Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Ühtne liiklusmaks tulekul
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ühtne liiklusmaks tulekul   1 2 3 4 5  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
Märt
Ühtne liiklusmaks tulekul
quote:
tfr:
quote:
Märt: VVT - kõik külad põllul ei ole ju nn Peetri külad, palju on normaalseid kohti, mis on varustatud nii elektri kui ühistranspordiga. Kui see põllumajade ehitamise buum oleks jäänud ära (misiganes põhjusel), kas siis oleks kõik olnud õnnelikumad oma xxxxxmäe 13da korruse korteris? Või oleks hea elada äärelinna "lux"rajoonides, kus just mahub ümber maja jalutama? Need individuaalküttega onnid on ju "rohelisemad" per m2 kütta, kuna enamus maju on ikkagi ehitatud normaalselt.

Elektriga on need vast jah kõik varustatud ikka, ühistransport on juba veidi küsitavam lugu, ülejäänud infra koosneb enamasti kusagile liivahunnikusse maasse löödud kahest kiigest, mida siis laste mänguväljakuks nimetatakse. VVT point, millele ma kahe käega alla kirjutan, on see, et ideaalis peaks-võiks need rajoonid olla koondunud korraliku infra ümber. Sellisel juhul võivad nad Tallinnast isegi veidi kaugemal olla kui Peetri/Luige küla ja muud sellised - Saue-Keila-Saku on minuarust sellised head suburbide näited/eeskujud, mida nad tegelikult sisuliselt ikkagi Tallinnale on.


http://www.alasniiduselts.ee/ on meie külaks. Puudu on baar ja pood. Lasteaed, algkool ja ühistransport on olemas. Internet tuleb valguskaabliga kohale ja gaasitoru jookseb drenaazi kõrval. Isegi tänavavalgustus ja asfaldiga teed on olemas, lausa valgustatud kergliiklustee roheliste mõtlemisega inimeste on olemas kuni pealinna piirini Õismäel. Saab neid põlluarendusi ka ajudega ja normaalselt tehtud. Keila ja Saku jäävad minu arvates liiga kaugeks igapäevaseks liikumiseks( vähemalt ise makstava bensiiniga:) )

Veel kord - maskustama peaks tarbimist, mitte omamist!

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.01.2011 at 21:04
Rein000
 
Ühtne liiklusmaks tulekul
Aga sellise jubada maksukoorma all, mis on kütusel otsas, tahaks lõpuks ka kvaliteetset kütust saada, mitte mingit vaadiloputus vedelikku, millel on keemiaga oktaanarv üles viidud. Või kuidas iganes seda solgitud on.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.01.2011 at 21:12
charger
Ühtne liiklusmaks tulekul
Et inimesed nendes kompaktsetes infraga asulates elada saaks, peab neile seal tööd olema ja vastupidi: firmadel olema võtta kõigi vajalike oskustega töölisi. Ja kui elu on pidevas dünaamilises muutumises? Kes selle logistika küll kokku paneks? :)
Kahtlustan, et eestis on erinevate spetsialistide transportimine ökom kui neid igal pool kohapeal omada.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.01.2011 at 21:56
R.Ott
 
Ühtne liiklusmaks tulekul
Raiskamisest rääkides. Väga palju sõltub sellest, mida peetakse iseenesestmõistetavaks teguviisiks erinevate võimaluste puhul. No eks vaesemate riikide elanikele on järgmine pilt arutu raiskamise musternäidis - Inglismaal viimase "anna oma romu ära ja riik maksab sulle uue auto hinnast XXX" kampaania laoplats)


____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.01.2011 at 00:14
partel
  
Ühtne liiklusmaks tulekul
Riigiamentnikud ei pea valima võitjaid ja kaotajaid, seda peab tegema vaba turumajandus (mida pole).

Riiklik micromanagement on olemuselt jubedus, keerab inimeste elu perse ja rikastab meie raha arvelt vastavat seadusandlust sponsoreerivaid huvigruppe ja nende poolt sponsoreeritavaid poliitikuid/ametnikke.

Kõik need toetused, subsiidiumid, maksuvabastused jne tulevad ikkagi meie taskust. Riigil pole raha. Riik saab raha:

* maksudest
* laenudest
* raha trükkides

Ei ole võimalik, et tark keskvalitseja teab paremini, mis hea on kui konkreetses olukorras olev konkreetne inimene.

Miks on sotsialism igal pool igal ajal kokku kukkunud? Isegi loodusressursside poolest tohutult rikkas CCCP'is.

Majandus e. ökonoomika on by definition piiratud ressursside optimaalne kasutamine. Selleks on aga vaja turuhindu, et teada mida üks või teine sisend maksab, ja vastavalt sellele võimalikult ökonoomselt käituda.

Riigi sekkumise tõttu aga ei ole turuhindu, mistõttu ei saa õigeid otsuseid teha, mis viib varem või hiljem pankrotini.

Mis nüüd alternatiivkütustesse puutub, siis isegi kui homnepäev oleks vesinikutanklad olemas, siis olemasolevale autopargile on sellest vähe abi.

Autopargi väljavahetus ei toimu vast üleöö.

Veel, et lisaks staatikale on ka dünaamika. Tänane olukord ei ole lõplik, võib-olla on juba lähitulevikus mõned asjad teistmoodi.

Mis oma majasse puutub, siis see pole investeering, vaid kulutus. Oma maja pole kapitalikaup, vaid tarbekaup. Et mitte öelda must auk.

Arvestades, et lääneriigid on pankrotis ja järjest hullemaks läheb, võidakse vastavad maksud taevasse tõsta.

Masu pole läbi, õige kriis alles tuleb. Praegune vaikus on vaikus tormi keskel.


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.01.2011 at 13:15
Raceboy
 
Ühtne liiklusmaks tulekul
quote:
partel:
Mis oma majasse puutub, siis see pole investeering, vaid kulutus. Oma maja pole kapitalikaup, vaid tarbekaup. Et mitte öelda must auk.



Oma maja staatus sõltub täiesti arvajast ja majast. Kui tegu on 300 m2 majaga, mis on nt Tallinna Soojuse või Eesti Gaasi võrgus, tarvitab Tallinna Vee vett ja asub Pirital, kus kesktelevisoooni pidamiseks tuleb iga aasta üüratu maamaks tasuda, siis on see mõistagi pigem kulutus, kui investeering.

Minu jaoks on mu maal asuv maja aga investeering minu ja mu laste heaollu, mille pidamiskulud on olematud, kuna seal on ahiküte (aastaringselt sees elades kulub puude peale neid ostes umbes 6000 kr (10 ruumi), ise oma metsas tehes aga 0 krooni ja lisaks saab värskes õhus olla ja liigutada veidi. Lisaks oma puurkaev ja kaev reovee jaoks. See maja on ehitatud mitukümmend aastat tagasi, vahepeal oma jõududega moderniseeritud lihtsalt.

Isegi Tartus oma lapsi kasvatades tekib mul tunne, et vahepeal maal elamata kasvavad neist liiga eluvõõrad inimesed ja ma räägin seda inimesena, kes on Tallinnas 8 aastat elanud. Vihjeks võib öelda, et elukvaliteedi poolest on Tallinn võrreldes Tartuga täielik geto.

Nii et kõik taandub nagu alati arvamusele. On olemas üks tabav ütlus: "Opinions are like assholes: everyone has one".


____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.01.2011 at 13:52
partel
  
Ühtne liiklusmaks tulekul
Raha paigutamine kinnisvarasse on investeering siis kui sellest renditulu saab.

Kui palju oma kodu omanik iseendale renti maksab?

Kodu pole investeering, vaid kulutus, kas üürid või maksad laenu + muud kulud.

Aja jooksul kinnisvara hinnatõusu lootmine on spekuleerimine, mitte investeerimine. Äkki hinnad hoopis kukuvad? Tundus võimatu mõni aasta tagasi... :)

Lisaks veel inflatsioon. Inflatsioon on mitte tarbijahinnaindeksi tõus, vaid rahapakkumise suurenemine.

Hinnatõus on inflatsiooni võimalik tagajärg, mitte inflatsioon.

Arvestades, et keskpangad oskavad vaid raha trükkida, siis võib tõepoolest nominaalhind tõusta, aga inflatsiooni tõttu saad ikka tünga, kuna selle raha ostujõud on väiksem.

Oma maja on nagu luksusauto, elustiili küsimus. Kui raha on, palju õnne, aga investeering see ei ole.

Edit:

Ma pole mingi 100% linnavurle, vanaema juures maal olek oli üsna tore kuulates Migide sonic boome ja võib-olla, arvestades põllumajanduse helget tulevikku, saab ka sellest kohast kasumlik investeering.



____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.01.2011 at 14:28
3 edits. Last edited 30.01.2011 at 14:37 by partel
spinner
Ühtne liiklusmaks tulekul
Paraku-paraku. Oma maja ei tahaks mina küll isiklikult võtta kui investeeringut luksusesse. Samuti ei taha ma selles näha objekti, mille pealt on võimalik rahalist tulu teenida või kuhu matta üüratuid summasid. Mina näen seda pigem selliselt - oma maja juures värskes õhus tehtavad tegemised on minu puhul kindlasti investeering iseenda ja oma pere tervisesse. Lisaks organismi üldise toonuse tõstmisele, maandab oma maja juures toimetamine ka stressi. Tervis on siiski hindamatu väärtusega, võibolla mitte noortele, kuid mida vanemaks inimene saab, siis seda enam. Lisaks tekib noorematel pereliikmetel harjumus teha tööd, mitte passida ükskõik millist ekraani.


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.01.2011 at 14:59
DevilDeVille
  
Ühtne liiklusmaks tulekul
oma maja on investeering meelerahusse. võimaldab kontaktid ja kulutused igasugu riiklike ja muude süsteemidega viia tarviliku miinimumini. elektrist tööriistadele ja maamaksust paraku ei pääse aga muus osas saab end sisuliselt sõltumatuks muuta. ja see on tõeline luksus, hea selline.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.01.2011 at 15:06
Motorist
  
Ühtne liiklusmaks tulekul
Herrased, te kaldute teema algusest väga kaugele mööda.
Nagu algus oli siis lisa maks autodele.

Küsimus on selles et kui mõnel tehnikavõõral ametnikul lähebki läbi see maks seadustada , siis mida teete edasi?
A: maksate ja kirute aga ei tee muud
B: vahetate sõdukit
C: vahetate riiki
D: mõtlete mingi JOKK lahenduse välja et mitte maksta
E: Kogunete mingiks ühinguks ja protesteerite avalikult selle vastu

Mina kui mitmete üle 20a vanade sõidukite omanik oleksin küll tugevalt häiritud kui seda EL kohandust liikmesriigis üle 20 a vanused sõidukid vabastada maksust , ei kohaldata. Selle vastu tuleks siis koheselt tegutseda ja võimalikult aktiivselt.

Ma leian küll et kui siin buumi ajal lasi iga teine väikefirma omanik uue liisingu pilliga ringi, mis ei olnud mitte keskklassi sõiduk, siis seda priiskamist oleks pidanud kuidagist riigi hüvanguks maksudega kärpima. Õnneks on nn Masu oma töö teinud ja tühikargajad sõidavad jälle oma vanade saanidega edasi.
Igasugune uute autode sisse vedu tähendas ju automaatselt raha riigist väljavoolu. Selle ajani kuni eestlane on ahne ja loll egotsentrik kes tõstab oma olematut ego võimalikult kallit sõidukit pidades, seniks jääme me vaeseorjarahva märki kandma otsa ees. Buumi ajal taheti kehtestada nn luksuse maks, mis oleks igasugu hummeritele ja Smersudele uuena ostes kenakese hinnalisa teinud. Aga ju siis see huvigrupp kes tegeleb nende luksasjakeste turustamisega ei soovinud et selline maks tekiks, nemad tegid oma lobitöö ja seda maksu ei tekkinud. Loll eestlane aga läks nagu muul porgandi järele neid uhekid asju ostma. Ma arvan et päris paljudel on peale selliseid oste jäänud järgi vaid võlad ja kaunid mälestused hetkest kui elu oli lill.

Liigset edvistamist kallite autodega ja liigse luksusega peaks maksutama küll. Aga mitte tavakodaniku kes nagunii valib auto praktilisuse järgi. Ja praktilisus avaldub nagunii ka väiksemas kulus kütusele.

Jama on selles et ma pole siiani pihta saanud kas nad tehavad panna igaastase maksu auto registrisolemisele st et kasutamisele või vaid esmaregistreerimisle eestis( nii kasutatud auto kui ka uus auto) ?

Seda et keegi omab ntx 21 a vana täies korras hoitud ala sierrat ei tohiks karistada selle eest mingi maksuga. Las sõidab seni kuni auto otsa saab. Neid kes edevusest iga aasta uut liisingu pilli vahetavad, seda tarbimist peaks küll maksustama.

Kui aga ametnike silmis kütusega priiskavale pööblile, julmalt uus maks selga väänatakse siis nagu karistatakse rahvast selle eest et nad raisad nii vaesed on et ei jõua tarbida uusi imesõidukeid , mille hooldus võib kohati meenutada isegi raketiteadust.
Ma küsiks kohe et : Mille eest nagu.

Riik on nagunii üks banaania. Loodusvarasid parktiliselt pole , kõik on reeglina kellegile võlgu kasvõi ringiga. Muidugist ametnikul rahva poolt kinnimakstud kontoriruumides pole eriti ei sooja ega külma kuidas lisamaks mõjutab ntx pereisa kes üritab korralikult töölkäies oma kahte last kasvatada, üks vaja viia ühte kooli ja teine teise sest ka koolidesse ei saa enam seaduse õigsuse järgi. Selline ametnik on vaid nagu robot, tema on oma idee välja käinud ja mingi plaani välja mõelnud kuidas riigile lisatulu tuua, temal on punkt kirjas ja saab oma eluks vajaliku õlidoosi. See mis reainimesele mõjub läbi roboti otsuse ei huvita seda suurt masinavärki. Ülevalt poolt tuleb vaid käsk et Vait olla ja edasi teenida. Loll orjarahvas teebki nii, kaval Ants hakkab aga kohe nuputama kuidas asja vältida. Kindlasti leidub meetodeid kuidas vältida endale ebameeldivaid väljaminekuid.

Juhul kui riik tahab maksustada ka seda üle 20a vanuste sõidukite omanike selleks et saada lisatulu, siis peaks paraku looma Vastava ALAühingu ja hakkama töötama ametnike vastu ja rõhuma just sellele vastavale punktile mis lubab üle 20a vanused sõidukid välja jätta maksustamiselt. Küsimus on selles et kas sellel hetkel suudavad kõik hobisõidukite pidajad ka ühtselt ühineda ja vajadusel ka protesteerima ja piketeerima selle üleokohtuse maksu vastu?

Selle maksu puhul tuleb siis luua organisatsioon mis oleks teie endi häälekandja sellesse robatitest kubisevasse matrixi laadsesse masinavärkprogrammi....
Raisale tuleb viirus sisse lüüa :D



tegelt ei tehtnud ma targutada, mul tekkis vaid tige mölapurse.... andke andeks!



____________________________
http://www.motoristiklubi.eu Teeme: Roostevaba väljalase KÕIGILE! info tel 53900300 https://www.facebook.com/MotoristiKlubi

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.01.2011 at 16:27
partel
  
Ühtne liiklusmaks tulekul
Eks igaühel on oma arusaam investeeringust.

Minu jaoks on investeeringuks kapitali paigutamine rahalise tulu saamiseks. Näiteks aktsia puhul siis dividend, mitte lootus hinnatõusule, mis on ju spekulatsioon, mitte investeering.

Haridus ei ole tingmata investeering. Ei ole ju nii, et saad diplomi kätte ja lööd jalad laua peale ja raha muudkui tiksub.

Kui aga formaalne haridus (mis on u. 10% kogu haridusest) tuleb kasuks raha teenimisel, siis on see investeering. Nüüd võiks mõelda, et paljude miljardäridest tegijate ühine nimetaja on see, et neil jäi ülikool pooleli. Kui paljudel miljardäridel on doktorikraad?

Minu arvates tehku igaüks mis tahab, piirid panevad kaaskodanikud, pankrotist segane riik aga arvab teisiti ja võtab jõuga sealt, kust on midagi võtta ehk siis majaomanike käest.


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.01.2011 at 16:33
Vanaisa
  
Moderator
Ühtne liiklusmaks tulekul
ok, sai juba arutatud küll. Midagi antud topicu teema kohta anyway juurde ei tule.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.01.2011 at 16:46
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ühtne liiklusmaks tulekul   1 2 3 4 5  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.