mootori, auto põhja ja tagasilla kaitseks, tugevdatud vedrustus. Ei saa mootorile 3,6/191kW DSG, GreenLine'le ning koos 18" velgedega
Üldiselt pean ma jälle rõhutama: üldiselt ei ole tehase insenerid autosid luues idioodid, küll keeravad peale valmimist need tuksi PR-tegelinskid sinna igasugust imevelge alal toppides. Tegu o nju väga suure, päris raske ja päris kabedate piduritega autoga. Aga näed mis tuleb välja: kui jutt on halbadest teeoludest, siis on Insenerid sinna mõelnud suisa plekkvelje "maastiku"rehvidega. Oodata, et Superbile saaks 15 alla panna, on muidugi lollus. Ja siis lajatadki talvisel ajal maateedel oma diisel-DSG-4X4-kärukonks-haagis-RRpakett soodaga 195/60R15 lamellrehvidel ja ei saa aru, mida nad kõik hädaldavad... Ja suveks võid sinan panna siis kasvõi selle 18-tollise, kui sahad on teed süle käinud ja eedik kilulinnauulitsad siledaks saanud.

Peesse, vaatasin siis ka selle pro_cee'd pidureid: ees 300 mm ja taga 262 mm ning veljed tõesti 18 tolli. Ja siis siin mõned ajad tagasi pandud 330Xi pidurid, kuhu alla käis tehaseoriginaalis 17-tolline ratas: front 325mm x 25mm vent rotors, rear 320 mm solid. The only restriction is the requirement for 17" wheels. Pigem on seal probleem mingis pilusilmses inseneris, kes on mingi arusaamatu kujuga supporti või offsetiga lahenduse teinud. Ja kui sinna tõesti midagi muud panna ei saa, on tegu ülisita autoga. Värske Mégane Coupé RS Brembo pidurid on 340 mm ja sinna käib 18-tolline velg. Ja Brembodega on alati see häda, et veljemõõdud on suured, meil siin algas see veljemõõdu/talverehvihäda WRX STi'ga. Seega ei pea mitte kuidagi paika jutt "suurtest" piduritest ja selle tõttu hädavajalikest neegrivelgedest. Need on ÜKSIKUD ja peamiselt tugeva sportliku kalduvusega autod.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.11.2014 at 23:35
1 edit. Last edited 15.11.2014 at 00:28 by PlyVal64
krss
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Hr Suppi postitus peaks vastama hästi hr Dodge küsimusele, miks me peaksime hakkama sõitma ringi mingite ürgvanade Saabidega... aga mis neis Saabideski head on, neile ju alla 15" velg alla ei lähe, kuigi talvel oleks mõistlik sõita 13" balloonidega :). Ma ise sain sellest juba ammu aru ja sõidan viimased 12 aastat veelgi vanema Saabiga ning pühapäevaautoks (sh veidi ka talvel) on üldse 42a vanune Saab 97. Kusjuures küüliku rehvidele on ettenähtud tehasemõõt olenevalt aastakäigust (st veljelaiusest) 15 tolli ja 155/80 või 145/80 ja kui kõik soovitavad siin kitsamaid, siis mina nendega jäärada ei nühi ning tänavasõiduomadusi silmas pidades eelistan kasutada ikkagi 165/80 mõõtu.

Aga et mitte vaielda, siis ilma emotsioonideta mõned huvitavad faktid:
- Priidu Saab on viimane Saab, mis on projekteeritud talveautoks, sai valmis 1968 ja püsis eri nimede/kujundusega tootmises kuni 1994. Peale 1968 pole Saabilt ühtegi põhjamaade turule disainitud autot enam tulnud. Võrdlusena Volvo viimane talveauto sai valmis 1982. Hilisemad pole mitte halvemad, vaid lihtsalt kompromissid, kuna ainult põhjamaade turule vajalikud kallimad lahendused poleks tootjaid enam ära toitnud.
- jutt Saabi piduritest on veidi kontekstiväline, kuna Saab tegi ralliajalugu esiveolisena just ühes äärmuses, seejärel on juba ka kõigi konkurentide autod sisaldanud endas "natuke Saabi". Saab 99/900 on vaatamata hästi tasakaalus kerele ikkagi üsna veidra juhitavusega (olen 900-ga rallit sõitnud) ja kergeks tehtud autol julgeks ma neid tagumisi ketaspidureid küll tänavasõidul mittevajalikeks nimetada. Saab 96-l olid veel taga trumlid, nende pidurdusvõimsus võimaldab probleemideta kuival asfaldil pidurid blokki vajutada nii jalg kui ka käsipiduriga, kuid tänapäevaste normide järgi pole see pidurdusjõud näiteks ülevaatustel piisav (kui oleks võimsam, tähendaks see äkkpidurdusel tagarataste blokeerumist enne esimesi, nagu mõnedel USA autodel ;) ). Samas on Saab 96 saba ka üle mõistuse kerge, näiteks on Soomes klubiüritustel võisteldud selles, kes tõstab kiiremini auto tagastangest õhku nii kõrgele, et esistange maad puudutab...
- Volvod keerasid samal ajal oma pidurimajanduses vindi veel rohkem üle, kettad mitte lihtsalt neljas nurgas, vaid ka keerulisemad mitmekolvilised sadulad: PILT
- Kui suur piduriketas on vajalik, et kasutada ära rehvi omadusi? Parafraseerides Priitu, 60ndatega võrreldes on sama kaalukategooria autodel kettad väiksemaks läinud (väikeautod kaaluvad praegu sama palju kui kunagine keskklass). Võrdlusena Porsche Cayenne 450hj turboka esikettad on kõigest 35cm (kolmesajasel bemmil vaid 2.5cm väiksem!), erinevused polegi nii meeletud, aga ma julgeks kahtlustada, et seal väiksemas otsas on sentimeetril suurem väärtus.
- väiksema velje allapanekut ei takista mõnel juhul küll piduriketas, aga takistab suport... milleks küll?
- mul on ühed eiteamitu talve sõitnud 15" 235/70 naelad, rehvijääk on praegu umbes 14mm. Teised inimesed ostavad poest rehve, millel mustrit ainult 10mm, tänapäeval müüakse ka veel madalama mustriga rehve juba. Absurdne, kas pole? "Minu uued rehvid" ei ole standardväljend, millest on võimalik ainult ühtemoodi aru saada.

Teema juurde tagasi tulles tuleks ikkagi vaadata, milline on kõige kehvemate talvesõiduomadustega auto, mida on lubatud Eestis registreerida, keerata sel paigast ära need parameetrid, mida ülevaatusel ei kontrollita (nt bemmide lääpas tagarattad, totaalne kokku/lahkujooks) ja panna sinna rooli kõige kehvem juht, kellele meie seadused on juba andnud ainult suvise autokooli kogemuse põhjal juhiload. See "komplekt" peab saama osta legaalselt liikluses toimetulemiseks piisavaid rehve. Kui ei saa, siis saab keegi teine surma. Sel juhul peaks tegema teisiti midagi muud - keelama teatud ilmaoludega (ainult teatud autodega?) sõitmise üldse ära, saatma talvel ummikuid või plekikolinaid tekitavad juhid lubadest igaveseks ilmajäämise ähvardusel väga põhjalikule täiendkoolitusele, täpsustama seda hiinakõvaM+S vs lamell mõistet seaduses vms.

____________________________
Hobiautosid kokku üle 1000kW. Juba Einstein teadis, et aeg kulgeb seda aeglasemalt, mida kiiremini me ise liigume.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.11.2014 at 01:15
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Krss, Sinu kirjutisi on alati hea lugeda! On kohe kaugelt tunda, kuidas Inimene MÕTLEB.

Et me oleme siiski talverehvide teemas, mis on kuidagi kaudselt piduriteemaks muutunud, siis on need asjad ikkagi väga julmalt ja üheselt omavahel seotud! Küll mitte naast vs lamell, see on ikkagi rohkem maitse küsimus, kuid teatud juhtudel on see moodsa halva auto paratamatu valik.

Ja ma toon näite, mida tähendab selles kontekstis "halb auto". Ma eeldan et autofoorumi lugejad-kirjutajad peavbad enanst ka "autofännideks" ja jagavad auto juhitavuse raudseid põhitõdesid-postulaate. Üks kõige olulisemaid nendest on vedrustamata massi vähendamine! Sinna lisanduvad siis parem rehv, paremad amortisaatorid jne aga kõik algab massist. Kuid mida tehakse tänapäeval? Aetakse täiesti absurdini küündivate pidurimõõtudega ja suurte velgedega seda massi hoopis üles! Sealsinasest meganni brembo-loost viide: Using aluminium has made it possible to reduce the weight of the brake module (which does not exceed 27 kilograms) without compromising braking performance. Pange sinna juurde velg ja rehvi kaal ja ongi julge 50 kilo koos. Seega on juba 200 kilo vedrustamata massi, mis on peaagu täpselt see, mis meie lapsepõlve "must põrkepall" ehk täiskummpall! Jah, siledal asfaldil see toimib kenasti aga niipea, kui teekate muutub ebaühtlaseks (TALV näiteks!), ei suuda seda põrkepalli pädevalt teekatte küljes hoida ka parimad amortisatorid. See ülijäiga küljega püksirihm ise ongi juba "põrkepall". Ja seda siis kompenseeritakse 21.sajandi teisel kümnendil elektroonikaga, mis peab seda juhitamatut autot kuidagimoodi teepeal hoidma. Sõidad nende moodsate käkerdistega, millel alla pandud neegriveljed püksirihmadega talvisel rööpas-treppis-jääs või sügis/kevadisel lägamudasel ja auklikul maateel ning see elektroonika karjub, vilistab ja vilgutab, sest auto ISE teepeal ei püsi! Kiirust pole ollagi aga võitled koos digitarkuriga, et ellu jääda. Ja siis võtad kas tõesti mõnusa pehme vedrustusega vanakooli VÕI moodsa elektoonikalisadega aga normaalsete pidurite ja rattamõõduga aparaadi (millel on füüsiliselt väike vedrustamata mass!) ja kohe on lõõgastav sõita! See on täiesti kummaline ja suisa "ropendav", et mis marki/tõugu tuliuute autodega on olnud HEA sittadel teedel sõita. Ma parem ei ütle nimesid ;)

Aga pidurite teema lõpetuseks ehk päriselt-päriselt heade autode arengust üks näide. Ma usun, et mitte keegi ei vaidle vastu sellele, et BMW 5-seeria on läbi ajaloo üks paremaid autosid. TA on olnud iga mudeliga igas ajastus verstapost nii juhitavuses, sõidumugavuses, pidurites jne. Ning ma võtsin ette mudeli, mis on kõik 42 aastat, läbi 6 mudeli, olemas olnud: 520i.
Et siis pdiurite mõõdud Ees/Taga, ketta paksused ja kas Solid või Vent.
E12: E 1972-76 272/13S, 1976-81 280/13S; T 1972-81 272/10S
E28: E 1981-85 284/12S, 1985-88 284/22V; T 1981-88 284/10S
E34: E 302/22V; T 300/10S. Sedaanil võis ka ees olla tavaline ketas, seda siis entry-level mudelitel, vagunitel oli igal juhul ventketas.
E39: E296/22V; T298/10S sedaanil ja 298/20V vagunil.
E60: E 310/24V; T 320/20V. Taga suuremad aga õhemad!
F10, praegune mudel: E 330/24V; T 330/20V.
42 aastaga on kvaliteet-tootja mõlema piduriketta mõõt muutunud "olematud" 58 mm!!!

Samas üks õnnetumaid käulasid praegusel hetkel on too uus tiiselavensis, mis on kohutavalt kole ja pidurid täiesti mõistmatud! Aga siis selle mitte just parima käula areng ajas:
2-liitrised bensukad Carina: 1979 228/10S, 1981 234/13S, 1995 255/28V; Avensisena 1998 260/25V, 2000 275/28V ja praegune 295/26V. Kuid siis see eesti ehitusprojektijuhtide lemmikauto diisel: 1984 algas 243/22V ja praegu on 320/26V??? Bensuka pidooras muutunud 35 aastaga +67mm, diislil +77 mm! Ja nii ongi, et eelmise põlve tiiseltomatiga tojoota oli täitsa mõnus maateedel sõita, siis too uus kolekast on suisa vastik. Tunned kohe, kuidas need "rasked asjad" seal all nurkades teekattega ühenduses pole.

PS: ja ikkagi ei saa E60't ja seda junntükki mistahes sõiduomadusilt omavahel võrrelda...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 16:48
DevilDeVille
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
PlyVal64: Ma usun, et mitte keegi ei vaidle vastu sellele, et BMW 5-seeria on läbi ajaloo üks paremaid autosid. TA on olnud iga mudeliga igas ajastus verstapost nii juhitavuses, sõidumugavuses, pidurites jne.

Ühele asjale vaidlen ma küll vastu, nimelt, et pemm on sõidumugavuses mingi verstapost.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 17:27
ivoalaska
 
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
DevilDeVille:
quote:
PlyVal64: Ma usun, et mitte keegi ei vaidle vastu sellele, et BMW 5-seeria on läbi ajaloo üks paremaid autosid. TA on olnud iga mudeliga igas ajastus verstapost nii juhitavuses, sõidumugavuses, pidurites jne.

Ühele asjale vaidlen ma küll vastu, nimelt, et pemm on sõidumugavuses mingi verstapost.

+1

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 17:33
ramman
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
DevilDeVille:
quote:
PlyVal64: Ma usun, et mitte keegi ei vaidle vastu sellele, et BMW 5-seeria on läbi ajaloo üks paremaid autosid. TA on olnud iga mudeliga igas ajastus verstapost nii juhitavuses, sõidumugavuses, pidurites jne.

Ühele asjale vaidlen ma küll vastu, nimelt, et pemm on sõidumugavuses mingi verstapost.
Julgeks siin toetada teid mõlemat. Kui ainult mugavus, siis pole full-size'idele vastast. Samas kompromiss juhitavusest-mugavusest on ikkagi tugevalt 5-seeria poole kaldu. Olles ise omanud E39 vagunit, siis võin täie kindlusega väita, et 525TDS koos 15'' tehase valukaga ja 215/65 mõõdus rehvidega ei põrutanud liigselt edgari juures ega ka ei peljanud suviti uljamalt mõnda kurvi võtta. Kokkuvõttes olin autoga väga rahul ja kui poleks vaja olnud suuremat, siis tõenäoliselt sõidaks sellega siiani.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 17:52
DevilDeVille
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Seda ka veel (ennist ei märganud) - kvaliteeti pole pemmivabrik juba aastaid tootnud. Hullemat paska, kui e60 elik eelmisekere praegune kipsimehepemm, on keeruline isegi mingite ainete abiga välja mõtelda.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 18:17
ramman
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
DevilDeVille: Seda ka veel (ennist ei märganud) - kvaliteeti pole pemmivabrik juba aastaid tootnud. Hullemat paska, kui e60 elik eelmisekere praegune kipsimehepemm, on keeruline isegi mingite ainete abiga välja mõtelda.
Veel OT-d. Tänapäevased autod topitakse igasugust paska täis, et ostjaid meelitada. Nn. juhiabide nimekiri on selline, et isegi autodega kodus olevad ei oska kõike lahti seletada, mis ja milleks. Teine asi on mootorid, kaua kestavad need liitri, pooleteisesed turbokad? Olen ise käinud Vilniuses uue Passatiga. 1.4 TSI tõmme oli hea ja bensiini ka eriti ei tahtnud, kannatas sõita küll. Samas ei tahaks ka olla selle auto kolmas-neljas omanik. Turbotatud mikromootorid ei saa olla kestvad, isegi, kui seal on üübermaterjale kasutatud. Lihtsalt liiga üle forsseeritud ja eks me kõik tea, mis juhtub tavaliselt mootoritega, mis on aetud oma võimete piiridele lähedale.
Tegelt nendest tänapäevastest mikro-turbomootoritest võiks üldse oma teema teha.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 19:33
mrtn
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
ramman:
Tegelt nendest tänapäevastest mikro-turbomootoritest võiks üldse oma teema teha.

Kusjuures isegi saidi teemasse, praeguse arenguga on paari aasta pärast F-150 kolmesilindrilise EcoBoostiga.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 23:26
ramman
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
mrtn:
quote:
ramman:
Tegelt nendest tänapäevastest mikro-turbomootoritest võiks üldse oma teema teha.

Kusjuures isegi saidi teemasse, praeguse arenguga on paari aasta pärast F-150 kolmesilindrilise EcoBoostiga.
Ja järgi jääb käputäis mehi, keda peetakse oma armastuse pärast V8 vastu ühiskonnaheidikuteks...

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 00:01
dodge525
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
ramman:
Ja järgi jääb käputäis mehi, keda peetakse oma armastuse pärast V8 vastu ühiskonnaheidikuteks...
+10

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.11.2014 at 02:31
BENBEN
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Ega siin enam pikkade sammudega minna pole väikemootorite poole, uuel F150´l on juba 2,7L biturbo V6, veel bensiini jõul.
Aga rehvijutu jätkuks, no ei viitsi mina enam korrusmaja ees, tagaveolisega, lukuga sillaga, oodata kedagi kes tuleks lükkama talvel, et saaks tagurpidi kergest kallakust üles, et n.ö. ringi keerata, all olid lamellid. Lumi oli väga kõvaks litsutud ja ilm oli külm. Sestap ostsingi vallai protid naeltega, kitsad, undavad maanteel aga korrusmaja eest saan talvel iseseisvalt minema.

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.11.2014 at 11:46
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
ramman:
quote:
DevilDeVille:Ühele asjale vaidlen ma küll vastu, nimelt, et pemm on sõidumugavuses mingi verstapost.
Julgeks siin toetada teid mõlemat. Kui ainult mugavus, siis pole full-size'idele vastast. Samas kompromiss juhitavusest-mugavusest on ikkagi tugevalt 5-seeria poole kaldu.
Just kompromiss ongi olnud tolle auto suurim tugevus. Jah, kui võtta lihtsalt üldine mugavus või mõnu ja standardis lisa-mugavusvarustus, siis ei ole 5-bemm mingi ulmetase. Suvaline hää USA-raud olid kordi rikkalikum ja mugavam. Mida ei saa küll öelda E23 hainina-seitsmese kohta... mis lihtsalt on siiani gigamugav ja samamoodi ülihea juhitavusega, lisaks lihtsa siillaehitusega, mitte nagu E28, mis mõrvas ka minu rahakotti aastal 1994.
Teine asi on see, et me kõik, kõik eestlased, oskame midagi arvata E39'ni või siis aastani 1992 "välismaa autode" kohta vaid kasutatud romude baasilt, omamata mingitki ettekujutust, millised need autod olid tuliuutena! Nee dolid füüsiliselt mõned üksikud iniemsed, kes said enen seda mõnda konkreetset tuliuut "välismaa autot" proovida aga ka neil ei tekkinud mingit võrdlusmomenti. Kusjuures ma arvan, et esimene eestlane, kel üldse tekkis mingi pädev võrdlusmoment sellistest asjadest, võis olla kadunud Vello Kala, sest Margus-Hans Kuuse ei oska siiani autoga sõita :D Vello sai ISE testida juba päris 90'te alguses Eesti vabanedes uusi autosid, paljusid erinevaid!

Mis nüüd aga neid turboga väikemootoreid puudutab, sisi BenBen, Anryo ju just tõi sellise, maailma ESIMESE sellelaadse, mina panin ju ka video, selle uue biturboveekuus-F150 esiisa ja nagu näha, siis sõidab tänaseni. Üle 20 aasta. Kui kaua siis peaks üldse auto sõitma??? Jah, liitrine ökopuust-katel on kergelt kahtlane aga on neidki juba aastakümneid toodetud. Kuulus ja meitegi maal paljude isenditega esindatud olnud Uno Turbo näiteks aga sedasorti imemootorite isad on ikkagi japsid oma KEI-Car mikroautodega, kuhu siis pandi turbod peale. Sõgedatest sõgedaim ja ülikuul on muidugi Autozam AZ-1. No ja tegelikult on ju ka kõik tõsisemad baikide mootorid ülinumbritesse forsitud mikrokatlad. Surevad nad ikka ülikõrgete pöörete tõttu... aga samamoodi surevad olematu läbisõiduga ka kõik Itaalia supersportide 8-12-silindrilsied gigakatlad. No ja tegelikkuses on ju ka siin enamus kogenud tõsiasja, et mootori remont on kordi kergem ja odavam tegevus, kui tuksis kere ellu äratamine või ära ussitanud elektroonikavidinate asendamine. Kui kaua see TopFueli mootor lahti-kokku nüüd käis? :lol

Aga pigem ongi küsimus ju selles, et mootorite enda jõudlus ja öko muutub paremaks kuid seda killitakse absurdsusteni läinud "muude loll-lahendustega". Kui turvalisuse tagamine on asi, mis ilma kaalu suurendamata hästi välja ei tule, siis niisama lihtsalt "tegime VEEL suuremad junnid külge" PR-pasa pärast tehtav vedrustamata ja pöörleva massi suurendamine koos olulise veeretakistuse tõusuga nullib kõik selle tohutu raha eest tehtud katlaarenduse.


Õnneks pole käbi kännust kaugele kukkunud ja eilse päeva nael oli see, kui Malloc tuli Talveralliks soetatud "ära emale ütle!" 2d-E30'ga, mis on täiesti sõgeda (pool-Hartge) mootoriga. Ning 15-tolliste lamellrehvide suitsu, müra ja kolmekohalisi kiirusnumbreid jagus meite auulivahele mõneks ajaks :) 20 aastaga on muutunud vaid see, et habe on halliks läinud ja ei olnud "kohe hädasti vaja" Vokas käia ... aga seesama naeratus tuli jälle näole tagasi! Sest sa sõidad ja kontrollid ISE autot, mitte seda ei tee mingi itimees. Ning mul oli "jummala poohui", et ees olid "väikesed kettad ja taga suisa trummelpidurid".

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.11.2014 at 13:39
2 edits. Last edited 17.11.2014 at 13:53 by PlyVal64
vvt
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
BMW engineeringut miskite Fordi vms odavate massiautodega võrrelda oleks tiba naljakas, ainult vähesed ja mitte odavad caddy'd küünivad sinna tasemeni.
Mul on pemmidega (E28) tehtud ka elu suurimad "near miss" tüüpi vahejuhtumid autoroolis, kus täiesti uskumatu olukord õnnestus lahendada ja auto kontrolli alla tagasi saada.
Tuleb tunnistada, et vähemalt tollal seal veermiku konstruktoritele lobisemise eest palka ei makstud ja asi oli tehtud nagu vaja, mitte selle järgi, milliseid varuosi ökonomistid lubasid kolakastist võtta.
Olen ka praegu ühe E28 tüüpi auto omanik, kahju taolist veerevat verstaposti kohe ära anda. Loodetavasti on täna tase sama kõrgel ja 300ne ületab Avensist samapalju kui tollal E28 Sierrat.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.11.2014 at 13:54
1 edit. Last edited 17.11.2014 at 13:57 by vvt
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
vvt: Loodetavasti on täna tase sama kõrgel ja 300ne ületab Avensist samapalju kui tollal E28 Sierrat.
Kui me siin juba "ropendame": Siin Sa paned pada: E28 "feisslift" anno 1985 ise ka ei ületanud omaenda konkurenti ja see polnud mitte Sirje vaid Scorpio (vihje veebruariks autode otsijatele...)! Juba fakt, et skorpa oli maailma esimene masstoodangu auto ABS'iga, see fakt iseenesest ületas kõrge kaarega bemmi! Kuna hvjord oli oluliselt uuem engineering füüsiliselt, oli ta ka "parem". Lisame 1986 lisandunud 4X4 mudeli, siis veel ka Cossu, GHIA ülisisudest ja kogu auto mahutavusest rääkimata, egas polnud selles osas bemmil ikka sittagi vastu panna.
Tolle 520 tõin näiteks, kui "kõik kokku" engineerinugust margi maineni masina, mis on läbi 42 aasta ka samanimelisena ja sama kubatuuri/mootoriga säilunud. Üks selline on veel: Passat aga andke andeks, kes on esimese põlve passatiga (B1) sõitnud, siis need olid ikka täielik saast. Egas too B2 Passat/Santana ka mingi auto polnud kasvõi seesinase bemmi või fordiga võrreldes. Isegi Rekordiga polnud seal midagi võrrelda.


Aga mis oli/on siiani kummaline, et muidu normaalse RWD-maa põnevamad lahendused olid enamused FWD-masinad, kui FWD-"punnide" mandrilt tulid põnevad enamuses just RWD'd! Peale "tavapärase" suure V8 ja tagaveo olid põnevuse poolelt ju tagaveolised vaid GTA, Thunderbird, 2.negn GN ja äkki veel mõni üksik isend. Aga kõik muud põnevad turbod, manuaalid jms olid edevedused ja tegelikult ka parajad õnnetused (eriti Eestis ülal pidada ja juppe saada!). Kasvõi siingi "nähtamatu haruldus" teemas olnud Shelbyd jms. Ja siis siinpool võeti kätte ja ehitati ühe selle ajastu "viletsama" tootja parajast saanist Omega A'st kõiksepealt 24-klapine 3000 ja sinna takkapihta Lotus Omega! Selles suhtes tuleb ikka Anryole au anda, et Ta USA-raua au 90'tel natukenegi päästnud Syclone/Typhoone omab ja ehitab.

Aga nüüd oleme niigi splititud teemaga täitsa rappa ära läinud, et tuleb vist veel splittida :D Aga see on põnev teema - eri mandrite engineering, põnevus aga ka "kus on need Eestis olnud põnevad USA-rauad praegu"??? Ma saan aru, et igasuguses SN-stangid, F-bodyd, full-sized ja vannid-neliveod, rääkimata 21.sajandi alguspoole kastidest, on kõik tõesti lahedad mürisevad V8-rauad aga nad on igavad. Kohe suurima mõnuga vaataks/kuulaks vahelduseks hoopis mõnda 80'te keskpaiga turbo-Thunderbirdi (Unlike the other models, the Turbo Coupe came with a standard 5-speed manual transmission. Other improvements included a limited-slip differential (called "Traction-Lok" ), larger tires and wheels, and a sportier interior complete with analog gauges.) või teisi analooge. Ühe natukenegi teistsuguse suutsin leida ja sedagi tahetakse vahetada millegi õudsa nagu passat vastu :uhoh

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.11.2014 at 16:54
vvt
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Kui me siin juba "ropendame": Siin Sa paned pada: E28 "feisslift" anno 1985 ise ka ei ületanud omaenda konkurenti ja see polnud mitte Sirje vaid Scorpio (vihje veebruariks autode otsijatele...)! Juba fakt, et skorpa oli maailma esimene masstoodangu auto ABS'iga, see fakt iseenesest ületas kõrge kaarega bemmi! Kuna hvjord oli oluliselt uuem engineering füüsiliselt, oli ta ka "parem". Lisame 1986 lisandunud 4X4 mudeli, siis veel ka Cossu, GHIA ülisisudest ja kogu auto mahutavusest rääkimata, egas polnud selles osas bemmil ikka sittagi vastu panna.

M30 tüüpi mootoritega (525, 528, 535) oli ABS põhivarustuses, mis sa räägid. Minu omal (535i 85) on igatahes olemas.
Kui on vaja ajada masin aja peale kurikate vahelt läbi või sõita 1 tund 15 minutiga Tartusse, siis ma Scorpiole ei panustaks.
Pehme kere, lahtised pidurikettad jne küll ringiaegu ei paranda. Vaata parem, mis esipiduriklotsid on samad, mis E28-l, saad klassivahest aru.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.11.2014 at 17:15
2 edits. Last edited 17.11.2014 at 17:19 by vvt
DevilDeVille
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Lisan ka tiba ohvtopikusse. 91 aasta Cossu scorpa tomatiga oli sama aasta 535 peemveest oluliselt inimlikum sõita. Rääkimata sellest, et tagaistmele mahtus ka istuma.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.11.2014 at 17:58
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.   .. 7 8 9 10 11 12 13 ..  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.