Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Top Gear Estonia
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Top Gear Estonia   1 2 3 4 5 6 7  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
Nublu
Top Gear Estonia
quote:
Raceboy:
quote:
Nublu: [kuna esmakordselt on inimesel kes ei valda inglise keelt võimalus parima hinna eest tarbida maailmatasemel autoajakirjandust

Inimesi, kes ei evi elementaarsemaidki teadmisi autodest ja ei tea lisaks ka kõige tavapärasemaid tehnilisi termineid, on raske "maailmatasemel" olevaks nimetada. Sellist asja kuuldes tekib kahtlus, et ütleja on purupurjus või muu joovastava aine toime all.

Neid ajakirjanduse muutjaid on ennegi nähtud siin Eestis, meenuvad Kalev Meedia üllitised ja Generaator, millegipärast ei olnud TM ja AL need, kes turult kadusid.

Jättes korraks kõrvale selle kumb meist seeni söönud on, siis väide, et TG originaalversioon pole "maailmatasemel" (mis ju moodustab TGE-st 2/3-kku!) ei jäta palju ruumi mitmeti tõlgendusteks. AL on seepärast püsinud, et pole tõsiseltvõetavaid alternatiive olnud, mis nüüdseks on muutunud. Kaua sa ikka jaksad lugeda kohalikest kasutatud risudest, tanklatestidest ja kuskil Piibe maantee kõrvalrajal kurikate vahel sõitmisest kui kõrvale on võtta paksul paberil jutud kontinentivaheliste seiklustega ja võimas fotomaterjal.

TM pole jällegi autoajakiri, kellel on oluliselt teine sihtgrupp ja igati parem oleks kui ta loobuks üritamast seda olla. Raisatakse ainult energiat ja ruumi, kuigi Kaido võiks vahetevahel mõne mõnusa sõiduloo teha.

Mis siin ikka vaielda, võiks parem näiteks kasti õlut või mõne kallima viski vahele panna kas TGE on aasta pärast elus ja terve või mitte. Huvilisi? :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 17:20
ivoalaska
 
Top Gear Estonia
Keegi kuskil rääkis, et Playboy Eesti käis mitu korda ennem pankrotis, kui lõpetas frantsiisi. Seega selline kihlvedu ei päde ...

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 17:30
DevilDeVille
  
Top Gear Estonia
Elus võib see asjandus ju olla, kuna eales ei tohi alahinnata lolluse jõudu ja just see on faktor, mis "änksat" keelekasutust fännavad ossid, rullnokad ja muidulumpeni võib viia korduvalt kõnealuse produkti ostmiseks tengelpunga kergendama. See ei muuda fakti, et Oja on hale diletant (omastarust veel väegadegi vaimukas pealekauba) ja et tõlke kvaliteet on pehmeltöeldes küsitava väärtusega.

Kroonika ka elab, kuigi terve mõistusega inimesed selle ostujärjekordasid ei moodusta.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 17:32
vvt
  
Top Gear Estonia
quote:
Jättes korraks kõrvale selle kumb meist seeni söönud on, siis väide, et TG originaalversioon pole "maailmatasemel" (mis ju moodustab TGE-st 2/3-kku!) ei jäta palju ruumi mitmeti tõlgendusteks. AL on seepärast püsinud, et pole tõsiseltvõetavaid alternatiive olnud, mis nüüdseks on muutunud. Kaua sa ikka jaksad lugeda kohalikest kasutatud risudest, tanklatestidest ja kuskil Piibe maantee kõrvalrajal kurikate vahel sõitmisest kui kõrvale on võtta paksul paberil jutud kontinentivaheliste seiklustega ja võimas fotomaterjal.

Mina nt eelistan seni Statolist ostes AL-i TM-le, sest TM on ehe näide, kuidas on võimalik 1-2 lugu (nt K. Soorski sulest) spämmida mõttetute külmutuskappide kestvustestiga.
Pealegi on ta täpselt õige mahuga, et kord nädalas väljas lõunatades jõuda see oma praetükki oodates ja süües kaanest kaaneni läbi lugeda. Kord nädalas on uus kah.
Seejuures olen isegi nõus silma kinni panema faktivigade ees, mis nt kasutatud autode arvustustes üsna tavalised seal on.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 17:39
1 edit. Last edited 19.03.2012 at 17:40 by vvt
Nublu
Top Gear Estonia
quote:
DevilDeVille: Elus võib see asjandus ju olla, kuna eales ei tohi alahinnata lolluse jõudu ja just see on faktor, mis "änksat" keelekasutust fännavad ossid, rullnokad ja muidulumpeni võib viia korduvalt kõnealuse produkti ostmiseks tengelpunga kergendama. See ei muuda fakti, et Oja on hale diletant (omastarust veel väegadegi vaimukas pealekauba) ja et tõlke kvaliteet on pehmeltöeldes küsitava väärtusega.

Kroonika ka elab, kuigi terve mõistusega inimesed selle ostujärjekordasid ei moodusta.

Eks igale asjale on oma sihtgrupp olemas. Ma ka ei ole TG sihtgrupp klassikalises mõttes, sest loen põhiliselt CARi ja EVO-t sõltuvalt huvipakkuvatest teemadest. Inimesena mulle jällegi ei meeldi anonüümselt kellegi diletandiks tembeldamine, sest ütleme ausalt, et mõne klapivedrujäikuse spetsialisti poolt kirjutatud lugu ei pruugi olla sugugi loetav. Samuti ei ole mu arust eriti eluterve matslikult üldistada kogu selle ajakirja lugejaskonda lumpeniks, sest pakun, et täitsa arvestatavas koguses võib-olla vähe vanema generatsiooni tegelasi, kes on oodanud ammu võimalust just sellist ajakirja eesti keeles lugeda.

Urmase puhul paistab selgelt välja see, et ta läheneb asjale meeldivalt erandliku entusiasmiga ja autod tõmbavad ta käima. See, kas ta on võimeline peensusteni lahkama mingit igavat tehnilist nüanssi polegi ausalt öeldes eriti tähtis.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 18:03
tfr
 
Top Gear Estonia
quote:
Nublu: Jättes korraks kõrvale selle kumb meist seeni söönud on, siis väide, et TG originaalversioon pole "maailmatasemel" (mis ju moodustab TGE-st 2/3-kku!) ei jäta palju ruumi mitmeti tõlgendusteks.

TG originaal võib ju maailmatasemel olla, aga see ei loe, kui tõlkides on tekst täiesti puusse pandud.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 18:16
Rein000
 
Top Gear Estonia
Mis sõnaosavus, see on seosetu mulin. Kõikse anonüümsem siin hetkel on kodanik Nublu ise. Ütlen veelkord, et kui nägin ära uue Kia Sorento video Delfis, siis see oli nii vedel ...., et võttis ikka tükk aega unustamist, enne kui läksin seda salongi kaema, ning siis ka kaikus kõrvus see imal .... . Kui kodanik Nublu on konkreetse persooni austaja siinsest seltskonnast ja leiab mõne veel lisaks, siis võiks kodanik U.O neile seda nilbust monoteatrina etendada, mitte tuua seda kogu rahva ette.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 18:43
DevilDeVille
  
Top Gear Estonia
quote:
Nublu: Inimesena mulle jällegi ei meeldi anonüümselt kellegi diletandiks tembeldamine, sest ütleme ausalt, et mõne klapivedrujäikuse spetsialisti poolt kirjutatud lugu ei pruugi olla sugugi loetav.

Olen korduvalt ka oma passis kirjasoleva nimega sama arvamust avaldanud. Pole vahet, kui anonüümselt või avalikult seda teha - Oja on armetu diletant. Mõistan su muret, kui tegemist on lasteaiakaaslase või sõbra või halvemaljuhul näiteks õemehega. Et pead teda õigustama ja kiitma. See, et autod teda käima tõmbavad, ei ole mingi näitaja. Suurt hulka humanoide tõmbab näiteks unistus suurest rahast käima, mis neile mitteteps suure raha teenimiseks ja pööritamiseks tarvilist kompetentsi ei anna.

Kõige suuremat jama suudavad teadupärast genereerida aktiivsed lollid. Püüe väita, et Oja ebakompetentsuse vabanduseks on suur entusiasm ja on tore, kui keegi omi vajakajäämisi püüab varjutada keeleliselt ja sisuliselt vigaste paskvillidega, mis lausa nõretavad "andekusest", "vaimukustest", "sõnamängudest" ja "vaimurikkusest", on päevselgelt määratud olema ebaedukas. Seda vähemasti seltskonnas, kes pimesi mingeid asju ei kummarda (a'la TopGear-i saade on vägev, ergo on ka kõik muu sellega seonduv esmaklassiline).

Iseenesest hakkab see asiotaaž mõttetuks muutuma.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 19:22
Raceboy
 
Top Gear Estonia
quote:
tfr:
quote:


TG originaal võib ju maailmatasemel olla, aga see ei loe, kui tõlkides on tekst täiesti puusse pandud.


Täpselt see, mida ma silmas pidasin. Samamoodi nagu ei ole võimalik saada nt heaks majandusajakirjanikuks ilma tausta tundmata pole võimalik ka lihtsalt kontrollimatu mölaga saada heaks autoajakirjanikuks. Jutt ei käi liugelaagri ja väntvõlli kaela vahelisest tolerantsist vaid elementaarsest autode tehnilise poole tundmisest.





____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 19:27
1 edit. Last edited 19.03.2012 at 19:27 by Raceboy
Nublu
Top Gear Estonia
quote:
Raceboy:

Täpselt see, mida ma silmas pidasin. Samamoodi nagu ei ole võimalik saada nt heaks majandusajakirjanikuks ilma tausta tundmata pole võimalik ka lihtsalt kontrollimatu mölaga saada heaks autoajakirjanikuks. Jutt ei käi liugelaagri ja väntvõlli kaela vahelisest tolerantsist vaid elementaarsest autode tehnilise poole tundmisest.



Vastupidi, TG vaimustus ja edu sinna "kontrollimatu möla" auku maandubki (Clarkson, et al). Oja ei ole mu sugulane, sõber ega lasteaiakaaslane, lihtsalt hale on vaadata suurte meeste kiunu, kui lettidele tuleb vähe kergema sisuga tehnikajakiri. Jah, tõesti debüütväljaande tõlge kohati lonkas, aga ma parema meelega loen lõbusat ja lonkavat tõlget kui talumatult kuiva ja emotsioonitühja TM-i või AL-i teste.

Et vähe konkreetsemaks minna, siis mis tehniliste teadmiste diletantsust te Ojale põhiliselt ette heidate?

P.S. Mu nimi on Kaur Ilves. Kui guugeldate, siis mitte see tegelane, kes liikluspolitseis töötab või twitteris ja linkedinis kontot omab.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 23:10
Rein000
 
Top Gear Estonia
Kas fotokalas Sina, või nimekaim?
Tähendab mina heidan ette juba mitmendat korda ülevoolavat seosetut sõnademulinat. Mul on lugematul hulgal autosid ja mootorrattaid ja tehnika tõmbab väga mind alati käima, kuid sellist lauspaska ma ei suuda kokku kirjutada. See pole naljakas ka. Kontra oleks ka parema ja naljakama esitluse teinud kõigi nende autode kohta. Ausõna! Või on mu huumorisoolikas valetpidi kasvanud :(

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.03.2012 at 00:31
olevtoom
 
Top Gear Estonia
quote:
Nublu:... P.S. Mu nimi on Kaur Ilves. Kui guugeldate, siis mitte see tegelane, kes liikluspolitseis töötab või twitteris ja linkedinis kontot omab.
Kas see Kaur Ilves?
"Lexus IS-F

Jaapanlased on ühte kummalist sorti inimeseloomad, kellele meeldib oma elu meie mätta otsast vaadates lihtsalt liiga keeruliseks teha. Kuidas teisiti saab seletada soovi endale toitu kahe pulgaga suhu ajada, juua alustassilt lämbet riisinapsu ja pärast ennastunustavalt karaoket laulda

Ilmselt oli see üks järjekordsetest liigsest sakest käest ära läinud karaokeõhtutest, kui vanem Lexus-san nooremale Lexus-sanile märgilise tähtsusega ettepaneku tegi: „Tead, räägitakse, et sakslastel on kombeks pista oma pereautodesse kõuehäält tegevad V8 mootorid ja nendega siis autobahnil tüürivatel pereemadel madallennult möödudes undrukud kaenla alla rulli ehmatada! Kuidas saab nii olla, et meil sellist autot veel ei ole, noorem Lexus-san?"

Järgmisel hommikul loeti valutava peaga oma autopark üle, millega siis võiks Euroopa naispere seelikud lehvima sõita ja selgus kurb tõsiasi, et peale ühe mudeli muud võtta ei olegi. Vanem-san võttis ühendust süntesaatoreid, klavereid ja muuhulgas üksikuid mootorrattaid tootva kohaliku väikettevõttega Yamaha, et need aitaksid välja mõelda kuidas ühest Jaapani mootorist annaks välja võluda Saksa terassüdameid värisema ajava möirge; klaveritootjale see ei tohiks ju ometi väga keeruline olla, niikuinii ei saa nendest vineerist kastidest mingit mõistlikku heli välja meelitada. Mõeldud-tehtud! Klaverivabriku V8 kapoti alla pressitud, oli aeg järgmiste muredega tegeleda. Kuna mootor madalatel pööretel väga tõmmet ei arendanud (ikkagi klaveritootja asi, teate küll), siis sai see lahendatud 8 käigulise automaatkastiga. Niiviisi sai käigud nii lühikeseks timmida, et olgu kapoti all kasvõi tunamulluse suve muruniiduki agregaat, lendas ta sajani ikkagi ainult 4.8 sekundiga. Väheoluline fakt, et käikude käsitsi vahetamine nõudis üliarenenud sõrme-keskärvisüsteemi koordinatsiooni (jällegi klaveritootja mõjud juures) ei saa ju ometi olema takistuseks maailmavallutusel!

Mootoriprobleemid edukalt seljataga keskenduti vedrustusele. San-juunior käis komandeeringu korras isegi Saksa kiirteedel ringi tuiskamas ja leidis, et mida kõvemad vedrud alla keerata, seda sportlikumaks nende loomingut Euroopa pidama hakkab. Kahjuks unustas ta suures leiutamistuhinas ära Euroopa mõned vähetähtsamad riigid nagu Inglismaa, Poola ja Eesti, kus IS-F-i igapäevane tarbimine eeldab titaanist vaheplaatidega tugevdatud selgroogu ja regulaarsed visiite hambakliinikusse. Samas, ega siis sport ei olegi nõrkadele – tõelised mehed sõidavad ning pärast kodus kui päikeseprillid ja enesekindel naeratus on autosse jäänud, tihuvad vaikselt seljavalude käes nutta. Aga kui juba üks keskmine Jaapani mees on üsna vähese nimel nõus oma sõrme otsast ära kaksama, asi see siis nüüd ei ole kasepakkudele istutatud möirgava tõusva päikese ratsu taltsutamise nimel valutavat selga ja lagunevaid hambaid kannatada.

Ainult vägevalt lõugava mootori ja kivikõva vedrustusega kahjuks tänapäevases konkurentsis kaugele ei sõida, välimust on ju ka vaja. Vaadake kasvõi sportlasi, enam ei piisa isegi nii lihtsa ala nagu naiste 110m tõkete võitmiseks sellest, et sul selleks ainult sobivad füüsilised eeldused on, kui endal samal ajal vuntsid ees ja rind karvadest turritab. Nüüd peavad ikka lokid peas ja küüned värvitud olema! Ürgse maa põliste poegadena otsis san’i duo inspiratsiooni auto kujundamiseks ikka loomariigist, kust inimene ka varem nii mõnegi hea idee on üles korjanud. Tiigrid, lõvid, perutavad hobused ja möirgavad pullid on oma koha paljude tuntud autode ninadel leidnud ning disainerid oma loomingule nende looduse kuningate järgi agressiivsust, väledust ja jõudu sisse voolinud. Lihtsate Jaapani poistena nad kahjuks nii eksootilistest loomadest muidugi midagi ei teadnud ja seepärast lähtusid nad ikka sellest, mida nende kodumaal kenaks ja armsaks peetakse – jõehobust. Nii saigi muidu viks ja viisakas IS endale suure nina ja selle sees peituva 5-liitrise V8 näol ka väärikad hambad.

Aga lõppude-lõpuks, ilu on ikkagi vaataja silmades – kui ta 4.8 sekundiga sajani pühib võib ta vabalt välja näha nagu plekki valatud kõuehäälne jõehobu, ma võtaks ta endale lemmikloomaks iga kell!

Kaur Ilves"
(Tekst on võetud Eesti Peugeot' võrgulehelt http://www.peugeot.ee/et/peugeotst/uudised/85-view-128.html )

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 08:49
Raceboy
 
Top Gear Estonia
quote:
Nublu: Vastupidi, TG vaimustus ja edu sinna "kontrollimatu möla" auku maandubki (Clarkson, et al).

Erinevalt UO-st teab TG kolmik autodest ikka päris palju ja seal on jutt autodest vürtsitatud korraliku inglise huumoriga. Seltsimees Oja tekst aga pigem niisama möla, kus puudub igasugune usability ja no tema "huumori" määratlemine käib mulle igatahes üle jõu. Millegipärast arvan, et asi pole ainult minus.

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 09:33
Rein000
 
Top Gear Estonia
Kuidagi üks käekiri (väljendusviis). Raudselt on U.O teinud sõbrale pisikese teene "professionaalse" artikli näol. Kasepakulause on kõige veenvam tõestus.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 09:55
3 edits. Last edited 20.03.2012 at 10:05 by Rein000
Nublu
Top Gear Estonia
quote:
Rein000: Kuidagi üks käekiri (väljendusviis). Raudselt on U.O teinud sõbrale pisikese teene "professionaalse" artikli näol. Kasepakulause on kõige veenvam tõestus.

Jah, toimetan ka fotokalas. Konkreetne jutt Lexusest on mu enda kirjutatud ja teadlikult jaburalt üle võlli aetud, kuna oli vaja piisavalt eristuda ühe konkursi võitmiseks, mis ka oma eesmärki täitis, igapäevaselt ei viitsi ma autodest suurt midagi kirjutada. See on ikka üsna madalale langemine, eeldades, et ma kellegi teise nime alt enda jutte peaks avaldama. Kusjuures, kui sa oleks ise IS-F-ga sõitnud, siis sa teaksid, et võrdlus vedrustuse puudumise ja mootori jõuetuse kohta alla 4000 pöörde on täiesti adekvaatne.

Nagu ma ütlesin, on mul inglise autoajakirjanduses konkreetsed nimed keda ma loen (lemmikud on Bayley,Kacher,Harris,Barry,Bovingdon), kelle hulka ei kuulu TG seltskond. Lisaks muidugi valik fotograafe (Fagelson, Wycherley, Collins, Lipman, etc), visuaalseks inspiratsiooniks.

Mu jaoks on lihtsalt kummaline vanade peerude kollektiivne vingumine kellegi isiku kallal kui ta julgeb autoajakirjandusele läbi kergema formaadi (ja edukalt) läheneda. Hea on see, et vähemalt ükskõikseks ta ei ole inimesi jätnud. Tõsisemalt häirib ülbitsev ja isiklikult äärmiselt halvustav toon, mida siin mõningad pruugivad, aga eks see on pigem juba koduse kasvatuse teema.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 12:40
Rein000
 
Top Gear Estonia
Lihtsalt väga 1:1 le tundus kogu see kirjatükk. Aga kui ta on Sinu automaailma iidol ja see tundub äga ja originaalne, siis las olla. Need Delfi auto videod, kahju esindusatest lihtsalt, kes andsid auto välja proovimise-testimise jaoks. Enamusele muutusid need autod tülgastavaks ühe persooni lounaadi tõttu. Olev, sa üks vanemaid peerusid siin, kosta nüüd ka midagi :D:D:D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 12:54
olevtoom
 
Top Gear Estonia
quote:
Rein000: ... Olev, sa üks vanemaid peerusid siin, kosta nüüd ka midagi :D:D:D
Sul hea öelda :p. Nii kui ma midagi natuke kriitilist ütlen, liigitub see "vanade peerude kollektiivseks vingumiseks kellegi isiku kallal", ja eks ma ole paari asja kohta juba sõna ka võtnud.

Enne esimese numbri ilmumist ma soovitasin see ära oodata. Nüüd ... ok, ma rahuliku inimesena soovitan veel paar järgmist numbrit ära oodata. Kuid üldiselt olen enam-vähem sama meelt kui Toomas Vabamäe ülalpoolviidatud artiklis. (Omavahel arutasime ka eelnevalt seda teemat, aga muidugi lugu on ainult TV kirjutatud).

Seetõttu olen nõus vaidlema artiklis toodud seisukohtade üle.
Ja ääremärkusena ütlen, et minu arvates hr Vabamäe liigitamine sõita mitteoskavate autoajakirjanike hulka ei ole päris õige.

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 13:17
Kaido
Top Gear Estonia
Oja häda ilmselt ongi see, et tema sõnaveiderdused ei haaku otseselt autoteemaga, ehk on liialt kõrgelennulised ja eluvõõrad. Isand Nublu kirjatükk aga sobiks TG Eesti väljaandesse hästi: selle väljaande formaat sellist stiili eeldabki. Mina ise ei ole kõnealuse liikuri rooli pääsenud, kuid üledimensioneeritud jäik vedrustus, mis väiksematel kiirustel ei tööta ning pööretemaias V8, millel madalate pöörete juures sitkust pole, tunduvad enam kui tõepärased. Lisaks sellele on jaapanlased meistrid töökindlate lahenduste alal. mis on jaburuseni ära "ökonoomitatud", kuid Eurooplase silma järgi ilusat autot on sealt oodata vaid kord kümnendis – ja seda kõigi tootjate peale kokku.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 13:31
racerx
Top Gear Estonia
Holaa Mama ! Lexuse kirjeldus on tõesti ehe näide "vaimukusest" ja "siit-sealt" leitud talendist. Kui millegi kohta öelda täiesti mõtetu, siis siinkohal eelpoolõeldu omandabki mõtte.
Kunagi, kui sa lugupeetud Nublu omab piisavat empaatiavõimet ja seda endakirjeldatud teksti lugedes tunned tõeliselt sügavat piinlikust, siis see on see aeg kus muretseda pole enam tarvis. Oled tubli sammu edasi astunud.

Hetkel koos Urmasega ei teeks teile paha natuke mõelda enne oma "vaimukusi" mida suust välja ajate. See, et lugeja on tihtipeale peaaegu sama küündimatu pole vabandus. Tuleb arvestada ka sellega, et mõni lugeja mõtleb ja lisaks omab ka teadmisi.

Kahtlemata Teie iidolid, Clarkson, May ja Hammond ajavad samuti sarnast juttu. James May nali tuleb teinekord kuu aega kohale. Kuigi 90% vaatajatest naerab reaalis kaasa.
Iseenda raviks vöiksite Hasekit ja Kivirähku üritada mõttega läbi sirvida. Lugejana oleksin Teile tõeliselt tänulik.

Kena päeva

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 13:34
Nublu
Top Gear Estonia
quote:
Rein000: Lihtsalt väga 1:1 le tundus kogu see kirjatükk. Aga kui ta on Sinu automaailma iidol ja see tundub äga ja originaalne, siis las olla. Need Delfi auto videod, kahju esindusatest lihtsalt, kes andsid auto välja proovimise-testimise jaoks. Enamusele muutusid need autod tülgastavaks ühe persooni lounaadi tõttu. Olev, sa üks vanemaid peerusid siin, kosta nüüd ka midagi :D:D:D

Mitu korda võib ühte asja kirja panna - Oja pole kindlasti mu iidol, iidolid said varem üles loetud. Ilmselt on Kaidol ses suhtes õigus, et nalja võib teha, aga see tuleb ära siduda ka masina iseloomulike omadustega. Eks me kõik arene.

Olevile kommentaariks, et Vabamäe on kahtlemata üks parimaid, kuid tema tugev külg tundub olema rohkem erinevate sporditeemade detailne lahkamine.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 13:38
epsum
Top Gear Estonia
Ei pea ennast Kroonika-õhtulehe ja kanal 2 püsivaatajaks. Aga viimatisele puhkusele haarasin TGE kaasa, koos TGR(venemaa) ja ehtsa TGga(kaks viimast satuvad mulle päris tihti kätte). Ja mulle päriselt ka meeldis.
Elu pole tarvis tõsiselt võtta - aga puhkepausi ajaks meeldivat eestikeelset lugemist on küllalt. Kellele ema ja kellele tütar, eksju.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 13:48
Nublu
Top Gear Estonia
quote:
racerx: Kahtlemata Teie iidolid, Clarkson, May ja Hammond ajavad samuti sarnast juttu. James May nali tuleb teinekord kuu aega kohale. Kuigi 90% vaatajatest naerab reaalis kaasa.


Tüüpiline foorumijama, korjatakse mingi lõik kuskilt üles ja siis tuututatakse, et Ilves idoliseerib Clarksonit ja mine tea, äkki veel magab Ojaga ka. For the record, siis jälle: ma ei vaata regulaarselt TG-d ja TG originaali juba aastaid lugenud, ei kirjuta ka varjunime alt TGE-le. See Lexuse kokteil sai kokku keeratud muudel eesmärkidel.

Intelligentsem/vanem(?) lugeja ostab CARi või EVOt, selge see. TG-l on jällegi oma sihtgrupp. See, et suurele osale eestlastest meeldib vaadata reporterit ja võsapetsi on geneetiline paratamatus, aga üsna rumal on seepärast veel telekanalit sõimata kui nad oma äri üritavad teha ja selles veel edukad ka on.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 13:54
1 edit. Last edited 20.03.2012 at 13:54 by Nublu
racerx
Top Gear Estonia
Telekanalit sõimata on kahtlemata rumal. See on sama rumal kui päikese peale pahandada, et ta silma paistab. Peale selle, et päike on vääramatu jõud on tal kahtlemata ka sügavam mõte. Ajuvabat mulinat ajav telesaade või ajakiri ona aga miski, mille eest pole suurt võimalik isegi varju pugeda. Näiteks autoentusiasti võib mingi ajakirja mula saata igal sammul. Seega kriitika on äärmiselt vajalik, erit Eesti riigis kus kellegi sobivus mingile kohale pole enamasti määratud paremuse vaid lihtsalt tutvusringkonna teel. Veelgi enam, see on lausa riiklikult soositud. Näiteks võib tuua eurovisiooni lauluvõistluse, kus lausa kutsutakse hindama omade eest, mitte aga valima parimat laulu.

Seega, see, et siin suur hulk nördinud autoentusiaste tahaksid heameelega Ojat lintsida pole sugugi mitte kaitsmist väärt. Pigem vastupidi, Teie härra Nublu Oja talendi austajana, peaksite olema mitte kaitsepositsioonil vaid üritama kas teda paremaks muuta või teatada talle, et ainukese tema talendi austajana soovitate tal edaspidi valida vähemalt mõneks ajaks kas enesetäiendus või lahkumine seniselt ametilt. See on inimlik, sest enamus soovitab talle statoili ja tikke. Mis on kahtlemata jäle ja ebainimlik, sest see on ameerika autode foorum.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 14:33
Nublu
Top Gear Estonia
Racerx, kuidas saab keegi sind sundida meediat tarbima? Kui just välja jätta võimalus, et nt TGE on su magamistoa akna taha tõmmanud 10x15m Urmase portree.

Konstruktiivne kriitika on alati teretulnud kui seda õige kanali kaudu edastada ja seda ka kuulatakse üldjuhul, ma olen TGE-le oma tähelepanekud ära saatnud. Mind ajendas sõna võtma siin hämmastava rutiiniga ühte auku tambitav isiklik ja halvustav kriitika.


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 15:08
Vanaisa
  
Moderator
Top Gear Estonia
---Mind ajendas sõna võtma siin hämmastava rutiiniga ühte auku tambitav isiklik ja halvustav kriitika.----

Kriitika on kriitika, ju siis siin sõna võtnud seltskond on enamikus seda meelt.
Kindlasti on kuskil mujal foorumis arvamus teistsugune.
Pole mõtet hakata siin oma arvamust veri-ninast-väljas peale suruma.
See vaidlus ei vii kuhugi.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.03.2012 at 15:33
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Top Gear Estonia   1 2 3 4 5 6 7  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.