Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.   1 2 3 4 5 6 7 ..  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
PlyVal64
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
malloc:...puhta jää peal aitab tõesti ainult mehhaaniline pidamine, mida ainult naastud suudavad tekitada.
quote:
charger: Naela selge eelis on jääl ja eriti siis, kui vesi ka peal. Asfaldil mõttetu, lamell on igal juhul parema pidamisega.
Just ja sellega algab ja lõppeb naastrehvi headus. See on klaasjää ja/või sulaveega klaasjää. Ja kui mitu protsenti kogu Eesti autopargi hooajalisest läbisõidust on sellisel teekattel? 0,0xxx %.

Aga nüüd vanadele meestele pisut meelehärmi: enne lamellidega sõitmisest ja selle "võimatusest" rääkides proovige ära ja ÕPPIGE SÕITMA! Seesinane Malloc elik väike-Veski on siin pildil värskelt 18, laadal all lõpuni surnud pragulised "lamellid", kiiruskatse pind klaasjää (küll oli temperatuur hommikul õnneks ~-10 juures ehk natukenegi pidas) ja kuna poiss õppis sõitmist Kullo autokoolis Ditmani juures, seda RWD-laadadega, kus all mitte lamellid vaid suisa leninipeaks kulunud suvekad, seda hokiväljakutel, siis see mees OSKAB sõita! Tahate, minge küsige sõiduõpet... sest sel kiiruskatsel oli Malloc konkurentsitult kiireim "lamellimees" edestades ka sellist täna VÄGA TUNTUD rahvarallurit samasugusel aga naastrehvidega autol, kui Sander Ilvest. Tema ette jäid mitmed päris-autosportlased, samamoodi seljataha ja KÕIK olid naastrehvidega, enamus tuliuute ja väga headega! Päris mitmed siinsedki kasutajad sõitsid sel katsel ja mäletavad, millega oli tegu. Ehk ma pean veelkord ütlema: ÕPPIGE SÕITMA ja siis tulge üldse midagi rehvidest rääkima! Kõik omast arust "tegijad" sõidumehed muudkui arvavad ja siis panen stopperi käima ja ei oska enamus Teist tegelikult talvel sõita! Ning see pole praegu "Isa uhkus", Malloc oskabki päriselt ka sõita... ehk meie perega on suhtelsielt keeruline sellistel teemadel vaielda, meil on lihtsalt tavakodanikust rohkem kogemusi. Piltide, sekundite ja tulemustega. Mul endal sama kogemus merejäält jäärajalt, kus loputasin lamellidega puuristatud laadadega mitmeid selle hetke Eesti tipp-rallimehi aga siis veel poissi peale ei lasknud, Tema sõitis puuriga sputnikuga teisel rajal. Oli kord selline ajakirjanikele üritus :D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 12:19
2 edits. Last edited 26.10.2014 at 12:20 by PlyVal64
tryku
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Ma ise olen samuti naastrehvide pooldaja ega leia ühtegi arvestatavat põhjust, miks neid mitte kasutada. Teada tuntud tõde on loomulikult see, et naastrehvide suuremad eelised tulevad välja jääl ja kinni tallatud lumel, kuid enamik sõitjaid sellistesse oludesse väga ei satu. Sellest hoolimata on naastu ja lamelli omadused kõikides teistes tingimustes üsna samaväärsed (v.a. mõningane veeremüra kasv naastude kahjuks).

Kui võrrelda naastrehvi ning lamellrehvi maksumust, siis see hinnavahe ei ole tegelikult eriti suur. Miks peaks ostma sama raha eest kehvema pidavusega lamellrehvi, kui saab universaalsema naastrehvi? Tõsi, neid naastude omadusi ei pruugigi enamik aega ära kasutada, kuid sõidukite heliisolatsioon on tänapäeval üsna hea. Selle tõttu ei näe mina erilist põhjust, miks ei võiks need naastud koguaeg seal all olla. Loomulikult võib mõelda maailma päästva pilguga ning mõelda, kuidas kõik teed muutuvad lamellrehvidega sõites kulumatuteks. Reaalsuses vaatab ikka igaüks selle läbi, kuidas ta ise kõige paremini oma eluga hakkama saab.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 12:29
Maik
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Mina ostsin lamellid, sest mina tahan hoida rohkem teid ja naeladel mõtet ei näe, üleval juba välja toodud põhjustel.

Kui eestis teid ei soolataks, oleks elu ilusam ja autod puhtamad - ja ka naeladel rohkem mõtet. Reaalsus on see,et teed ja linnad on mustad koguaeg. See aasta ostsin siis esimest korda elus uued rehvid üldse, varem ikka igasugused suvalised rehvid tihti autodega kaasa tulnud ja nendega sõitnud. Ei näe probleemi. Ja naeladel on üks suur miinus - vähegi küljetades need naelad sealt kaovad. Seega rehvid sobivad rohkem naistele ja rahuliku sõidustiiliga inimestele automaatselt .

https://www.rehvid24.ee/products/show/1012635 need siis all. Päris pehmed näpuga katsudes.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 12:40
2 edits. Last edited 26.10.2014 at 12:42 by Maik
cartmann
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Ega meie liiklus pole ju rallirada, kus autod kimavad yhte ringi, yhes suunas ja kõik on oskajad. Päris elu siiski teine ja piisab yhest lollist, et kõva mehe pidu lõpetada. Miks hoida kokku rehvide pealt aga auto muu turvalisuse pealt mitte? Piisab yhest napist pääsemisest, tänu kallimale rehvile, et säästa odava rehviga hinnavahe. Rääkimata inimelu hinnast......seda Mahhima letilt ei saa.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 13:00
hents99
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
No offence, aga kalleim rehv ei ole mingi elupäästja. Ei tee see parim rehv oskamatust oskajat. Mõistust on ka veidi vaja.
Raha eest ei saa paraku kõike....aga aitab saamisele kaasa küll...

Ise olen sõitnud 50/50 lamellide ja naastudega. Viimased aastad mingil huvitaval kombel naastud, puht juhuslikult.
Sõltub ikka teedest, millel sõidetakse. Linnaoludes pole naastul üldse pointi, samas maaoludes jäistel pindamata teedel võib naastuga olla jälle suur eelis.

Aga nagu ikka, juht sõidab, mitte auto ise või rehv selle all.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 13:11
DevilDeVille
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Nagu siin juba korduvalt on mainitud - sodoomi ei hoia teel ka tulitera testivõidunaast. Samas mõistlik inimene sõitis näiteks mingil aastal vägagi talvistes teeoludes Mägramajaga tavaliste kaubikurehvidega välja Uunikute Talveralli üldarvestuse 13. koha. Repliigina saab mainida, et käsipidur toimib sellel atribuudil esiratastele ja kogu raskus on ninal. Elik pole just kõige andestavam liiklusvahend.

E: ja rattad keeravad ka 15 kraadi umbes.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 13:25
1 edit. Last edited 26.10.2014 at 13:26 by DevilDeVille
newusername
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Pigem las läheb seda naastrehvi talve jooksul ainult korra reaalselt vaja, kui ootamatu jää tõttu lõpetada kraavis või millegi otsas. Ootamatu jää tekib ka sinna, kus sa seda kõige vähem ootad, näiteks Mäo sõlm. Nelikveolise autoga, millega saab libedaga tihti auto piire kontrollitud, on naastu eelis 100% tunda.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 14:12
johndoe
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
minul oli sama auto puhul 5-10 km/h vahe kiirusest naela kasuks siis. lihtsalt keset talve sai rehvid vahetatud kui naine rohkem sõitma hakkas ja tagantjärgi võimaldab tehnika ka sõite vaadata. Masteri prot oli naelaks ja mingi "testivõitja" oli lamelliks. Ja vahest oli talvel lamelli keelustamise tunne, reede õhtu läksid linnamehed maale vist, kui sulailmaga ukerdas mõni lamellimees 25-30km/h kui naelaga sai 50km/h sõita ja seda 15km järjest, ajas ikka tigetaks küll. Minul oli päevas olenevat ajajärgust 25- 40km päevas kiilakat siis peale ühekortset katsetus loomusin lamellist. Ise peab oma sõite teadma ja teeolusid selle järgi ostad ja ega sa sellepärast makse vähem maksa kui teed hoiad ja maapiirkonnas need veneaegsed teed kuidagi ei kulu nii kiiresti rööpase kah :D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 14:16
Astro SS
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Palju lamellimehed reaalselt aastas kilomeetreid maha krutivad? Mul endal tuleb ca 50 +tuhat per aasta

Ise elan maal, kus esimese lume tulekuga tehakse jäine " bobirada" mis kestab enamasti poolde suvesse, siis ma ei näe mingit mõtet lamellil.

Eelmine aasta ostsin Hakkapelita 8, päris hästi pidasid, sel aastal on nad jälle testivõitjad, nii et lähevad uuesti sama marki .


Rehvid ja pidurid on see koht kus peab olema parim saadaolev, odavalt head kohe kindlasti ei saa aga kallilt saasta saada, kodutöö tuleb endal ise ära teha


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 16:14
vvt
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Ma ise olen samuti naastrehvide pooldaja ega leia ühtegi arvestatavat põhjust, miks neid mitte kasutada. Teada tuntud tõde on loomulikult see, et naastrehvide suuremad eelised tulevad välja jääl ja kinni tallatud lumel, kuid enamik sõitjaid sellistesse oludesse väga ei satu. Sellest hoolimata on naastu ja lamelli omadused kõikides teistes tingimustes üsna samaväärsed (v.a. mõningane veeremüra kasv naastude kahjuks).


Naelte eelis väljendubki seal, kus lamell on ammuilma pidamise kaotanud.
Selleks on põhiliselt kolm kohta a)maanteedel ootamatult tekkiv jää b)külmade ilmadega ristmike ette tekkiv liuväli, mis segab nii pidamist kui liikuma hakkamist c)kinnijäämine, kui kraapivatest ratastelt tulenev soojenemine tekitab kraapejälge jää.

Et purjetada mööda Tallinna ülesoolatuid tänavaid (kus ka -10 kraadiga soolavee ojad voolavad) ja selle põhjalt rehvivalikut otsustada on ka vähe piiratud lähenemine. Sama loogikaga võib Tallinnas talv läbi sõita suverehvidega (vähemalt nende JOKK M+S suverehvidega, mida tänapäeval müüakse), tegemata ainsatki avariid ja selle põhjal lugeda suverehvidega sõit ohutuks. Muideks, 99% avariisid tekibki seetõttu, on sinna on segatud faktor "ootamatus" - ootamatult oli libe, ootamatult eessõitja pidurdas, ootamatult jooksis laps teele.

Mina taoline äss pole nagu PlyVal ja selgeltnägija võimeid ka pole - sestap pean ettenägelikuks omada natuke turvavaru ja seda mitte ära kasutada. Kui ma tagantjärgi mõtlen, milliste "surnud lamellidega" sai 20a tagasi kõvat sõitu tehtud, siis tagantjärgi on hea mõelda, et näh minust õnneks läksid suuremaid paugud mööda.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 16:41
3 edits. Last edited 26.10.2014 at 16:45 by vvt
peep
 
Moderator
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Tehakse hullemaidki asju kui lamellidega sõitmine, inimesed, nende eelistused ja vajadused on lihtsalt erinevad.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 17:06
trs200
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Assumption is the mother of all fuckups. Selle pärast ma kirjutasingi, et ärge tahtke keelustamist, sest see tuleb teile ringiga tagasi. Inimesel peab eriline ajuehitus olema, kui ta võrdleb liiklust jäärajaga, või siis on tema kogemused ja läbitud km liigeldes vägagi piiratud. Niiehknaa on see võrreldav näiteks sõjaväelase puhul vaidlusega, kas anda talle püstol või kuulipilduja- ning siis hüpata järsku selleni, et ta peaks ikkagi laskma õppima, sest keegi kusagil laseb ka 50m pealt 9mm-ga terve salve 5cm sisse. Kummalgi juhul on seos on kaudne ning pole otseselt seotud kuidagi antud väitlusega.
Ma olen ka muide kunagi hallil ajal Kullo "rallikoolis" käinud ning Ditmanni ja Borkmaniga seal igasuguste autode ja rehvidega platse lihvinud + ka võistlustel osalenud olematute rehvidega. Ja kõige olulisem, mis ma sealt kõrva taha panin, on see, et jää on õigetes tingimustes hirmus libe, peatumise ja suunamuutmise kiirus sõltub otseselt rehvidest ning et lehmana olematute rehvidega libedale jääle sattudes on oluline jääda rahulikuks ning paar käiku ette mõtelda ja valida sõidujoont. Samuti mäletan päris selgelt, et oskasin juba load saades oma tagaveolise sirjega mingite 10a vanade kivikõvade naeltega ikkagi normaalsete rehvide ja esiveoliste autodega tuttavatega samas tempos püsida=mina sõitsin ehk keskmisest paremini, aga enamik mitte. Samuti olen ma hetkel vähemalt 5a automaatkastiga maasturiga vaikselt kulgenuna kindel, et mul puudub igasugune tolleaegne autotunnetus ning refleksid on aeglased+mul pole auto käitumisest õrna aimugi. Ilmselt 99.9% liiklejaid minu ümber on sama viletsad või viletsamad.
Ja ma olen sõitnud küll lamellidega ning tegelikult isegi tutikad masteri lamellid peavad jääl ja kinnisõidetud lumel üllatavalt hästi, aga naelad peavad paremini.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 17:52
jeff01
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Miks on alati nii, et sõitja kes on tippude tipp pole reaalses nimekirjas tipp ja siis algab teema, et rehvid olid ilgelt pasad jne
kolmel iraagi missioonil poolteist aastat teeninud sõdurtit ei saadeta sõtta ragulka ja kurikaga

Mina sõidan kõigega....Oma elu esimesed uued rehvid ostsin eelmisel aastal (BD naastuga contid) aga üllatus-üllatus mitte tänavale vaid lume / jääradadele ja tänavaid nühkisin suva käsnaga. Miks? Sest tänaval on see täiesti võimalik kuna kõik venivad piisavalt aeglaselt ja mida ma teen siis selle sigahea pidamisega seal teiste vahel kui nad lihtsalt kulgevad. Sel aastal lähen tänavale 52€/tk 18" lamelliga sest nii jääb nädalavahetuse pidamiseks rohkem vahendeid. Olen maanteel pidev katsetaja pidamise osas....nii clutchkickiga, piduriga kuid ka ristmikel laba andes ja mis mind maanteel KÕIGE ENAM närvi ajab on see, kui inimene sõidab miski konstantse kiirusega lihtsalt sügisest kevadeni....mõnel on selleks 70km/h, mõnel 80km/h ja mõnel 90km/h Ma lihtsalt ei mõista neid, kes julgevad minna oma konstantse talvekiirusega kurvi ilma, et nad absoluutselt aru saaks kuipalju pidamist on ???? kuidas te seda teete? Ma ei suuda sõita sirgetel lõikudel alla lubatud piirmäära lihtsalt sellepärast et on talv?? ....kuid ma ei suuda minna sama kiirusega paremkurvi kui ma pole kursis kuidas on lood pidamisega aga sõites tln-trt trassi lasevad suur osa juhte talvel püsikaga :S no mida nagu????
Ostsin kunagi aastaid aastaid tagasi 17nendal oktoobril tallinnast e28 518 millel all väga siledad kujust ära suvekad....päeval sadas pmt hoovihma ja kui linnast välja hakkasin sõitma oli tunne, et väljas on +3 läks 5ndaga gaasi vajutades ratas ringi :S Võtsin tugevalt kurvikiirust alla ja lasin sirgetelgi kohati alla 90ne sest lihtsalt ei kannatanud lasta 90nega kui isegi tuul su ära veab....mingi moment alustas minust möödasõitu mingi rekka....ise veel mõtlesin, et kuhu ta läheb aga no las siis läheb ja lasin päris tee serva ja hoo maha....minu ette jõudes läks kääri ja lappas 4-5 korda üle kahe sõidurea ja lõpetas mu taga.....see oli päris kohutav. cruisesin veelgi vaiksemalt edasi ja rekka jäi seljataha kaugusesse. Lugesin tln-trt lõigul kraavis kokku 13 autot millest vähemalt 3 olid päris katusel ja mingi hulk oli ka väljapanemise jälgi. 1 konstantse kiiruse fänn läks minu eest umbes 70km/h vasakkurivist otse.....Sõita oli tegelikult nii ränk, et kui muidu tegelen roolis ka telefoniga siis tookord ei saanud mitte millegi muuga tegeleda ja oli päris väsitav jupike maanteed mis mul pea valutama pani sest tõesti pidi pidevalt tajuma kuna ja kustpoolt tuul puhub ja pidevalt rooliga korrigeerima. Peale sellist asja paneb mõtlema, et on mis on oma autol all aga ei taha tegelikult, et mu naine käiks tartust elvasse igapäevaselt tööle. (Aastaid aastaid tagasi nägin niiviisi võrru käies kuidas inimene oma autosse põles olenemata normaalsetest rehvidest....ju olid siis muud tegemised olulisemad või polnud viitsimist pidamise jälgimisega tegeleda.....no nüüd on aega....lõputult.



Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 19:16
1 edit. Last edited 26.10.2014 at 19:25 by jeff01
Madlobster
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Lamell vs Nael
Lõhe vs Forell
Bensiin vs Diisel
Blond vs Brünett
FWD vs RWD vs 4x4

Mulle meeldib nael, läbib paremini ja kuidagi kuivem ja muretum tunne on kui väike okas jääd kratsib
Mulle meeldib forell, odavam ja rasvasem
Mulle meeldib bensiin, haiseb vähem, külmaga probleeme vähem ning mootor nurrub vaiksemalt
Mulle meeldib blond, lisaks muule saab temaga rohkem eputada
Kui sõidan poris ja lumes meeldib 4x4, kui tahan änksalt kurvis külge lasta siis meeldib RWD aga kui käin poes siis on jummala savi.

Ja neid teemasi võibki siia niiviisi tekitada ja vaielda. Ükski naela austaja ei hakka selle teema pärast lamelle alla kruvima ja vastupidi. Mõlemal on oma sõidud, oma tõekspidamised ja arvamused. Ja tegelikult on ju nii, et saab kõigega sõidetud kui kahe kõrva vahel kõik enamvähem korras on. On ju meie talved ka nii erinevad rääkimata siis teehooldusest erinevates valdades ja piirkondades. Asfalt või lumi on tõesti lamelliga sõita täitsa ok. Aga ilma lumeta ja pidev vihm ning külmumine siis juba peab lamelliga sõites natuke rohkem arvestama kui seda korralike küünistega.

Mis te siin tühja ikka paugutate, kes kui kõva sõidumees on.

Kuna see pole perekooli foorum, kus leidub kõige targemaid autojuhtide õpetajaid ise trammiaknast välja vaadates vaid ikkagi eelkõige autotehnika huviliste kokkusaamise koht, kus enamusel rool ikkagi igapäevaselt ja aastaringselt peos siis ma arvan, et meie hulgas enamus saavad oma sõidu tehtud nii lamelli kui naelaga ja seda nii linnas, maanteel kui ka külavahel. Ja mida või keda keegi eelistab panin võimalikud teema variandid posti etteotsa saaksime enda eelistust promoda ja teise eelistus maapõhja sajatada. Ja kui me kõik oleksime ühesugused oleks maailmas suht igav elada :D ;)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 20:00
1 edit. Last edited 27.10.2014 at 14:42 by Madlobster
dodge525
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Madlobster:
sa võtsid kõik lõbu ära, tundus juba et algatatud on nagu delfis, klikkide jaoks, olenemata tulemusest. (ise rohkem naela austaja nii ligi 80%)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 20:09
DevilDeVille
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Minul on aspaluutsesti pohlad, kes millise rehviga kulgeb. Ise kasutan igasuguseid ja igasuguste veoskeemidega. Lihtsalt oksele ajab osade piiritu tarkus, mis laseb neil rahus puusalt tulistada ja kontrollimatut iba kirjastada.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 20:39
Rein000
 
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Ma ju võin sõitma õppida ja ka sõita osata, aga kui on ikka julmalt läikima löödud pind arvestusliku 50 meetri asemel foori ees, 200 meetri kauguselt ja kui naastumees pidama saab, siis ma olen tal ikkagi tagant sees oma lamelliga. Ma õppisin sõitma mosse kastikaga, kolhoosi suvekad all, aasta siis oli 85. Ok, ei olnud, 87 oli. Kui ikka edasi enam ei saanud, siis tagant raudadest kinni ja tõsteti kohe peale, kus ei olnud jääkaussi alla sulatanud, aga me ei pea tänapäeva võimaluste juures sellesse aega istuma jääma. Muuseas, tsiklitega sõideti siis ka aasta läbi, Jawadel olid alla tol ajal siis suvest kulunud IZ i rehvid, Jawa originaale ei olnud nagunii saada ja mingitest piikidest võis ainult unistada. Usun, et enamik siinsetest on välja kasvanud tollest ajastust.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2014 at 01:39
ramman
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Rein000: Ma ju võin sõitma õppida ja ka sõita osata, aga kui on ikka julmalt läikima löödud pind arvestusliku 50 meetri asemel foori ees, 200 meetri kauguselt ja kui naastumees pidama saab, siis ma olen tal ikkagi tagant sees oma lamelliga.
BS. Kui jää peal naastumees pidama saab, siis korraliku lamelliga ei ole sa tal kindlasti taganat sees, kui sa just teda ei lükka. Naast ei ole mingi üli-imeasi, inimesed lihtsalt on ise debiilikud. See vahe, mis naastul ja lamellil pidamises on, ei ole nii suur, kui keskmise juhi kindlustunne naastrehvidega sõites. Esimese libedaga on miskipärast alati ümber postide ja teistel tagant sees ja kuskil kraavis suur osa just uute naastrehvidega autosid. Lihtsalt valus on vaadata, kuidas inimesed muutuvad justkui kuulikindlaks, kui testivõitja autole alla saab.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
27.10.2014 at 10:12
vvt
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Sõitsin lamelliga viimati eelmine talv (siis kui lumi maas oli natuke aega), kui võtsin Autospiritist päevaks proovisõiduks Outbacki, oli -5 kraadi ja kerge tuisklumi+vähe jäätand tee.
All olid päris uued Bridgestone lamellid. Kõik see sõidukogemus oli täpselt samasugune nagu Matadori lamellidega, mille eest mind maasse taoti.
Esi-ja tagaotsa tuntav vahelduv libisemine, ristmikul veojõukontrolli tulede vilkumine ja nelja ratta ringi laskmiseks polnud vaja eriti gaasi vajutada (automaat).
Kõige rämedam oli see, et samal õhtul sai suure kauplemisega Info-Autost kaheks tunniks saadud XC70 automaat, millel olid naastud all. Nii värvikat kogemust pole enne olnud.
No nagu teise maailma oleks sisenenud, auto oli kui tee külge kleebitud (analoogse veoskeemi ja massiga autod) ja tegi päris pretensioonikad manöövrid mingi draama ja libisemiseta.
Mõistagi, taolise kvaliteediklassi autol mingit märkimisväärset naelte müra tuppa ei tule.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
27.10.2014 at 10:16
1 edit. Last edited 27.10.2014 at 10:17 by vvt
DevilDeVille
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Räägi parem pidurdusmaadest, nendest 70 meetristest.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
27.10.2014 at 10:20
spark
 
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Madlobster: Lamell vs Nael
Lõhe vs Forell
Bensiin vs Diisel
Blond vs Brünett
FWD vs RWD vs 4x4

Ühe asja unustasid - maanteel, pimedas ja 90km/h, sõitmine udutuledeta või udutuledega?

Reedel sai lamellid ostetud, aga alla pole veel kruvinud.

____________________________
Seitsekümmend Viis

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
27.10.2014 at 14:27
vr_
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Ühe asja unustasite veel ära, Korralik nael omab ka mõnda lamellilaadset ollust:) Now beat that!
Ise ei oska lamell/nael vaidlusse mudu tuua, kui tõesti TM testides olid kõik lamellid enamikes testides pidurdusmaalt naeltest taga, vist isegi lumel?
Hea ja viletsa rehvi osas, Suht ilusa mustri ja kõikide naeltega mingid Daytonid mis autoga kaasa tulid suutsin mitu korda kortermaja juures mõne külmund roopa või lumehunniku tõttu kurja vaeva näha väljaukerdamisega. Tutikate testivõitjatega aga avanesid minu ees suurepärased uued võimalused. Suvalisse lumest koristamata parkimiskohta võisin julgelt õhtul sisse keerata, et sealt hommikul sirgelt välja sõita. Parkimiskohtade kitsikuses, ütleks, oli see suurepärane lisafeatuur töötavate rehvide puhul Lumehanged olid alati vabad.

____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
27.10.2014 at 15:10
Martin460
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
Ma ei viitsinud kogu teemat läbi lugeda...öelge keegi paari sõnaga, et kumb on parem nael või lamell?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
27.10.2014 at 15:21
Madlobster
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Martin460: Ma ei viitsinud kogu teemat läbi lugeda...öelge keegi paari sõnaga, et kumb on parem nael või lamell?


Selleks pead ikka kogu teema läbi lugema :D
Soovitavalt eelmiste aastate omad ka :)

Aga lühidalt, oleneb, kus ja millega sõidad.

Või siis osta lamell, millele on mõned okkad sisse pressitud. Saad kaks ühes ja kui korralikult, ettevaatlikult liikled, siis on plekid kevadel sama kujuga, mis praegu.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
27.10.2014 at 15:32
1 edit. Last edited 27.10.2014 at 15:36 by Madlobster
vvt
  
Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.
quote:
Ma ju võin sõitma õppida ja ka sõita osata, aga kui on ikka julmalt läikima löödud pind arvestusliku 50 meetri asemel foori ees, 200 meetri kauguselt ja kui naastumees pidama saab, siis ma olen tal ikkagi tagant sees oma lamelliga. Ma õppisin sõitma mosse kastikaga, kolhoosi suvekad all, aasta siis oli 85. Ok, ei olnud, 87 oli. Kui ikka edasi enam ei saanud, siis tagant raudadest kinni ja tõsteti kohe peale, kus ei olnud jääkaussi alla sulatanud, aga me ei pea tänapäeva võimaluste juures sellesse aega istuma jääma. Muuseas, tsiklitega sõideti siis ka aasta läbi, Jawadel olid alla tol ajal siis suvest kulunud IZ i rehvid, Jawa originaale ei olnud nagunii saada ja mingitest piikidest võis ainult unistada. Usun, et enamik siinsetest on välja kasvanud tollest ajastust.

Vanasõna ütleb, et vanasti oli taevas sinisem ja mesi magusam ehk noorpõlve meenutatakse ikka heasti.
Sealt ka need arvamused, kuidas suverehvidega oli OK talvel sõita.
Ma ka mäletan, et isa töömossel olid all Kohtla-Järvel protitud Snezinka naelad ja kus alles sõideti, pool Tallinna teed sai driftitud ja kes on sõitnud, teab, mitusada ringi rooli lapatud.
Kui õnnestuks täna ajamasinaga 30a tagasi minna, siis uskuge, et te ei jõua neid närvirakke kokku lugeda, mis ühel 100 km talvisel maantee-otsal siis tekkisid.
Nüüd 30a hiljem tahaks sõita sama otsa ilma, et selg oleks higine ja pulss 140+ tahaks lihtsalt draamavabalt jõuda kohale.

Kes ei tea, siis Snezinka naelad olid tavainimese jaoks täielik kõrgtase ja mitte igaüks neid ei saanud (enamasti asutuste autodele), sellest kõvemaid oli ainult partei Volgadel, kuhu osteti valuuta eest nt tollaseid Nokiani talverehve.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.10.2014 at 13:52
2 edits. Last edited 28.10.2014 at 13:54 by vvt
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Split: igaaastane nael vs. lamell saag tõmmati käima.   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.