Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "page" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 7

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Speedest Dunlop Nightrace 2008
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Dunlop Nightrace 2008   .. 4 5 6 7 8 9 10  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
Gsinut
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Inimesed tulevad ja teevad asju .... põhimõtteliselt tasuta, mõningad on ka kõvasti peale maksnud, nüüd kujutab iga mats ette, et ta võib kiunuda ja irw märke teha selle peale, kui kuskil näpukas sees on. Ma ei saa sellest aru.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.06.2008 at 00:36
1 edit. Last edited 01.06.2008 at 00:40 by Gsinut
vr_
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
Gsinut: Inimesed tulevad ja teevad asju .... põhimõtteliselt tasuta, mõningad on ka kõvasti peale maksnud, nüüd kujutab iga mats ette, et ta võib kiunuda ja irw märke teha selle peale, kui kuskil näpukas sees on. Ma ei saa sellest aru.

See oli nüüd küll siva see edit, sekund tagasi oli siin eelneva postitaja täielikuks juhmiks sõimamine:D ma juba pidin küsima hakkama, et mille eest siis...
quote:
Gsinut: Äkki oled ise juhm ja ei tee vahet erinevatel aladel võistlusrajal.


aga irw märke tehakse selelpärast et tõesti on lõbus olemine... mis sellest halba on, kui tähelepanu juhitakse tüpodele mõningase naeratuse saatel, no kurat oli naljakas punkt siis oli ju:D

Ma peaks mainima, et ma olen ka sitaks oma aega kulutanud nende tüpode väljajuurimiseks võistlusmäärustikust see on ka kulutatud vabatahtlik aeg. nagu näha on minusuguseid veel:D küll mitte nii ealetükkivaid ja kiuslike:D

Mu viimasele kirjale ühe teise määrustiu punkti osas pole sa viitisnud vastatagi...

____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.06.2008 at 00:48
1 edit. Last edited 01.06.2008 at 00:49 by vr_
Gsinut
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Kle asi ei ole viitsimises. Me ei teeni sellega raha, et ma vastan tel kõnedele ja meilidele, mis ei puutu minu igapäevatöösse ja tegelikult suurendab mu koormust omajagu. Lisaks on mul ka võistlussõiduk ja pereelu. Mul lihtsalt ei ole aega olnud... ei viitsi pff

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.06.2008 at 01:02
vr_
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Tegelikult võiks need viimased vaidlused siit välja splittida, sest asi läheb üha kaugemale konkreetse nädalavahetuse ürituse korraldusest mille kohta ma juba julgesin öelda, et oli üsna mõnus nädalavahetus.

____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.06.2008 at 01:06
Gsinut
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Pigem kustutada.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.06.2008 at 01:14
vr_
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
Gsinut: Pigem kustutada.

Kustutada oleks ka nangu naljakas kui suht palju kysimusi 6hku visatud ja mitte yhtegi vastust..

____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.06.2008 at 01:27
1 edit. Last edited 01.06.2008 at 01:28 by vr_
LilD
 
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Veel mõned PILDID (<-kliki, galeriis viimane album)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.06.2008 at 02:18
hirax
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Saage PALUN aru, et REEGLID ON KÕIGI VÕISTLEJATE JAOKS VÕRDSED!!
Härra HUNT, kes Sa loed iga reegli väiksematki komakohta mis Sulle endale meeldib ja kasulik on...
Kas need jäid siis tõesti kahe silma vahele:http://www.bhra.ee/index.php/page,kodukord
quote:
4.1 Sõida kindlalt oma rajal, mitte kunagi ei tohi väljuda kogu distantsi vältel oma rajalt.

4.2 Kui sõidukiga sõidu ajal midagi juhtub, siis pead sõitma raja lõpuni. Mitte kunagi ei tohi keerata poole raja pealt pealt ära. Vedeliku lekkimise korral peata esimesel võimalusel rahulikult sõiduk ja seiska mootor, jäädes oma sõidurajale. (kuskohalt Sa siit lausest loed välja, et kui oled sõidu kaotanud võid lühemat teed boksi tagasi tulla ?? )

4.3 Kui auto muutub rajapeal liikumisvõimetuks, siis kutsu abi. Ära hakka ise autot suvalises suunas lükkama.


ja peakohtunikust:

http://www.bhra.ee/index.php/page.korraldamisejuhend
quote:
5 Otsuse võistleja karistamiseks teeb võistluse Peakohtunik.
8.5 Proteste peakohtuniku tegevuse kohta võib BHRA-le esitada 3 päeva jooksul peale võistluse toimumist. Protestidega peakohtuniku kohta ei kaasne toimunud võistluse tulemuste muutmist.

Miks Te ei ole viitsinud läbi lugeda reegleid???????



____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 03:14
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
vr_:Lisaks oleks soov teada milline võistlusjuhendi punkt näeb ette sõitjale võistluskeelu rakendamise?

Nojah riigiametnikulik suhtumine, kelle jaoks on juhend A&O, arvestamata, et on olemas selline "pisiasi", nagu Põhiseadus.

2008 International Sporting Code - published on 20.12.2007, application from 01.01.2008
http://217.204.13.141/sport/Regulations/sportcoderegs.html

Chapter XI - Penalties
Art. 159 - Suspension

Seda võib anda ainult EAL ja ainult ränkade rikkumiste korral.

P.S. Võistluskeeld võib olla ka eluaegne...

____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 08:14
vr_
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
hirax: Saage PALUN aru, et REEGLID ON KÕIGI VÕISTLEJATE JAOKS VÕRDSED!!
Härra HUNT, kes Sa loed iga reegli väiksematki komakohta mis Sulle endale meeldib ja kasulik on...
Kas need jäid siis tõesti kahe silma vahele:http://www.bhra.ee/index.php/page,kodukord


Errr, Demagoogia reegel number üks topi vastasele sõnu suhu mida ta tegelikult öelnud pole

Komakohti loen siin mina mitte Hunt... paluks mitte segamini ajada... ja tõepoolest miskipärast on see viidatud punkt kahesilmavahele jäänud mul. härra Hunt andis vaid lühiselgituse oma teguviisi kohta.
Isiklikult ma hr Hunti ei tunne ja palun mitte seostada minu tegevusi temaga.

Endiselt leian, et antud karistus on järjekordne näide BHRA tegevusest kiirendusspordi taandarengu suunas.
Sellise karistuse nõutamine on liiga karm arvestades juhtunu asjaolusid ja tagajärgi.

Lisaks see meeletu driftimine kord ühele poole kord teisele.. kord oli keskjoone ületamine põhisüü siis jälle midagi muud siis jälle keskjoon ja siis jälle midagi muud. ma saan aru et tahetakse väänata aga tehtagu seda siis konsistentselt ja sirgjooneliselt.

No ja tehniliste reeglite esindajal on kõigest poohhui ja ei viitsi.


Pärtel: seda ma mõtlesingi, et BHRA saab teha ainult avlduse tegelase karistamiseks mitte ette kirjutada mis karistus tuleb.
Kuidagi ei usu et EAL sealsamas ka istngit pias ja karistuse kuupäevaliselt paika pani.
Loodetavasti siis vastava esildise tegemisel EALile tuuakse välja kõik rikkumise punktid ja vastavad paragrahvid ning täpne kirjeldus mis juhtus iga nelja süüdistuspunkti osas ning kuulatakse ka ära asjaosalised.




____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 10:06
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
anryo:Selliselt on ka vormistatud peakohtuniku ja võistluse zürii otsus, mis esitatakse alakomiteele.

Huvitav kuidas need asjad täpsemalt käivad?

Et siis Peakohtunik hr A.Mõsovski, kes oli ühtlasi ka zhürii liige, esitab otsuse alakomiteele arutamiseks, mille esimees ta ise on?


Juhend p 2.5

ja

EAL

____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 10:32
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
vr_:
Kuidagi ei usu et EAL sealsamas ka istngit pias ja karistuse kuupäevaliselt paika pani.

Aga miks mitte, kõik alakomitee liikmed olid ju kohal, väljasõiduistung vms...

http://www.bhra.ee/index.php/page,alakomitee

____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 10:46
1 edit. Last edited 02.06.2008 at 10:47 by partel
metslane
 
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
Sander: Muuhulgas on juhendis ka selline tore punkt. Sõna-sõnalt:

6.3.3 Võistlejad ja nende meeskonnaliikmed (mehaanikud, muud abilised) ei tohi neile
ettenähtud ajal - vahetult stardile eelnenud ajal ja/või stardi sooritamise momendil kuni stardi
lõppemiseni, stardialal viibida.

Et jah, äkki võtaks siis terve registreerunute nimekirja ette ja jagaks neile karistused selle eest,
et nad julgesid stardiajal stardialas olla ?

:D :D :D



noh, ülekandes oli ilusti näha kuidas osadel olid mingid tüübid käsipidi ratasteküljes kui start anti, ootasin tasakesi, et millal keegi siis lõpuks viga saaks... suht palju rikkumisi tegelikult kui vaadata...

____________________________
700cid

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 11:19
Maik
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Kas selle bmw ehitusest ka kuskil lugeda saab?
bmw foorumist nagu ei leidnud . Ägedad uksed igastahes.

Üritusest muljed positiivsed, kahju,et õhtul külmaks läks üsnagi, finaalsõitu ei näinudki (sai veel telgitud pärast )

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 12:23
1 edit. Last edited 02.06.2008 at 12:24 by Maik
Sander
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
metslane:
quote:
Sander: Muuhulgas on juhendis ka selline tore punkt. Sõna-sõnalt:

6.3.3 Võistlejad ja nende meeskonnaliikmed (mehaanikud, muud abilised) ei tohi neile
ettenähtud ajal - vahetult stardile eelnenud ajal ja/või stardi sooritamise momendil kuni stardi
lõppemiseni, stardialal viibida.

Et jah, äkki võtaks siis terve registreerunute nimekirja ette ja jagaks neile karistused selle eest,
et nad julgesid stardiajal stardialas olla ?

:D :D :D



noh, ülekandes oli ilusti näha kuidas osadel olid mingid tüübid käsipidi ratasteküljes kui start anti, ootasin tasakesi, et millal keegi siis lõpuks viga saaks... suht palju rikkumisi tegelikult kui vaadata...

Mitte, et see kuidagi Hundi teemat puudutaks, aga meie rajad on praegu veel sellised paraku, et ilma abiliseta stardis on punase võtmine tagasivajumise näol väga reaalne ja korduvalt juhtunud asi. Samuti pole midagi imelikku ei stardialas rehvide liimimises, ega puhastamises.

Et jutt päris OT ei oleks, siis ma ei pea päris õigeks, et juhendit hakatakse lugema alles siis, kui vaja on kellelegi "ära teha".
Sest muuhulgas on juhendis sees ka selline punkt ....

5. Võistluse läbiviimise kord
5.7.3 Juhul kui peale ülevaatuse läbimist teostatakse sõiduki juures muudatusi, mille tagajärjel sõiduk ei vasta enam käesolevate reeglite nõuetele, võistleja diskvalifitseeritakse. Samuti kuuluvad võistluselt eemaldamisele sõidukid, mille turvavarustus ei vasta nende poolt võistluse käigus saavutatud aegadele. Erandina on lubatud võistlust jätkata juhul, kui järgmiseks stardiks suudetakse auto ohutusnõuetega vastavusse viia.

ning

6. Karistused
6.1 Võistleja kuulub karistamisele alljärgnevatel juhtudel:
6.1.2 Sõiduk ei vasta ohutusnõuetele või on sõitnud välja kiirema aja, kui tema turvavarustus võimaldab.

Mida de-facto vist ei ole kunagi rakendatud. Kaks kohe pähe tulevat konkreetset näidet on muuseas seesama Alari Hunt Speedest Nightrace 2007 ja Levo Laumets nüüd sel aastal. Ma olen igati poolt, et võimaldada "liiga kiiretel" käsilolev võistlus lõpuni sõita, aga sel juhul oleks hea, kui see võimalus kuidagi ka juhendist väljaloetav oleks. Näiteks peakohtuniku/korraldaja otsusel ja vastutusel vms. Sest kui selle autoga midagi juhtuma peaks, siis ma siiralt kahtlen, kas kindlustus ka tehnilistele nõuetele mittevastava auto puhul kahjud kannab.

Hetkel on situatsioon, kus valikuliselt mingite punktide rikkumise eest karistatakse ja rängemalt, kui juhend ette näeb (mina küll juhendist välja ei loe, et karistusena oleks litsentsi peatamine kuskil kirjas) ning mingite eest ei karistata.

Ma olen täiesti teadlik, et näpukaid juhtub ja selle välistamine on keeruline teema, Selleks ilmselt ongi juhendites sees punkt selle kohta, et juhendites määramata olukorrad lahendadatkse kohapeal võistlejat soosides (juhendis mittemääratuist raskema karistuse määramine ei ole ju soosimine). Ja ala muidugi areneb, ka tehnilised reeglid on juba ajale jalgu jäänud, sellestki olen ma juba ligi aasta BHRA Ardo ja nüüd kevadel Mardi, Anryo ja Eveliniga rääkinud (auto ehitamisel näpuga tehnilistes järge ajades jääb ikka üht-teist silma). Ja ka oma ettepanekuid teinud. Lihtsaim neist näiteks selline, et kirjutada tehnilisesse sisse võimalus, et põhjendatud juhtudel oleks tehnilisel komisjonil õigus lubada kõrvalekaldeid, soovitatavalt kirjalikult. Hetkel seal seda ei ole ja seega seda ka justkui teha ei tohiks. Ehk siis näiteks Krum-i ja Voit-i autode plastist tagatiivad on juriidiliselt reeglitele mittevastavad (kui neid muidugi tiivalaienditeks ei loeta, mis aga on jabur), sest loetletud lubatud plast-keredetailide seas neid pole ning erandite tegemise korda samuti ei ole (samas ma ei näe põhjust, miks nad ei võiks lubatud olla).

Kui keegi meie klubist peaks kunagi hammasrataste vahele jääma, siis mina olen igati valmis ka kohtusse välja minema. Omasid tuleb kaitsta ja sellepärast klubid ongi.
No offence. Aga reeglid peaks ikkagi kõigi jaoks samad olema.

Edit1: Palun arvestada, et see kõik ei vähenda sugugi minu lugupidamist BHRA-le selle eest, et nad seda sportiala edasi viivad. Samuti ei pea ma ennast esimeseks, kes neid ebakõlasid märganud on. See oleks lihtsalt naiivne.

Edit2: Ja kui mu esimene postitus kedagi solvas, siis palun vabandust. Edaspidi lugeda minu postitustes :D :D :D = :) :) :)

Edit3: Läks vist ikka OT-ks ära, Palun vabandust:)

Lugupidamisega

Sander ´Xan´ Kask
Äpuracing Club MTÜ

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 12:44
3 edits. Last edited 02.06.2008 at 13:58 by Sander
anryo
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
Sander:Hetkel on situatsioon, kus valikuliselt mingite punktide rikkumise eest karistatakse ja rängemalt, kui juhend ette näeb (mina küll juhendist välja ei loe, et karistusena oleks litsentsi peatamine kuskil kirjas) ning mingite eest ei karistata.
Sa ei tea kogu teemat.
Otsus sa tehtud, kuna paljude eelpooltoodud punktide vastu on antud võistleja eksinud KORDUVALT ja mitmetel võistlustel. Nende kohta on tehtud talle ka korduvalt hoiatusi. Praegune karistus on järgmine samm, sest eelmised hoiatused ei ole soovitud mõju avaldanud.
Viimane võistlus oli ajendiks, sest kaua sa ikka sama asja eest hoiatad.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 12:48
1 edit. Last edited 02.06.2008 at 12:49 by anryo
Sander
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
anryo:
quote:
Sander:Hetkel on situatsioon, kus valikuliselt mingite punktide rikkumise eest karistatakse ja rängemalt, kui juhend ette näeb (mina küll juhendist välja ei loe, et karistusena oleks litsentsi peatamine kuskil kirjas) ning mingite eest ei karistata.
Sa ei tea kogu teemat.
Otsus sa tehtud, kuna paljude eelpooltoodud punktide vastu on antud võistleja eksinud KORDUVALT ja mitmetel võistlustel. Nende kohta on tehtud talle ka korduvalt hoiatusi. Praegune karistus on järgmine samm, sest eelmised hoiatused ei ole soovitud mõju avaldanud.
Viimane võistlus oli ajendiks, sest kaua sa ikka sama asja eest hoiatad.

Tänan selgituse eest.
Ma lihtsalt olen juba kord selline, "maailmaparandaja" tüüpi :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 12:53
Gsinut
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Xan, me tegeleme reeglitega. Me kogu aeg tegeleme selle ala ajamisega. Lihtsalt anna natuke aega atra seada, pole nii palju vaba aega käes, et kohe kõike saaks.

Edit: loomulikult on VÄGA teretulnud maailmaparandajate tähelepanekud reeglite apsudest ja neid võib saata mulle meilile ardo@motors24.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 12:59
1 edit. Last edited 02.06.2008 at 13:00 by Gsinut
LaSa
 
Moderator
Speedest Dunlop Nightrace 2008
quote:
metslane: noh, ülekandes oli ilusti näha kuidas osadel olid mingid tüübid käsipidi ratasteküljes kui start anti, ootasin tasakesi, et millal keegi siis lõpuks viga saaks... suht palju rikkumisi tegelikult kui vaadata...
Huvitavad väited. Stardihetkel ratasteküljes ei näinud ma kordagi kedagi - autosid toetati tagumikust. Auto toetamine on lubatud, kui on tagasivajumise oht, aga seda peab kindlasti tegema auto küljepealt. Autot tagant toetanud kodanikele sai märkus tehtud.

Ühed kodanikud tõesti rippusid millegipärast autoküljes stardis, aga seda autot loomulikult starti ei lubatud.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 13:02
Gsinut
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Tegin pikema kokkuvõtte. Kõige all on ka võitjad klasside kaupa.
http://www.motors24.ee/Default.aspx?page=articleview&article_id=1653


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 13:04
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Hundi case ma ei ole pädev kommenteerima.

Ma eeldan, et EAL on antud juhul alakomitee.

Aga pisut surfates selgus pisut muretekitav asjaolu, et võistluse ametiisikud on samas ka alakomitee liikmed. Võib-olla väike huvide konflikt?

Kuidas (teoreetiliselt) kohtunike peale EAL'i kaevata, kui kohtunikud = EAL...




____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 13:16
Gsinut
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Enda kogemus siis kah kirja. Esimest korda Camaroga võistlustel, suht väsinud olekus ka, sest eelõhtul kella 12 paiku sai kast alles alla. Kvalifikatsioonis läksin esialgu kindlat reaktsiooni võtma, et kindlalt eliminaatorisse saada. Selle ka sain, aga poole raja peal hakkas auto risti minema. Lasin gaasi maha ja tulemus oli jube rahulik 12,7. Boksis käisin rehvid üle ja seal oli viga ka. Olin mõelnud rehvirõhku madalamaks lasta, kuid see maksis kätte. Liialt pehme tagumik hakkas vibama. Lasin siis mõlemasse sama palju rõhku kui oli testipäeval ja läksin teist sõitu sõitma. Paraku andsid pidurid stardis järele ja tulemuseks oli miinusega reaktsioon, samas jäi millegipärast roheline põlema. Seoses selle stardijamaga ei saanud ka korralikku 60 jalga ja tulemus oli kehvapoolne 12,4. Õnneks ei läinud enam vibama ehk rõhud olid ok ja kiirus ka seekord paigas.
Eliminaatoris otsustasin panna 12,3 indeksi. Õhk oli ju oluliselt jahedam, aga rada endiselt soe. Esimene vastane oli kompressoriga Firebird, kes pani endale indeksi 13,3. Sain selle juba poole raja peal kätte ja lasin kõvasti enne lõppu hoo maha, et mitte mingil juhul end lõhki sõita. Teine vastane oli aga minu jaoks üks kahest hirmunumbrist ehk Ago Kravets. Olin oma peas juba kaotusega arvestanud, sest 13,0 indeksi juures oli ta sõitnud 13,009 ja minu auto päevased "saavutused" ei lubanud kuidagi sellist täpsust. Aga siis see juhtus - peale starteri märguannet ei tahtunud juhi aken enam üles minna. Lihtsalt ei läinud ja kõik. Kolm meest tirisid seda kogu jõust. Lõpuks natuke hakkas liikuma, kuid siis oli juba Andrus platsis ja teatas et teine mees on waterboxis ja mul on 30 sekki aega sinna tulla. Järsku tuli aga klaas robaki pea lõpuni üles, siis sikutasid kolm kanget Eesti meest seda veel kuis jaksasid ja sekund-sekundis sain ma Kravetsi kõrvale burnoutima. Selleks hetkeks olid närvid nii läbi, et läksin peale iseenda automaatrežiimis ja kõik toimis ideaalselt. 2/3 peal sain vastase kätte ja lõpus oli aega maha ka veel lasta. Poolfinaali Audi oli natuke lihtsam vastane, kuid finaali Golf oli sinna auga jõudnud ja auto sain kätte alles natuke enne lõppu, tõsi natukeseks sain gaasi siiski maha lasta. Igatahes esimene bracket ja kohe võit...
Selleks ma selle Camaro muidugi tegin, et temaga bracketit läristada, kuid kohe võitu ma ei oodanud. Igatahes suured tänud kõigile, kes abiks olid.
Serx ehk ei pahanda kui pildi siia panen:


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 13:29
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Reeglitest.

Mõistetav, et hobikorras reeglite ülalpidamisel on ajast mahajäämise oht korralik.

Näiteks:

quote:
9.1 Kere kandevstruktuuri muudatused ja tugevdamine on lubatud. Esimesed poolraamid peavad säilima originaalsed, amortisaatori ülemise kinnituse modifitseerimine lubatud. Lisaks sõidukil standardsena kasutatavatele plastosadele on lubatud vahetada plastosade vastu kapott, pakiruumi luuk, esimesed poritiivad ja stanged. Isepaigaldatud plastist uste kasutamine on lubatud juhul kui autol on vähemalt 6-punkti turvapuur.
Tänapäeval on teemaks ikkagi carbon fiber. Mitte ainult kere, armatuur, iste, rattakoopad vaid ka pisividinad.

Kui näiteks Eesti suur sõber Saapola tuleb ja siis keegi tema vastu protesti esitab? (ei kujuta küll ette, kes)

Siiani ei ole tehnilise rahvaga vähimatki probleemi olnud, aga on ikkagi riskantne "läbi sõrmede" vaatamisele loota.

Erandi lubamise säte on ikka päris hea mõte.

Vihjeks, et Soomes üks tehnilisemees ütles avalikus foorumis, et kui vaatab, et korralik asi, laseb kõhklemata läbi. Ise olen näinud, kuidas keelatud nitro kohta öeldi, "oh mis toredad voolikud" ;)


P.S. Erinevatele tugevatele asjaosalistele tekitab kurba meelt see keeld:

quote:
5.1 Käigukasti tüüp ja mark vaba, keelatud on kasutada Liberty- ja Lenco- tüüpi kaste.

Kas on mõtet tavakastiga "üks sõit=üks kast" jamada, lisaks veel õlitamiseoht, kui Lenco oleks perfektne.



____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 13:30
1 edit. Last edited 02.06.2008 at 13:43 by partel
maert
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Siin ka mõni pilt.
http://gallery.sysop.ee/maert/view_album.php?set_albumName=nightrace08


____________________________
maert

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 13:33
gets
Speedest Dunlop Nightrace 2008
Ardo, ei olnud see auto mul nii täpne midagi ja aeg oli kahjuks ilma ühe lisanullita 13.09. Aga ei julgenud dial-in'i ka liigutada, kuna olen ühe korra ennast juba sedaviisi lõhki sõitnud. Puust arusaamine oli mul sedakorda puudulik, mille tõttu ei julgenud oma stardirutiini usaldada ja venitasin liialt. Aga sinu ees müts maha ikka. Esimesel üritusel ja kohe sedaviisi esikohale. Tartus vaatame, mis teha annab :evil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.06.2008 at 13:53
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Dunlop Nightrace 2008   .. 4 5 6 7 8 9 10  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.