Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - USA autod ja "müra"
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USA autod ja "müra"   1 2 3 4  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
speedbird
 
USA autod ja "müra"
Tere!

Mõlemad minu usakad teevad sellist ameeriklasele kohast häält, Corvette on "nagu nad ikka on" vanaaegse väljalaskega ja Jeebil on lihtsalt Flowmaster Super 44. Hiljuti tegi uus naaber juttu teemal mu autod ja müra. Et naisterahvas ei kannata müra, ta muutub närviliseks ja tuju läheb halvaks. Lapsed neil ka miskipärast vankriga õues magavad ja et neid see niiväga ei sega, kui teda ennast, aga äkki tulevad autost heitgaasid (mingi 30 meetri kaugusel on nende lapsed või rohkem) jne. Noh, selle vastu on rohi lihtne - torud kusagile mujale suunata kui tööd teen garaazis. Aga no pagan, kas tõesti on mu auto niivõrd vali, samas kui saame kõrval vabalt juttu rääkida kui auto käib ja kui ta mul oma garaažis sedasi tiksub, et lihtsalt uksed on avatud, siis ei tohiks minu meelest asi ikka liiga hull olla. Ma olen enda majaga katsetanud - akna all kumbki auto tühikäigul töötab, siis ei ole suurt midagi kosta. Kui ma ise koju sõidan, siis kodused inimesed ei kuule tavaliselt tuppa (isegi koer ei kuule). Samas tuleb välja, et nende maja seinad või aknad ei ole siis niivõrd head.

Naisterahvas tõi väiteks, et nad kolisidki vanast kohast seetõttu ära, et seal oli maanteemüra kogu aeg ja ta ei pidanud vastu. Ma ei saa ainult pihta, et miks siis kolida Nõmmele elumajade ning aedade keskele, kus suveläbi põristatakse muruniidukitega, lastakse tsiklitega mööda tänavat, remonditakse maju ja koerad hauguvad (ahjaa, see olevat ka teiste naabrite näol nendele probleemiks). Rääkimata sellest, et suvel lennukid pidevalt üle maja tulevad üsna madalalt.

On kellelgi veel probleeme olnud selles vallas? Ma leian, et see autode tekitatud müra ei ole küll midagi liiga valjut ja ülevaatuselt on nad ka mõlemad kenasti läbi tulnud. Kas on võimalik, et need autod ületavad päevasel ajal lubatud müranormi? Ja kas sellisel puhul üldse on olemas mingi võimalus mind süüdi jätta asjas? Mina leian, et probleem pigem nendes endis.

Hea inimene nagu ma olen, mõtlesin uurida, et ehk müüakse müratõkkeseinu, mida saaksin aia äärde visata. Samas väga palju pappi küll ei hakka ma ise selletõttu välja käima.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 16:19
Martin460
USA autod ja "müra"
Äkki oleks abi kui sa kogu selle jutu neile kirjana edastaksid? Samas ma tean, et tõesti on nõuded, et kui kaua tohib autot maja ees soojendada. Samas kui ülevaatus on läbitud siis ei tohiks ju probleemi olla kellegil?
Muideks...miks peab auto sul garaashis" tiksuma"?

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 16:44
malloc
USA autod ja "müra"
Ma laiutaks käsi ja kingiks neile kõigile paari kõrvaklappe.

Minuteada võid päevasel ajal kasvõi reaktiivmootorit käivitada enda hoovis, ei tohiks kellegil olla kobisemist.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 16:47
1 edit. Last edited 10.01.2009 at 16:48 by malloc
tfr
 
USA autod ja "müra"
quote:
malloc: Minuteada võid päevasel ajal kasvõi reaktiivmootorit käivitada enda hoovis, ei tohiks kellegil olla kobisemist.

Tallinna linna heakorra eeskirjast:

quote:
§ 3. Avaliku korra nõuete täitmist tagavad keelud

Keelatud on:

1) lärmata, tülitada kaaskodanikke, viibida alasti avalikus kohas (v.a Haabersti või Pirita Linnaosa Valitsuse või Põhja - Tallinna Valitsuse poolt selleks ettenähtud kohtades ja eelkooliealised lapsed avalikes supelrandades) või rikkuda ükskõik millisel muul viisil avalikku korda, sealhulgas eksida üldtunnustatud tavade ja heade kommete vastu, solvata oma käitumisega inimväärikust ja ühiskondlikku moraalitunnet;

2) häirida öörahu (kella 23:00 kuni 07:00), välja arvatud avariiliste tööde või üldkasutatavas kohas Tallinna Kommunaalameti või linnaosa valitsuse loal heakorratööde ja Tallinna Transpordiameti (edaspidi: transpordiamet) loal teetööde teostamiseks ning Tallinna Keskkonnaameti loal olmejäätmete vedamiseks, välja arvatud 23. juuni ja 31. detsembri ööl. Erandjuhtudel, pärast kella 23:00 lõppevate avalike ürituste puhul, otsustab avaliku ürituse loa andmise Tallinna Linnavalitsus (edaspidi: linnavalitsus);

/.../

4) tekitada müra, mis ületab sotsiaalministri määrusega kehtestatud normtasemeid;

Niiet päris kõike ikka teha ka ei või päeval - see punkt 1 on siuke subjektiivne, aga punkt 4 seab ikkagi konkreetsed arvulised piirid mürale.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 16:54
speedbird
 
USA autod ja "müra"
quote:
Martin460: Äkki oleks abi kui sa kogu selle jutu neile kirjana edastaksid? Samas ma tean, et tõesti on nõuded, et kui kaua tohib autot maja ees soojendada. Samas kui ülevaatus on läbitud siis ei tohiks ju probleemi olla kellegil?
Muideks...miks peab auto sul garaashis" tiksuma"?
Kuule jah, kirja idee ei ole tegelt halb. Enne muidugi loodan, et saab asjad kuidagi suuliselt ära räägitud. Ma tegelt isegi arvan, et keegi ei saaks keelata mul oma garaazi teha autoremonditöökoda ja siis käiks kogu aeg masinad sisse-välja. Nõmmel on selliseid töökodasid elumajade vahel üsna mitmeid. Mootor tiksub sellepärast, et olen üritanud Vette'l jahutussüsteemis võimalikku viga otsida ja see nõuab mootori soojaks laskmist :D Teinekord vaja midagi muud timmida või kontrollida. Hobiautodega ju sellised asjad paratamatud...

Selles olen kindel, et mingid müraeeskirjad on olemas, kuid muruniiduk on raudselt igasugusest automürast üle. Selle kõrval ei saa ju pea üldse kellegagi juttu rääkida ja telefoni ka ei kuule. Ainuke erinevus auto puhul on ehk see, et tekitab natuke rohkem bassi.

Kuna hetkel on meil vahel lihtsalt traataed, siis ehk peaks neile pakkuma idee, et nad ehitaks omale kiviaia. See ju üsna levinud, kui majad asuvad lähestikku ja lisaks mürasummutusele pakuks ka privaatsust rohkem. Naine tõi veel näiteks, et nad tahavad suvel vist terrassi või mingi istumiskoha sinna meie aia juurde püsti seada. Ma kahtlen, et nad seal haudvaikselt on ja kui neil külalised tulevad või lapsed lalisevad, siis hakkan ka vaikust paluma? :)

Kõrvaklappide idee on hea!

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 17:44
1 edit. Last edited 10.01.2009 at 17:48 by speedbird
mrtn
USA autod ja "müra"
selle kirjelduse peale pole muud kui naabrimehele kaasa tunda hüsteerikust naise pärast.

kogemus näitab, et selliste inimeste nõudmistele, ootustele ja soovidele pole võimalik kunagi vastata. ütle, et tulgu mõõtku sinu autode müratase ära ja kaevaku linnaosavalitsusse, kelle ettekirjutusi sa oled kohustatud järgima, nende omi mitte. suure tõenäosusega ei ületa sa lubatud müranormi, küll aga lubatud (2 min?) tühikäigul soojendamise aega.

ma olen üldiselt oina kannatusega, aga sellised tüübid saadan teisel pealesunnitud "kohtumisel" perse.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 18:02
speedbird
 
USA autod ja "müra"
Olen oma mõttes naabrimehele toeks jah :) Paistab, et naisel on tõsisemad probleemid ja ta on tulnud ka ütlema, et neil lapsed magavad õues ja saaksime äkki oma koera tuppa kinni panna, kuna käib aia ääres haukumas. Samuti oli suvel nii, et pesin tavalise Kärcheriga autot seal aia kõrval ja siis tuli naine ütlema, et see väga segab kui lapsed magavad samal ajal ning äkki ma umbes kella 12st kuni 16ni päeval ei teeks seda. Tule taevas appi, ausõna. Ei taha ju naabritega tülli ka minna, pole siin elu sees veel taolisi probleeme olnud kunagi.

Ise tahaksin ka hea meelega ära mõõta selle mürataseme puhtast huvist. Samas lugesin, et 82 dB on sõiduautodel Eestis lubatud ja näiteks muruniiduk tekitab u. 90 dB, mis on igast tühikäigul töötavast autost valjem. Üks asi on muidugi auto müra, teine asi on linnaosavalitsuse lubatud müra tekitamine millega iganes. Arvan, et viimane number võib isegi kõrgem olla. On äkki keegi mõõtnud või teab tehaseväljalaskest valjema summutiga ameeriklaste ligikaudset mürataset?

2 min on jah lubatud soojendada, aga samas kui ma ise autot remondin ja mul on vajadus seda pikemalt käiata, siis ei tohiks ju olla keelatud.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 18:18
kaedoo
 
USA autod ja "müra"
Kahjuks LE-s on kirjas,et õuealas ja elamu piirkonnas ei tohi üle 2min mootorit soojendada.Mind hakkas huvitama,seepärast vaatasingi.see on Su naabritädi kadedus või jonn.Hea, et ta pole seda kurjasti ärakasutanud Sinu vastu.Leitke lahend,viid talle lilli või kutsud loomaaeda.:devil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 18:23
gets
USA autod ja "müra"
quote:
1) lärmata, tülitada kaaskodanikke, viibida alasti avalikus kohas (v.a Haabersti või Pirita Linnaosa Valitsuse või Põhja - Tallinna Valitsuse poolt selleks ettenähtud kohtades ja eelkooliealised lapsed avalikes supelrandades) või rikkuda ükskõik millisel muul viisil avalikku korda, sealhulgas eksida üldtunnustatud tavade ja heade kommete vastu, solvata oma käitumisega inimväärikust ja ühiskondlikku moraalitunnet

Selle punkti põhjal küsi oma teistelt naabritelt, kas neid sinu tegevus häirib. Kui enamust ei häiri, siis pole probleemi. Las terrassitavad ja magatavad lapsi teisel pool maja või kolivad uuesti mujale. Kinnisvara on ju odav. See kivimüüri või äärmisel juhul 2m plangu soovitus oleks kah asjakohane. Heanaaberlikult paku, et maksad pool kinni :)

Naabrid kah siin vingusid, et kuuri tagune mul jube sassis ja nendel köögist paistab ja värki. Olin hea inimene ja tahtsin inimestega hästi läbi saada - sättisin katte ette. Siis oli paha, et kuuri katuselt tilgub neile puuriida peale vesi. Panin ka veerenni kuurile, peale mida kodanikud kolisid puuriida mujale. Mingi aeg tulid, et kuule, sul see kate seal laguneb vaikselt ja neil tuttav mulle presenti müüks, mis jube hästi sobiks. Enam ei viitsinud liigutada. Sõbrad juba ammu pidasid mind imelikuks ja soovitasid mul paluda naabritelt, et nad omal teise korruse ära lammutaksid, mis mul ilusat vaadet jubedalt takistab. Oled hea inimene - sõidetakse sisse. Tahad rahu - saada kohe rämedalt üle tilli, pärast ei tule enam tüütama.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 18:27
Valmet
 
USA autod ja "müra"
Tahtsin täpsustada, et kõrvatropid kingitakse naabrile. Need on oluliselt odavamad kui kõrvaklapid.

____________________________
Wagoneer`79 (Valmet powered)
Wagoneer`76

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 18:41
Madlobster
USA autod ja "müra"
No ma ei saa nagu aru kui mitu tundi sa päevast siis oma regesi ketrad seal? Et see häirivaks võiks muutuda.
Mingi koju ja kodust ära sõit ning mõni päevake kuvahest siis kui on vaja midagi nokkida ei tohiks küll angu nutulaulu lahti ajada.
Kui sa aga seal hommikust õhtuni tuuritad ja ikka tundide viisi jõrin on siis tegelt ei ole vahet hakkab ajudele ka mingi riispunni piinamine saati siis v8 müdin.

Selge on see et mida tiheasustatumal alal sa elad seda rohkem tuleb naabritega arvestada ja mitte mööda seaduse pügalaid joosta et näe võin mürisatda küll.
Kui jälgida mõistlikuse printsiipi siis ma arvan küll, et ei tohiks probleeme olla va juhul kui naabriks on mingi eriti haiglane ja seniilne idioot, kelle päev möödubki ainult naabrite kallal vingudes.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 19:00
raimo
 
USA autod ja "müra"
Endal on ka naaber kel on kombeks oma sportsumpaga riisiraketti hoovis 10 ja rohkem minutit soojendada. Ega see eriti meeldiv ei ole kui nii pikalt pead müra kuulama. Pane auto käima ja hakka sõitma, mõtetu on koduhoovis autol tiksuda lasta, eriti FM 44 - see ju eriti lärmakas. Kodu on koht kus tahaks puhata ja rahus olla.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 19:21
mikimouse
USA autod ja "müra"
ei jää muud üle,kui teema-algatajale südamest kaasa tunda.
mul on olnud ka probleeme hüsteerikust naabriga. se on nagu kuradile sõrme andmine,kui sellistele järgi annad. mingi hetk saab ikka su karikas täis ja siis on palju raskem selgeks teha et nüüd on asjad nii nagu sina ütled, ja tüli sellest suurem.
arvan,et sellel probleemil pole su autode müraga mingit pistmist.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 19:34
speedbird
 
USA autod ja "müra"
Tegelt on üldse nii, et ma olen Vette'i kedranud aias maksimaalselt mingi 10 minutit järjest ja päevas kindlasti mitte üle 30 minuti. Seda ka kindlasti mitte mitu päeva järjest, vaid ühel päeval ja siis mitu päeva vaikust (krt, talv ju ka väljas!). Töötab ta enamasti tühikäigul, pöördesse ei ole vaja lastagi. Kusjuures seda FM44ga Jeepi ma ei soojenda isegi 15 sekundit, vaid võib-olla ootan max 10 sekki, et õlid jooksma hakkaks külmal hommikul ning kohe podistan tühikäigul välja aiast. Pole Jeepi veel kunagi aias töötada lasknud isegi 1 minut. Pole lihtsalt vajadust.

Hiljuti ka üks vend lasi oma riisiraketti siin paar maja edasi ning see oli kõvasti valjem mu Jeebist ja selline eriti häiriv pidev ümin. Aga ta oli ka enamasti ainult siis kui koju tuli või läks ja otseselt kedagi ei häirinud - lihtsalt kõik naabrid teadsid, kui see vend koju tuli või lahkus :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 19:42
Timo
  
USA autod ja "müra"
See täielikult kahe otsaga asi. Elan ka heas vaikses kohas maal, tekitan loomulikult ka ise müra, soendan hommikul autot, niidan muru, vahest saab suvel hoovipeal nats jämmida ka, aga kõik mõistuse piirides. Naabripoiss selle eest sööb närvid seest. Tavaliselt on tal vaja laupäeva, või pühapäeva hommikul oma autosid tuuritama hakata. Ei ole siiani aru saanud, mis asja mõte, või eesmärk on. Testib vist, kas piiraja ikka on 6350p/min, ja kas supakas taob ikka 100 dB välja. Rekord oli möödunud suvel pühapäeva hommikul kell 07.10, kui ilma väljalasketa autot tuuritas ca 15 minti. Ja seejärel supakat testis ca tund aega vahelduva eduga. ja paar korda ka seda juhtunud, et tal vaja kaheksa aeg nädalavahetusel oma traktorit käivitama hakata, asja teeb jubedaks see, et see käivitusmootoriga. Ja see ei tee vaikset häält, kui keegi teab.
Aga mis sa teed, olen siiamaani ära kannatanud, kuigi vahest viskab ikka ära küll.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 20:41
wagoneer
USA autod ja "müra"
Katsu naabritega normaalselt asi ära lahendada. Seletades neile,et ka sina elad seal ning tegeled omade toimetustega.
Mul naabril päris mitu seisvat autot aias ja mingi aeg kevadel ta neid kõiki käivitama ja testima hakkab(signade tööd ja mootorite korrasolekut) A mis teha elan selle paar päeva kevadel ja enne talve üle. Maja tagune uus naaber aga kutsus eelmine suvi politsei mulle kuna ma teiselpool maja laup. hommikul(11.30) majalt eemaldatud vanu aknaraame mootorsaega lõikasin. Üldse kaebab ja viriseb ta koerade haukumise ning teiste naabrite aedade korrasoleku pärast pidevalt.Ning saadab kaebekirju munitsipaal ametile. Kuna tema on kõrgelt haritud kunsti inimene ja tema silma/kõrva see riivab. Konstaabel käis kohal fikseeris olukorra, selgitas majatagusele naabrile asju natuke. Siis soovis head töö indu ning lahkus.
Kogu selle asja tulemus oli see,et edaspidi lõikasin ma neid juppe maja taga tema akna all. Ja külgmiste naabrite nõusolekul alustasin juba kell 10.00 pühapäeva hommikul lõikamisega. Üldiselt peaks üritama naabritega häid suhteid säilitada aga kui ikka mingi nõder oma nõudmistega kõrval on siis mis teha.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 20:54
mustus
USA autod ja "müra"
Noh mul koguneb naabri juurde noorte pintslituunijatest Baierlaste klubi. Krt vahel teeb meele hapuks, kuid siis tuleb jälle meelde kuidas ma ise oma 5,8L dual exhausti õlirõhku üles ajan ja tuju jälle hea. Pätid murdsid mul vist suurest lugupidamisest küljepeegli puruks. Aga tegele rohkem muruniitja remondiga talvisel ajal, et siis suvisel ajal oleks millega päevad otsa "legaalselt" müra tekitada. Küll hakkavad müral vahet tegema.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 21:45
Ri-Q.
 
USA autod ja "müra"
Ütle naabrile, et suvel tahad osta endale chopper-harrika, aga kui nad on nõus paari minuti SB tühikäigu suhtes silma kinni pigistama, siis võid sellest plaanist loobuma.


____________________________
REC
BB

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 22:00
speedbird
 
USA autod ja "müra"
Täitsa häid ideid tuleb teilt :) Aga eks siin tegelikult ongi niisugune olukord, kus igaüks peaks ikka püsima oma aia taga ja teiste tegemisi mitte häirima. Mina ei tegele kohe kindlasti mingisuguse mootori tuuritamisega ja veel vähem käian ma mootoreid niisama, et piirajat kontrollida vms :D Kui ikka inimesel vahel vaja oma autot remontida, siis võiks ju naaber ikka seda ka tolereerida. Tõesti, võiksin siis hoopis muruniidukit parandama hakata keset talve. Aga ise ma kindlasti mingit vägikaigast vedama ei taha hakata. Alati vaatan muigega neid "Kaua võib" ja "Võsareporteri" lugusid, kus naabrid üksteisega läbi ei saa. Ei olekski uskunud, et endale keegi selline konfliktne kõrvalaeda satub.

Kunagi sai tegeletud raadioteel juhitavate automudelitega, millel otseväljalaskega sisepõlemismootorid. Neid käristasin ka mõnuga nii aias kui tänaval. Kellelgi polnud probleeme. Mul onu soovitas naabrile öelda, et õnneks ei elanud te siin mõned aastat tagasi kui mul mudelid olid. Nüüd ikka ju vaiksed pärisautod.

Muide, kas oma aias hobiautot käiates läheb see üldse liikluseeskirja paragrahvide alla? Kas mu aias kehtib LE? Minu teada ülevaatust ega kindlustust küll olema ei pea, et oma aiatee peal edasi-tagasi sõita. Seega põhimõtteliselt on talvel mu hobiauto ju nagu muruniiduk - lihtsalt üks mootoriga agregaat.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 22:07
mart154
 
USA autod ja "müra"
kusagil dokumendis hakkas ammu-ammu silma auto definitsioon. seal oli räägitud neljast rattast midagi.

Võtta üks ära... Siis võib nimetada seda muruniidukiks.


Muruniidukid ei käi teatavasti just tühikäigupööretel, vaid pigem täisgaasiga...


Ahjaa... Ja talvel võib seda nimetada lumepuhuriks :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 22:29
RBARBA
USA autod ja "müra"
Soovitan asjale siiski rahumeelselt läheneda. Naabritega võiks ikka hästi läbi saada.
Üleolevalt pikalt saata on ilmselt kõige lihtsam kuid võibolla on konkreetsel juhtumil ka teine tahk - ehk ütleme, et naaber pani lapse vankriga õue magama (loe: "kui õues just käre pakane ei paugu siis just õues nad peavadki magama") ja hakkas omi toimetusi tegema. Nüüd kui piisavalt müra toota, ärkab väike tegelane üles ja vaja oma tegemised nurka visata ja minna last rahustama. Kui selline müra tõttu vankri vahet pendeldamine käib regulaarselt iga jummala päev ja mitte ainult 1x päevas siis võib lõpuks tekkida probleeme.
See kui naaber paragrahviga vehib või käskivas vormis nõudmisi esitab on muidugi haiged variandid. Mingi piirini võiks ju teisi inimesi tolereerida ja kui ei enam meeldi siis lihtsalt asjad selgeks rääkida.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 00:01
speedbird
 
USA autod ja "müra"
Tegelt meil vist suurem osa fännide USA-autosid mürisevad rohkemal või vähemal määral ja usun, et kui see kõikide naabritele närvidele käiks ja niivõrd metsikult vali oleks, siis siin vabas teemas muud ei näekski, kui sel teemal arutamist. Tegu ikka üksikute isikutega, kellel on justkui vaja end maksma panna. Kuna naine tõi näiteks, et meie Peugeot'd pole üldse kuulda, siis järeldan, et ta lihtsalt ei mõista, miks üks taoline auto nagu mu Corvette ei võiks sama vaikne olla nagu 1.4ste mootoritega ostukärud. Küsis, et kas siis ei saa vaiksemat summutit panna. No pagan, ma siis hakkaks üldse jalgrattaga vurama kui ma peaksin kõik oma V8 hääled minimaliseerima. Sõber ostis hiljuti tutika Audi RS6 5.2 V10, see tegi tehaseseades juba samasugust põrinat tühikäigul nagu minu autod. Sama on nii uute kui vanade Porschedega või Ferraridega. Neid autosid ju ometi tohib omada.

Mõnda inimest paistab selline USA-raua müdin häirivat, aga mind see just rahustab :) Inimesed on ikka nii erinevad...

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 01:17
Vanaisa
  
Moderator
USA autod ja "müra"
naaber on naaber. Kui viisakalt aru ei saa, siis saada üle võlli.
Siis võidab see, kellel rahulikum närv :)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 01:54
sirr
 
USA autod ja "müra"
Asi kipub nii olema, et kui inimesel omal lapsed tekivad, siis ta hakkab elust mõnevõrra teisiti aru saama. Peale seda, kui meie peres on väike laps, on iga naabrite pidu väga kiirelt ära lõppenud ja järgmisel päeval on nad müts peos aia taga lepitust otsinud. Sest kui ikka peale 3-e tundi vaevanägemist on haige laps magama saadud ja siis hakkab kõrvalaias öödisko, sõidab katus ikka väga kiirelt minema. Pärast on küll vahel omal ka piinlik aga väga mõjus vahend vähemalt :D
Lihtsalt veidi teise poole seisukohtade mõistmisel abiks info. Mõistagi esineb juhtumeid, kus üle vindi keeratakse.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 02:02
1 edit. Last edited 10.01.2009 at 02:03 by sirr
Astro SS
USA autod ja "müra"
Mul oli suht sarne teema

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=18587

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.01.2009 at 02:09
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USA autod ja "müra"   1 2 3 4  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.