Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Lumi, vol. 2
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Lumi, vol. 2   1 2 3 4  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
vr_
  
Lumi, vol. 2
Mis vahe on sellel suva duudil kes usub pimesi oma müstilistesse rehvidesse, neljaveolisse ja kolmetäheistesse lühenditesse Vs see suvaline duud kes usub oma müstilistesse sõiduoskustesse mis füüsikaseaduseid eiravad?

Magage välja ja rääkige oma kõva mehe ja kure jutte õlleklaasi taga nagu kõik normaalsed inimesed teevad:)

____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
05.12.2012 at 02:47
hents99
  
Lumi, vol. 2
Huvitav tähelepanek on see, et quattro-mehed üritavad libeda ilmaga sõita veelgi kiiremini, kui nad sõitsid nt suvel hea pidamisega.
Minu arust idiootlik tõestamine.
Aga enamik ei mõtle sellele, et kui näiteks juhtub veoauto peateele keerama, tema pole aga nii kiire.... mis siis saama hakkab, vot seda need nelikvedulised kiirustajad ette ei oska näha....olgu rehvid kasvõi parimad, mis poest osta saab.

Ma ei tahagi selle näitega kedagi õpetada vms. Eks elu õpetab ise. Seni on ükskõik, kui järsku miskit juhtub. Tavaline asi.


Ise lasin kõigile kolmele igapäeva-talveliikurile korralikud naastrehvid alla panna, otseselt kellelegi jalgu ei jää, aga liialt kiirustama tagant pressijate pärast ka ei hakka. Üldiselt sõidan max lubatud kiirusega ja kuni +10.

Ise pole väga täheldanud, et keegi otseselt uimerdaks. Pigem tundub neile, kes 20+ km/h kiirust ületavad ja siis arvavad, et normaalse kiirusega liiklejad on emmid.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
05.12.2012 at 02:55
partel
  
Lumi, vol. 2
Sõiduässadega on lihtne: tuleb küsida, et kas Ayrton Senna ei osanud sõita?

Ettenägemisvõime ja üldse nägemise koha pealt isegi ammu tähele pannud. Kui ikka eessõitja pidurtuli vilgub nagu stroboskoop ja teine testib iga foori ees ABS'i, siis vast oma nina alt kaugemale ei näe...

Ise üritan ikka mitu autot ettepoole vaadata ja 100 m peale foori näha vms sellelaadset.

Mis quatrotesse puutub, siis meenub mingi soome saade, vist komöödiasari, kus Hannu Mikkola rallis külavahe kruusateel Audi 200'ga vms ja lendas radarisse.

Pollarid loksutasid siis radaripüstolit ja "valetab perkele, võimatu on siin nii kiiresti sõita!" :)

____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 05:06
Raceboy
 
Lumi, vol. 2
No ma sõidan ka nelikveolise "quattroga", millel pea uued lamellid all (peavad väga hästi), aga millegipärast ei aja kihutama vms.

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 09:53
vvt
  
Lumi, vol. 2
Ärge saage palun valesti aru, ei propageeri uute testivõitjatega +10 libedaga uhamist. Kuid heaks kiita ei saa ka omastarust kõvade sõidumeeste siledate rehvidega tarbetut riskimist. Selle kohta ühes filmis öeldi "your ego is writing checks your body can't cash". Lisaks kipub olema nii, et selliste omanike autod, kes ei jaksa/ei suvatse isegi normaalseid pruugitud talverehve osta, on tihipeale kah tehniliselt allapoole keskmist korras. Vanade, kolmetähelise ABS vabade autode tavaline häda on nt ebaühtlaselt võtvad pidurid, üks vale liigutus pedaaliga libedal ja on see sul põigiti.

quote:
Mis vahe on sellel suva duudil kes usub pimesi oma müstilistesse rehvidesse, neljaveolisse ja kolmetäheistesse lühenditesse Vs see suvaline duud kes usub oma müstilistesse sõiduoskustesse mis füüsikaseaduseid eiravad?

Polegi vahet. Lihtsalt pole õige, et autojuhid kuuluvad ainult neisse kahte klassi (kõvad siledate rehvidega sierramehed vs kihutajad liisingupannidega).

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 10:16
ivoalaska
 
Lumi, vol. 2
Vast ei ole see olukord nii hull. Eile juhtusin uudistest nägema, kuidas kontrolliti Tartus talverehvide olukorda. Väidetavalt oli olukord päris hea, kui välja arvata üks taksist. Valdavalt sõideti korralike papudega.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 10:24
Jesper
 
Lumi, vol. 2
Mingeid väga markantseid näiteid a'la slikkidel kinni jäänud X5 (ise nägin üleeelmine aasta) pole enam ammu silma hakanud jah. Eks ilmselt elujärg vaikselt paraneb ja inimeste teadlikkus kasvab. Noh ja kuigi võimalik, siis viletsa rehviga teistel jalus tolgendada on lihtsalt tüütu ja ebamugav. Mis puudutab seda Quattro teemat, siis mina saan neist küll aru, kui väljas näiteks mitmendat päeva vihma sajab ja mul muckbootid jalas juhtuvad olema siis ma kõnnin ka mõnuga läbi muda ja lompide :), mis siis et võibolla otseselt polegi vaja. Selleks nad mul ju on.

A muidu veidi teisel teemal, ükspäev nägin ühte tegelast parklas, kes jää kraapimise või puhuriga sulatamise asemel võttis välja mingi spray, lasi pssht esiklaasi sellega üle ja pühkis kojameestega lörtsiks muutunud jää minema. Kogu protseduur võttis äkki 30 sekundit. Ilmselt mingi spetsiaalne aine, kas kellelgi on kogemusi sellistega, mis maksab, kauaks jätkub, kas töötab ka kõva külmaga jne? Mul küll otseselt ootamise ja kraapimisega probleemi pole, aga noh miks jännata kui saaks äkki lihtsamalt.

Kahjuks see inimene keda nägin jõudis enne minema sõita kui mulle pähe tuli uurima minna et milles kühvel :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 10:38
2 edits. Last edited 06.12.2012 at 10:47 by Jesper
peep
 
Moderator
Lumi, vol. 2
Ükskõik mis rehvid või vedu, ohutuse tagab juhi analüüsivõime, sõidukogemus ning oma auto võimete tundmine. Kui juba tekib terav olukord ja selle vastu pole isegi maailma parim juht kaitstud, siis head rehvid, nelivedu, elektroonika jne. võimaldavad paremini asjaga toime tulla.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 10:50
partel
  
Lumi, vol. 2
Tegelikult on sõiduoskus kitsamas tähenduses ju vaid osa.

Liikluses ei ole ju tegemist oma auto teel hoidmisega, vaid peamine ikka 360* ümber toimuva jälgimine ja sellele reageerimine.

Juhtuda võib ju mis iganes ootamatus ja kui siis pidurdusmaad ei jätku...

Ka 30 km/h võib ohtlik kihutamine olla.

quote:
Jesper:A muidu veidi teisel teemal, ükspäev nägin ühte tegelast parklas, kes jää kraapimise või puhuriga sulatamise asemel võttis välja mingi spray, lasi pssht esiklaasi sellega üle ja pühkis kojameestega lörtsiks muutunud jää minema. Kogu protseduur võttis äkki 30 sekundit. Ilmselt mingi spetsiaalne aine, kas kellelgi on kogemusi sellistega, mis maksab, kauaks jätkub, kas töötab ka kõva külmaga jne? Mul küll otseselt ootamise ja kraapimisega probleemi pole, aga noh miks jännata kui saaks äkki lihtsamalt.

Kahjuks see inimene keda nägin jõudis enne minema sõita kui mulle pähe tuli uurima minna et milles kühvel :)
Mul oli ka see, ise ei ostnud ja koostist ei vaadanudki, piinlik küll. Hetkel pole aega uurida, aga ju ta mingi H2O'ga kokkupuutel soojust tekitav asi on, näiteks.



____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 10:52
ivoalaska
 
Lumi, vol. 2
Kuskil nädal tagasi tuvustati neid möginaid ja spraysid Terevisioonis. Toote nimetus ei jäänud meelde aga niipalju, et need töötavad ainult pehmema külma puhul, oli vist kuni -10 kraadi. Paremini varustatud autokaupade müüjatel on vast olemas. Kiman nagunii täna Fixusest läbi, viskan pilgu peale.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 10:53
peep
 
Moderator
Lumi, vol. 2
quote:
Jesper: A muidu veidi teisel teemal, ükspäev nägin ühte tegelast parklas, kes jää kraapimise või puhuriga sulatamise asemel võttis välja mingi spray

Olen proovinud ja ca. -15 ning külmemaga ei tööta kui jää vähegi paksem on. Esiteks kaob ära võime pihustuda laiale alale, pudelist tuleb kitsas juga ja peab ise kõvasti vehkima, et kogu klaas ära katta. Teiseks see ollus ei näri vähegi jää moodi jääst (öö seisnud masin) enam läbi. Kulu osas täpselt ei mäleta aga seda ju varuks ei osta ehk üks asi jälle meeles pidada - "osta jääsulatajat", ühesõnaga peavalu. Mingit teaduslikku testimist pole teinud, kahe erineva tootega saadud kogemus. Jäin kraapimise juurde.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 11:02
Astro SS
Lumi, vol. 2
Würth pakub pritsitavat jää sulatajat.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 11:04
Jesper
 
Lumi, vol. 2
Aok, kui ainult pehmema külma ja õhema härmatisega töötab, siis ei viitsi autopoodi minema hakata. Sellega saab puhur ka hakkama, põhiline tüütus on õhtul soojale klaasile sadanud lumi, mis seal sulades ja uuesti külmudes 3D skulptuure moodustab. Mõtlesin et äkki on mingi vähe kangem ollus, lennukitele näiteks ka ju pritsitakse jäätõrjevedelikku :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 11:14
partel
  
Lumi, vol. 2
quote:
partel: Tegelikult on sõiduoskus kitsamas tähenduses ju vaid osa.

Liikluses ei ole ju tegemist oma auto teel hoidmisega, vaid peamine ikka 360* ümber toimuva jälgimine ja sellele reageerimine.

Juhtuda võib ju mis iganes ootamatus ja kui siis pidurdusmaad ei jätku...

Ka 30 km/h võib ohtlik kihutamine olla.

quote:
Jesper:A muidu veidi teisel teemal, ükspäev nägin ühte tegelast parklas, kes jää kraapimise või puhuriga sulatamise asemel võttis välja mingi spray, lasi pssht esiklaasi sellega üle ja pühkis kojameestega lörtsiks muutunud jää minema. Kogu protseduur võttis äkki 30 sekundit. Ilmselt mingi spetsiaalne aine, kas kellelgi on kogemusi sellistega, mis maksab, kauaks jätkub, kas töötab ka kõva külmaga jne? Mul küll otseselt ootamise ja kraapimisega probleemi pole, aga noh miks jännata kui saaks äkki lihtsamalt.

Kahjuks see inimene keda nägin jõudis enne minema sõita kui mulle pähe tuli uurima minna et milles kühvel :)
Mul oli ka see, ise ei ostnud ja koostist ei vaadanudki, piinlik küll. Hetkel pole aega uurida, aga ju ta mingi H2O'ga kokkupuutel soojust tekitav asi on, näiteks.

Pinnapealne google:

Nagu arvasingi, piiritus ja surugaas:

Näiteks metanool+CO2 :
http://www.dbnw.com/MSDS/PrestoneDeIcier.pdf

(p.2 Composition)



____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 11:46
partel
  
Lumi, vol. 2
quote:
Jesper: Mõtlesin et äkki on mingi vähe kangem ollus, lennukitele näiteks ka ju pritsitakse jäätõrjevedelikku :)
Noh, lennukitel on enam-vähem antifriisiga tegemist (etüleen- ja propüleenglükool).

http://en.wikipedia.org/wiki/De-icing_fluid

Muidu ära muretse, küll me selle jää ära sulatame. Jama on vast siis, kui koos jääga sulab ka esiklaas! :)


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 12:15
vvt
  
Lumi, vol. 2
Härrased, kas teil pole tekkinud mõtet, et need "tankistid", kes linnas ringi sõidavad, orienteerudes läbi mingite imeväikeste vaateaukude täistuisanud autoakendes, võiks liiklusohutuse mõttes pälvida politsei tähelepanu?
Osa rahvast paneb ikka täiega tuima, aknad lund täis, peeglid lund täis, esiklaas paistab läbi niipalju kui kojamehed seda külmanud lund pühkida jaksasid?
Niipalju peaks ikka aega leidma, et harjaga vähemalt aknad, peeglid ja tuled puhtaks teha. Täitsa ulme, mida linnas näeb, mõni mees sõidabki nagu lumekuhjaga ringi.

Saan aru, et nõuka armees koolitatud T-72 tanki juhid võivad sedasi ohutult sõita (noh, poolteist aastat harjutud läbi tikutopsi suuruste aukude maailma tajuma).

quote:
Liikluses ei ole ju tegemist oma auto teel hoidmisega, vaid peamine ikka 360* ümber toimuva jälgimine ja sellele reageerimine.

Aamen, pärtel selle peale.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 12:16
1 edit. Last edited 06.12.2012 at 12:17 by vvt
viplala
Lumi, vol. 2
Huvitav, et absoluutselt kõik talve teemad jõuavad lõpuks punkti, kus hakkab mingi ägin pihta. Sitad rehvid, sitad juhid, keegi ei oska sõita, elu on perses, ainult mina olen see üle kõige, MINA, MINA, MINA.

Elage oma elu ja nautige ilma. Oma probleemidega pöörduge oma naise või vanaema poole, nemad peavad teilt nii ehk naa, seda igaaastast niuksumist kuulama.

Ma lähen nüüd ja tuuseldan autoga vähe ringi selles mõnusas lumes.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 12:34
Vanaisa
  
Moderator
Lumi, vol. 2
+2 selle peale. Jääme ootama kevadet ja järgmist sarnast nutumüüri.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
06.12.2012 at 12:40
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Lumi, vol. 2   1 2 3 4  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.