Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Master rehvid
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Master rehvid   1 2 3  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
tryku
Master rehvid
quote:
ramman:
quote:
Jesper: Äkki avaldad rehvitöökoja nime ka, kui see muidugi veel tegutseb?
See oli väga ammu aega tagasi, ei teagi, kas enam tegutseb. Aga see oli Jõgeva linnas ja oli vist Unski autoäri.

Tegutseb endiselt veel.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
25.03.2012 at 20:35
13piisab
 
Master rehvid
mu teema alguses olnud kartus paistab tõeks saanud olevat: kaks talve neliveolisel all olnud Masteritest on 3tk säilitanud pea kõik naelad, üks esimene on aga pooltest prii. Lähemalt uurides selgus, et mustrit on puudulike naastudega rehvil järgi vähem kui muudel - 6mm, samas kui teisel esimesel on 8mm.

niiet sain vist seletuse just viimasel talvel häirinud liitrikese võrra suurenenud kütuse maantee-hetkekulule: ilmselt on rehviümbermõõt (vähemalt) ühel protil teistest erinev ja see töötab labaselt muudele vastu. Kütusekulu suurenemist hoomates otsisin ka natuke aega tagarehvidele sobivat rõhku (tehas annab suure vahemiku: 2,5..3,2), aga ei leidnud ja nii ta jäi.
avatud silladifritega masinate puhul ei saa ilmselt väliselt arugi, sest silladiffer tasakaalustab asju - mul on aga lisaks jäigale keskdifrile ka sildades mingit sorti poolplokkdifrid: see joonistab jamad ilmekalt välja.

niiet nüüd kolm protijooksu talviti läbisõitnuna pean oma arvamust reformima: ei taha enam. Üheveolisel käib kah, kahe vedava sillaga kaheveolisel on kahtlane ning nii kahe vedava rattaga ühesillaveolisel kui kolme-nelja vedava rattaga masinal juba IMHO loterii, mida mängida ei ole mõtet: kulutab ebaõnne korral sildu ning kütet ja ega masina kiirusomadusedki parane.

edit: aga kodumaisele tootmisele tuleb ju konstruktiivset tagasisidet anda, niiet püüan lähipäevil ka rehvitootjale oma kogemust-arvamust jagada ;)

____________________________
vanem on parem

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2012 at 22:53
1 edit. Last edited 28.03.2012 at 22:55 by 13piisab
Maik
  
Master rehvid
Usun,et autotootja poolt on 2mm rehvimõõdu erinevus lubatud.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2012 at 00:01
1 edit. Last edited 28.03.2012 at 00:01 by Maik
vvt
  
Master rehvid
quote:
mul on aga lisaks jäigale keskdifrile ka sildades mingit sorti poolplokkdifrid: see joonistab jamad ilmekalt välja.

Sellise auto kasutamine tänavaliikluses ei ole normaalne.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.03.2012 at 09:09
MitsuPower
 
Master rehvid
ka minul kogemus olemas talverehvidest Nordic 2-ga ja see oli küll pidamiselt igati ok. samas nagu eelnevad mainisid oli tõesti müratase suur. Samas mainiks kohe ka aktuaalse teema suverehvid teemal Masterit...eelmine hooaeg oli all Master Optima rehv. Kuival supper pidamine...märjaga täiesti olema külgpidamine!!! Samas otsepidamine tiptop.Esimeste vihmadega ehmatasin päris ära kui ühel ristmikul keerates auto otse hakkas kulgema üsna väikese hooga.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.04.2012 at 09:07
Rein000
 
Master rehvid
Ei sattunu dmärjaga superkrossi sarjas rinkat sõitma, kuid kuiva asfaltiga lõppes enne julgus otsa, kui rehvi pidamine.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.04.2012 at 19:28
tõnisson
 
Master rehvid
quote:
vvt:
quote:
mul on aga lisaks jäigale keskdifrile ka sildades mingit sorti poolplokkdifrid: see joonistab jamad ilmekalt välja.

Sellise auto kasutamine tänavaliikluses ei ole normaalne.
Miks?


____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.04.2012 at 01:12
13piisab
 
Master rehvid
quote:
vvt:
quote:
mul on aga lisaks jäigale keskdifrile ka sildades mingit sorti poolplokkdifrid: see joonistab jamad ilmekalt välja.

Sellise auto kasutamine tänavaliikluses ei ole normaalne.
Miks?

____________________________
vanem on parem

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.04.2012 at 22:34
viplala
Master rehvid
Nonii, uus aasta, uued võimalused. Sellel korral ostsin ma Vallai H2'ed. Täpset põhjust ei oskagi öelda, aga selle teema taustal mõtlesin, et proovin.

Aga enne seda, ma kirjutaks veits nendest Masteritest, millest jutt lahti läks ja mis siiani all.

Peale seda talve, kui ma nad ostsin, sai kevadel, neist kõik naelad välja nopitud. Ja seda ainult selle pärast, et kiire oli ja pappi nagu polnudki, et uusi muretseda.
Tollel hetkel, kui ma olin kruvikaga rehvide kallal naelu välja kitkumas, panin tähele järgmist: Absoluutselt kõik naelad olid alles. Muster ei olnud kulunud. Läbisõidu max võis olla umbes 15-20 000 km.
Neid kilomeetreid saatis igas kurvis külglibisemine. Siiski oli talv andestav rehvidele.

Ja siis tuli suvi. Ja kuuma pinnast. Ja kärsakat. Ja palju mõtetuid penikoormaid. Ja kahesust. Ja samas kustutamatuid mälestusi suvest ning läbitud teedest.
Huvitav on see, et momendil nad ikka veel käravad. Tagumised on nutused ja mõned millid mustrit, aga siiski hoiavad hästi teel. Pudru on probleemiks, kuid see rohkem mustri sügavusest kinni.
Ma olen palju sitematega sõitnud. Ikka väääääääääääääääääga palju sitematega. (see ei ole koht ütelda, et ka parematega, kuid vahed on marginaalsed.)

Ainuke probleem, mis nendega tekkis, oli ühe rehvi pragunemine. Samas, on siiski hind seda väärt. Las ta praguneb. Mu tšekk on enivei kadunud.


Hm, uued aastad, uued rõõmud...

Seega siis, auto on sama, rehvid oma olemuselt sama mõõtu. Talv tundub samuti ok tulema (kuigi ma vihkan talve :) ). Eks vaatame siis, kuidas Vallaid end üleval peavad.

Esimene probleem tekkis kohe, kui ma rehvid kätte sain.Nu ei ole võimalik neid veljele saada. Otsisin müügi arved välja, et äkki on seal mingi õpetus, aga ei. Tee või tina, rehvi sisemine läbimõõt on väiksem kui velje välimine. Võtsin siis Google lahti ja voilaa, õpetus täitsa olemas. Põhimõtteliselt tuleb kummi venitada. Ma olen küll kõva mees, aga tra, ei ole piisavalt rammu selle kummi venitamiseks. Seega ostsin pingid, mis saabuvad varsti.
Seega varsti saan ma teile edastada ka infot, kuidas rehvid end ülal peavad, seda juhul, kui pingid oma ülesannete kõrgusel on (ma ostsin nad täikalt).

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
07.12.2012 at 01:37
viplala
Master rehvid
Nüüd seadmed käes ja rehvid all.
Johhaidii, ma tunnen ennast jumalana. Masteriga ei anna neid võrreldagi. Täna sai lumistel teedel ringi paugutatud. Selline tunne tekkis kohati, et rehvidel olid piigid all. Kui Masterite külgsuunaline pidamine jättis soovida, siis Vallai H2'ed hoidsid end täpselt seal, kus parasjagu vaja oli. Kohati jäi autol kurvides rammu puudu (kolmanda ja neljanda vahepeal) , pidamine oli lihtsalt nii hea. Kolmandaga olid pöörded laes, neljas jäi samas lahjaks. Masteritega sellist tunnet polnud. Võttis ka suurematel kiirustel külje libisema, mis omakorda andis neljandale hingamisruumi. Ma ütlen päris ausalt. Sellist pidamist ei ole mu autodel iialgi olnud. Samas ei ole mul kunagi olnud ka uusi ja kalleid kvaliteet rehve. Seega on nende võrdlemine puudulik.

Miinustest peab mainima müra, mis ületas Masterite oma. See ei olonud küll palju erinev, kuid väheke siiski. Ma ei hakka siinkohal mainima tagaveolist autot, mille all mu rehvid asuvad :lol, kuid sõites samade rehvidega, mis olid paigaldatud Golf3 alla, oli seal ikka päris jube müra. Seega on rehvide müra kinni põhiliselt auto heliisolatsiooni kvaliteedis.

Üks ülimalt huvitav asi veel. Auto muutus julmalt konkreetseks. Isegi suvel ja suvekatega, ei ole ta nii konkreetne olnud. Väga täpselt hammustas, rooli poolt ette antud, trajektoori. Ja mis peaasi, teravalt. Ma viisin paar korda auto viimasele piirile kurvis, nii et kohe kohe on minek, ja siis keerasin veits rohkem tagasi, kui muidu oleks teinud, väheke gaasi ka ikka, ja voilaa, aparaat võtab uue suuna, mitte ei hakka jõudu katsuma, kumb peale jääb, enne väljalendu.

Hästi väheke oli tunda kohati alajuhitavust, kuid see võis ka petlik olla, kuna rehvid olid üheselt täis lastud ja noh, siiski esimene päev nendega.

Tegelikult on tänane ilm ja teed ikka suht ideaalsed rehvidele. Kui peaks valima kruusa ja tänaste teede vahel, valiks 100% lume. Eks saab näha, mida nad talve erinevate ilmadega tegema hakkavad. Samas ma eriti ei usu, et muutused väga nutusteks kujunevad.

Muide, kuna mu tasakaalustuse aparaat veel ei tööta, läksid rehvid velgedele ilma tasakaalustamata. Proovisin maanteel kõiki kiiruseid :), ei mingit vibra.

Esialgu ikka sitaks lahe. Ma nüüd lähen ja tuuseldan, oma uute rehvidega, mööda ilusaid ja lumiseid Eestimaa teid edasi. :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
14.12.2012 at 23:54
ramman
Master rehvid
Üks asi, mida olen tähele pannud taastatud ja tehase rehvidega. Oma autol on talveks 225/55 R16 Goodyearid ja suvekad on 225/50 R16 Vallaid. Suvekad kaaluvad tundavalt rohkem. Huvi pärast olen katsunud ka teisi rehve. Protikad on enamjaolt raskemad. See vist sellest, et neile pannakse ka külgedele lisakiht kummi peale. Päris täpselt tehnoloogiat ei tea aga nii kuidagi minuteada tehakse.


____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.12.2012 at 15:29
Maik
  
Master rehvid
Protikad on ikka üsna oluliselt raskemad iseenesest.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.12.2012 at 15:59
vvt
  
Master rehvid
quote:
ramman: Üks asi, mida olen tähele pannud taastatud ja tehase rehvidega. Oma autol on talveks 225/55 R16 Goodyearid ja suvekad on 225/50 R16 Vallaid. Suvekad kaaluvad tundavalt rohkem. Huvi pärast olen katsunud ka teisi rehve. Protikad on enamjaolt raskemad. See vist sellest, et neile pannakse ka külgedele lisakiht kummi peale. Päris täpselt tehnoloogiat ei tea aga nii kuidagi minuteada tehakse.


Kui raha vähe, rehvid kole kallid või ei raatsi kulutada, siis suvekateks on mõtet osta uued odavrehvid (nt Nankang), kuid talveks põhjamaa firma proti naelad. See muidugi sõltub autost kah (müraisolatsioon, rooli tundlikkus), aga sedasi tundub, et saab kõige parema tulemuse. Lihtsalt nende taivani asjadega on igasugu müra, undamise, vibra vms teemasid vähem, mis suvel märgatavaks muutuvad.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.12.2012 at 17:41
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Master rehvid   1 2 3  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.