Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - kasko teema
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : kasko teema   1 2 3 4 5 6  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
Astro SS
kasko teema
Aastaid tagasi sõitsin 80 000 km aastas ja minu töö ei olnud taksot sõita vaid "objektid" olid pisut kaugel.

Viimasel ajal tuleb 50 000km aastas ja ikkagi ei sõida taksot.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 11:30
mrtn
kasko teema
quote:
Astro SS: Aastaid tagasi sõitsin 80 000 km aastas ja minu töö ei olnud taksot sõita vaid "objektid" olid pisut kaugel.

Viimasel ajal tuleb 50 000km aastas ja ikkagi ei sõida taksot.

Mul. Sama asi, ma hooldan trükiseadmeid üle vabariigi.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 11:43
Riho
kasko teema
quote:
vvt: Olen alati imestunud kolleegide juttu kuulates, et mul vot on nii kõva müügijuht, tal pole bensu limiiti ja läbisõit on 60 000 km aastas.
Minu arvamus taoliste hiigel-läbisõitude kohta (kui tegemist pole transpordiettevõtte või taksofirmaga), et inimesed, mõelge uuesti läbi oma elu-ja töökorraldus.
Kui uhada 60 000 km aastas, siis taoline inimene ju 8-tunnise päevaga ei suuda muud teha kui autoga sõita.

Tänud! Lähen mõtlen läbi oma elu- ja töökorralduse.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 12:13
vvt
  
kasko teema
Vältimatut kohalesõitmist nõudvad ametid on samasugune case nagu taksod, saate vast aru küll, et ma taolist asja silmas ei pidanud.
Käisin eile Amservi pruugitute platsil ringi ja mõtlesin, et mis pagana ameteid on pidanud nende autode kasutajad, kui 4-5-6 aasta vanustel autodel on ees läbisõidud 160kkm, 180kkm jne.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 12:30
Märt
kasko teema
Mul on kuuläbisõit ca 100000km :)

Seda küll kõigi mu 50ne auto peale kokku:)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 12:34
DevilDeVille
  
kasko teema
quote:
Riho:
quote:
vvt: Olen alati imestunud kolleegide juttu kuulates, et mul vot on nii kõva müügijuht, tal pole bensu limiiti ja läbisõit on 60 000 km aastas.
Minu arvamus taoliste hiigel-läbisõitude kohta (kui tegemist pole transpordiettevõtte või taksofirmaga), et inimesed, mõelge uuesti läbi oma elu-ja töökorraldus.
Kui uhada 60 000 km aastas, siis taoline inimene ju 8-tunnise päevaga ei suuda muud teha kui autoga sõita.

Tänud! Lähen mõtlen läbi oma elu- ja töökorralduse.

Jah, sul on millest mõtelda, et kas ikka käia kontoris või mitte. Tegelikult on ju täiesti ilmvõimatu, et su 2013 detsembris esmaregatud kulguril on lahkesti 56000 kellal. Mõtlema pead tugevalt, pingsalt, eesmärgipäraselt ja metoodiliselt, sest minuteada oled sa suht palju kontoris ja pole sedagi märganud, et kodus majaees autol pukkidepeal käiku sees hoiaksid, et hommikuks kilometraaž kasvanud oleks.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 12:37
Madlobster
kasko teema
See tuleb sellest, et iga kohaltvõtuga kerib kellapeale pool kilti juurde. Ning ummikus tööle ja koju sõites saab niiviisi 10nest km 50 km :finger

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 12:44
PlyVal64
kasko teema
quote:
Maik:...siis ma peaks arvestama taolise igakuise kulutusega.
Eks vahet tulebki teha firma- ja eraliisingul. Firma puhul on ju tegu põhjusmõtteliselt väljapääsmatu olukorraga töövahendi soetamiseks ning üldiselt peaks olema ju mõte see, et firma ostab odavaima võimaliku ga pädevaima konkreetseks tööülesandeks. M-kati autode puhu lsee muidugi nii ei olnud ja nüüd saime siis omale toreda seaduse. Aga autod on ju üks ja suhteliselt vähetähtis osa ettevõtluse laenamistest/liisingust. Isegi summaliselt või "letihinnalt". Ja nii "suhtelvadki" omavahel kaks kasumit taotlevat "tegelast" ning harv pole kindlasti see, kus ettevõtluse otsene kasum finantsteenuste olemasolust on suurem kui finantseeriijal.

Eraisiku puhul peab välja jätma "kodulaen"-mõiste alla mahtuva: see on üldjuhul samamoodi väljapäsämatu vajadus, kus absoluutnumbrid on suured ja alternatiive peaaegu pole v.a. oma elukoha asukoha radikaalne muutmine. Aga see pole üldjuhul lahendus ega võimalikki. Kõik muud finantspakkumised mahuvad aga inimindiviidi madalaimate instinktide - kadedus, ahnus, edevus ja laiskus - rahuldamise alla. Suures piires... See on see, millest Devil ja teised püüavad rääkida/kirjutada. Kogu küsimus taandub sellele: kas on vaja? Kuna kõige muuga peale "kodu" on olemas palju ja erivenaid alternatiive elamiseks, siis peadki võtma selle igakuise kulunumbri absoluutväärtuse ja jagama selle oma madalate instinktide rahuldamise vajaduste vahel ära. Mis osadest see siis lõpuks koosneb, pole jälle oluline: on sel sees finantsasutuse kasum, lollide tehtav võtlsavarii statistika, mingi "asja" müüjate tambovi koefitsent juurdehindluses jne, see pole oluline. Ainult absoluutnumbrina summa.

Kadedad, ahned, edevad ja laisad oleme me kõik, eranditult, aga lihtsalt mõned suruvad endas selle tunde alla ja/või lahendavad nende rahuldamise ilma liiakasuvõtjate kaasabita. Tihtipeale hoopis "edukamalt" näiteks edevuse kontekstis :D

quote:
vvt: Vältimatut kohalesõitmist nõudvad ametid on samasugune case nagu taksod, saate vast aru küll, et ma taolist asja silmas ei pidanud.
Käisin eile Amservi pruugitute platsil ringi ja mõtlesin, et mis pagana ameteid on pidanud nende autode kasutajad, kui 4-5-6 aasta vanustel autodel on ees läbisõidud 160kkm, 180kkm jne.

Laevamootorite, trükiseadmete jms hooldamine üle Eesti ja ka mujal lähiriikides ongi "taksojuhi" töö. Omal ajal ma polnud laevaagent vaid tollimaakler, küll mõned korrad tuli koos agendiga aga ka Lätis-Leedus käia laevu vormistamas - ka see on taksojuhi töö ja läbisõidud olid jubedad. Isegi siinsmas kodus tuli pävas mõnikord sadu kilomeetreid kokku ja siis "elasingi" autos. Aga need on pigem siiski erisused kogu Eesti autopargi kasutusest.
Edit: näiteks selle auto päevaläbisõit 12,5 aasta peale on 20 km, seda siis iga päev. Iga päev ju autoga ikkagi ei sõideta vist, seega ütleme keskmiseks 30 km kasutuspäeval ja see on ju igati normaalne. Pärnu auto, tööl käid iga päev 3-5 km kaugusel ja suvila on Uulus ja tulebki ka täiesti aktiivse/pideva autokasutuse juures selline päevaläbisõit. Selle aja jooksul korda-paar kilulinnas, korra Tartus ja ikkagi ei saaks öelda, et inimene pole "elanud". Sama asi Haapsalu põliselanike autod, kel suvilad Topul - no ei annagi rohkem läbi sõita! Jne.
Samas võivad need läbisõidud tulla ka täiesti tavalistel inimestel, kui tehakse aastas korda-paar mõni pikem peretripp a'la suvel Euroopa poole ja talvel kuhugi Skandinaaviasse suusatama ning hobiks on näiteks kalapüük. Kalamehed "suudavad" ka täiesti ulmeläbisõite kala taga ajades ette manada. Samamoodi surfarid: kui Ristnas on tuul, siis uhavad kohe kõik "hullud" sinna kohale... ja nii kordi ja kordi aastas. Mul äsja sõbrad tegid 2 eurotiiru järjest 1,5 kuu jooksul: kuni Normandiani ja siis haagisega Hollandini oma vanavara-hobi rahuldamiseks. Suurusjärk 10K keriti ette mõne hetkega. Ja et lapsed kohe tahavad maal vanaema juures olla, siis on pidev ka minimaalselt 200 km ring ... kui tööl käiakse "Porgandiga" sest Järvelt ERaudtee peakontorisse Baltas ei ole ju mõtet autoga sõita ;) Ja kui nad tulevad meile suvilasse "täsikasvanute üritusele" ehk tited jäävad koju, siis meie 250 km ring on nende jaoks 250+400. Ja nii keribki igapäevasele ühsitranspordi kasutajatele ka autole ette korraliku läbisõidu. Sest peres on vaid üks, uuepoolne ja korralik auto. Lihtne? Ei pea üldse põllapealt tööl käima ja tittesid linnamööda ringi vedama.

quote:
DevilDeVille:
quote:
Riho:Tänud! Lähen mõtlen läbi oma elu- ja töökorralduse.
Jah, sul on millest mõtelda, et kas ikka käia kontoris või mitte. Tegelikult on ju täiesti ilmvõimatu, et su 2013 detsembris esmaregatud kulguril on lahkesti 56000 kellal.
Riho, pead jah, sest "minu arust" peab sellele autode läbisõidule lisama veel ka paadi läbisõidud jms selgelt alkoholi liigtarvitamise nähtudega tegelase transpordiks "Kiltsile aega võtma" :lol Ma isegi ei mäleta, mil ma Sind viimati ise autoroolis nägin, ikka on seal kas Rivo või satume üldse koos pruuni Lincu nahksele tagaistmele :devil Mil Sa veel selle läbisõidu suudad tekitada :D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 13:01
2 edits. Last edited 21.11.2014 at 13:41 by PlyVal64
Riho
kasko teema
quote:
DevilDeVille:
quote:
Riho:Tänud! Lähen mõtlen läbi oma elu- ja töökorralduse.
Jah, sul on millest mõtelda, et kas ikka käia kontoris või mitte. Tegelikult on ju täiesti ilmvõimatu, et su 2013 detsembris esmaregatud kulguril on lahkesti 56000 kellal.
Riho, pead jah, sest "minu arust" peab sellele autode läbisõidule lisama veel ka paadi läbisõidud jms selgelt alkoholi liigtarvitamise nähtudega tegelase transpordiks "Kiltsile aega võtma" :lol Ma isegi ei mäleta, mil ma Sind viimati ise autoroolis nägin, ikka on seal kas Rivo või satume üldse koos pruuni Lincu nahksele tagaistmele :devil Mil Sa veel selle läbisõidu suudad tekitada :D

Nii lähenedes peaks lisama ka lennukiga lennatud kilomeetrid. :).
Kahjuks on nii sattunud, et sõbrad, pruudid ja muidu head inimesed on enamasti erinevates Eesti nurkades. Ja seda osa elust ringi mõelda ei kavatse.


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 14:46
vvt
  
kasko teema
No eks igaüks ise teab, mis teeb ja kuidas oma raha ära kulutab.
Kas teha tööd selleks, et elada või elada selleks, et tööd teha.
Minu isiklik arvamus lihtsalt on, et 500 või 1000 eurot suurem sissetulek ei kata 4 tundi päevas autos istumist ja teie naine, lapsed, kass ja ämm on märksa õnnelikumad, kui need tunnid kodukontoris õnnestuks veeta. Siit edasi hargneb järgmine küsimus, et kui sa ei sõida 60 000 km aastas, siis pole vaja liisingu
tojoota ahvujensist tarvis ja oma pead mingite kasko tingimustega vaevata. Mina nt ei kujutaks ette, kuidas tervis vastu peaks, kui ma istuks iga päev miski tojootakorilla roolis 4 tundi. Mats kuulmisele ja suguvõimele saab vist kole olema.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 15:26
DevilDeVille
  
kasko teema
quote:
vvt: No eks igaüks ise teab, mis teeb ja kuidas oma raha ära kulutab.
Kas teha tööd selleks, et elada või elada selleks, et tööd teha.
Minu isiklik arvamus lihtsalt on, et 500 või 1000 eurot suurem sissetulek ei kata 4 tundi päevas autos istumist ja teie naine, lapsed, kass ja ämm on märksa õnnelikumad, kui need tunnid kodukontoris õnnestuks veeta. Siit edasi hargneb järgmine küsimus, et kui sa ei sõida 60 000 km aastas, siis pole vaja liisingu
tojoota ahvujensist tarvis ja oma pead mingite kasko tingimustega vaevata. Mina nt ei kujutaks ette, kuidas tervis vastu peaks, kui ma istuks iga päev miski tojootakorilla roolis 4 tundi. Mats kuulmisele ja suguvõimele saab vist kole olema.

Naine ja ämm ja lapsed ja kassid-koerad-kirbud oleksid kõik ilmselt palju õnnelikumad, kui ma nad alustuseks võtaks endale. Või siis ristivastupidi :D

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 15:41
Riho
kasko teema
Mul on kodu-kontor-kodu vahemaa ca 100 km. Mööda Leningradi mnt-d. See võtab kokku aega umbes täpselt 1 tund.
Üks naistuttav elab Tiskres. Sealt on tööle 25 km. Hommikuti võtab see aega 45 minutit.

Seega ei saa kuidagi siduda kilomeetrite arvu ja aega.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
21.11.2014 at 15:44
1 edit. Last edited 21.11.2014 at 15:45 by Riho
tqhq.ee foorum : Vaba teema : kasko teema   1 2 3 4 5 6  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.