Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Ukraina vol. 2
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ukraina vol. 2   1 2 3 4 5 6 7 ..  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
diesel
Ukraina vol. 2
quote:
madis: Kaks varianti:
Rodden on troll
Rodden ei ole troll

igasugu "roddeneid" sigineb kõikvõimalikesse foorumitesse nigu seeni päält vihma.
diagnoosi neile panna pole enamasti mõtet. inimesed teevad lihtsalt oma tööd.
nad on tiblastani palgal. taibukamad raha eest ja ülejäänud peasilituse eest.

neid tuleks ignoreerida lihtsalt. ja moded peaksid bänne ka jagama.



Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.09.2014 at 10:14
BENBEN
  
Ukraina vol. 2
quote:
Madlobster:
quote:
viplala:



Vot see on üks igavesti vahva pilt :D :D :D
Ja nende kõndjate hulgas ei paista olevat tiblunnid vaid need ju puha meite vanaisad

Seda ma võin öelda, et minu vanaisa sellel pildil pole, ta jättis oma elunatukese Siberisse, selle eest, et ta jõukas talupidaja oli...Niiviisi nendele plakatikandjatele ruumi tehtigi...


____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.09.2014 at 10:25
partel
  
Ukraina vol. 2
Muuseas, polegi vist mainitud, et Vene impeeriumi juured on Kiievis:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kievan_Rus%27


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.09.2014 at 10:27
rommel
Ukraina vol. 2
Neid pilte "taaslavastati" peale riigipööret suuremal hulgal. Autentseid fotosid päris üritus(te)st on väga vähe alles. Suurem osa on Liidu ´ajall "kõlbmatuks" tunnistatud ja hävitatud või arhiivisahtlite põhja sokutatud.
Roddeneid peab ka olema. Nagu vastukaaluna või nii, muidu läheb liiga ühte auku kisamiseks. Vahel võib ka Roddenil mõnes punktis õigus olla.

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.09.2014 at 10:29
partel
  
Ukraina vol. 2
Eks Euroopas on riigipiirid läbi ajaloo muutunud.

Nädala pärast (18 sept) on Shotimaa iseseisvusreferendum:
http://en.wikipedia.org/wiki/Scottish_independence_referendum,_2014
Seda jälgivad näiteks Kataloonia (Hisp), kurdid (Türgi, Iraak, Süüria, Iraan) jt.


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.09.2014 at 10:38
1 edit. Last edited 11.09.2014 at 10:46 by partel
partel
  
Ukraina vol. 2
quote:
Madlobster:
quote:
viplala:



Vot see on üks igavesti vahva pilt :D :D :D
Ja nende kõndjate hulgas ei paista olevat tiblunnid vaid need ju puha meite vanaisad
Noh, eks lapsena isegi 7.nov paraadil marssinud, minu jaoks oli see tankide, katjuushade jne vaatamine ja kahuripaukude kuulamine, mis praeguse Kapo hoone kõikuma lõid. Torud olid Harjumäel vist ???

Samuti kevadel laupäevakutel teedelt talvist liiva ära kühveldanud, ema töökoha kaudu.

Mõistagi olin liiga noor, et asjadest aru saada...


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.09.2014 at 10:46
rommel
Ukraina vol. 2
quote:
partel: Muuseas, polegi vist mainitud, et Vene impeeriumi juured on Kiievis:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kievan_Rus%27

Pigem Novgorodis (Holmgardr) mille asutajateks olid viikingid kes hiljem venestusid. Kiievi osatähtsus kasvas oluliselt 9.-12. saj tänu kaubandusele Konstantinoopoliga (Ida-Rooma). Moskva kerkis enim esile mongolite välja peksmise ajal.

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.09.2014 at 17:27
partel
  
Ukraina vol. 2
Pean kordama oma varem viidatud videot, mis ka muidu on kohustuslik, aga viimase aja sündmusi arvestades eriti kohustuslik.

KGB defector Yuri Bezmenov.

Revolutsionääridele "lohutuseks", et kui revolutsioon on toimunud, siis nad arvavad, et nemad hakkavad riiki juhtima.

Kui revolutsioon on toimunud, siis revolutsionääre pole enam vaja. Ja nad teavad liiga palju.

Nad pannakse seina äärde ja lastakse maha.




____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
12.09.2014 at 16:54
viplala
Ukraina vol. 2
quote:
partel:

Kui revolutsioon on toimunud, siis revolutsionääre pole enam vaja. Ja nad teavad liiga palju.

Nad pannakse seina äärde ja lastakse maha.



Stalini aeg on ju selle kõige ehedam näide.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
12.09.2014 at 17:13
johndoe
Ukraina vol. 2
quote:
viplala:
quote:
partel:

Kui revolutsioon on toimunud, siis revolutsionääre pole enam vaja. Ja nad teavad liiga palju.

Nad pannakse seina äärde ja lastakse maha.



Stalini aeg on ju selle kõige ehedam näide.

See on lihtsalt laim mida ajavad imperalistid :D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
12.09.2014 at 18:01
smr
Ukraina vol. 2
quote:
trs200: Sõda ei ole kindlasti vältimatu ja kogu lääne maailma tegevus näitab ju selgelt, et nähakse võimalust seda vältida.

Kurb on see et sõda juba käib kuid enamus ei suuda või ei taha seda endale tunnistada. Jahuvad midagi hobidest ja muudest kohustustest

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
12.09.2014 at 21:19
sidrun
  
Ukraina vol. 2
kõikjal kus arvamust avaldatakse sel teemal on olemas teatud grupid:

need, kes vihkavad venemaad ja tahaksid selle maapealt pühkida- kuulud nende hulka saad positiivset respekti, trolliks ei kutsuta,

need, kes vihkavad läänt ja räägivad idast positiivselt- kuulud nende hulka saad negatiivset respekti ja eeldatakse et saad raha selle eest

need, kes vihkavad nii läänt kui ida ja näevad et need ei erine väga teineteisest ja leiavad et põmst put-in ja obamää võivad vabalt suured semud olla- saad sitaks negatiivset respekti ja taaskord peetakse palgaliseks kommijaks

ja mina arvasin,et vähemalt siin foorumis on suured mehed koos.sellel kõigel on nii mitu vaatenurka, nii mitu tahku ja nii nii nii palju erinevaid motiive. miks me ei võiks kõik sõbrad olla?miks ei tehta midagi selle nimel et me saaksime sõpradeks? parim lahendus oleks see, kui me läheksime münes mõttes ajas tagasi, et me enam ei oleks sõltuvad teistest inimestest. et igaüks saaks endale ise valmistada eluks vajaliku. türa küll me elame 21 esimesel sajandil, meil on elekter, me uurime mingeid JUMALAOSAKESI(higgsi boson kes veelei tea) meil on internet ja nii nii palju tehnoloogiat et oleks juba aeg üle saada sellest rumalast neandertaalikust eluviisist kus võidab see kellel suurem kaigas on. eriti kohutav on veel see arusaam, et tahad rahu valmistu sõjaks, kust otsast see veel loogiline on?

ma tean et mul on raskusi oma mõtete kirja panemisel, olen 21 aastane noormees kes on suureks kasvanud kompuutri taga, kompuuter on olnud minu suurimaks vaimseks juhiks ja infoallikaks kuna päriselus on mind kasvatanud ainult üks eide kari. töelist alfa-isast ei ole mina mitte kunagi kohanud. olen käinud 12 aastat koolis ja selle aja jooksul ei õpetatud mind iseseisvalt mõtlema, minu fantaasiavõime suruti seal alla ja pandi minu mõttemaailmale raamid ümber.

see on esimene kord kui ma üldse midagi kommenteerin või mingil teemal internetis sõna võtan, ma tean et on olemas võimalus et see mulle kunagi kätte maksab(ala saan esimesena üheotsa rongipileti) ja kui ma poleks praegult pudelit õlunaadi joonud siis oleks ka see keeruliselt formuleeritud sõnavõtt olemata aga palun, küsige mult küsimusi, küsige kuidas naisi sebida, küsige miks tänapäeva noormeestel sigimisvõime vähenenud on, küsige minu autohobi kohta, küsige ükskõik mida minult, ma tegelikut tahan täiega suhelda, aga kahjuks ma elan eestis kus pea mitte keegi ei taha suhelda(õigem on vist öelda et väga vähesed oskavad suhelda) ja isegi kui ma võtan vestluse ohjad enda kätte ja hakkan vestlust vedama siis ma tihtipeale tunnen et mul on nii vähe õppida teistelt inimestelt ja vestluse käigus olen ikkagi mina see kes avab teise inimese mõttemaailma, mitte vastupidi.

ahh, midaiganes, öelge ja arvake mis tahate, aga ärge minge kellegi teise elu kallale kui selleks vähegi võimalust on.head päeva

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
12.09.2014 at 23:42
viplala
Ukraina vol. 2
quote:
sidrun: kõikjal kus arvamust avaldatakse sel teemal on olemas teatud grupid:

need, kes vihkavad venemaad ja tahaksid selle maapealt pühkida- kuulud nende hulka saad positiivset respekti, trolliks ei kutsuta,

need, kes vihkavad läänt ja räägivad idast positiivselt- kuulud nende hulka saad negatiivset respekti ja eeldatakse et saad raha selle eest


Ma hakkasin su sõnavõttu lugema, ja peaks mainima, et sa suutsid mu tähelepanu köita esimese kahe osaga ( need ja need)

Seejärel kahjuks tekkis juttu nii nimetatud hipsteri jura, mille välja juurimiseks peaks autor natukene vanemaks saama, ning arenema koos maailmaga (mitte paha pärast ) :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
12.09.2014 at 23:56
MiL472
Ukraina vol. 2
quote:
sidrun:/... / ja kui ma poleks praegult pudelit õlunaadi joonud siis oleks ka see keeruliselt formuleeritud sõnavõtt olemata /... /

Näib sedamoodi et see üks õlu oli täpselt ühevõrra rohkem kui oleks pidanud... Ja lohutan, ei olnud väga keeruline sõnavõtt... :D


Anyhow, mõtlevale inimesele - ja selliseid tundub, et siin foorumis natuke ikka on - leidub vaatamist näiteks ühe just toimunud konverentsi näol http://riigikaitse.postimees.ee/2915723/video-kaitseeksperdid-arutlesid-ukraina-kriisi-ule. Ei midagi sellist, mida te enne ei teadnud, aga hea vaatamine ikkagi.

____________________________
69 Coupe de Ville
91 Caprice Classic - ex
72 Fleetwood Eldorado - ex
85 M1009 - ex
80 El Camino
AMSOIL tooteid küsi minult. info@usapood.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
12.09.2014 at 00:38
trs200
Ukraina vol. 2
lol@ miss estoonia ja World peace :D Ilmselt tegemist jälle mingi trolliga, aga kui ei, siis viimane aeg arvuti tagant välja ronida ja näiteks sõjaväkke minna. Tuletan meelde, et sellises olukorras, kus igaüks endale ise elamise peab võimaldama, oleks sinu tegelaskuju ammu loodusliku valiku hammasrataste vahel nälga surnud. Selline maailmakorraldus annaks suuremale malakale veelgi rohkem kaalu suhete korraldamises ümberkaudsetega ja ilmselgelt oleks sinu malakas päris pisike.
Riigid on egoislikud moodustised, mis teenivad oma rahva huve. Kui isegi ühe riigi elanikud või rahvas ei ela võrdsuses ja vendluses, siis kuidas see oleks võimalik riikide tasandil. Ülemaailmne rahu pole võimalik, küll aga on õige mõiste jõudude tasakaal. Samuti tuleb arvestada huve.
Praeguses tiblastani agressiioonis ja hullunud rapsimises on suur osa ka sisepoliitilistel teguritel, nii et pole mõtet ennast ja EU-d ja Natot selles kõiges süüdistada. Tiblastan ei saaks sellisena eksisteerida ilma agressiivse välispoliitika, ideoloogilise ajupesu ja hirmsate kapitalistlike väljsvaenlasteta. Viimasel ajal pole seal ka pukis olnud kedagi, kes oleks tahtnud sellist eksistentsi muuta.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 11:20
ervin
Ukraina vol. 2
quote:
partel: Pean kordama oma varem viidatud videot, mis ka muidu on kohustuslik, aga viimase aja sündmusi arvestades eriti kohustuslik.

KGB defector Yuri Bezmenov.

Revolutsionääridele "lohutuseks", et kui revolutsioon on toimunud, siis nad arvavad, et nemad hakkavad riiki juhtima.

Kui revolutsioon on toimunud, siis revolutsionääre pole enam vaja. Ja nad teavad liiga palju.

Nad pannakse seina äärde ja lastakse maha.



hea loeng

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 14:04
ramman
Ukraina vol. 2
On kuskilt kõrva jäänud, et väikest kasvu komplkesides diblal on vaja kuidagi rahva tähelepanu kõrvale juhtida, et vältida enda maha võtmist, selle eest, mis ta korraldanud on. Lihtrahval pole elu paremaks läinud, viimasedki teisitimõtlejad on kinnimajas, vohav korruptsioon, sõnavabaduse puudumine ja jupatsi enda varandus, mis on tõenäoliselt ebaseaduslikult kokku aetud jne. Kui see pask ükskord rahvale kohale jõuab ja selgeks saab, siis on mehike kohe põlu all. Vaja oli korraldada midagi sellist, mis hoiaks rahva tähelepanu eemal ja korraliku ning läbimõeldud propaganda ja ajupesuga looks ühtsuse ja üks kõigi-kõik ühe eest tunde. Kummardame juhti, võitleme koos kõige ümbertringi tuleva halva vastu ja kannatame selle ''ajutise'' kitsikuse ära. Kahjuks on see ka suurel määral õnnestunud.
Kas see ka kõik tõsi on, ei tea. Aga iseenesest üldse ei imestaks ka selle üle. Praegusel venemaal võib kõike ootamatut juhtuda, mis mõtlevale inimesele on arusaamatu.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 14:23
Raceboy
 
Ukraina vol. 2
quote:
sidrun:
jne

see on esimene kord kui ma üldse midagi kommenteerin või mingil teemal internetis sõna võtan, ma tean et on olemas võimalus et see mulle kunagi kätte maksab(ala saan esimesena üheotsa rongipileti)

jne




Küsiks retoorilise küsimuse, et kas me selliseid deodorandiperseid olemegi 20 aasta jooksul kasvatanud? ???

____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 20:35
ivoalaska
 
Ukraina vol. 2
Ah ärge pekske noort sidrunit, poiss imes tõenäoliselt londi täis ja hakkas natukene segast peksma.
Sidrun elu on kahjuks tõestanud, et kõik ei saa olla sõbrad ja isegi, kui sinul on parimad kavatsused, siis keegi kasutab neid tõenäoliselt lihtsalt ära. Venemaa on hetkel agressor maailma mastaabis ja nii tuleb teda ka võtta. Karmid faktid on need, et ta tungis Ukrainale kallale ja loodetavasti ta kaevab endale sellega auku. Parim, mis sina teha saad on käia ära sõjaväes või astuda Kaitseliitu. Arvuti taga halamine suurt kasu ei too...

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 20:43
olevtoom
 
Ukraina vol. 2
quote:
ivoalaska: ... Venemaa on hetkel agressor maailma mastaabis ja nii tuleb teda ka võtta. ...

Ma nii igaks juhuks lisan, et see hetk on kestnud juba ligi 100 aastat (1917. aastast peale). Ning naljakas, kuigi kurb, on see, et igal ajal leidub Läänes inimesi, kes sinisilmselt arvavad, et "ega nad nüüd rohkem nii ei tee".


____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 20:53
v6sa
Ukraina vol. 2
Öeldakse, et on kahesuguseid inimesi. ühed klassifitseerivad teisi, teised mitte:P

Mul oli eile vestlus ühe kodanikuga, kes jagas Rotteni seisukohta. Uurisin mitme kandi pealt, miks säärane imelik soov jääda müürist ida poole... Peale tavapäraste käibevalede läbikäimist jõudsime asja tuumani: tema, nagu paljud teisedki, mäletavad suhteliselt jõukat nõukaaja lõppu. Toona elas eestlane ju üsna läänelikku elu võrreldes suvalise keskvenemaa kolhoosikuga. Just see vana hea elu ihalus idalembust toidabki.

Soovitasin talle sama, mida soovitan kõigile venelembidele: võtke Vene viisa ja minge tehke nädalane tuur Moskvast nii kilomeetrit 400 lõuna poole. Ei tasu karta - sealsed maainimesed pole vaenulikud. Vähemalt mitte seni, kuni jõukas estoonets (ja jõukad me nende jaoks ju oleme) ei koonerda. Vaadake ja kuulake, kudias seal elatakse... Siis mõtisklege uuesti, kas ikka tahate putleriliste valitsuse alla?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 21:34
Maik
  
Ukraina vol. 2
Korduvalt olen mõtisklenud ,et kunas maailma inimesed kui sellised ajudega asjad, saavad oma usu(juhi) hullusest/ välja. Aga pole kindel,et seda aega tulebki... ehk kolme-neljasaja aastaga,kui haridus ja internet levib,jäävad vaid radikaalid keda pole enam sadu miljoneid,vaid sajad tuhanded ehk ainult ? (radikaalseid. ismaliste hetkel vist üle 100 mil näiteks)

See mida teeb kasvõi 80% venemaa inimesed,pole oluline, olgu nad nii rahumeelsed,kui tahavad.
Juhtivad inimesed suunavad poliitika ja jõu... eelmises topicus andsin ka vastava lingi selle kohta aka enamus ei loe.

Hetkel taganemist ei paista,gaasiküttega inimesed peaks hakkama ehitama ahjusid vaikselt :)
Natuke on naljakas mõelda,et targad inimesed kes oskavad igast asju mõelda, kemplevad
liivakastimänge ja seda juba tuhandeid aastaid järjest. Ehk, pole ühtset mõtlemist ega arusaamist mitte millestki sisuliselt.
Samal ajal teeme kosmosemissioone ja ehitame roboteid juba,mis oli alles 100a tagasi ulmevaldkonnast.
Jumalausk on samas asendunud pseudo eneseusuga ,mis ka kasu ei too inimkonna arengule :-/

Minul näiteks on üsna kindel veendumus,et inimsed ongi täpselt nii lollid nagu nad paistavad massina ja nad hävitavad ennast näiteks järgmise , noh oletame väga pika aja, 50 000 a jooksul täielikult või siis manduvad tagasi kiviaega.

http://www.imdb.com/title/tt0387808/?ref_=nv_sr_1
Filmi põhimõte on see,et targad saavad vähe lapsi ja lausrumalad,saavad kordades rohkem lapsi,mis pikema aja jooksul
viib milleni ?... Ehk,täpselt nagu preagu on. :) Film on umbes sama jabur nagu tänapäev varsti.


edit:

täiesti teine topic ,aga ärge pekske noori.
Ma mäletan täpselt ,et sain nii Streetrace kui tikutaku foorumis väga palju verbaalselt mahategemist,
sellest hoolimata olen siiski usaraua austaja. Aga tuju võttis ikka ära vahest... pohhuist on muidugi hea olla vahest...





____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 21:56
6 edits. Last edited 13.09.2014 at 23:07 by Maik
madis
Ukraina vol. 2
quote:
v6sa: Öeldakse, et on kahesuguseid inimesi. ühed klassifitseerivad teisi, teised mitte:P

Mul oli eile vestlus ühe kodanikuga, kes jagas Rotteni seisukohta. Uurisin mitme kandi pealt, miks säärane imelik soov jääda müürist ida poole... Peale tavapäraste käibevalede läbikäimist jõudsime asja tuumani: tema, nagu paljud teisedki, mäletavad suhteliselt jõukat nõukaaja lõppu. Toona elas eestlane ju üsna läänelikku elu võrreldes suvalise keskvenemaa kolhoosikuga. Just see vana hea elu ihalus idalembust toidabki.

Soovitasin talle sama, mida soovitan kõigile venelembidele: võtke Vene viisa ja minge tehke nädalane tuur Moskvast nii kilomeetrit 400 lõuna poole. Ei tasu karta - sealsed maainimesed pole vaenulikud. Vähemalt mitte seni, kuni jõukas estoonets (ja jõukad me nende jaoks ju oleme) ei koonerda. Vaadake ja kuulake, kudias seal elatakse... Siis mõtisklege uuesti, kas ikka tahate putleriliste valitsuse alla?

Krt... ma mäletan ka nõukaaja lõppu. Taskuraha eest võis osta dieetlimonaadi (mittejoodav), vannimütse ning seapeasid. Ja sellist luksust et sööd sinki või praadi siis kui tahad... no ei olnud, ehkki vanemad täiesti norm järjel. Nälgas polnud aga selgelt igal pool vaesus ja puudus.
Mõni kolhoositegelane kindlasti elas teistviisi ja kindlasti omast arust maailma kõige õigemal moel.


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 23:33
Madlobster
Ukraina vol. 2
Maailm ei saa kunagi jagatud.
Seda on jagatud ringi aegade algusest saati.
Ja jagatakse ka edaspidi kuni aegade lõpuni.

Rahuriigi iluslood on piibli ja teiste muinasjutu raamatute teema.

tqhq.ru foorumis karjuksime go Russia!!!
Paljunemine, oma geeni edasi andmine, territooriumi laiendamine, et oma järglastele toit tagada on basic instinct. See, et me kosmosesse lendame ja higgsi bosoneid kompame ei tähenda, et me enam pole osake loodusest.

Ei ole kindlasti ka siin x aja pärast (äkki 10 aasta pärast aga äkki hoopis 610 aasta pärast) Eestit ja vildist torukübaraga tegelasi rukkililled käes "mu isamaa, mu õnn ja rõõm" laulmas. Ja tulevad ka ajad kus VF ja USA ei tähenda enam seda, mida nad täna tähendavad. Ei ole jäänud püsima ükski impeerium.
Sõda on meile sisse kodeeritud ilma selleta ei ole elu siin võimalik (vajab mõistmiseks korra suuremat pilti hoomata kui Obama, Putin, muhususs ja suitsupääsuke)

Kui Obama, Putja, või Viikingid Eestit vallutaks ei kotiks see Ukrainas mitte kedagi. Meie oleme aga tublid toetame kõiki kõiges. Ma ei ole lapsepõlvest saati Ukrainas käinud aga miskipärast arvan (võin eksida), et see on samasugune potjomkinite küla nagu terve see Russia. Vatijope ja joptvaju mat, samovar ja nälgind koer porise külavahe tee peal kõverate ratasetega juuatäis jalgratturi peale haukumas. (Natuke pingutasin üle, et eks seal on kindlasti ka teisiti elavaid ja mõtlevaid)
Aga ma arvan, et suures osas nii töö kui kodu mentaliteet ja eluolu üleüldiselt, lisaks palgad ja sotsiaal tagatised on suht sarnased Venemaaga. Ja kui sind suvalisest Ukraina linnast suvalisse Vene linna tõstetakse siis silte lugemata vahet ei tee, kus sa asud. Lääne pool Ukrainas on kindlasti neid avarama silmaringiga ja ida poole piiri mitte kippuvaid kodanike oluliselt rohkem.

Ausaltöeldes ma ei teagi mida ma täpselt öelda tahan aga ei raatsi ära ka kustutada :D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.09.2014 at 23:59
1 edit. Last edited 13.09.2014 at 00:02 by Madlobster
partel
  
Ukraina vol. 2
Mis sõja vältimisse puutub, siis ühe näitena võib ju tuua EL'i, mille algne põhieesmärk see oligi.

Ligi 70 aastat pole Saksa ja Prantsusmaa omavahel paugutanud.

Asi algas 1951.a. Euro Söe ja Terase Ühendusest (ECSC).

Miks süsi ja teras? Sest need ju sõjatööstuse peamised toorained.

---

Mis tänapäeva puutub, siis terrorist ei ole ainult Kalashnikoviga vehkiv maskimees, vaid näiteks noor prillidega lääne ülikoolis tehnilise kõrghariduse saanu, kes oskab keemiatehast õhku lasta, veevärki mürgitada, küber jne jne.

Ega vast enne midagi oluliselt ei muutu, kui mõõdukad moslemid ise platsi ei puhasta...

Kosmoseprogramm - ilma selleta võib-olla poleks internetti ega personaalarvuteidki, lisaks muid enesestmõistetavaid asju nagu GPS, mikrolaineahi jne jne.

Kaitsealane koostöö: maailm on globaalne, ei saa riigipiirile Hiina müüri ehitada ja arvata, et nüüd olen kaitstud kui on kaubavahetus, reisimine, internet, ballistilised raketid, õhujõud jne jne.


____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
14.09.2014 at 09:43
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ukraina vol. 2   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.