Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - USD/EEK 12+
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USD/EEK 12+   .. 2 3 4 5 6 7 8  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
5.0
USD/EEK 12+
quote:
madis: Riiklik kõrgharidus on Eestis nii sügaval p***** et ükski erakool sellest hullem ei ole. TTÜ on teinud palju et Eestis takistada kõrgtehnoloogilist ja tarka tootmist.
eks gorkilasi on ikka leidunud

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 16:38
Jesper
 
USD/EEK 12+
quote:
arxx: Tänud statistika eest, 29/71 puhul pole seis ju paha, mingid aastad tagasi oli see suhe sarnane rohkem sellele nagu eelnevalt mainisin.

See võis olla 90ndate alguses kui toimus üleminek 100% riigipalgalistelt turumajandusse, vahemikus 2000-2010 ma ei leidnud ülaltoodud lingilt küll sellist olukorda. Mis toimus enne 2000. a on iidne ajalugu ja on kaotanud tähtsuse.

quote:

Seega erafirma, kes saanud riigilt teeehitustellimuse, on edukalt toimetanud erasektori esindaja, mitte "ülalpeetav"

Ma ei saa aru, mis on põhimõtteline vahe mis teeb eraomanduses oleva riigitellimust täitva ettevõtte paremaks kui riigiomanduses oleva? Et kuna eraettevõte peab ka kasumit tootma, siis see on parem sest... Minuarust tuleks teatud strateegilisi asju hoopis jõuliselt riigistada et mingid hämarate aastatetaguste hangete läbi end soojale kohale manööverdanud tegelased ei saaks riigil lõputult mune peos hoida, esimesena tuleb meelde saarte praamiühenduse temaatika. Samast sektorist on ka positiivseid näited, näiteks Elektriraudtee on vägagi toimiv ja arenev transpordivahend, ja 100% riigile kuuluv.

quote:
küll aga on valdkondi, mida on võimalik ratsionaalsemalt majandada.
Paluks too siis mingi näide kus selline valdkond on? Jah, on võimalik leida uudiseid kus mingi ametnikkond tegi kuskil mingi lolluse mis maksis x milli, aga nii suures plaanis, mida sa sooviksid erastada? Energeetika, transport, infra, haridussüsteem, meditsiin, korrakaitse? Mul oponendina ei ole võimalik sellele sinu väitele midagi mõistlikku vastu öelda, sest see on liiga ebamäärane, stiilis "teeme nii et oleks parem". Ok, teeme, mida täpselt? Võib-olla mõnes osas isegi nõustuks, aga mitte ilma konkreetsuseta. Näiteks omavalitsusi on way liiga palju, nõus, sellest on ka meedias lõputult jahutud.

quote:

majanduskriisis toimetasid keskpangad erinevalt, USA oma lasi baasintressi 0-ligi, Euroopa Keskpank vastupidiselt tõstis inflatsiooni hirmus

Häbitu vale: http://www.moneycafe.com/library/fedfundsrate.htm vs http://www.tradingeconomics.com/Economics/Interest-Rate.aspx?Symbol=EUR . Ok, ECB poliitikat ma 100% kaitsma ei tõtta, aga sinu väide on lihtsalt sulavale.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 16:40
PlyVal64
USD/EEK 12+
Jesper, küsimus. Kes, kus ja miks on ülejäänud 852,7 tuhat eestimaalast??? Mingi hulk on veel kirikud ja MTÜ'd, kes ka suures enamuses lähevad riigi ülalpidamise mõiste alla (isemajandavaid edukaid mitteäriühinguid palgalise tööjõuga on vist üksikuid, needki peamiselt euroraha jagamisel osalejad), pensionärid, kõik koolilapsed jne. Ehk kindlasti kisub see suhe 50/50 ligidale. Miks? Sest Eesti on lihtsalt liiga väike rahvaarvult eduka omariikluse jaoks. Et riigina toimida, on ka meil oma 1,4 miljoni elanikuga vaja kõiki samu struktuure ja ametkondi, mida ka ülisuure rahvaarvuga riikidel. Isegi samu kirikuid ja mtü'sid. Jah, riik on väga palju asju-ametkondi-ministeeriume juba ammu kokku pressinud a'la teede- ja side, viimasena arutu kuluga tööturuameti ning töötukassa ja piirivalve ning politsei liitmine etc aga ikkagi jääb neid 1,4 miljoni jaoks liiga palju alles. Lihtsalt ei ole võimalik liita tehnilise järelvalve ja veeteede ametit või pääste- ja terviseametit üheks, koonadades veel ka pooled inimesed. Lihtsalt reaalseks riigi kohustuste täitmiseks on igas valdkonnas mingi minimaalne töötajate arv ja paari kõrgepalgalise kaotamine on küll tore aga palju see ei muuda.

Me lihtsalt oleme liiga väike, samas liiga suur pindlalalt ja oma tahtmistelt (tahame olla üliväike riigike kõigi suurriiklike struktuuridega) ning see hakkab üha enam tunda andma. Kogu Eesti on normaalselt toimiva riigi v.a. Soome, üks linn. Mikroriigikesed Euroopast jätame rahus kõrvale, need igaüks toimivad omal kavalal moel. Samas tahame viilida selle olematu riigikese veel ka õhukeseks ja üliliberaalseks maksukoormuse suhtes, teiselt poolt teadlikult absurdete aktsiisimaksudega pärssides võõra (turismi)raha sissevoolu. Lõpptulem ongi see, et riigi poolt pakutav teenus on ebakvaliteetne ja ebakompetentne, rahvas loll ja vaene ning keegi välisraha ka siia ei too... sest kogu riik ongi persses.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 16:50
Raceboy
 
USD/EEK 12+
quote:
PlyVal64: Isegi samu kirikuid .......


Mina nt pole siiani aru saanud, miks peaks väidetavalt usu- ja sõnavabas riigis olema selline mõiste nagu "riigikirik"? Kõike püütakse teha väga ratsionaalselt, aga selline orjastamise vahend nagu kirik on riigi hoole all.
Miks peab riik kinni maksma kellegi usku? See oleks sama, nagu riik peaks üleval seltskonda, keda enda kinnitusel on tulnukate poolt röövitud vms.

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 17:18
Jesper
 
USD/EEK 12+
PlyVal, ma umbes seda seisukohta siin paari paduliberaali ees üritangi kaitsta, et suures plaanis midagi väga olulist enam erastada ei ole, kui jäigalt seda 29% vaadata siis sealt kannataks ehk maha müüa mõned toimivad ja riigile kasumit tootvad ettevõtted, ja noh haridussüsteemi osas mul puudub ausalt öeldes selge seisukoht või konstruktiivne positsioon peale selle et on jah ülemistel astmetel veidi s***, aga lõviosa süsteemist töötajate arvu poolest on alumised astmed (keskharidus ja eelnevad).

Mis puudutab "ülejäänuid" siis 380 tuhat on pensionärid, 110 tuhat on töötuid, 219 tuhat on lapsed, ma ülejäänuid ei suutnud hetkel kiire otsinguga tuvastada, aga lambist pakuks et need on mittetöötavad tudengid ja uusväliseestlased. Pensionärid on läbi sammaste pikemas perspektiivis "erastatud", töötud on läbi Töötukassa vähemalt teoreetiliselt riigieelarve väline nähtus, võib muidugi arutleda ka selle kassa erastamise üle, lapsed on üldjoontes vanemate toita, tudengid saavad praktiliselt ilma söömata hakkama :).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 17:20
2 edits. Last edited 19.05.2010 at 17:23 by Jesper
arxx
USD/EEK 12+
quote:
Jesper: ....
Häbitu vale: http://www.moneycafe.com/library/fedfundsrate.htm vs http://www.tradingeconomics.com/Economics/Interest-Rate.aspx?Symbol=EUR . Ok, ECB poliitikat ma 100% kaitsma ei tõtta, aga sinu väide on lihtsalt sulavale.
eeldan kiiret vabandust, valetamises süüdistuse eest :D ...
MASU algas meil ja mujal aastaga 2008, ohumargid ohus olid juba 2007 teises pooles ... Euroopa Keskpank kergitas intresse alates juulist 2007 - kuni sept. 2008 (kardeti inflatsiooni), Fed on alates sellest ajast vaid langetanud ... vordlev kaart samuti:
http://www.learningmarkets.com/Forex/20081025611/interest-rate-comparison-chart-eurusd.html

aga muudel teemadel diskuteerime veidi hiljem ...

____________________________
Avenger ES - "üsna ilmetu kupee"

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 17:36
Jesper
 
USD/EEK 12+
Minuarust 2007-2008 valitses siin maailmanurgas eelkõige seisukoht et "USA-kad on ise lollid ja meil tuleb stabiliseerumine, halvimal juhul pehme maandumine". Su väide oli et "majanduskriisis toimetasid...", oleks pidanud olema "USA majanduskriisi tulemusena toimetasid", sest noh ega ECB ei saa otseselt keelata kui inimene tahab osta Lasnamäe kahetoalist korterit milliga ja seda tehti siin täie pasaga edasi kui USA-s inimesi juba tänavale tõsteti. Ma isiklikult arvan et Eesti lihtinimese jaoks tuli see intresside pigistus isegi mõnes mõttes heal ajal, loodetavasti jäi mõnekümnel tuhandel perel selle tõttu pappkuut ostmata et euribor üles pani, laiema mõju hindamiseks ma olen liiga rumal.

Anoh ma olen suht viimane inimene kes kolmetäheliste lühendite taha peituvate rahvusvaheliste kapitalistide kaitsele viskub, seega ok, vabandused.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 17:53
1 edit. Last edited 19.05.2010 at 17:53 by Jesper
vvt
  
USD/EEK 12+
Hea näide "edukast erastamisest" on AS Tallinna Vesi. Priske hinnatõus igal aastal, ulmemarginaalid pluss Tallinn jääb ilma eurorahadest, sest eraettevõtted sealt üldiselt abi ei saa. Mingi miljard või teine torudesse panna poleks siin üldse küsimus. Tallinnas on torustike tehnilise väsimise kiirus tublisti suurem kui renoveerimise tempo. Mis juhtub 10 aasta pärast? Toredad investorid on leebet tõmmanud ja jätnud "tänu" ülisõbralikule investeerimiskohustusele siia maha lagunenud infra, millest on viimane raha välja lüpstud. Ja küll näete, kordub raudtee tagasiostu lugu - 30% erastamisega võrreldes rohkem lagunenud infra ostetakse tagasi kolmekordse erastamishinnaga.

Õnneks elektrijaamadega sinnakanti ei jõutud ja muud tegijad omade tuulikutega...on niisama tuututajad EE mastaabis. Mingid angottid, sposatod ja muud huiarid, keda siin ahvivaimustuses tervitati :kill

Euroopa praktika on üsna ühemõtteline - infra ja energeetika ettevõtted on reeglina riigi või KOV omand. Vaat kus lollid.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 19:51
3 edits. Last edited 19.05.2010 at 19:54 by vvt
Raceboy
 
USD/EEK 12+
quote:
vvt: Hea näide "edukast erastamisest" on AS Tallinna Vesi. Priske hinnatõus igal aastal, ulmemarginaalid pluss Tallinn jääb ilma eurorahadest, sest eraettevõtted sealt üldiselt abi ei saa. Mingi miljard või teine torudesse panna poleks siin üldse küsimus. Tallinnas on torustike tehnilise väsimise kiirus tublisti suurem kui renoveerimise tempo. Mis juhtub 10 aasta pärast? Toredad investorid on leebet tõmmanud ja jätnud "tänu" ülisõbralikule investeerimiskohustusele siia maha lagunenud infra, millest on viimane raha välja lüpstud. Ja küll näete, kordub raudtee tagasiostu lugu - 30% erastamisega võrreldes rohkem lagunenud infra ostetakse tagasi kolmekordse erastamishinnaga.

Õnneks elektrijaamadega sinnakanti ei jõutud ja muud tegijad omade tuulikutega...on niisama tuututajad EE mastaabis. Mingid angottid, sposatod ja muud huiarid, keda siin ahvivaimustuses tervitati :kill

Euroopa praktika on üsna ühemõtteline - infra ja energeetika ettevõtted on reeglina riigi või KOV omand. Vaat kus lollid.


+1, ja taoliste ettevõtete esmane eesmärk ei tohiks KOV või riigi omanduses olles puhaskasumi läbi ussim***i maksimeerimine eesmärgiga dividendidena eelarveauke lappida, vaid pigem strateegiliselt olulise teenuse kättesaadavus ja selle järjepidevus.

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 20:59
madis
USD/EEK 12+
quote:
5.0:
quote:
madis: Riiklik kõrgharidus on Eestis nii sügaval p***** et ükski erakool sellest hullem ei ole. TTÜ on teinud palju et Eestis takistada kõrgtehnoloogilist ja tarka tootmist.
eks gorkilasi on ikka leidunud


Ma ei saanud sinu märkusest aru. Aga ma selgitan veel enda seisukohta - TTÜ antav baasharidus on puudulik, ainepunktisüsteem nullib efektiivselt kõik erialaained ja valdav osa "ekspertõppejõududest" on omas valdkonnas reaalselt mittetegutsenud või läbikukkunud tegelased.
TTÜl on justkui kõige targemad "majandusteadlased" kes kriise ette ja taha näevad, kuid hoolimata sellest suudetakse kinnisvarainvesteeringud teha buumi absoluutses tipus maksimaalse raha eest..
Kunstiülikooli ja Tallinna Ülikooli kohta võib sarnaseid näiteid trobikondadena tuua.

Riigiametniku eesmärk on Eestis kahjuks üks: mitte silma paista, mitte midagi teha ja seetõttu ka mitte milleski eksida. Palk tiksub. Eraettevõtja, kes mitte midagi ei tee on pankrotis.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
19.05.2010 at 23:34
PlyVal64
USD/EEK 12+
quote:
Jesper: lapsed on üldjoontes vanemate toita, tudengid saavad praktiliselt ilma söömata hakkama :).
Ei pole lapsedki vanemate toita . põhikoolis on koolitoit tasuta, vähemalt kirutud edgargradis. Lisaks kõik muud asjad, mis riik või KOV kinni maksab.
Kui on arvutatud, palju lähem lapse täiskasvanuks kasvatamine lapsevanemale maksma (~1,5 M eek, mille pealt on riik saanud otseseid makse ~0,5M), siis palju läheb riigile ja KOVile ühe lapse kasvatamine maksma pole arvutatud. Alustades sünnitusmajast kui vaid sihtostarbelisest asutusest, mis näiteks minu jaoks ei mahu mõiste alla "ravikindlustusmaks". Viimane on "remondiraha", sünnitusmaja ja lapsed investreering. Kui me tahame, ja me ju tahame!, iivet positiivsena hoida ja isegi suurendada, siis peab kogu ühiskond investeeringusse panustama kõrgemate maksude näol. Meie oleme teinud kõik risti vastupidi ja see kesikute reakstsioon lasteaedade teemal oli absoluutselt adekvaatne sisult. Vorm, pask ja tegelased seal ümber on teine teema, jällegi. Ei saa nõuda, kui raha ei ole. Ja siis pead jälle lugema selliseid paskville.

Ma suisa ootan ja olen niipalju küll paha ja sadist, et KOV reaalselt vihastaks ja mõnda sedasorti äri õpetaks: kaevaks KOVi omandi ehk teed/tänavad ümber selle äri üles ja blokeeriks KOGU liikumise näiteks kuuks ajaks. Jätaks ühe inimese laiuse pilu, et inimene saaks ligi ja kõik. Rohkem pole vaja, kui meetrine kraav ja perimeeter traataiaga ümbritseda. Teeks kuuajalise "nato-tippkohtumise" mõnele äraülbinud linnavingatsile. Tee olemasolu ei ole aprioorne õigus vaid privileeg ja see maksab sitaks palju. Kui ei taha maksta, kaotad privileegi. Kuna ka selle maksu maksab kinni lõpptarbija, näiteks mina, siis mina isiklikult olen peaaegu igati nõus sellega: jäädes teede juurde, siis see aasta on olnud Sihi uulitsal perfektne lumetõrje (parim sahamees läbia ajaloo) ja tänaseks on KAKS korda ka tolmuimejaga üle käidud ehk me oleme täiesti tolmuvaba. Ma leian, et 1% sellise luksteenuse eest pole üldse palju maksta, vanasti uhasin/tolmutasin ise oma uulitsalõigu, et kihutajate tolmu vähendada või üldse talvine läbipääs tagada ja seegi ei tundunud mulle imelik. Ning Kaubamaja ja Käo peaks suisa ISE 1% linnale maksma, et see ikka kogu nende perimeetri ja aluse bussiterminaali 365 päeva puhta, lume- ja tolmuvabana, bussid-trollid puhtana ja lähikonna võimalikult koerasita- ja narkomaanivabana hoiaks, mis tooks üha rohkem ostjaid poodi.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 10:49
Riho
USD/EEK 12+
quote:
PlyVal64:
quote:

Kui on arvutatud, palju lähem lapse täiskasvanuks kasvatamine lapsevanemale maksma (~1,5 M eek, mille pealt on riik saanud otseseid makse ~0,5M), .


Väike täpsustus: 1,5M-ise netotulu pealt on riigi otsesed maksud: ca 1,162 M EEK (sots, tulu ja töötukindlustus).

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 12:15
partel
  
USD/EEK 12+
quote:
PlyVal64:
quote:
Jesper: lapsed on üldjoontes vanemate toita, tudengid saavad praktiliselt ilma söömata hakkama :).
Ei pole lapsedki vanemate toita . põhikoolis on koolitoit tasuta, vähemalt kirutud edgargradis. Lisaks kõik muud asjad, mis riik või KOV kinni maksab.
Riik/KOV ei maksa, mina maksan!

Muidugi on toetuste saajad rõõmsad ja ülistavad tarka riiki. Finantssektor on väga happy, et riigid võtavad maksumaksjate käest triljoneid ja neile annavad.

Tavainimese nominaalsissetulek suureneb, maja kallineb jne tore, samas ei taipa, et inflatsioon on veel suurem ja tegelikult läheb hoopis vaesemaks. Näiteks USA föderaaleelarve on 10 aastaga kahekordistunud, samas tavainimese reaalpalk on kahanenud...

Mis erastamisse puutub, siis kui erastatakse sulidele või on muu jama, siis pole süüdi erastamine kui selline, vaid konkreetne ametnik, kes seda otsustas!

Tahetakse ikka niiväga tagasi Nõukogude Liitu, kus tark riik kõik otsustas. Nojah kui inimestel eriti muu peale mõnede toetuste jms triviaalsuste pähe ei mahu, siis pole midagi imestada kui nahk üle kõrvade tõmmakse.

Iga rahvas väärib oma valitsejaid. Kui tahetakse paremaid, siis tuleb alustada iseenda kallal töö tegemisega.



____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 15:02
madis
USD/EEK 12+
PlyVal, millal sa töötuks jäid ?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 16:23
Jesper
 
USD/EEK 12+
quote:
madis:
Riigiametniku eesmärk on Eestis kahjuks üks: mitte silma paista, mitte midagi teha ja seetõttu ka mitte milleski eksida. Palk tiksub. Eraettevõtja, kes mitte midagi ei tee on pankrotis.
Otse loomulikult, ega meil polegi viimase 15 aastaga riigis mingit arengut olnud, eriti sellist mille tõttu erasektoril kergem oma kraami välisturgudele müüa on :) Kõik on täpselt nagu 1995!

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 17:06
madis
USD/EEK 12+
Mida sa öelda tahtsid ? Kas seda et ELiga liitumine lubab 20 aastat ette ja taha molutada ?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 17:19
Jesper
 
USD/EEK 12+
Ma ei saa lihtsalt aru milliste andmete või vaatluste baasil sa oma üldistuse teed. Loogiliselt võttes kui riigiametnikud oleks kõik sellised nagu sa kirjeldasid, siis mitte mingit arengut poleks toimuda saanud. Mitte et kõik nüüd igal pool super hästi oleks, aga väide et absoluutselt mitte midagi pole tehtud on ka ülekohtune.

EL-iga liitumine oli päris suur hulk suht nüri tööd lugematu arvu "pisiasjade" kallal muideks, mille küll EL ise märgatavas osas kinni maksis, aga millele erasektor ja ajakirjandus pigem kaikaid kodaraisse loopis kui konstruktiivselt aitas. A nüüd kõik müüvad oma nodi Skandinaaviasse ja leiavad et see on normaalne asi nagu õhk ja päike ning kõik pidigi nii minema - 2000.a paiku ei julgenud rootslane Eestist tulnud e-maili lahtigi klikkida, äkki tuleb sealt mõrvar ja vägistaja.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 17:28
1 edit. Last edited 20.05.2010 at 17:33 by Jesper
partel
  
USD/EEK 12+
Et riigiametnikud muudkui arendavad?

Areng on toimunud hoolimata riigiametnike kõikidest pingutusest. :) Kapitalismi on ikka üsna raske lämmatada.

Muidugi, tegelikult "arendada" ei saagi, saab luua arenguks vajalikud eeldused.

Ja ma ei arva, et kõik ametnikud tegelevad maksumaksja raha kantimisega oma kambajõmmidele ja nende konkurentide peedistamisega ametivõimu kuritarvitamise teel, küll aga arvan, et ettevõtja oskab oma rahaga paremini ümber käia kui selle ära võtnud ametnik.



____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 19:22
1 edit. Last edited 20.05.2010 at 19:22 by partel
charger
USD/EEK 12+
Ei oska kahjuks ka paljud ettevõtjad rahaga (eriti kergelt teenitud rahaga) ümber käia. Ettevõtjaks hakkamine ei too automaatselt tarkust kaasa. Tuletagem hilisminevikust kinnisvaraarendajaid meelde... Aga eks mõnel põlvkonnal jäid teatud asjad läbi elamata. Südamega asja juures olevast ja haritud riigiametnikust võib rohkem kasu olla kui hulgast ettevõtjatest.

Selles osas olen Pärtliga nõus, et areng toimub hoolimata riigiametnike pingutustest. Ilma nendeta ka ei saa, aga parim oleks, kui nende tegevus oleks nii piiratud, et nad saaksid kõige vähem kahju tekitada. Maailm on iseorganiseeruv süsteem ja seda pole võimalik kellelgi organiseerida. Või tunneb keegi isiklikult Jumalat? :)
Saab vaid luua tingimusi ja soodustada sellega arengu suunda. Valiku teeb ikkagi süsteem tervikuna ja tulevikku ette ennustada pole võimalik.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
20.05.2010 at 19:47
Raceboy
 
USD/EEK 12+
Hämmastav ignorantsus.

Ilmselt suudavad sinu silmis ettevõtjad ka keskkonnaprobleemidega edukalt tegeleda? Kui poleks mingit institutsiooni, mis reostamist takistaks, elaks me 20 aasta pärast kõrbes. Minu silmis pole näiteks normaalne keemilisi ühendeid suvalt kanalisatsiooni lasta, ärikate arvates aga on (vähemalt enamiku arvates).
Eile õhtul oli ETV2 pealt huvitav film, kus räägitis Suure Järvistu saatamisest. Nö tava-arusaama järgi on sinna lastav vesi puhas, aga nt keerulisi keemilis ühendeid ei võeta välja ja tulemuseks on see, et vesi sisaldab praktiliselt kõikide ravimite jääke, mida inimkond toodab.
Järvede lähedusse maeti 60ndatel miljonite tonnide kaupa ohtlikke jäätmeid, mille tulemusena inimesed haigestusid, oleks tore ju kui keegi seda praegusel ajal ei reguleeriks?



quote:
partel: Et riigiametnikud muudkui arendavad?

Areng on toimunud hoolimata riigiametnike kõikidest pingutusest. :) Kapitalismi on ikka üsna raske lämmatada.

Muidugi, tegelikult "arendada" ei saagi, saab luua arenguks vajalikud eeldused.

Ja ma ei arva, et kõik ametnikud tegelevad maksumaksja raha kantimisega oma kambajõmmidele ja nende konkurentide peedistamisega ametivõimu kuritarvitamise teel, küll aga arvan, et ettevõtja oskab oma rahaga paremini ümber käia kui selle ära võtnud ametnik.




____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.05.2010 at 10:37
vvt
  
USD/EEK 12+
Seejuures on ameeriklase arusaam asjast, et kui toodame mingit solki, siis ei tule mitte mõelda kuidas puhtamalt saada, vaid kuidas see probleem muul viisil kaelast ära lükata, dollaripakiga, argumaale, ookeani uputada jne jne jne. Kui täna panna USAs kütustele/saastele samad maksud, mis EL-s on, siis kollapseerub see riik suure kolakaga.

Selle asemel, et vaadata peeglisse ja võtta midagi probleemiga ette, on PR-i aetud jälle USA moodi -käivitame kõvade miljonitega kampaania naeruvääristamaks kliimaprobleemi.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.05.2010 at 12:28
partel
  
USD/EEK 12+
Nüüd panite küll puusse.

Et riik kaitseb keskkonda? Mida toimus Eestis mõni aeg tagasi? Punaarmee baasid, puhastusseadmeteta suurtehased jne jne. Et Põhja-Korea, Hiina jne on keskkonnakaitsmise etalonid?

Just tööstus ise on aktiivne keskkonnakaitsel oma vabatahtlike algatustega, kehestades endale karmimad nõuded kui riigid seda nõuavad. Ja nii riigid kui ka ÜRO tunnustavad neid algatusi. Tööstus teab ju ise palju paremini kuidas tulemust saavutada kui mõni ametnik.

Ja paljud näiteks ei teadvusta, et näiteks keemitööstuse olemasolu mitte ei lisa saastet, vaid vähendab ca 2 korda, kuna näiteks isolatsioonitoodete kasutamisel väheneb katlamajade tossutamine.

Kui keegi arvab, et mõni tehas on talle kahju tekitanud, kaevaku kohtusse! Milles küsimus???
Arvate, et USAs poleks massilisi case'e kui tehased midagi rikuksid?

Kõrb - selleks muutub iga ühisomand, s.t. mitte kellegi oma. Võib saastata, salaküttida vms. Kui oleks eraomandis, siis tahaks näha, mis kaabakatega tehtaks.

Kui erastada kõrb, siis omanik muudab selle hoopis oaasiks! :)

Kõige hea aluseks on eraomand ja kapitalism.


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.05.2010 at 14:52
Raceboy
 
USD/EEK 12+
Maga ennast kaineks Pärtel, ma ei viitsi sellist jama edasi kommenteeridagi.

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.05.2010 at 15:28
Stang-R
 
USD/EEK 12+
quote:
Raceboy: Maga ennast kaineks Pärtel, ma ei viitsi sellist jama edasi kommenteeridagi.
Pärtlil jumala õigus, sinisilmsed, riik-tagab-parema-elu-rohelisema-rohu, riigiuskujad närivad Põhja-Koreas muru nii, et krõbin taga,
hea kui ka mõni vihmauss või rott kätte satub. Vabadus ja eraomand viivad elu edasi.
Poliitikud ei ole sugugi mingid õilsad maailamparandajad vaid konkureerivate kapitalirühmade PR-käepikendused, konkurents paneb
asjad paika, kui mul õnnestub juurutada parem tehnoloogia/toode, mis on säästlikum, kasulikum, ilusam, seksikam (loe kasumlikum),
siis teen ka algatuse saastavamad, kulukamad, kallimad (loe konkureerivad) tooted turult kõrvaldada, soodsa seaduse abil on seda kõige lihtsam teha.
Sellisest olukorrast on kõik teadlikud ja see hoiab elu pidevas arengus, aeg-ajalt pingutatakse muidugi üle a'la kliima soojenemine, kuid
eksimatuid õnneks ei ole ja seega on kõigil võrdsed võimalused , kui mõni Joss, hugo, Fidel või Eedi välja arvata.

____________________________
Mustang 68 HT

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.05.2010 at 17:52
Raceboy
 
USD/EEK 12+
Sinisilmsed on need, kes usuvad, et korporatsioonid suudavad maailma nii juhtida, et selles elada ka kannataks.

Ja mitte riik ei taga, vaid loob teatud võimalused ka nendele, kes ei loo endale firmat vms. Mis te tõemeeli arvate, et iga inimene siin maailmas saab nii rikkaks kui tahab või? Kui suurettevõtetel oleks kõikjal vaba käsi, siis koondukski KOGU kapital ja ressursid nende kätte ja ülejäänud 99,9% inimestest näksigu p***u. Praegune kontsetratsioon on mõnevõrra väiksem.

Pärtlil minu teada ei ole, aga kas sul, Stang-R on lapsi? Pärtli süüdimatu maailmavaate võib osaliselt selle süüks panna, aga kes tõemeeli arvab, et ainult ettevõtted suudavad maailma juhtida, tasuks küll väike reality check mingil moel teha. Minge tutvuge maailmas toimuvaga ise, mitte teleka vahendusesl. Kus te üldse käinud olete, et te nii teadlikult räägite? Olete te ise üldse mingit uurimust läbi viinud? Mina räägin osaliselt enda kogemusest, kuna midagi olen teinud (tõsi, mitte et see muudaks nüüd diskursust vms).

Te räägite siin ratsionaalsusest ja parendamisest, aga kas olete mõelnud, kas inimene on ikka homo economicus? Õige vastus on, et ei ole, ja seetõttu ei saagi selline asi lõpuni üksi toimida.

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.05.2010 at 18:34
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USD/EEK 12+   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.