Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - kindlustusseltsidest
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : kindlustusseltsidest   1 2  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
antoine
 
kindlustusseltsidest
quote:
udu:
quote:
antoine: kas suudab keegi mulle populaarteaduslikult ära seletada, mispärast on kasko kindlustusel oluline auto vanus?
veelgi enam - oskab keegi öelda, kas on mingi võimalus teha kaskot autdele aastaarvuga 95 ja 93?
seletame :)
teeme selgitava näite, mis on täitsa lambist võetud:
oletame, et kasko hinnast moodustab 80% õnnetusjuhtumi risk ja 20% varguse/hävimise risk

uus auto maksab ntx 250k ja sellest 80% arvutub ntx
taastamise makse 10k pluss varguse eest ntx 5% summast - 2500 kokku kindlustusmakse 12500

järgmine aasta on auto ntx 20% odavam ja maksab 200k raha, samas selle remont on sama kallis, kui eelmine aasta
ja suure kirvega on siis 10k taastamine + vargus 5%, mis on seekord 2000 krooni ja tuleb makseks 12000,
mis on auto hinnast suurem protsent kui eelmine aasta.

see peaks selgitma natuke, miks on vanade auto kasko hind kallim nende hinna suhtes,
absoluutnumbrina on vana auto kasko ikkagi odavam uue omast


tänan vastuse eest, aga seda oskan ka ise mõista. minu kysimuse mõte (vabandust, et ei suutnud täpselt sõnastada) oli: miks ma ei saa oma 95 või 93 aasta autole kaskot mitte yhegi raha eest? saaksin aru kui hind oleks kalkureeritud vastavalt sinu valemile ja ma siis ise otsustan, kas sellise hinnaga on otstarbekas kindlustada või mitte.


____________________________
Cadillac De Ville 1997
Cadillac Escalade Crew Cab Pickup 6.0 V8 2005
Jeep Commander 07 WH Facelift 3.0 V6 160kW 2005

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
24.11.2009 at 00:13
tfr
 
kindlustusseltsidest
quote:
antoine:tänan vastuse eest, aga seda oskan ka ise mõista. minu kysimuse mõte (vabandust, et ei suutnud täpselt sõnastada) oli: miks ma ei saa oma 95 või 93 aasta autole kaskot mitte yhegi raha eest? saaksin aru kui hind oleks kalkureeritud vastavalt sinu valemile ja ma siis ise otsustan, kas sellise hinnaga on otstarbekas kindlustada või mitte.


'95 autole (ehk kuni 15a vana) pakuvad IF, Ergo, BTA. '93 aasta autole standardtootena keegi ei paku, erikokkulepped on võimalikud igasugused - siin on inimestel õnnestunud ka C3 Vettele kasko teha.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
24.11.2009 at 00:44
Märt
kindlustusseltsidest
quote:
charger: Kui sa mõtled seda H. tähega firmat, siis see rendib Topi majas vaid ühte kabinetti, tööd tehakse jumal teab kus...
Auto nägi vastu võtma minnes paras pusserdis välja ja osa asju väideti juba varem olnud olevat, millega nemad ei tegele.
Samas ERGO kindlustusele mul etteheiteid pole, aga soovitav on ise remondifirma leida (eriti kui kuskil mõni tuttav on).

Heimarusest sain täna auto kätte - mina kiidan tegijat (tehti samas majas, käisin paar korda kohapeal ja auto oli töös all garaazis). Värviti kogu külg, et toonide vahet elimineerida ja viriseda ei oska millegi üle. 1 aknaliist on veel puudu, see lubati paigaldada peale liistu saabumist. Boonusena tehti korda ka mittetöötavad aknalülitid!

Sügavad kummardused ERGO'le asendusauto eest ja tänud Meelisele Heimarusest hea töö eest (Y).

EDIT: Autoga on ikka HEA sõita, minu sügav kaastunne kõigile Berlingo omanikele:)


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.12.2009 at 19:46
1 edit. Last edited 02.12.2009 at 19:46 by Märt
vvt
  
kindlustusseltsidest
quote:
tfr: Kui mul Su postitustest õigesti meeles on, siis see "rahvaauto" oli Sul 90ndate lõpu Passat - neid varastati mingil ajavahemikul nagu leiba, sellest ilmselt ka risk ja sellest tulenev hind.

Ei, see rahvaauto oli mitte eriti varastatav 90ndate lõpu Opel Omega Caravan, millele odavaid whatever kategooria osi on virnadena ja mida iga soss-sepp parandada oskab. Selle põhjal ma järeldasin, et hind võetakse lihtsalt laest ja lähtutakse a priori sellest, et kasutatud auto omanik on rullnokk ja liiklushuligaan kohutava avariistatistikaga. Sest minu isiku avariistatistika on olematu.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.12.2009 at 11:49
Indrek
kindlustusseltsidest
Lihtsam on sõita ilma kaskota, ise teed ja ka vastutad.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.12.2009 at 12:45
gets
kindlustusseltsidest
W0rd!

Pakun, et nendesamade kaskode pärast oli meil viimastel aastatel palju avariisid. Kodanikel oli lihtsalt poohuj. 3k ja jälle masin korras või veel parem, uus. Klaasi- ja vargusekasko on muidugi iseasi.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.12.2009 at 13:42
Märt
kindlustusseltsidest
quote:
gets: W0rd!

Pakun, et nendesamade kaskode pärast oli meil viimastel aastatel palju avariisid. Kodanikel oli lihtsalt poohuj. 3k ja jälle masin korras või veel parem, uus. Klaasi- ja vargusekasko on muidugi iseasi.
No minul on mõlemal masinal 10k omavastutuseks - kasko eeldus on ikka rahulikum uni. Nii rikas ma kahjuks pole, et 10keegust pohhui oleks...


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.12.2009 at 14:29
tqhq.ee foorum : Vaba teema : kindlustusseltsidest   1 2  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.