Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - USA lubadega sõitmisest Eestis
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USA lubadega sõitmisest Eestis  
Poster Message
Marx
 
USA lubadega sõitmisest Eestis
Kas kellegil on juhtumisi kogemusi või teadmisi selles vallas? Kas eesti kodanik, kes sisuliselt turismireisil olles on omale usas oma elu esimesed load teinud, võib nendega ka siin eestis ringi rallida? Loogika nagu ütleb, et ei või. Samas, vastavalt Liiklusseaduse § 27, lõige 4-le jääb mulje justkui kehtiks välisriigis välja antud luba eestis peale maale saabumist 12 kuud.

Veel on huvitav punkt: "Juhiluba vahetatakse Eesti juhiloa vastu eksamiteta." Aga USA vist ei kuulu Genfi konventsiooni... :)

Esitasin ka ARKi vastava päringu, ja vastuseks sain: "Tere. Sõita tohite kuni aasta sissesõidust. USA sisesriiklik kehtib koos rahvusvhelisega" ???

____________________________
Lincoln Mark VIII

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.10.2009 at 19:16
ervin
USA lubadega sõitmisest Eestis
quote:
Marx: Kas kellegil on juhtumisi kogemusi või teadmisi selles vallas? Kas eesti kodanik, kes sisuliselt turismireisil olles on omale usas oma elu esimesed load teinud, võib nendega ka siin eestis ringi rallida? Loogika nagu ütleb, et ei või. Samas, vastavalt Liiklusseaduse § 27, lõige 4-le jääb mulje justkui kehtiks välisriigis välja antud luba eestis peale maale saabumist 12 kuud.

Veel on huvitav punkt: "Juhiluba vahetatakse Eesti juhiloa vastu eksamiteta." Aga USA vist ei kuulu Genfi konventsiooni... :)

Esitasin ka ARKi vastava päringu, ja vastuseks sain: "Tere. Sõita tohite kuni aasta sissesõidust. USA sisesriiklik kehtib koos rahvusvhelisega" ???
http://www.aaa.com/scripts/WebObjects.dll/ZipCode.woa/wa/route

sealt pead tellima "International Driving Permit" ja tohid sõita eestis kuni 12 kuud. lihtsam variant on minna ARK-i ja esitada taotlus lubade vahetamiseks Eesti lubade vastu. Tõenäoliselt ei pea sa isegi eksamit siin tegema.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.10.2009 at 20:55
tfr
 
USA lubadega sõitmisest Eestis
Jah, nii on:
1) ametlikult peaksid sellele USA plastikule lisaks tegema selle International Driving Permiti, aga seda reaalselt keegi ei tea ega kontrolli
2) 12 kuud peale "tagasipöördumist elukohariiki" võid sõita, siis pead ära vahetama.

Reaalne elu ja praktika on enamasti see, et kuna seda 12 kuud ei ole võimalik kuidagi kohapeal kontrollida, siis kui eestlane esitab välisriigi juhiload, siis talle vormistatakse protokoll lubadeta sõitmise eest ja alustatakse väärteomenetlust. Pärast lähed oma paberitega menetleja juurde ja tõestad ära, et oled vähem kui 12 kuud tagasi Eestis, lõpetatakse menetlus ära väärteokoosseisu puudumise tõttu ja karistust ei järgne. Kui seda regulaarselt peab tegema hakkama, võib üsna tüütu olla.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.10.2009 at 21:58
ervin
USA lubadega sõitmisest Eestis
quote:
tfr: Jah, nii on:
1) ametlikult peaksid sellele USA plastikule lisaks tegema selle International Driving Permiti, aga seda reaalselt keegi ei tea ega kontrolli


Teatakse väga hästi ning ka kontrollitakse. Ilma IDP-ta sõit läheb kirja lubadeta sõiduna. olen 2x sellise nalja eest trahvi saanud omalajal. Nagu enne mainisin: mine vaheta load eesti lubade vastu välja, saad kohe "täisload" ilma vahtraleheta ja ei pea iga aasta tagant IDP-d uuesti tellima.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.10.2009 at 22:12
mambr
USA lubadega sõitmisest Eestis
USA ja ka Brasiilia (üldse maad, kes pole Genfi-konventsioonis vist) lubade vastu Eestis ARK lube ei väljasta. Mul olid USA load ja siin öeldi, et kehtetud, kui pole juurde panna IDPd! Brasiiliast naasnud sõbrale (oli seal 6a ja Eesti load aegusid) öeldi, et marss kooli ja saigi uuesti vahtralehekad!!! Vot nii tore on meie riik.

____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.10.2009 at 00:10
ervin
USA lubadega sõitmisest Eestis
quote:
mambr: USA ja ka Brasiilia (üldse maad, kes pole Genfi-konventsioonis vist) lubade vastu Eestis ARK lube ei väljasta. Mul olid USA load ja siin öeldi, et kehtetud, kui pole juurde panna IDPd! Brasiiliast naasnud sõbrale (oli seal 6a ja Eesti load aegusid) öeldi, et marss kooli ja saigi uuesti vahtralehekad!!! Vot nii tore on meie riik.
jutuks hea küll. ma vahetasin oma colorados väljaantud load ca. 2a tagasi eesti lubade vastu ning küsimusele kas IDP-d ka vaja on, vastati, et "hea oleks, aga ei ole oluline"

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.10.2009 at 00:12
spinner
USA lubadega sõitmisest Eestis
Nagu vanasti - otsustab ametniku suva :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.10.2009 at 11:52
Marx
 
USA lubadega sõitmisest Eestis
Tänane ametnik ütles, et saaks vahetada küll. Aga ma vaatan, Teil on alaline sissekirjutus eestis. See peaks olema usas, siis saab. Eks uurib edasi.

____________________________
Lincoln Mark VIII

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.10.2009 at 12:06
ervin
USA lubadega sõitmisest Eestis
quote:
Marx: Tänane ametnik ütles, et saaks vahetada küll. Aga ma vaatan, Teil on alaline sissekirjutus eestis. See peaks olema usas, siis saab. Eks uurib edasi.
Muidugi on sissekirjutus Eestis. Sissekirjutus võib olla samaaegselt ka USAs. Nüüd elad Eestis ning hea tava näeb ette, et kasutatakse elukohajärgset juhiluba. USAs on see isegi seadusandlusega sätestatud millise aja jooksul sa oled kohustatud loa ümber vahetama. Mina vahetasin oma load Tallinna ARK-s ning probleeme ei tekkinud. Samuti ei tekkinud probleeme ka ühel minu alluval. Ainus vahe seisnes selles, et minu load olid "parim enne" tähtaja ületanud enam kui aastaga ning mina pidin sooritama ARK teooria- ja sõidueksamid.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.10.2009 at 12:25
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USA lubadega sõitmisest Eestis  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.