Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Liisingufirmad ja majanduslangus.
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Liisingufirmad ja majanduslangus.   1 2 3 4 5  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
Raceboy
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
quote:
kkerem:
quote:
Raceboy:
Ma olen seda kaua jutlustanud, et milleks anda oma raha kellelegi, kes meile endile seda protsendi eest tagasi laenata tahab ja iga liigutuse eest samuti raha küsib.


Sellist juttu saavad ajada inimesed, kes:

a) pole oma elu kunagi nullist alustanud
b) teenivad ca 50k vanas vääringus per kuu*

*seda siis tingimusel, et ilma laenuta osta elamine...

Ma olen oma elu vähemalt kahel korral enam, kui nullist alustanud (enamik inimesi peab minu algust oma lõpuks kõige õudsamas võtmes) ja ei teeni ka 50k eek kuus.

Aga veidi mõistust koos natuke enamat, kui nisanäpsete kätega kulub küll ära.

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 17:57
vvt
  
Liisingufirmad ja majanduslangus.
Luban endale ühe sotsialistliku plärtsatuse.

Kui masu keegi heasti üle elas, oli see meie pangandussektor (välismaalaste omand). Kõigepealt kasutades ära oma üleolekut rahalistes võimalustes, lobis ja juriidilises ekspertiisis - kanaliseerides riskid lõdva randmega kliendi kraesse. Teiseks, tasa lülitades masu miinuse läbi shaakalitegevuse, mis tõusu ajal tehakse kättesaadut realiseerides mitmekordselt tasa.

Ja kui Ply'l milleski õigus on, siis selles, et ega valikut polegi. Kui pole 400k vaba raha kaubiku välja ostmiseks ning iga päev on vaja 500 km sõita (loe: 5a vana pann koos sellise tempoga ei püsi), siis oledki sunnitud asjale alla kirjutama.

Asi on nimelt selles, et kõigil pole nt auto luksusese, vaid vajalik elatamiseks. Ja kui konkurents karm on, siis pole nagu tööl käimise autoga, et tühja kah, ostan mingi 3000 eurose rondi, aastake peab vastu. Siis on see, kas auto sõidab või mitte, lausa elu ja surma küsimus (majanduslikus mõttes). Ning laliseda siin mingist "lepingust, millele keegi ei sunni alla kirjutama" räägib lihtsalt rääkija asjatundmatusest. Liisingute tingimused on üpris sarnased, variatsioonid on pigem nüanssides ja kui sulle satub kas teadmatusest või poolsunniga (riigihange) mingi probleemne liisinguobjekt, millest õigel ajal ei õnnestu lasti saada (kasvõi nii lihtsal põhjusel, et autoga sõidavad autokauged töömehed, kes ei märganud õigel ajal kahtlast häält mootoris), siis oled hävinud või sundviskes. Mina olen sellisel puhul hakanud autosid välja ostma (kui asi kannatab) - pole mitte mingit mõtet jääkväärtuse summa eest teha seda uueks, et mingil esinduse tahmal seda hea müüa oleks. Pigem leiame autole mingi teisejärgulise kasutuse ja ongi hea, pole mingit kasko-liisingu-intressi jama.

Teine teema, mis puudutab neid "tüüptingimusi" on see, et kõik autod pole sõiduautod, mida iga nädalavahetus puhtaks lakutakse ning millel iga krõbin kohe kõrvaldatakse. Tarbesõidukiga sõidavad tihti mingid suvalised asjamehed, need töötavad sootuks karmimates tingimustes, kuid praegu on Ford Fiestal ja Ford Transitil täpselt sama latt, millele ta loovutades vastama peab. Mina pole küll näinud kaubikut, mis 1-2 aasta vanuses ei omaks juba kriime, roostet, mõlke - tarbeauto on tarbeauto. Ja tunnistagem fakti, autod on kohati ikka väga kehvalt ehitatud.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 18:12
3 edits. Last edited 28.03.2011 at 18:23 by vvt
BlueStang
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
Ply, ma ei saanud täpselt pihta, kuskohast see kokkuhoid ostjale tuleb, kui kaardi asemel sularahas arveldada?

Letihinnad on kaupmehe juures ostjale ju samad - kaardimaksel saab oma osa pank kaupmehe taskust, sularaha puhul kaupmees pangale seda obrokit lihtsalt ei pea maksma - ostja jaoks ju hinnavahet pole ja kuskilt otsast ei kipu nagu kolikaid sularahamakse puhul üle jääma, mida põrsasse pista???


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 18:50
Raceboy
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
Minu argumentatsioon on selline, et enne jäägu see raha kaupmehe kätte, kui pangale. Kaupmees ei võta minu käest asju ja ei müü neid mulle tagasi, ta võibolla ainult ostab kaupu, mida siis edasi müüb. Panga käitumine on aga lihtsalt raha inimeste käest ära korjamine ja siis selle edasilaenamine intressiga sellisel viisil, et endile mingeid riske ei jää ja kogu äririsk on laenuvõtjal. Tänan, ei.

Minu silmis võrdub selline äritegemine kasiinondusega, mis normaalses arenenud ühiskonnas ei ole mingi äritegevus, vaid lihtsalt aferism. Nüüd kõlas küll sotsialistlikuna, aga ausaltöeldes on mul täiesti suva, mida keegi arvab ja tänu oma laenuorjuse vabale elule võin nt tööandjale ka vabalt arvamust avaldada. See on ilmselt padu-parempoolsete jaoks ebameeldiv, kui keegi on sõltumatu, aga ka selliseid indiviide leidub.

quote:
BlueStang: Ply, ma ei saanud täpselt pihta, kuskohast see kokkuhoid ostjale tuleb, kui kaardi asemel sularahas arveldada?

Letihinnad on kaupmehe juures ostjale ju samad - kaardimaksel saab oma osa pank kaupmehe taskust, sularaha puhul kaupmees pangale seda obrokit lihtsalt ei pea maksma - ostja jaoks ju hinnavahet pole ja kuskilt otsast ei kipu nagu kolikaid sularahamakse puhul üle jääma, mida põrsasse pista???




____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 19:21
1 edit. Last edited 28.03.2011 at 19:24 by Raceboy
kkerem
Liisingufirmad ja majanduslangus.
quote:
Raceboy:
quote:
kkerem:
quote:
Raceboy:
Ma olen seda kaua jutlustanud, et milleks anda oma raha kellelegi, kes meile endile seda protsendi eest tagasi laenata tahab ja iga liigutuse eest samuti raha küsib.


Sellist juttu saavad ajada inimesed, kes:

a) pole oma elu kunagi nullist alustanud
b) teenivad ca 50k vanas vääringus per kuu*

*seda siis tingimusel, et ilma laenuta osta elamine...

Ma olen oma elu vähemalt kahel korral enam, kui nullist alustanud (enamik inimesi peab minu algust oma lõpuks kõige õudsamas võtmes) ja ei teeni ka 50k eek kuus.

Aga veidi mõistust koos natuke enamat, kui nisanäpsete kätega kulub küll ära.

Mina olen ka oma elu restartinud täpselt kahel korral. Aga mina vajaks õpetussõnu, et kuidas seda siis teha nii, et mul ei peaks olema hiigelpalk või hiigellaen...? Lahmida on tore, aga näiteid..

____________________________


-------------------
Ford Maveric/Escape (gone), Subaru Forester (gone), Jeep GC '03 (gone), xj Limited '91 (gone), xj Pioneer '89 (gone)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 19:28
Raceboy
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
quote:
kkerem:
Mina olen ka oma elu restartinud täpselt kahel korral. Aga mina vajaks õpetussõnu, et kuidas seda siis teha nii, et mul ei peaks olema hiigelpalk või hiigellaen...? Lahmida on tore, aga näiteid..


Ma ei hakka mingit heietust siia kirjutama, aga kõige parem näpunäide on end harida, leida endale sobiv ala, millega meeldib tegeleda ja milles sa kõvasti üle keskmise oled ja neid oskusi koos muu silmaringiga edasi arendada. Sel viisil on võimalik endale kas just hiigelpalka, kuid täiesti normaalset sissetulekut lubada. Ja see "ülejäänud dilmaring" aitab mõttetuid kulutusi kokku hoida stiilis "lasen esinduses aknapesuvee paagi 50 euro eest täis valada".

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 20:41
kkerem
Liisingufirmad ja majanduslangus.
quote:
Raceboy:
quote:
kkerem:
Mina olen ka oma elu restartinud täpselt kahel korral. Aga mina vajaks õpetussõnu, et kuidas seda siis teha nii, et mul ei peaks olema hiigelpalk või hiigellaen...? Lahmida on tore, aga näiteid..


Ma ei hakka mingit heietust siia kirjutama, aga kõige parem näpunäide on end harida, leida endale sobiv ala, millega meeldib tegeleda ja milles sa kõvasti üle keskmise oled ja neid oskusi koos muu silmaringiga edasi arendada. Sel viisil on võimalik endale kas just hiigelpalka, kuid täiesti normaalset sissetulekut lubada. Ja see "ülejäänud dilmaring" aitab mõttetuid kulutusi kokku hoida stiilis "lasen esinduses aknapesuvee paagi 50 euro eest täis valada".

Paraku on sinu jutt demagoogia. Mul on hea haridus, hea töö, korralik palk ja päris palju maailma näinud silmaring. Kahjuks tänases seisus, kui ma peaks taaskord nullist alustama ei ole ma võimeline ostma endale ilma laenuta elamist. Ja taaskord, lihtne matemaatika näitab, et mina oma korraliku sissetulekuga saaksin soetada omale elamise ca 5-6 aasta pärast ja seda ainult juhul, kui ma 5-6 aastat ei peaks maksma üüri, kommunaale jms muid elukohaga seotud kulutusi. Seega, minu seisukohast vaadates on ratsionaalsem võtta laenu ja maksta seda tagasi järgmised 10-15 aastat.

Samas on mul hea meel, et leidub inimesi, kes suudavad teisiti majandada, ei pea panku nuumama ega hing paelaga kaelas tööd rügama. Seda absoluutse irooniata.

____________________________


-------------------
Ford Maveric/Escape (gone), Subaru Forester (gone), Jeep GC '03 (gone), xj Limited '91 (gone), xj Pioneer '89 (gone)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 21:01
Fog
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
Teie kõigi viimaste jutt puudutab teemapealkirja kuidas?


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 21:17
spark
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
Pankade juures on kõikse "ägedam" see, et nad oma virtuaalset raha laenates pingutasid üle ja siis küsiti riikidelt abi. Eestis seda õnneks ei tehtud!
Tegelikult oleks loogiline sellised pangad riigistada ... sotsialism missugune!

ja üldse, miks ei võiks Pank, kui selline ka Riigi oma olla (koos riigi reserviga) ... KreEx juba natuke on.
praegu maksab riik (ilmselt väiksemate teenustasudega, kui suvaline mees metsast) erapankadele teenuste eest, mis sel juhul jäeksid riigile ... oleks ju kah kokkuhoid

praegu põhimõtteliselt laenatakse sulle enda raha suurema protsendiga, kui sina teda pangas hoides saad ... pluss veel igasugu teenustasud lepingu sõlmimiste eest jne.
aga mis teha, kui vaja on siis laenad ju ikka ....

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 21:46
tfr
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
quote:
spark: praegu põhimõtteliselt laenatakse sulle enda raha suurema protsendiga, kui sina teda pangas hoides saad ...

Praegu? Nii on kogu pangandus aegade algusest saadik toiminud :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 21:52
spark
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
quote:
tfr:
quote:
spark: praegu põhimõtteliselt laenatakse sulle enda raha suurema protsendiga, kui sina teda pangas hoides saad ...

Praegu? Nii on kogu pangandus aegade algusest saadik toiminud :)

Seda küll, aga, kui see vahe on üle 5% tundub see vähemalt mulle liiakasu võtmisena :)
Panganduse algusaegadel koheldi liiakasu võtjaid karmilt.

midagi liisingu teemasse ka
Teelikult on EV seadus mis reguleerib õigused ja kohustused
põhimõtteliselt ei saa olla ühel osapoolel ainult kohustused ja teisel õigused - selline leping on õigustühine (mis sest, et alla kirjutatud)

See teema sai selgeks tehtud, kui saime ühe ehitusfirma lepingu.
Kus tellija ei vastutanud millegi eest, aga projekteerima pidi tasuma kõik kahjud, mis võivad tekkida

Selles valguses tundub see, mis toimus - inimesed tõsteti autodest ja majadest välja, saamata jäänud raha "müüdi" neile lühilaenu protsentiga maha ...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 22:13
Indrek_S
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
quote:
BlueStang: kaardimaksel saab oma osa pank kaupmehe taskust, sularaha puhul kaupmees pangale seda obrokit lihtsalt ei pea maksma.


Sularaha käitlemine on kaupmehe jaoks teatud summani kallim kui pangale see protsent maksta. Lisaks on kallim ka väga suurte summade käitlemine
(vajalik protseduur ja seadmed sularaha hoiustamiseks kaupluses, selle turvamine, selle mehitatud valvega turvaauto transport panka, risk et see kauplusest varastatakse jne)

Ehk et kaupmehel on kallim vastu võtta sulas 1000 EUR kui see läbi terminali lasta (kaardimakse tasu u 10-15 EUR)

____________________________
not done until it's done

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 23:01
3 edits. Last edited 28.03.2011 at 23:05 by Indrek_S
BlueStang
 
Liisingufirmad ja majanduslangus.
quote:
Indrek_S:
quote:
BlueStang: kaardimaksel saab oma osa pank kaupmehe taskust, sularaha puhul kaupmees pangale seda obrokit lihtsalt ei pea maksma.


Sularaha käitlemine on kaupmehe jaoks teatud summani kallim kui pangale see protsent maksta. Lisaks on kallim ka väga suurte summade käitlemine
(vajalik protseduur ja seadmed sularaha hoiustamiseks kaupluses, selle turvamine, selle mehitatud valvega turvaauto transport panka, risk et see kauplusest varastatakse jne)

Ehk et kaupmehel on kallim vastu võtta sulas 1000 EUR kui see läbi terminali lasta (kaardimakse tasu u 10-15 EUR)

ei noh - ega ostja tasku sellegipoolest kolikaid ei jää ju - mul suht savi kellele see raha läheb, kaupmees on vahel suurem röövel , kui pank...

aga Fogile - ega see teema on jah väga kaugele ära arenenud esialgsest

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.03.2011 at 23:20
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Liisingufirmad ja majanduslangus.   1 2 3 4 5  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.