Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Parkimisest, vol 2
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Parkimisest, vol 2   1 2  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
Jesper
 
Parkimisest, vol 2
Liikluseeskirjade täitmise kontrolliks on meie riigis politsei. Sama argumentatsiooniga hakkab mupo homme kiirust mõõtma, ülehomme tänaval kõndijaid läbi otsima jne. See, et politseil "ei ole raha" ja mupol justkui on, on umbes sama et mul vasakus taskus on raha et süüa osta, paremas ei ole, järelikult söön kaerahelbeputru.

Ma ei viitsi hakata poliitikasse väga laskuma, aga eks kõik saavad isegi aru, miks Tallinnale oma politsei, meedia, töötuskindlustus jne vajalik on

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 10:37
ivoalaska
 
Parkimisest, vol 2
Jesper saan su mõttest aru. Aga inimesi eksitabki sõna politsei. Kui täpseks jääda, siis selline asi nagu kohaliku omavalitsuse korrakaitse üksus võib seaduse järgi ollas igas omavalitsuses. Paljudes ta ongi olemas lihtsalt ühe ametniku näol. Mupo tegevusvaldkonnad panebki paika täpselt seadus ning need tegevusvaldkonnad on üsna piiratud. Ma olen sinuga täiesti nõus, et see Tallinna televisioon on põhimõtteliselt propagandamasin ning raha raiskamine.
Lisaksin veel ka siia fakti, et trahvide tegemise eesmärk pole ühelgi asutusel olnud mingi kassa täitmine ja sellest peaks vähegi haritud inimene aru saama. Kui te seda ei usu, siis võtke ette ükskõik millise järelevalveorgani aastane eelarve ning võrrelge seda aastase trahvituluga. Ülalpidamiskulud on siiski kordades suuremad. Ükski taoline organ ei tööta nö kasumiga!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 10:48
metslane
 
Parkimisest, vol 2
quote:
Jesper: Liikluseeskirjade täitmise kontrolliks on meie riigis politsei. Sama argumentatsiooniga hakkab mupo homme kiirust mõõtma, ülehomme tänaval kõndijaid läbi otsima jne.

Aga siin mõned ajad tagasi ju nii väga tahtsid kiirust ka mõõtma hakata.


____________________________
700cid

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 13:12
tfr
 
Parkimisest, vol 2
quote:
Jesper: Liikluseeskirjade täitmise kontrolliks on meie riigis politsei.

2009. aasta algusest viidi kogu parkimisega seotud LE/LS kontrolli ja karistamise õigus politseilt üle kohalikule omavalitsusele (ehk siis mupole). Ja kui kunagi uus Korrakaitseseadus vastu võetakse, suurendatakse seda segadust, kes millega tegeleb, veel rohkem.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 13:19
1 edit. Last edited 17.09.2010 at 13:21 by tfr
antoonio
Parkimisest, vol 2
quote:
ivoalaska:... , et trahvide tegemise eesmärk pole ühelgi asutusel olnud mingi kassa täitmine...

Usutav, aga ainult sellisel juhul kui trahvirahasid ei kirjutata eelarvetesse sisse, nii riiklikul kui ka omavalitsuse tasemel. Nii kui asi on kirjas eelarves hakkab see komejant pihta, et kontrollitakse eelarve täitumist ning trahvirahade alalaekumise korral hakkab klapperjaht pihta.
Vahrt pole n see tava miilits, tallinna miilits, maksuamet või mõni muu repressiv organ, kui hakatakse põhjusi otsima siis leiab alati ning kahjuks rep organit puhul toimib valem, et nemad ütlevad, et sina oled kaamel ja siis sina tõesta vastupidist mitte see, et nemad peavad tõestama et sina oled kaamel.
(sel aastal MAga sõdinud ning hiljem korduvalt kuulnud samasugust käitumist MA poolt teiste jur isikute suhtes).

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 13:22
ivoalaska
 
Parkimisest, vol 2
Mitte ei viidud õigust üle vaid õigused on mõlemal olemas. Koostööleppe raames tegeleb sellega kohalik omavalitsus, et politsei töökoormust kergendada.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 13:23
ivoalaska
 
Parkimisest, vol 2
Eelarve koostamisega ei ole väga kursis, kuid kas pole nii, et eelarvet koostades peaks see olema tulude kulude poolsest tasakaalus. Kuna laekunud trahvid on tõenäoliselt laekuv tulu, siis on paratamatus, et need eelarvesse kirjutatakse. Muidugi küsimus on selles, et kui suurelt need sinna kirjutatakse.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 13:30
antoonio
Parkimisest, vol 2
quote:
ivoalaska: Eelarve koostamisega ei ole väga kursis, kuid kas pole nii, et eelarvet koostades peaks see olema tulude kulude poolsest tasakaalus. Kuna laekunud trahvid on tõenäoliselt laekuv tulu, siis on paratamatus, et need eelarvesse kirjutatakse. Muidugi küsimus on selles, et kui suurelt need sinna kirjutatakse.

nu näed siis, ja eelarve peab tasakaalus olema iseasi kas selleks tasakaalustajaks peab üldse olema trahviraha. Kuna tegu on erkorralise tuluga siis ei ole seda kuidagi mõistlik sinna eelarvesse sisse kirjutada. Tuleb palju tuleb ja olgu see erakorraline tulu. Ei tea kas mõni ettevõte kah oma eelarvet tehes sellised (analoogsed) asjad sisse kirjutab?? Vaevalt, kuna puudub rep organile sobivad vahendid see raha välja "peksta".

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 13:44
ivoalaska
 
Parkimisest, vol 2
Antoonio aga paljudel juhtudel pole see ju väljapekstud raha. Valdavas enamuses on trahv ikkagi määratud õiglaselt ja asja eest või väidad vastupidist? On ammu aru saadud, et ainukene tõhus mõjutusvahend on rahaline karistus!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 13:49
ervin
Parkimisest, vol 2
quote:
ivoalaska: Antoonio aga paljudel juhtudel pole see ju väljapekstud raha. Valdavas enamuses on trahv ikkagi määratud õiglaselt ja asja eest või väidad vastupidist? On ammu aru saadud, et ainukene tõhus mõjutusvahend on rahaline karistus!

kas asi on ikka mõjutamises? mina näen siin küll väga ilmselget põhjust hoiatustrahvide vähesusele - kuna eelarvesse on kirjutatud tulu trahvidest, siis tuleb iga hinnaga eelarvet täita. olgu see siis trahvimine kitsal tänaval pisike lisaruumi võtmise eest ühe rattaga äärekivil parkides, päris nahhaalselt terve kõnnitee täisparkimise eest või siis mõne muu jama eest. trahv trahviks, sanktsioneerimine sanktsioneerimiseks aga minuarust on debiilne ennast toitvat kätt hammustada - kas mõne rikkumise eest mupo hoiatusperioodi on üldse kunagi rakendanud? selle "tõhusa mõjutusvahendi" rakendamine peaks toimuma siis kui tõepoolest inimene korduvalt eeskirju/seadust rikub.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:00
1 edit. Last edited 17.09.2010 at 14:30 by ervin
waasa
Parkimisest, vol 2
Kas lukustid on tagasi!?


____________________________
Interaktiivne liiklusteooria e-õppekeskkond Teooria.ee e-õpe

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:01
Ri-Q.
 
Parkimisest, vol 2
quote:
ivoalaska: Antoonio aga paljudel juhtudel pole see ju väljapekstud raha. Valdavas enamuses on trahv ikkagi määratud õiglaselt ja asja eest või väidad vastupidist? On ammu aru saadud, et ainukene tõhus mõjutusvahend on rahaline karistus!
Paar päeva tagasi jäi silma üks hea kirjeldus asja eest trahvimisest. http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=393979&q=urmas+vahe


____________________________
REC
BB

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:04
ivoalaska
 
Parkimisest, vol 2
Ervin kusjuures on rakendatud. Mõni aeg tagasi pandi osades piirkondades kojamehe vahel nö teavitussedeleid, mis polnud mingisugune trahv, vaid seal teavitati, et rikutakse parkimisnõudeid. Tulemus oli ümmargune null. Kui järgmine kord määrati hoiatustrahv, siis kujuta ette, kus tekkis hoobilt kisa! Ri-Q ma juba eelnevalt väitsin, et suur osa trahvidest on õiglaselt määratud, kindlasti mitte kõik!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:18
antoonio
Parkimisest, vol 2
quote:
ivoalaska: Antoonio aga paljudel juhtudel pole see ju väljapekstud raha. Valdavas enamuses on trahv ikkagi määratud õiglaselt ja asja eest või väidad vastupidist? On ammu aru saadud, et ainukene tõhus mõjutusvahend on rahaline karistus!
Ei vaidlegi vastu, kui asi tõesti põhjendatud (a la migid sellised tegelased kes isegi rahakoti najal ei viitsi mõelda). Aga on kellgil mõni näide kus rep organ oleks käitunud heatahtlikult, võibolla noomivalt ja jätnud rahakoti rahule. Või tundnud huvi kas kõik on ok või abistava käe ulatanud.
No mul ei ole, vähemlat siin eestis. Ok, ju olen seadusekuulekas või mis ning erinevaid trahve pole just kogunenud palju, pigem on mõned üksikud aga seda rohkem põhimõttest, et ma neid krdi riigiosakuid küll endale ei taha. Pigem on olnud juhuseid kus vägisi on neid püütud pähe määrida aga asi poolikuks jäänud.
Seega on rep organid siinmail ikka rahamasinad.

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:24
ervin
Parkimisest, vol 2
quote:
ivoalaska: Ervin kusjuures on rakendatud. Mõni aeg tagasi pandi osades piirkondades kojamehe vahel nö teavitussedeleid, mis polnud mingisugune trahv, vaid seal teavitati, et rikutakse parkimisnõudeid. Tulemus oli ümmargune null. Kui järgmine kord määrati hoiatustrahv, siis kujuta ette, kus tekkis hoobilt kisa! Ri-Q ma juba eelnevalt väitsin, et suur osa trahvidest on õiglaselt määratud, kindlasti mitte kõik!

mina isiklikult ei ole juba aastaid ühtegi parkimistrahvi saanud, seepärast ei oska ma ise midagi konkreetselt väita, küll aga "naised saunas" rääkisid kuidas nad paide tänaval aegade algusest saati on servaga kõnniteele parkinud (mingi 1.5m ruumi jätmise jutt oli kunagi) ja seda väga lihtsalt põhjusel - sealt läbisõitvad konteinerveokid/prügiautod sõidavad ilma peatumata puruks parkivate autode peegleid ning suhtumine olevat ühene "ise sa laiutad sõiduteel, pole minu asi" ning kui nüüd mupo järsku välja ilmus parkimiskorra muudatusega ja halastamatult trahvima hakkas, oldi päris verised.

edit:

teine teema oli nõmmel nn. haljasalal parkimisega. ma olen ise oma aia äärde murulapi tekitanud ja mind trahvitakse sellel murulapil parkimise eest. sellise trahvimise puhul on varsti kõik nõmme teeäärsed haljasalad kadunud ja hall killustik nende asemel

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:39
2 edits. Last edited 17.09.2010 at 14:42 by ervin
viplala
Parkimisest, vol 2
Esmajärjekorras peaks MUPO nimest eemaldama `politsei`, kuna tegemist ei ole mitte ühestki küljest politsei põhiväärtusi kaitsva asutusega ja mõjub niigi raskelt väljateenitud politsei nimele mõnitavalt ning laastavalt.
Palju paremini kõlaks näiteks MU-NKVD või MU-KGB, kuna tegemist puhtakujulise karistusorganisatsiooniga. See ühekordne, sedelite kojamehe vahele toppimine, on puhtakujuline populism. Pärast 10 aastat hea rusikaga vasta rinda taguda, et näe me ju proovisime aga pööbel raisk ei saa heast jutust aru.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:53
ivoalaska
 
Parkimisest, vol 2
Antoonio on väga palju tänulikke inimesi, kes saadavad tänusõnad, kuna on oma probleemile lahenduse saanud. Negatiivne väljund kujuneb paljuski ajakirjanduses välja tooduga. Kui mõni inimene läheks ala delfisse mõne positiivse uudisega Mupo kohta, siis seda uudist surmkindlalt ei kirjutata, sest see ei müü. Samas kõik vähegi negatiivne pannakse esilehele, sest selline asi tõstab reitinguid kõvasti! Viimane sarnane juhtum oli Õhtulehes, kui täiskasvanud poja ema lõi lärmi, et poja kaks trahvi läksid kohtutäiturile, kuna poeg ei osanud neid maksta. Samas tunnistas, et poeg sõidabki piletita. Loomulikult oli tema koos pojaga kannatanu rollis. Senikaua, kui selliseid udusid idealiseeritakse meedias, siis mingist maine parandusest ei saagi rääkida. Lisaks on boonuseks ka see, et Mupo lõi Keskerakondlik linnavõim, mille läbi on hea seda erakonda sõimata. Kirss tordil on muidugi see, et kes viitsiks asjasse süveneda avastaks, et algselt käidi sellise organisatsiooni mõte välja juba aastaid tagasi, kui Tallinnat valitsesid hoopis teised poliitilised jõud.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 15:31
antoonio
Parkimisest, vol 2
ivoalaska, ma ei lase end suurt meediakärast mõjutada, ehk siis kohalikke portaale vaatan/loen ehk paarkorda nädalas ja kohalikke lehti kui sellist väldin juba mitu aastat.
Peamine inf tuleb kas ERRi (ETV ja R" or vikerraadio) uudistest või valismaa portaalidest.
Ei eitagi et aegajalt miskit head ka tuleb aga isiklikud ja teiste kogemused räägivad kahjuks nii nagu räägivad.

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 16:05
kaedoo
 
Parkimisest, vol 2
quote:
viplala: Esmajärjekorras peaks MUPO nimest eemaldama `politsei`, kuna tegemist ei ole mitte ühestki küljest politsei põhiväärtusi kaitsva asutusega ja mõjub niigi raskelt väljateenitud politsei nimele mõnitavalt ning laastavalt.
Palju paremini kõlaks näiteks MU-NKVD või MU-KGB, kuna tegemist puhtakujulise karistusorganisatsiooniga. See ühekordne, sedelite kojamehe vahele toppimine, on puhtakujuline populism. Pärast 10 aastat hea rusikaga vasta rinda taguda, et näe me ju proovisime aga pööbel raisk ei saa heast jutust aru.

MU-MII :devil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 17:45
madis
Parkimisest, vol 2
Keskerakond on partei nagu iga teine.
Kaan on ka loom nagu iga teine.
Ära kisu kaani !

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
18.09.2010 at 12:10
lundve
  
Parkimisest, vol 2
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=315068

Algul viis päeva, hiljem juba teised avaldused ja saabki Tallinn sitast puhtaks:) Vabandust korrakaitseüksusest.

____________________________
EX Ford Thunderbird ´ 91
EX Jeep Grand Cherokee`96
EX Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD´03
Jeep Grand Gherokee 4,7 Limited ´00
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD Overland´07

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.09.2010 at 19:00
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Parkimisest, vol 2   1 2  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.