Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Gaz 24 koopia?
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Gaz 24 koopia?   .. 2 3 4 5 6 7 8  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
R.Ott
 
Gaz 24 koopia?
Selle Buicki armatuuri kohta - Gaz24-jal oli algselt lintspido. Pildil olevale sarnane tuli alles hiljem.

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.10.2012 at 18:48
hardtop
 
Gaz 24 koopia?
quote:
R.Ott: Selle Buicki armatuuri kohta - Gaz24-jal oli algselt lintspido. Pildil olevale sarnane tuli alles hiljem.
Õige tähelepanek, olen lahti võtnud nii selle Buicki (1956,58,63,65a.) kellade plokke ja võrrelnud siis volga lintspidomeetriga.
Vähemalt reduktori ja lindi jooksmise idee on küll ameeriklastelt maha kopeeritud muud asjad on juba kahtlasem element.
GAZ 24 spidomeeter on pigem segu 1956-1959.a Buicki spidomeetrilt laenatud ideega.

____________________________
Oled Pontiaci huviline? Kliki siia http://www.originalho.com/HOStory.html või http://originalho.com/

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.10.2012 at 18:54
vvt
  
Gaz 24 koopia?
Kui Volga ajaloos natuke sorida, siis 3102-l oli seninägematu 12-klapiline eelkambritega bensiinimootor.
Volga polnud muidugi esimene, selle tööpõhimõttega katsetati eelnevalt Gaz-veoautode mootoritel.
Link kah: http://volga3102.blogspot.com/2009/10/3102-i.html


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.10.2012 at 10:42
1 edit. Last edited 15.10.2012 at 10:42 by vvt
hardtop
 
Gaz 24 koopia?
12-klapise mootori ideed on veidi raske kommenteerida endal,sest pole selle mootori saamis looga kursis hästi.
Küll aga on huvitav,et venelane oli vist maailmas? esimene,kes hakkas juba 1958.a kasutama alumiin valuga, märg hülssidega V8 mootori plokki.
Samast ajast pole ainsatki teist analoogi võtta. Ameerikas mindi kui ma ei eksi alumiin V8 üle 1986.a? Ehk siis massilise esiveoliste autode tulekuga ameerika enda turule??
Oleks materjali valik ja kvaliteedi kontroll märksa parem olnud oleks venelase V8 suutnud lääne analoogidega edukalt võistelda.
53 ehk ZMZ 53 mootorit ma kommenteerima ei hakka.


____________________________
Oled Pontiaci huviline? Kliki siia http://www.originalho.com/HOStory.html või http://originalho.com/

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 08:32
viplala
Gaz 24 koopia?
quote:
hardtop: 12-klapise mootori ideed on veidi raske kommenteerida endal,sest pole selle mootori saamis looga kursis hästi.
Küll aga on huvitav,et venelane oli vist maailmas? esimene,kes hakkas juba 1958.a kasutama alumiin valuga, märg hülssidega V8 mootori plokki.
Samast ajast pole ainsatki teist analoogi võtta. Ameerikas mindi kui ma ei eksi alumiin V8 üle 1986.a? Ehk siis massilise esiveoliste autode tulekuga ameerika enda turule??
Oleks materjali valik ja kvaliteedi kontroll märksa parem olnud oleks venelase V8 suutnud lääne analoogidega edukalt võistelda.
53 ehk ZMZ 53 mootorit ma kommenteerima ei hakka.


Oleks tädil küüned, roniks ta puu otsa...http://www.britishv8.org/articles/rover-autocar-article.htm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 10:20
vvt
  
Gaz 24 koopia?
Va viplala oled ikka 53 plokki näinud ka?
Selle sobimatu näite najal saan mina küll aegu, et ega ei ole küll....

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 10:37
rnx69
 
Gaz 24 koopia?
Aluplokiga V8 oli minu teada ka Buicki valikus juba millalgi 50-te lõpul olemas, seega pole see ZMZ-53 vist sugugi ainus ja esimene. Roveri V8 peaks olema tolle Buicki väikese aluploki edasiarendus ning juba malmist valatuna.

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 12:05
90Deville
 
Gaz 24 koopia?
Alustati 50date alguses Buicki aluploki katsetamist, seeriasse läks 60 alguses.
53 mootorist erineb kuivade hülsside poolest.
Hiljem müüdi inglismannidele edasi ja nood vorbivad seda siiani, muidugi oluliselt täiustatud kujul.
Plokk on endiselt alumiiniumist minuteada
Keda huvitab siis wikis artikkel kah olemas buicki mootorite kohta
Kas 53 mootorist teeb imehea tiblade poolt loodud mootori vaid see fakt et juppe saab volgaga vahetada?
Jöudlus ja vastupidavus on ju endiselt 0 lähedal....

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 12:36
vvt
  
Gaz 24 koopia?
Küsimus pole alumiiniumplokis (alumiiniumplokiga mootoreid vorbiti igas sõdinud riigis masstöö korras nt lennukitele), vaid mootori koostamise lahenduses.
Buicki alumiiniummootor oli tavaline tehases hülsitud (pressitud) V8, lihtsalt plokk oli alumiiniumist.
Gaz-i mootorid (ja hilisemal, 1967 tootmisse läinud) M-412 mootori tegi eriliseks mitte aluplokk vaid kiirvahetatavad märjad hülsid, mis mehhaanik pani käega sisse ja mis fikseeriti mootoriploki põhjaga alt (plokk vannikujuline) ja plokikaanega pealt. See võimaldas luua mootori, mida oli võimalik kapitaalselt remontida põlve otsas, võttes laost välja remondikomplekti, milles sisaldus väntvõll, saaled, kolvid, hülsid ja tihendid. Seda oli vajalik teha, kuna Venemaal puudus arenenud hooldusinfra.

Et asjad omal ajal ei kestnud, tuli nii materjalidest, tootmiskvaliteedist kui ka kehvadest õlidest. Kui minu esimesel autol (ka 412 oli) sai tehtud mootori remont (ls oli 160 000 km, remondi põhjuseks seismisest kinni jäänud kolvirõngad+ soov panna kõrgema surveastmega kolvid - mitte mootori kulumine), siis kuna olin sõitnud viimased 100tkm Valvoline mineraalõliga, siis puudusid hülssidel ja saaledel igasugused edasist kasutamist välistavad kulumisjäljed (hülssidel on hoonimine alles näha). Meenutame, et selle mootori kavandatud läbisõit enne kapremonti suurepärase vene AC-8 õliga oli 120 tkm ja selleks ajaks olid hülssides kahemillimeetrised randid juba sees.
Garaazikooperatiivi tondid käisid neid hülsse ikka mitu raksu imetlemas ja vist veendusid, et AC-8 ja M-10G1 õlid võiks unustada.

quote:
Jöudlus ja vastupidavus on ju endiselt 0 lähedal....

Kui sa paned analoogse suurusega (4.3) smallblocki tööle sama madala surveastmega (6,7) ja kasutades AC-8 mootoriõli, siis selle näitajad ei tule eriti paremad.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 13:03
hardtop
 
Gaz 24 koopia?
Ma pole väga detailselt kursis,kas inglased või keegi varem tegi juba alumiin valuga V8, seega fakti vea pärast palun vabandust.

Ma usun,et põhjus,miks venelane hakkas GAZ-13 ja hiljem GAZ-53 mootoreid alumiin plokile vorpima,oli siiski selle materjali küllus.
Venemaal sellest juba puudus ei tulnud ja teada on ka kerge töödelda. Seega rahaline kulu on maagist siis ploki valamiseni väiksem kui malmi puhul.
Oleks ja saaks sellest 53 mootorist ka miskit, kui oleks olnud paremad disainerid ja läänelike õlidega neid ekspluateeritud.
See AC-8 või hilisem M8v on nagu seebivesi,lisaks tagitab see seest mootoreid nii,mis kole.
53 enda mootor on põhimõtteliselt GAZ-13 deforseeritud versioon,millel on muudetud õlitus süsteemi+ 4 sektsioonilise pumba asemel 2 sektsiooniline. Ning minu silmis poolik lahendus,ehk tekstoliit hammasrattad,kettülekande asemele.



____________________________
Oled Pontiaci huviline? Kliki siia http://www.originalho.com/HOStory.html või http://originalho.com/

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 14:23
vvt
  
Gaz 24 koopia?
Tegelikult on ZMZ mootoritehase toodang enamvähem nagu lego, kus elu käib samade juppide ümber.
Disaini geniaalsus seisnes ka eri töömahuga mootorite tootmise lihtsuses, kus töömahtu sai lihtsalt kasvatada silindri läbimõõtu suurendades.
Seda konkreetset V8 konet on kolm erinevat versiooni eri töömahtudega ja lisaks olid mingid alamudelid veel eri surveastmega.
4,25 liitrit oli veoautodele (53,66), siis oli 4,67 liitrit bussidele ja soomustehnikale ning 5.5 liitrit valituse limodele. Kahte esimest toodetakse tänini, viimast mitte (kuna Tsaikasid ei tehta).
Samade juppide põhjal figureeris peale NSVL lagunemist 2,7 ja 2,9 liitriseid mootoreid UAZ-idele ning analoogselt toodeti ka Ufaas erinevaid mosse mootoreid kuni 2.0 kubatuuriga.
Kombineerides lihtsalt erineva silindriläbimõõdule ja kolvikäigule ette nähtud osi.

Kogu kraam on muidugi pärit sõltumata modidest sellest ajast, mis ta leiutati - 60ndatest. Üleeilne päev.
Muidu - siin insenerid ütlesid, et alumiiniumist millegi tootmine on energiamahukam kui malmist.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 15:11
1 edit. Last edited 16.10.2012 at 15:12 by vvt
viplala
Gaz 24 koopia?
Mida rohkem ma loen seda teemat, seda rohkem hakkab tunduma, et enne venelaste leiutisi ei osanud ülejäänud maailm üldse autosid teha ja kõik mis sealpool piiri toodeti, kopeeriti räigelt venelaste pealt maha.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 16:10
kadjakas
Gaz 24 koopia?
quote:
viplala: Mida rohkem ma loen seda teemat, seda rohkem hakkab tunduma, et enne venelaste leiutisi ei osanud ülejäänud maailm üldse autosid teha ja kõik mis sealpool piiri toodeti, kopeeriti räigelt venelaste pealt maha.
Huvitavalt loed. Ridade vahelt? Viiteid sellele, et läänemaailm Nõukogude Liidust miskit maha oleks kopeerinud või nagu oleks venelased teistele autode ehitamast õpetanud, ei hakka eriti silma. Küll hakkab silma palju poisikeselikku jonni ja eee... ütleme vaimutuhmust. a`la "Seda ei ole, sest seda ei ole. Venelased on juhmid. Sellepärast nad on juhmid." Elust enesest, siit foorumist: "ma arvan et gaz24 on oma ajastu kohta jama ja isegi 100a varasema jastu kohta jama!"
PS. vvt teadmised nõuka tehnikast väärivad respekki. Respekk no5.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 16:27
2 edits. Last edited 16.10.2012 at 16:31 by kadjakas
viplala
Gaz 24 koopia?
quote:
kadjakas:
quote:
viplala: Mida rohkem ma loen seda teemat, seda rohkem hakkab tunduma, et enne venelaste leiutisi ei osanud ülejäänud maailm üldse autosid teha ja kõik mis sealpool piiri toodeti, kopeeriti räigelt venelaste pealt maha.
Huvitavalt loed. Ridade vahelt? Viiteid sellele, et läänemaailm Nõukogude Liidust miskit maha oleks kopeerinud või nagu oleks venelased teistele autode ehitamast õpetanud, ei hakka eriti silma. Küll hakkab silma palju poisikeselikku jonni ja eee... ütleme vaimutuhmust. a`la "Seda ei ole, sest seda ei ole. Venelased on juhmid. Sellepärast nad on juhmid." Elust enesest, siit foorumist: "ma arvan et gaz24 on oma ajastu kohta jama ja isegi 100a varasema jastu kohta jama!"
PS. vvt teadmised nõuka tehnikast väärivad respekki. Respekk no5.

Ma võin lugeda ridade vahelt või ridade pealt või jätta üldse lugemata, fakt jääb faktiks, venelased tootsid sitta. Nad tootsid sitta õli ja sittasid kolbe ning sittasid hülsse. Nende töökultuur oli sitt ja sealt tulenev tootmiskvaliteet oli samuti sitt. Nende riigi ülesehitus oli/on sitt ja nende arusaam autodest ja maailmast üldiselt oli/on samuti sitt. Kui nad panidki kokku mõne alumiiniumist mootori, sai sellest hunnik sitta. Punkt. Ja neid fakte ei ole mõtet ilustada ega ülistada siin.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 17:05
hardtop
 
Gaz 24 koopia?
Minu meelest peale venelase tootsid n.ö " sitta" ka teised ega sellest haigusest ka ameerika autot vabad ei ole. Kahjuks meie ajaloo eripärade tõttu sattus meile seda venelaste "sitta " rohkem kui teiste oma.
Ega ma ei hakka siin kedagi ümber veenma. Kui oleks tahetud oleks suudetud paremini teha aga viplala mainitud töökultuur+100 muud "vene " eripära rikkusid asja ära.
Ning väike küsimus või mõtteaine teistele:
Miks andsid ühendriikide pangad+mõned rahakad eraisikud, raha ja ka kohati patente Nõukogude liidule,et see saaks areneda? Minu meelest ei ole sellel nagu absoluutselt loogilist seletust. Kui võtta asja külmasõja vaatevinklist. Kui just meile pole räägitud täit tõtt,sellest ,mis tegelikult toimuda võis???

____________________________
Oled Pontiaci huviline? Kliki siia http://www.originalho.com/HOStory.html või http://originalho.com/

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 18:29
Vanaisa
  
Moderator
Gaz 24 koopia?
quote:
hardtop: ----rahakad eraisikud, raha ja ka kohati patente Nõukogude liidule,et see saaks areneda? Minu meelest ei ole sellel nagu absoluutselt loogilist seletust. Kui võtta asja külmasõja vaatevinklist. Kui just meile pole räägitud täit tõtt,sellest ,mis tegelikult toimuda võis???

ärme seda libedat teed hakka minema, eks.
Kõike, nii raha kui patente, tehnikat, toitu ja kõike muud mitte ei antud vaid müüdi/laenati. Ja seda sel samal põhjusel, miks müüsid näiteks mikid (aga mitte ainult nemad) I ja II sõja eel ja -ajal kõike vajalikku ka helmutitele ja nende liitlastele.
Nii mõnigi mees või firma teenis enda esimesed miljonid/miljardid sellise äriga. Külma sõjaga siduda pole siin midagi, see pole mingi point.

Aga laske aga edasi - tuletan meelde et topicu teemaks on Gaz24 kopeerimine ;)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 18:57
hardtop
 
Gaz 24 koopia?
Jutu point oli selles,et kui ameeriklane poleks oma abikätt venelasele osutanud oleks nõukogude liidus ka aastal 1970 sõidetud veel Ford AA koopiatega ja nende analoogidega(hullemal juhul ikka hobuste ja härgadega). Kuid jah eks iga üks mõtleb ise edasi,mis oleks või poleks saanud sellises olukorras.

See on küll minu teooria aga venelase V8 annaks veel isegi enam vähem teha sõidetavaks. Kui...
1. eemaldada valujääkid sealt,kus neid vaja pole.
2. Teha hüdrotõukrite süsteem
3. tekstoliit ülekanne asendada kett ülekandega.
4. Igasugu jamad õlid ära unustada ja panna kas või keskmise hinnaklassi mineraal õli sisse.
5. õlipump mingi muu panna?
Olen veendunud,et selle jutu peale,viskaks mind siin mõnigi mees MOPARi väntvõlliga mulle mööda pead :D (Võib olla olen selle ka ära teeninud)
Aga paistab,et venemaal on neid ZMZ 53 moderniseerijaid palju. Ning paistab,et see vist on ka ainuke võimalus,kuidas
viletsalt disainitud asjast annab veel midagi sõidetavat teha. Kuid kindlasti mitte midagi ameerika V8 võrreldavat.
Tuleb aru saada,et NL oli unifitseerituse printsiip ning lisaks ka alarahastus ja partei käsud,keelud. Sellepärast toodeti 30.a ühesugust autot ja ei jõutud ei edasi ega tagasi.



____________________________
Oled Pontiaci huviline? Kliki siia http://www.originalho.com/HOStory.html või http://originalho.com/

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 19:24
trs200
Gaz 24 koopia?
Hardtop pole ilmselt teemat päris mõttega läbi lugenud.
Aga laias laastus võib kogu vene autotööstuse teema kokku võtta nii, et kui kukk muneks, siis oleks ta ilmselt kana. Paraku ta ei mune ja on ikkagi täitsa kukk. Miks ei mune, on omaette teema. Kas ta on sellepärast kanast viletsam, on vaatepunkti küsimus ja veel kolmas teema.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 19:42
hardtop
 
Gaz 24 koopia?
Selle üle võib jääda vist igavesti vaidlema,mis siin maailmas parem on.

GAZ 24 osas midagi uut lisada mul enam pole, faktiliselt vene insenerid nägid GAZ 24 tegemisel veidi enam vaeva,kui näiteks ZIS-110, Moskvich 401 puhul. Kuulda on olnud,et selline 1:1 mahategemine tekitas nii mõneski ettevõtjas pahameelt/üle lombi). Ning NL ei võinud ka päris kõike maha teha. Nii palju,kui olen oma iseseisva uurimise käigus, välja uurinud. Saadi tõepoolest läänest patente aga nagu venelastel ikka ei raatsitud neid ringi teha vaid lasti kohe 1:1 maha teha( jutt tavalisematest tarbe esemetest). Kuid lõppematult seda poliitikat teha ei saanud ja mingil hetkel tuli hakata siis tõsisemalt asjusid ragistama. Üks asi,miks NL võis seda endale lubada oli tohutu tuumarelvade arsenal. Ning eks siis ole ju selge,kellel relvad sellega naljalt mölisema ei minna. Isegi kui tegemist on häbematu idee/intellekti vargusega,siseturu jaoks.


____________________________
Oled Pontiaci huviline? Kliki siia http://www.originalho.com/HOStory.html või http://originalho.com/

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.10.2012 at 21:21
1 edit. Last edited 17.10.2012 at 08:29 by hardtop
partel
  
Gaz 24 koopia?
Liigselt ei maksa ka üldistada ja lihtsustada.

Et kui nõuka ajal oli palju saasta -> järelikult absoluutselt kõik oli saast.

Et kui lõpptulemus oli saast -> järelikult kõik insenerid olid lollid.


KISS printsiibi fänn olen ma ka ise, läänemaailma autod eeldavad telefoni teel autoabi kutsumise võimalust jms infrat.

Kui näiteks USA/UK relvaekspert ütleb, et kui ta peaks sattuma tundmatule planeedile ja võiks kaasa võtta ainult ühe relva, siis võtab AK-47, siis ma vastu ei vaidle.

Mis intellektuaalomandisse puutub, siis maailma suurim vargus toimub käesoleval hetkel, kui Hiina häkkerid on vast kõik USA leiutised pihta pannud, mis on maailma ajaloo suurim vara ülekandmine.

Kui see kombineerida veel tohutu hulga USA ülikoolides koolitatud hiinlastest tehnikadoktoritega, siis tulevases USA-Hiina sõjas võib võitjaks olla...


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.10.2012 at 10:35
vvt
  
Gaz 24 koopia?
Minu 2 senti.
Arvan, et vaielda selle üle, kes kellelt mida kopeeris on võimalik viljakalt siis, kui auto ehitusest inimesed midagi jagavad. Jutu järgi on neid inimesi siin ka leidub.
Kui aga kogu teadmine põhineb diskussiooni käigus Google otsingust saadud kolme esimese vaste saitide kontrollimata info tsiteerimisel, siis saabki lisandväärtus teemas olla kaduvväike.
Seda, et elu oli kehva ja autod lagunesid mis kole teavad kõik, ka need kes neid autosid reaalselt ainult eemalt näinud on.
See pole ju teema küsimus. Teema küsimus on, kas ja kui palju Gaz-24 (või laiemalt vene autotööstus) kopeeris ja kui palju ise leiutas.

Edit: pärteli jutu peale AAMEN :hail
Edit2: AK-47 väidetav kopeerimine saksa Sturmgewehrilt on täpselt samasugune jamps, mida asjatundmatud levitavad.
Kui aga Soome ja Iisrael oma püssid AK-47 järgi tegid, siis tähendab see juba midagi.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.10.2012 at 10:36
2 edits. Last edited 17.10.2012 at 10:38 by vvt
hardtop
 
Gaz 24 koopia?
Pärtlile +1 minu poolt. Kuldsete sõnade eest.

Mina võin julgelt öelda ja seda ka koos tõestusmaterjaliga kui vaja,et olen nii venelasi kui ameerika autosid poldi,mutri seibi tasemel uurinud.
Väga lihtne on kaasa minna mingite külajuttude ja linnalegendidega, hoopis raskem on ise uurida asju ja üritada asjade tuumani jõuda.

____________________________
Oled Pontiaci huviline? Kliki siia http://www.originalho.com/HOStory.html või http://originalho.com/

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.10.2012 at 11:57
partel
  
Gaz 24 koopia?
quote:
vvt:Edit: pärteli jutu peale AAMEN :hail

Sellist komplimenti pole mulle tükk aega tehtud! :)

Aga üks asi ununes ütlemata:

See, et keegi erinevas maailmanurgas midagi sarnast on teinud, ei tähenda tingimata kopeerimist, vaid on ka sõltumatu avastamise/leiutamise võimalus, mida ka ajaloost leida võib.

Füüsikaseadused suht samad vast globaalselt ja tarku inimesi ka leidub.


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.10.2012 at 12:21
BlueStang
 
Gaz 24 koopia?
quote:
partel:
quote:
vvt:Edit: pärteli jutu peale AAMEN :hail

See, et keegi erinevas maailmanurgas midagi sarnast on teinud, ei tähenda tingimata kopeerimist, vaid on ka sõltumatu avastamise/leiutamise võimalus, mida ka ajaloost leida võib.

Füüsikaseadused suht samad vast globaalselt ja tarku inimesi ka leidub.


Ok, kui nii targad mehed räägivad, siis ma usun, et vaatamata NL-Ford koostöölepingule on nõukogude auto siiski "erineva maailmanurga sõltumatu avastamise tulemus" ja kuna füüsikaseadused on samad, siis disain ei saanudki erinev välja kukkuda.
visuaalset näitlikustamist ka selle kohta:

http://englishrussia.com/2008/03/19/ford-and-volga/

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.10.2012 at 14:03
kadjakas
Gaz 24 koopia?
quote:
BlueStang:
quote:
partel:
quote:
vvt:Edit: pärteli jutu peale AAMEN :hail

See, et keegi erinevas maailmanurgas midagi sarnast on teinud, ei tähenda tingimata kopeerimist, vaid on ka sõltumatu avastamise/leiutamise võimalus, mida ka ajaloost leida võib.

Füüsikaseadused suht samad vast globaalselt ja tarku inimesi ka leidub.


Ok, kui nii targad mehed räägivad, siis ma usun, et vaatamata NL-Ford koostöölepingule on nõukogude auto siiski "erineva maailmanurga sõltumatu avastamise tulemus" ja kuna füüsikaseadused on samad, siis disain ei saanudki erinev välja kukkuda.
visuaalset näitlikustamist ka selle kohta:

http://englishrussia.com/2008/03/19/ford-and-volga/

IRW, eriti head on sel englishrussia lingil pildid 21-e ja Fordi kapotialusest. Pole kahtlustki, üks-ühele sama asi. :)

Neilt piltidelt aga:

võib näha, et venelased ei piirdunud mitte ainult tehnika kopeerimisega. Ka auto taga seisev vend on pm üks-ühele järele tehtud. Karmide ilmastikuolude tõttu on lisatud puhvaika. A vaevalt seegi venelaste endi leiutatud on. Hehh.
Muuseas, need kaks pilti pole päris lampi valitud. Väike konks on ka ikka.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.10.2012 at 14:38
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Gaz 24 koopia?   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.