Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?   1 2 3 4 5 6  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
christian
  
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
vvt: Praeguste ilmadega pole küll mingit põhjust 0W õli tarvitada. Bensiiniautodes on mul eluaeg olnud Valvoline 10W-40 poolsünt ning mingeid probleeme pole täheldatud. Et kuskil Vastse-Kuustes -30 on, ei tähenda, et seda Harjumaal oleks. Lõuna Eestis elades mõtleks võibolla nt 5W peale.

elan harjumaal ja see kuu on kolm korda hommikul alla -30 olnud:devil
Ja bensukal peaks ikka midagi väga korrast ära olema kui 30 miinusega probleem.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 11:57
anryo
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
spinner: Põhiasjad siis ikkagi aku, eelsüüteküünlad ja kütus.
Sama auto põhimõtteliselt ja samad asjad vahetatud. -27C läks käima ilusti. Diisel läheb käima küll, kui korras on.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 12:48
vvt
  
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
christian: elan harjumaal ja see kuu on kolm korda hommikul alla -30 olnud:devil
Ja bensukal peaks ikka midagi väga korrast ära olema kui 30 miinusega probleem.


On küll ohvtopik, aga selline tohutu kvaliteedietalon nagu Honda paneb oma uutele autodele peale akusid, mis on mõeldud kasutamiseks vist Itaalias. Kuigi Veho tüübid seda vestluses tunnistavad, et akudega on massiliselt probleeme, akut garantiikorras ei vahetata, vaid tuleb endal uus (kliimasse sobiv) osta. Mul lihtsalt tundus olevat väga ebaõiglane tehase pläkk asendada 1200 kr maksva 60se akuga esinduse letist, milletaolise ma saan ise hulgist ostes 650 krooniga ka. Kohe põhimõtte pärast keeldusin. Ja ilmselt järgmise auto raha sinna ka ei vii enam. -20 kraadi 1,5 aastat vanal autol ja läheb käima veel viimase vindiga, -30 ilmselt ei läheks. Bensiiniauto.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 15:59
2 edits. Last edited 22.02.2011 at 16:01 by vvt
rivo09
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 16:40
jjanno
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
Tere
quote:
vvt: ... Et kuskil Vastse-Kuustes -30 on, ei tähenda, et seda Harjumaal oleks...
Harjumaal 40 km Tallinnast on hommikuti stabiilselt 10 kraadi külmem, kui Tallinnas. Selleks ei pea Lõuna Eestis elama. Piisab, kui merest kaugemale minna.
Ise tarbin 5W40, aga pole diisel ning sellest tulenevalt siia teemasse käivitusest rääkida ei saa.

jJanno

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 17:59
spinner
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
rivo09: Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?

No tegelikult ei ole ju koguaeg jändamine. Kui käivitamisel on probleem ja sa selle lahendad, siis tõenäoliselt järgmine käivitamine on ilma jändamiseta. Akuprobleem on nii bensukal kui diislil sama - kui jaksu pole, siis käima ei saa. Halb kütus kehtib samuti diisli ja bensiini osas. Kui diisel hangub või bensiinis olev vesi külmub, siis ei käivitu. Selles mõttes tasub ju need probleemsed kohad enne talve üle kontrollida: akut saab testida, eelsüüteküünlad saab ära kontrollida, kütusefilter võiks olla vahetatud.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 18:11
vvt
  
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
rivo09: Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?

Ma sõitsin kunagi tempoga 60 tuhat km aastas ja kui ma 2.0 bensiinimootoriga Honda Accordi tankisin täis 2 korda nädalas, siis sama tempo juures TDI VW Passatit kord kahe nädala jooksul. Esimesel paak 55, teisel 60 liitrit. -25 külmaga käivitus võtit näidates, tõsi, auto oli siis alles 2 aastat vana ka.

Arvuta ise. Kui ostad nt vähekasutatud (ka reaalselt vähe) secondhandi, siis hind bensiini- ja diiselmudelil on enamvähem sama, aga diisel võtab sul poole vähem kütust ja mingit väga drastilist hoolduskulude vahet küll ei olnud.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 18:47
diesel
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
rivo09: Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?
+1 vvt
sõidan ka üsna palju. oma kahe trakatsiga tosina aastaga umbes 800 tuhat kilomeetrit. arvuta nüüd ise, kui palju ma olen kütuse hinnavahega pidanud vähem välja käima võrreldes samaväärse bensukaga.
muudest eelistest mainiks näiteks oluliselt tummisema käru vedamise võime.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 20:05
anryo
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
No sa ju meelitad sõita oma 5.5L / 100km peale... Kuidas sa seda teed arumaisaa. Minul läheb 8.5L (põhiliselt linnas siiski) ja kui mul "kogemata" ei oleks diislit, siis ma ei usu, et kokkuhoidu tuleks. Pealegi, on jälle disla vist kallim kui bens?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 20:49
uputaja
 
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
Praegusel hetke ruulib vanakooli diisel. Sealt kannatab kõik suht-koht põlev asi läbi ajada:D OK ise seda ei tee, kuna tanklast saab kiiremini ja lihtsamalt:D

Küttekulu kohta niipalju, et 85 aasta Daihatsu saab 4wd-ga hakkama 8-9l/100km

____________________________
Suzuki Jimny- Landcruiser axles, 10" lift, Warn 8274winch, front ARB, rear Lockright, 35x16 SS Boggers, Trail-Gear 6,5/1tcase.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 21:19
rivo09
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
vvt:
quote:
rivo09: Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?

Ma sõitsin kunagi tempoga 60 tuhat km aastas ja kui ma 2.0 bensiinimootoriga Honda Accordi tankisin täis 2 korda nädalas, siis sama tempo juures TDI VW Passatit kord kahe nädala jooksul. Esimesel paak 55, teisel 60 liitrit. -25 külmaga käivitus võtit näidates, tõsi, auto oli siis alles 2 aastat vana ka.

Arvuta ise. Kui ostad nt vähekasutatud (ka reaalselt vähe) secondhandi, siis hind bensiini- ja diiselmudelil on enamvähem sama, aga diisel võtab sul poole vähem kütust ja mingit väga drastilist hoolduskulude vahet küll ei olnud.[/quo


Sinu numbrid on muljet avaldavad kuid paraku minu arvates ei ole neil reaalsusega väga palju pistmist. Sellega olen ma aga nõus ,et 60 tuhande läbisõiduga tuleb diisliga juba võitu kuid arvestades seda ,et normaalne inimene 160 km. iga päev ei sõida ei leia mina diisel sõidukal väga pointi. Ega see teema poleks siia tekkinud kui probleeme käivitamisega poleks?

Hondal oli sul arvatavasti auk paagis ,isegi kiviaegne accord ei rüüpa naljalt üle 10 l. keskmiselt sajale ei usu passratski 2,5 keskmisesse.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 23:44
christian
  
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:

arvestades seda ,et normaalne inimene 160 km. iga päev ei sõida ei leia mina diisel sõidukal väga pointi. Ega see teema poleks siia tekkinud kui probleeme käivitamisega poleks?

.
aasta läbisõit ramil 57000miles:devil
dodge ram on diisel kastauto mis tööks mõeldud siis miks tal niisama lasta tolmu koguda.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
22.02.2011 at 00:27
1 edit. Last edited 22.02.2011 at 00:54 by christian
sten666
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
Puudub omal kogemus, aga nende suuremate autode puhul nt nagu seda RAM kastikas on peaks bens vs diisel kuluvahe suurem olema kui väikeautode puhul. Golf, pesoo 206 jne- seal pole maantekulus diisli kasuks nii väga olulist vahet. Linnas on vahe suurem.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 16:55
johndoe
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
Kui sai teist autot vaadatud millega oleks odavam tööl käia siis 1.4hdi keskmine kulu 3,8 linn 4.1 ja sama masin bensu mootoriga 1.1 tahtis vist 4.8 kesmiselt linn 7.5 ja minu kogemus ütleb et mina saavutan keskiseks kulu linnkulu (keskmine kiirus talvel 49kmh). Pealegi ei saanud vist 1.1 automaadi ja kliimaga. Kuna hooliamata keskisest kiirusest elan ma linnast 45 km kaugusel ja väikeautoga mõned korrad aastas tahaks viljandi otsa teha siis 1.6 mootoriga oli piin maanteel liigelda siis ma ei tahtnud teha seda 1.1 mootoriga. Hekel on kulu vahe selline et suure auto kulu eest saab väiksega tööl käidud ja liisingu ka makstud.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 19:15
taaniel
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
rivo09: Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?

Sama kubatuuri juures on td-ga funi kordades rohkem...igasugune isu kaob igapäevaselt vabalhingavat ~2l bensukat kasutada. 1,9td küttekulu on sama mis 1,4 vabalthingava bensuka oma...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 20:47
christian
  
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?

Siin foorumis ka neid kellel oleks väga hea meel kulu 20l-100km peale saada...
Ja siis loeme, et 1.1l keskmine 4.8:rolleyes
Aa sõbral oli heleroheline micra mille ta lõpuks maha müüs kuna lehetäiks kutsuti.:D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 00:53
rivo09
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
taaniel:
quote:
rivo09: Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?

Sama kubatuuri juures on td-ga funi kordades rohkem...igasugune isu kaob igapäevaselt vabalhingavat ~2l bensukat kasutada. 1,9td küttekulu on sama mis 1,4 vabalthingava bensuka oma...


Ma ei vaidle diisel auto kütuse tarbimise osas.Selge ,et disla paar liitrit sajale ökom.Minu point selles ,et disla auto kallim kui samaväärne pens ja samuti ka küte meil 1 eek i võrra kallim,samuti hooldus kallim ja lisaks talvised jamad.Kui panna need asjad kokku siis kus see kokkuhoid tuleb ? Kui võtta kõige odavam pesott siis pensu ja disla hinna vahe kusagil 30 keek , kui disla isegi kaks liitrit sajale vähem tarbib siis tasa teed sa selle hinnavahe pea 100 000 km järel!!! See jutt ,et turba diisel sama kubatuuri juures võimsam on muinasjutt.Kiirendus on parem diisli parema väände tõttu mida paraku on saada 1000 pöörde vahemikus ja see tähenda pidevat käikude lappamist ,et masin liiguks! Pensukas aga seevastu liigub pea iga pöördega ja käigu vahetused nii sagedased ei ole. Mis te arvate miks enamus pirukapütid on ettevõtetel pensukad ?Asi puhtas kokkuhoius ,pirukad sõidavad enamasti linnas ja läbisõit ei kasva nii suureks ,et disla ära tasuks! Kui aga km. palju nagu siin mõned kirjeldasid 60 tuhat aastas tasub disla raudselt ära see aga äärmus. Meie tingimustes läheb auto kasutusrendist tagasi ca 100 000 km läbisõiduga.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 01:14
kaedoo
 
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
rivo09:
quote:
taaniel:
quote:
rivo09: Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?

Sama kubatuuri juures on td-ga funi kordades rohkem...igasugune isu kaob igapäevaselt vabalhingavat ~2l bensukat kasutada. 1,9td küttekulu on sama mis 1,4 vabalthingava bensuka oma...


Ma ei vaidle diisel auto kütuse tarbimise osas.Selge ,et disla paar liitrit sajale ökom.Minu point selles ,et disla auto kallim kui samaväärne pens ja samuti ka küte meil 1 eek i võrra kallim,samuti hooldus kallim ja lisaks talvised jamad.Kui panna need asjad kokku siis kus see kokkuhoid tuleb ? Kui võtta kõige odavam pesott siis pensu ja disla hinna vahe kusagil 30 keek , kui disla isegi kaks liitrit sajale vähem tarbib siis tasa teed sa selle hinnavahe pea 100 000 km järel!!! See jutt ,et turba diisel sama kubatuuri juures võimsam on muinasjutt.Kiirendus on parem diisli parema väände tõttu mida paraku on saada 1000 pöörde vahemikus ja see tähenda pidevat käikude lappamist ,et masin liiguks! Pensukas aga seevastu liigub pea iga pöördega ja käigu vahetused nii sagedased ei ole. Mis te arvate miks enamus pirukapütid on ettevõtetel pensukad ?Asi puhtas kokkuhoius ,pirukad sõidavad enamasti linnas ja läbisõit ei kasva nii suureks ,et disla ära tasuks! Kui aga km. palju nagu siin mõned kirjeldasid 60 tuhat aastas tasub disla raudselt ära see aga äärmus. Meie tingimustes läheb auto kasutusrendist tagasi ca 100 000 km läbisõiduga.
+1.Täitsa nõus Härraga.:beer

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 01:23
viplala
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
rivo09:
quote:
taaniel:
quote:
rivo09: Veoka ,traktori ja kaubiku inimestest saan ma aru väga hästi .Aga seletage miks peaks Eestis omama diisel sõiduautot (kui just kütus vasakult ei tule) ja koguaeg jändama eelpool mainitud probleemide lahendamisega ?

Sama kubatuuri juures on td-ga funi kordades rohkem...igasugune isu kaob igapäevaselt vabalhingavat ~2l bensukat kasutada. 1,9td küttekulu on sama mis 1,4 vabalthingava bensuka oma...


Ma ei vaidle diisel auto kütuse tarbimise osas.Selge ,et disla paar liitrit sajale ökom.Minu point selles ,et disla auto kallim kui samaväärne pens ja samuti ka küte meil 1 eek i võrra kallim,samuti hooldus kallim ja lisaks talvised jamad.Kui panna need asjad kokku siis kus see kokkuhoid tuleb ? Kui võtta kõige odavam pesott siis pensu ja disla hinna vahe kusagil 30 keek , kui disla isegi kaks liitrit sajale vähem tarbib siis tasa teed sa selle hinnavahe pea 100 000 km järel!!! See jutt ,et turba diisel sama kubatuuri juures võimsam on muinasjutt.Kiirendus on parem diisli parema väände tõttu mida paraku on saada 1000 pöörde vahemikus ja see tähenda pidevat käikude lappamist ,et masin liiguks! Pensukas aga seevastu liigub pea iga pöördega ja käigu vahetused nii sagedased ei ole. Mis te arvate miks enamus pirukapütid on ettevõtetel pensukad ?Asi puhtas kokkuhoius ,pirukad sõidavad enamasti linnas ja läbisõit ei kasva nii suureks ,et disla ära tasuks! Kui aga km. palju nagu siin mõned kirjeldasid 60 tuhat aastas tasub disla raudselt ära see aga äärmus. Meie tingimustes läheb auto kasutusrendist tagasi ca 100 000 km läbisõiduga.


Kas sa räägi tutikatest, paar aastat vanadest, 10 aastast vanadest või üldistad?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 01:25
kaedoo
 
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
Segan veidi vahele aga kunagi soome tv-st nähtud saates on katsetatud,et alla 20 tuhande km(aastas) sõitev auto peaks kindlasti bensukas olema(uus).Varem oli kütustel hinnavahe,nüüd bensiin odavam.Lisaks on( teatud markide) hooldused diislitel kallimad(varuosad)+ostuhind.Siin peab ikka arvutama,millist osta,kui palju läbisõit .
P.S.See ei käi hobiauto kohta.
Citroen tahab küünalt ja klõbiseb kõvasti -20 kraadiga(aku uus,möödunud aasta ostetud) ning M.A.N.(R4 ja 4,5 L) tahab kabiinist välja raputada ilma eelsoojenduseta.Kütusekulud linnas suvel 7/19(Citroen/M.A.N.) ja talvel(+tühikäik!)/11/25/.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 01:56
epsum
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
Peres 2 eurocadillaci (loe: saabi), pisem 2.2 diisel ja uuem 2.3 bensukas.
Abikaasa peab sendi pealt arvet. Kütusekulu ja hooldekulutuste kohta.
tema pisem diisel on 6käesoldud aasta ja 210 000 läbitud kilomeetriga kulutanud keskmiselt kütust 6.5l /100km ja hooldekulusid 75 000 krooni.
minu suurem bensukas. on 4 käesoldud aasta ja läbitud 120 000kilomeetriga kulutanud keskmiselt kütust 11.5/100km l ja hooldekulud suurusjärku 85 000 krooni.
Mõlemad autod on ostetud esindusest, garantii ja tõese läbisõiduga, tõsi küll kasutatud peast. Hooldades pole senti ka loetud, ehk on tehtud kõik mis tarvis on ja õigeaegselt.

Nüüd härrased diislivihkajad võtavad oma pea / mõistuse ja arvutavad, palju on diislit odavam üleval pidada ülaltoodud numbrite alusel.
Mina pean bensukat seepärast, et meeldib, mitte seepärast et odavam oleks.

Lollused ajavad kohe kurjaks, päris ausalt kohe.

Edit: ja diiselautot ei saanud 1 kord käima, kui eelmine aasta kiirelt külmaks läks ja suvekütus sees oli. Muidu 0 probleemi.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
23.02.2011 at 02:14
1 edit. Last edited 23.02.2011 at 02:15 by epsum
christian
  
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
kaedoo: Segan veidi vahele aga kunagi soome tv-st nähtud saates on katsetatud,et alla 20 tuhande km(aastas) sõitev auto peaks kindlasti bensukas olema(uus).Varem oli kütustel hinnavahe,nüüd bensiin odavam.
Soome son bensiin ikka tunduvalt kallim kui diisel (ja seda enamus EU riikides):evil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
24.02.2011 at 09:48
rivo09
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?

Nüüd härrased diislivihkajad võtavad oma pea / mõistuse ja arvutavad, palju on diislit odavam üleval pidada ülaltoodud numbrite alusel.
Mina pean bensukat seepärast, et meeldib, mitte seepärast et odavam oleks.

Lollused ajavad kohe kurjaks, päris ausalt kohe.

Edit: ja diiselautot ei saanud 1 kord käima, kui eelmine aasta kiirelt külmaks läks ja suvekütus sees oli. Muidu 0 probleemi.

Sa võid kurjusest kasvõi lõhki minna kuid lollust ajad sina.Ei saa arvesse võtta erinevaid asju(vähem hooldust nõudnud ei ole saabi mootorgi ja imestada ei ole midagi kui mittesaab vähem laguneb) ja selle järgi kogu maailma tõed lolluseks kuulutada. Keegi ei ole ju siin dislat vihanud vaid mina olen püüdnud seletada ,et tavatingimustes on dislaga kokku ei hoia ja kokku saavad hoida need kellel läbisõidud suured. Ma ei tahaks eriti uskuda ,et keegi ostab disla sellepärast kuna meeldib (tuletan meelde ,et jutt käib ikka sõiduautodest). Ja näiteid pensu mootorite eelistest ja odavusest võrreldes dislaga võin tuua erinevate aastakäikude lõikes. Ja veelkord tuletan meelde jutt käib eesti tavakasutaja kontekstis mitte saksa kiirtee vallutajatest.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
24.02.2011 at 12:08
PlyVal64
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
quote:
epsum: tema pisem diisel on 6käesoldud aasta ja 210 000 läbitud kilomeetriga kulutanud keskmiselt kütust 6.5l /100km ja hooldekulusid 75 000 krooni.
See on ju jõhker kulu kokku? Kolm korda "kehvem" auto, 4 aastat vanem, sama läbisõit aga kindlasti oluliselt raskemates oludes, kogu ajaloo keskmine põlev-vedeliku kulu ~sama aga kõik kulud aknapesuveest mitme jooksu tuliuute rehvide ja kindlustuseni ei tule ka kokku ligilähedale. Ma mingi ajahetk lõin kõik mäletatavad kulud kokku, millest 1/5 moodustab ülikallis tagasilla remont ja sain tugeva Tambovi koefitsendiga läbi korrutades u.55K eeku.

Samas olen ka mingi pika aja väga erinevaid diisleid eri ajastutest omanud ja nendegagi sadu tuhandeid läbi hekseldanud. Tõesti, ainus tohutu eelis ongi veovõime, kui pole vaja sabas, sees ega katusel pidevalt ja pikka maad midagi vedada, siis ei ole diislil suurt mõtet. Sõidavad uued puhuriga õlipõletajad vägagi lõbusalt ja isegi paremini, kui bensiinikad aga kogukulu on ikkagi jõhker. Kõige mõttetum on iseenda tagumiku ja poekoti linnasiseseks vedamiseks kallist õlipõletajat soetada.

Kuidas käivitusid: kui aku oli korralik ning küünlad toimisid, pole kordagi mittekäivitunud. V.a. Avia, mida ei saa ka suvel ilma köie ja leeklambita käima :D Kuid kõiki diislite akusid tuli talve jooksul 2-3 korda eraldi "seinast" täis laadida! Ning see, mis õli seal pajas sees on, pole küll mingit rolli mänginud. 90'te algul ja kekspaigas valasid seda määrivvedelikku sisse, mida said või millele hammas peale hakkas. Või ei vahetanud üldse...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
24.02.2011 at 12:45
diesel
Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?
well, naljaks seda vaidlust siin lugeda. a no bensukate omanikest vaja ka aru saada. vaja ju kuidagi kasvõi iseendale õigustust leida autovaliku koha pealt. või teine variant, et kodanikud pole pädevat diislit elus proovida saanud ja lihtsalt teadmatusest siis jutustavad.
a eks tegelt igaüks sõitku, millega saab või tahab ja asi tahe.
mul on bensuautosid olnud, on praegu ja küllap tuleb tulevikuski ja kindel on see, et igapäevaliikuriks ei võta bensukat vabast tahtest mitte kuidagi.
ja üldse on kogu see pläma siin teemaväline, kaasaarvatud minu jutt, kuna arutelu peaks käima diislite külmkäivitusest justkui.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
24.02.2011 at 15:04
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Kuidas Teie diisel pakasega käivitub?   1 2 3 4 5 6  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.