Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Millised talverehvid siis sellel aastal?
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Millised talverehvid siis sellel aastal?   1 2 3 4 5  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
viplala
Millised talverehvid siis sellel aastal?



Krt Kui kiirus ei vasta teeoludele ja sõiduoskusele(kogemusele), siis pole turvavarustusest, naastrehvidest jne mitte midagi kasu.


On ikka, ja just ainult nendest teguritest.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.09.2010 at 23:28
ERAK
  
Millised talverehvid siis sellel aastal?
raske suure esiveolise kaubiku all on kahel talvel tublidust üles näidanud Nokian Hakkapeliitta LT, mõõdus 225/75R16 - see naastrehv meeldib väga ja läheb nüüd kolmandat aastat alla.


47Kw VW Polo all on olnud 2 jooksu Vallai Formula protte mõõdus 175/65R14- pidamisel ei ole väga viga, aga naastud ei taha kaua rehvis püsida kuigi sissesõit on mõlemal korral korralikult tehtud ja on olnud lumised talved ning valdavalt sõit maanteedel/kõrvalteedel väljaspool Tlna- vblla on Polo liialt võimas :D


GM minivan'il olid läinud talvel all kasutatuna ostetud vanad juustud GoodYear Ultra Grip 400, samuti naastud, mõõdus 195/65R15, pole hullu- auto tagumik kipub vahel ulakaks minema vblla kaalujaotuse tõttu kuid kinni ei ole jäänud ning teel püsib kenasti. Ilmselt lähevad väsinud rehvid nüüd veel selgi talvel alla.



Nael kummi! :)

Terv.
ERAK

____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.09.2010 at 02:18
Saabotska
 
Millised talverehvid siis sellel aastal?
3 talve järjest alla olnud Sava Eskimo S3. Hind on hea ja pidamisega probleeme pole olnud. Mis selleks talveks alla lähevad pole veel jõudnud otsustada.

____________________________
Dodge ram 2500 van `97

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 10:11
PlyVal64
Millised talverehvid siis sellel aastal?
quote:
ramman: Tähtis on, et inimesed teadvustaksid endale, et üksgi rehv ja üksgi komatäheline juhiabi (ABS, ASC, TCS jms. saast) ei saa vastu füüsika seadustele. Kui on libe siis on libe iga autoga, mitte ainult neil, kes ei kasuta naastrehve ja ultramoodsaid autosi.
Krt Kui kiirus ei vasta teeoludele ja sõiduoskusele(kogemusele), siis pole turvavarustusest, naastrehvidest jne mitte midagi kasu.

Vaat seuhkse suhtumisega mehed mulle meeldivad :D
Näide: kasutan Ääsmäe "ringi" väga palju ja enamus meist tunneb seda kohta. Olen seal kummuli kraavis vihma/tumelägaga näinud kolme autot: KÕIK eranditult Audi Quattrod! See suvi nägi abikaasa padukaga neljandat... ja see oli juba päris uus masin olnud. Kui ikka Haapsalu poolt tulla ja padukaga sotiga kurvi lennata, siis loll peabki kummuli kraavis lõpetama. Kas väidame, et Quattro on sitt auto? Ei, nendega on sattunud neil hetkeil sõitma ajudeta idioodid.

Mul on ju lõputult võrdlusmaterjali oma rallidelt, vaat et kõige raskem kiiruskatse oli 2009 hommikune lükatud klaasjääl. Ajad alla 3:20 sõitsid 5 meest, kellest vähemalt 4 on kõik endised rallisportlased ja kesmine vanus ~45 eluaastat. Kõik väga korralikel naastrehvidel. Minust Sitikal suutis kiirem olla vaid 1 mees ja see on ka "imemees", tervitused Rakvere Autoabisse :D Kuues oli isand Nymmik Ladal ajaga 3:23 ja seegi mees pole just halva käega, nagu kogu MuhuKlubi kaader. Ja oma poiss sõitis lõpuni kulunud (kulumismärgini, seega olid need ka illegaalsed talvel), kivikõvade praguliste lamellrehvidega ja pooletoobiselt toimiva mootoriga 3:32 olles absoluudi 19.kohal. Tegu oli põhimõtteliselt "lõigatud" slikk-rehvidega. Järgmine lamellimees oli mitmekümne sekundi kaugusel ja need olid uued/korralikud lamellid, lisaks oli poiss sel hetkel kõige värskem ehk noorim lubade omanik (load käes 1 kuu, vanust 18 aastat+35 päeva). Ma ei hakka Malloci taga olnud tikutaku kasutajaid kõiki nimeliselt üles lugema aga noh, Wax'i kaotuse 4,8 sekundit korralikul rwd-tojootal naastrehvidel mainiks ikka ära :D AINULT "tihend" maksab, kui me räägime kiiresti sõitmisest libedal.

See on minu tõsine soovitus: ärge tehke endale illusioone, et te kõik olete kõvad libedasõidu mehed. Ei ole, neid on Eestis väga vähe. Ja naastrehv ega kolmetäheline abi ei päästa, kui sõita ei oska.

Edit: kõige ehedaim näide tavalisest autojuhist, kes arvas, et oskab kiiresti sõita ja et autol on ju peal KÕIK kolmetähelised abid: Superbiga otse tünni.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 12:27
2 edits. Last edited 01.10.2010 at 13:00 by PlyVal64
viplala
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Seega sain ma siit teemast teada, et:

1. Valesti valitud sõidukiirus lõppeb alati avariiga.
2. Tihendi puudusel ei avita ka head rehvid ega muud lisad, sõit lõppeb avariiga.
3.Kõik ülejäänud seega oskavad sõita, kuna ei ole veel kraavis käinud.
4.Ka need oskavad sõita, kes on enne kraavi pidama saanud, kuna kõik on kinni tihendis.
Kokkuvõtteks, headel rehvidel ega muudel lisadel ei ole pointi. Kui kui paned välja, on tegemist tihendi veaga aga kui jääd teele, ei ole nagunii vajadust heade rehvide järele.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 16:27
DevilDeVille
  
Millised talverehvid siis sellel aastal?
quote:
viplala: Seega sain ma siit teemast teada, et:

1. Valesti valitud sõidukiirus lõppeb alati avariiga.
2. Tihendi puudusel ei avita ka head rehvid ega muud lisad, sõit lõppeb avariiga.
3.Kõik ülejäänud seega oskavad sõita, kuna ei ole veel kraavis käinud.
4.Ka need oskavad sõita, kes on enne kraavi pidama saanud, kuna kõik on kinni tihendis.
Kokkuvõtteks, headel rehvidel ega muudel lisadel ei ole pointi. Kui kui paned välja, on tegemist tihendi veaga aga kui jääd teele, ei ole nagunii vajadust heade rehvide järele.

sellise toreda kokkuvõttega ei tee sa mitte teps lolliks eelnevalt asjalikke seisukohti ilmutanud kodanikke, seevastu enese naeruvääristamine tuleb sul hääste välja.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 16:45
madis
Millised talverehvid siis sellel aastal?
"Kui on libe siis on libe iga autoga, mitte ainult neil, kes ei kasuta naastrehve ja ultramoodsaid autosi"

Nojah. Vat siis. Annaks jumal, et me kunagi liikluses ei kohtuks...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 16:47
viplala
Millised talverehvid siis sellel aastal?
quote:
DevilDeVille:
quote:
viplala: Seega sain ma siit teemast teada, et:

1. Valesti valitud sõidukiirus lõppeb alati avariiga.
2. Tihendi puudusel ei avita ka head rehvid ega muud lisad, sõit lõppeb avariiga.
3.Kõik ülejäänud seega oskavad sõita, kuna ei ole veel kraavis käinud.
4.Ka need oskavad sõita, kes on enne kraavi pidama saanud, kuna kõik on kinni tihendis.
Kokkuvõtteks, headel rehvidel ega muudel lisadel ei ole pointi. Kui kui paned välja, on tegemist tihendi veaga aga kui jääd teele, ei ole nagunii vajadust heade rehvide järele.

sellise toreda kokkuvõttega ei tee sa mitte teps lolliks eelnevalt asjalikke seisukohti ilmutanud kodanikke, seevastu enese naeruvääristamine tuleb sul hääste välja.

Mu point on selles, et mitte iga valesti valitud sõidukiirus ja mitte iga vale tihend ei tee alati avariid. Nendest ainult väike protsent lõpetab kusagil kraavis. Ülejäänusid kaitsevad just head rehvid ja muud tänapäeva lisavidinad.
Eelnev kokkuvõte on sarkasm sellele teemale siin. Kõik on jube kõvad juhid, Sõidavad kasvõi kinnisilmi kiilasjääl. Need kes üle katuse panevad on kõik debiilikud jne. Tulge maapeale tagasi, on kaks eri asja kas sõidad rallit ja viid ise teadlikult auto ekstreemsusesse või avastad, kui sa parasjagu oma mõtetega kusagil mujal oled, auto risti teega olevat. Siitki seltskonnast ja nii mõnigi kõva juht oma autot sarnases situatsioonis näinud, või ei ole?
Rehvid ei anna tõesti füüsikaseadustest ülekaalu aga selle piiripealt autot tagasi tuua, on just nendega võimalik, kui üldse. Tavaliselt mitte, olenemata juhi oskustest.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 18:05
madis
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Ma tahaks kah näha slikiga kiilasjääl sõitvat juhti. Ilma naeladeta on nii libe, et autot võib külg ees käsitsi lükata. Milline kuradi füüsikaseadus peale "jumal kaitseb lolli" seda autot sõites tee peal hoiab ??

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 18:24
Mati Kikkas
 
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Aru ma ei saa, mida kuradit rallimehed siin vigisevad?
Kui oma perset, rehve ja teeolusid ei suuda kokku viia, siis ei suuda Teid aidata ka igasugused popid kolmetähelised
Teie eest väidetavalt liikuvad imemehed ja igasugused uudsed superrehvid. Mul on jumala savi mida te oma autole alla panete, aga kui tekkib arvamine, et ainult see hoiab Teid tee peal, siis on midagi vist ikka puudu jäänud. Teatud tingimustes see toimib (sirge tee, kedagi ei tulnud vastu, ma olin kiirem, ei saanud liikuma, kasko kindlustus, naabrimees ytles, et need on in, mida iganes veel), aga kes sellega ei suuda leppida, see vöib arvutis edasi kihutada, vähemalt jöuab öhtuks koju.
See on minu arvamus
ahjaa, teemasse ka.
Ise söidan Dunlop Grandtrek SJ6 255/70/16 rehvidega. Lamellid, sel aastal lähevad kolmandat talve alla. Said suurepäraselt hakkama nii lumes, kui jää peal. Autoks GMC Savana. Ja vist olen selline vana kooli mees, kes on harjunud, et on ISE rooli taga

____________________________
03 GMC Savana Starcraft GT Classic
78 Lincoln Continental Mark V 460cid

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 23:20
1 edit. Last edited 01.10.2010 at 23:40 by Mati Kikkas
Fog
 
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Üle viie posti on midagi teemasse, siis vajub jälle ära.

Minul on ka vaja see talv 1 jooks osta, ning vähemalt niipalju sai targemaks, et uued kohalikud protid on vähemalt samahead kui teise talve firmarehvid. Ja loomulikult naelad. Väga vabandan, aga ei tunne ennast absoluutselt puudutatuna "teede lõhkumise" kohapealt. Niikaua, kui kütuseaktsiisi asemel on kütusetrahv(kuna vaid 15% heal juhul sellest infrastruktuuri suunatakse), "tehnika"-lõhkumise-tänavad ja lahtilükkamata, või siis kiilakad kummis teed minu igapäevasel marsruudil jäävad naelad alla.

Mis puudutab igasugu kolmetähelisi abilisi, siis enda kogemustest võin öelda, et ilma nendeta pole kraavis käinud, aga koos abimeestega sai kurv sirgeks tehtud küll. Ja seda just abimehe loogika puudujääkide pärast. Vookosel nimelt selline tore komme, et kui mingi aeg juba tema arust auto kraapinud on(ehk siis talvel kiirendades pea kogu aeg) võtab ta jõu umbes kolmeks sekundiks üldse ära. Ja loomulikult suvatses ta seda täpselt kurvi sisenemisel teha.
Vanarahvatarkust, et pidevat vedu peal hoida ei olnud talle keegi õpetanud, ning leidsin ennast mõnusalt põhjapeal. Kiirus oli nii 30-40. Sellest ajast saati sõidan talvel selle parsaga tcs off reziimis.
Ahjaa, jüri ringi peal sisemises reas 90-ga sõites arvab seesama tcs, et kaassõitja poolne esiratas tühja käib, kuna rattakiiruste erinevus üle 3% ning kukub seda ratast pidurdama. Kas pole tore väljavaade kui esimeses reas mõni rekka on:)

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 00:23
trs200
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Huvitav on see, et mõlemad "vaidluspooled" loodetavasti mõtlevad sama, aga väljenduvad erinevalt ja sellest ka iga-aastane vaidlus. Siin vast piisavalt tehnika ja autojuhtimisega kursis oolev publik, kes mõistab, et abs, asc, head rehvid jne ei tee imet, aga samas igapäevaautol tõstab turvalisust ja on rohkem kasuks kui kahjuks. Samuti loodetavasti kõik suudavad hinnata oma rehvide seisukorda ning sellest tulenevaid ohtusid. See tähendab, et siinsed "sliki" mehed ikkagi tegelikult libedates oludes ebamõistlikult kulunud või muul põhjusel viletsaid rehve meelega ei kasuta. Vastasel juhul on tegu lihtsalt lambaga, kes ohustab ennast ja teisi võrdväärselt näiteks joobes juhiga. Selliseid siin loodetavasti ei ole.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 00:31
mrtn
Millised talverehvid siis sellel aastal?
trs200, USArauameeste hulgas on ohtlikult palju M+S-i (aka All-Seasoni) mehi. selle pärast ainuüksi võiks juba see iga-aastane vaidlus ära olla. keegi ei ütle ometi ühest korralikust nael vs lamell või mac vs pc sõjast ära :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 00:48
1 edit. Last edited 01.10.2010 at 01:27 by mrtn
trs200
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Lamelli ja Maci vendadele ei suuda vist ükski PC või naela mees mõistust pähe panna. Umbes sama nagu roheliste, naisõiguslaste, keskerakondlastega jne :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.10.2010 at 01:13
cipo
Millised talverehvid siis sellel aastal?
:devil @ Fog
Sain kah talvel juhusõitu teha balenoga millel oli korralik naelrehv all ja küll oli siis tore tunne kui kontrollitud libisemise ajal otsustas mingi kolmetäheline abimees tagaveo ka peale lükata. Enne Kurtnat 3m laiuse ja korralikult kurvilise tee ühe valli sõitsin laiemaks - hea, et pehme lumi oli - terve kapotialune sai täis.

Ei teagi nüüd, mis siis ohtlikum on - sitad talverehvid või "abimehed"?

Rehvidest: enda ex Lincul olid talvel all 205/70r15 asemel 195/65r15 noname protitud naelad - super hea oli kitsama rehviga sõita, nagu noaga lõikas maani. Isegi rehvi väiksem kõrgus (mida ei soovita) ei häirinud sõitu.

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 08:45
v6sa
Millised talverehvid siis sellel aastal?
quote:
trs200: Lamelli ja Maci vendadele ei suuda vist ükski PC või naela mees mõistust pähe panna. Umbes sama nagu roheliste, naisõiguslaste, keskerakondlastega jne :)

Oled Sa kumbagi neist esimestest kasutanud, et võrdled seda edgariaanlusega?

Küll aga kinnitan ühte eelpool kõlanud väidet - kohalik protinaast on libedal Väga Hea pidamisega, kui rehvikarkasside jäikuseerinevusest tingitud juhitavuseprobleemid (kellele häirivad, kellele mitte) , meeletu müra ja risk sattuda garatiikeerisesse tootmispraagi tõttu ei häiri. Olen omanud nii 30 kkm võrra ja pidamisele mul küll etteheiteid ei olnud. Ka kulumiskindlusele mitte. Aga müra, ühe rehvikarkassi jäikus, mis garatii alla ei kuulunud ja kahe rehvi kõveraksminek garantiiajal ajasid hinge täis küll. Ehk rehvijooksu ostuhind oli odav, kuid sellele lisandus vähehaaval üksjagu jooksmist ja närvikulu.

Kes arvab, et lamellimehed maanteel vaid 40 kulgevad, sest rohkemaks rehv võimeline pole, siis see eksib. Olen nüüd viimased neli talve nühkinud Pärnu maanteed igapäevaselt just lamelliga ja mulle meenub 1 hommik, kui tee oli tõepoolest nii libe, et ma pidin oma kiiruse võtma lubatud 90st oluliselt väiksemaks (oli vist 70), sest ka ülejöäänud venisid sellise kiirusega ja ma ei näinud põhjust pidada ennast paremaks sõitjaks, kui ülejäänud seltskond.

Jah, lamell on kiilasjääl kehvem. Aga reaalelus mitte nii palju, kui testide alusel võiks arvata. Need 4-5 naastu, mis naastrehvil korraga jääs on, ei anna väiksematel kiirustel nii suurt erinevust tavaliikluses, kui võiks arvata. Tunnistan, et oma osa on siin naastrehvide poolt ärakratsitud ristmikel, kus lamell kenasti naastujälge haagib. Kui kõik lamelliga sõidaksid, siis võib-olla oleks mu arvamus teine...

Aga andke tuld, huvitav on lugeda erinevate inimeste arvamusi asjadest, mida ise proovinud pole;)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 08:49
Andrus BHRA
 
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Sai kunagi 10-12 aastat tagasi osaletud ühe väga kuulsa rehvitootja n.ö. testil. 20´st osalejast ainult kaks sõitsid lamellidega kiiremaid ringiaegu kui naeltega. Need kaks muidugi olid ka autospordi taustaga mehed. Teistele oli lamellrehviga sõit kohe palju libedam, ja kaks venda sõitsid üle sekundi kiiremaid ringiaegu! Testiks kasutati ühte autot ja tal ei olnud kolmetähelisi "ilonpilaajaid"! Võta nüüd kinni, äkki ongi parem, et enamus siiski naeltega sõitu hirmsasti kiidavad!?
Sellest ajast peale olen võimaluste korral alati kasutanud lamelle, viimased olid mingid vredesteini omad - kusjuures polnud üldsegi pahad!
Kindlasti vastab tõele ka väide, et mida parem on pidamine, seda kaugemalt metsast tuleb autot välja vedada! Järgiproovitud fakt!
Minu soovitus on see, et olgu ta mistahes tootja rehv, lamell või nael, ta peab olema võimalikult uus!
Edu valikute tegemisel

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 09:37
STW
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Olen ise kasutanud oma elu jooksul nii naelu kui ka lamelle (ja Mac-i ka). Nael on kindlasti hea valik jäisel teel, kuid kuna enamus sõite saab sõidetud linnas või suurtel maanteedel eelistan ise lamellrehvi (ja Mac-i kasutan kah siiani peale esimest proovimist). Naelal kipub pidamine olema halb just asfaldi peal ja märja löga sees, kus sammuti nael kipub juba asfaldile kandma jääma.
Kõige halvemad lamellid, mida oma elukese jooksul kasutama sattunud olen, olid miskid Bridgestonid, ei soovita, eriti halb oli nende pidamine nulli lähedaste kraadide juures. Parimad minu kogemuse järgi jällegi Nokian-i toodangust. Protidega kogemused puuduvad, ehk siis peaks tänavu Exploreriga ära proovima kohalikud protid siis.

Abimeeste kohapealt on endal kombeks need välja lülitada kuna ei meeldi nende ettearvamatu käitumine, kuid ilmselt kui oled kohe lubade saamisest alates neid kasutanud on nad siiski abiks.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 10:04
trs200
Millised talverehvid siis sellel aastal?
quote:
v6sa:
quote:
trs200: Lamelli ja Maci vendadele ei suuda vist ükski PC või naela mees mõistust pähe panna. Umbes sama nagu roheliste, naisõiguslaste, keskerakondlastega jne :)

Oled Sa kumbagi neist esimestest kasutanud, et võrdled seda edgariaanlusega?


See oli rohkem lõõpimisena mõeldud :). Lamellrehve ja maci olen kasutanud korduvalt ja ka edaspidi, aga endale ostan pc ja naelad. Samas olen arvamusel, et lamell võib olla hea teatud oludes ja niikaua kuni ta on suhteliselt uus. Autospordi näited on kahtlased, sest talvel pole nagu lamellrehve eriti võistlustel kohata. Kui nael on parem nii tavaliikluses tavaliikleja auto all kui ka piiri peal sõites, siis ta on lihtsalt parem.
Olenevalt läbisõidust võib igasuguste asjadega vaeva näha ja teel püsida, aga pärast seda, kui paar talve iga kuu 5-6kkm mööda erinevaid eestimaa nurki pidin kolama, siis pööran rehvidele suuremat tähelepanu. Vahetan kulunud rehvid õigeaegselt ja selle võrra tunnen ennast roolis palju rahulikumalt. Kinni jään harvem ja tõenäoliselt on ka teistel turvalisem sõita. Ja ei, mul ei teki jumala tunnet tänu normaalsetele rehvidele, abs-ile, asc-le vms. Abimeestega on ka endal vahest probleeme tekkinud, aga rohkem on juhtusid, kus need tõenäoliselt on autot just otse hoidnud. Armatuuris vilkuvaid tulukesi nähes võtad hoogu maha enne kui musta jääga võpsikus lõpetad.
Aga rehvidest jahudes pean ka masteri protte kiitma. Kahju, et neid ainult igas mõõdus saada pole. Umbes sama hinnaklassi rehvid on Wanli, millest naelad lahkusid kiiresti, lumel ja jääl oli küll normaalse pidamisega, aga asfaldil ujus tagaveoline kolmetäheline saksa sportkupee nagu titaanik. Kaubiku all olid mingi GY ultragripid. Võimalik, et 500. Kohe kui naelad olid kulunud või kadunud, oli edasi suht lootusetult libe. Järgmised Michelinid olid nagu öö ja päev. Praegult Nokianid kasutuses.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 11:25
cipo
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Alati tuleb tähele panna ka seda, et see "hea tootja/testivõitja" lamell kestab tegelikult ühe talve! Pehme lamell lihtsalt kulub soojade ilmadega ja järgmine talv on tublisti kehvem: ja ärge hakkake rääkima, et mingid põhjamaadele toodetud kestavad kauem. Testides kasutatakse alati "brand new" rehve ja ühekordseks testiks on see hea küll: pikemaajaline kasutamine on teine asi.

Jubedalt näiteks nöökisid varakevadisel tänaval lamell bridgestone blizzakid: originaalis juba mõtetult laia rehviga uut honda civicut ei saanud pidama märjal asfaldil - ABS tegi selle pidurdamise veel pikamaks.

Kui me nüüd võtame mingi hea testivõitja ja paneme ta igatepidi kontrollitud/orgunnitud sõidukile.......... on ta siis parem, kui no name prott, arvestades, et auto kolmetähelised asjad sind abistama tulevad!

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 13:04
tarmo4x4ee
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Vaielge (jälle) mis te vaidlete, aga lepiks vähemalt siinses viisakas ja arukas autofoorumis terminites korrektselt kokku.

Saage ühest asjast aru - lamellrehv ei vastandu naastrehvile.

Mul on talverehvid, milles on naastud, aga on samal ajal oi kui palju lamelle ka sees. Päris head on, aga see selleks. Kummisegu on ka suhteliselt pehme samal ajal (mida peetakse nn "lamellrehvi" eripäraks). Ja ei ole lihtsalt suvaliselt need naastud sinna sisse ratsitud, vaid ongi ette nähtud.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 21:09
STW
Millised talverehvid siis sellel aastal?
quote:
tarmo4x4ee: Vaielge (jälle) mis te vaidlete, aga lepiks vähemalt siinses viisakas ja arukas autofoorumis terminites korrektselt kokku.

Saage ühest asjast aru - lamellrehv ei vastandu naastrehvile.

Mul on talverehvid, milles on naastud, aga on samal ajal oi kui palju lamelle ka sees. Päris head on, aga see selleks. Kummisegu on ka suhteliselt pehme samal ajal (mida peetakse nn "lamellrehvi" eripäraks). Ja ei ole lihtsalt suvaliselt need naastud sinna sisse ratsitud, vaid ongi ette nähtud.

Nii palju kui minul naeltega kogemust siis tihti kipub nael asfaldil kandma jääma (olenemata rehvi lamellidest) ja see on suhteliselt kehv linnaoludes. Kuigi pean tunnistama, et viimase 3-5 aasta jooksul vist ainult lamellrehviga sõitnud, äkki nüüd juba naelrehv kah asfaldi sõbralikus muutunud. Kogemused rehvidega suures jaos olnud alates poest ostmisest kuni rehvi minu poolt kasutus kõlbmatuks tunnistamisega.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 21:20
kaedoo
 
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Jah :kill .Lugedes teemat jääb mulje, ca loetud arvust kõvast sõidumehest(opeliga ralliradadel),et tegelik elu toimibki nii.Igaüks valib rehvid ja sõidustiili oma rahakoti järgi ja kõik ei lähe "kükametsa" kiiruskatsele oma mehelikust tõestama.Sellega olen nõus,et usa M+S meil talvel ei toimi aga muude rehvide osas võiks ikka igaüks otsustada mida autole alla paneb sõltuvalt oma sissetulekust.Ja kui arvad et see rehv on Sinu jaoks parim-naudi!Igaüks (enamus vist) sõidab sellise rehviga mille peale ta kindel on ja TV näitab seda talve jooksul palju(suverehvid+siledad talvekad).
Ei ürita kedagi solvata,veereme kevadesse.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 23:27
1 edit. Last edited 02.10.2010 at 23:40 by kaedoo
ksound
  
Millised talverehvid siis sellel aastal?
Ütlen ka oma tagasihoidliku arvamuse.Sõidan erinevate autodega aastast 73. Olen proovinud väga erinevaid rehve.Ei hakka siin ühtegi firmat kiitma ega laitma.Kogemus on nii slikkidega kui üleskiidetud testivõitjatega. Erinevused on muidugi tuntavad.Olles ise ka rehvimüüja olnud,arvan et see testide värk on rohkem reklaami tarbeks firmadele kui meile.Ise ostan tavaliselt rehve mingi sisetunde järgi,ärge naerge.Olen nõus nendega kes ei otsi rehvis mingit kindlustust turvalisele sõidule. Loomulikult on vaja kasutada talverehve.Annab kindlasti oma osa liiklusohutusele.Ise olen talviti üle valli käinud kaks korda elu jooksul. Ühe korra niiöelda naeltega testivõitjaga.Teise korra üleeelmisel talvel AWD Astroga,all M+S Usa toodang. Need korrad olid ka peaaegu tahtlikult aetud,kuna edevusest oli vaja proovida pidamist. Alla ka pole kedagi aetud ja autonina ikka sirge. Selle talve jätkan oma M+S idega. Uusi hakkan alles siis vaatama kui need on kulumismärgini.Eks siis otsustan,teste ma põhimõtteliselt ei ole vaadanud. Kui poes töötasin,siis viimati küll. Vaja oli ju müüa ja raha teenida. Enda jaoks rehvide valikul on mul teised kriteeriumid.
Head vaidlust siis kõigile,aga tülitseda ei maksa. Hoidke ikka selle "tihendi" mainet,autod ja rehvid on minu arvates nimekirjas ikka meeletult tagapool!
Edu kõigile!


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.10.2010 at 01:00
ramman
Millised talverehvid siis sellel aastal?
quote:
trs200:
quote:
v6sa:
quote:
trs200: Lamelli ja Maci vendadele ei suuda vist ükski PC või naela mees mõistust pähe panna. Umbes sama nagu roheliste, naisõiguslaste, keskerakondlastega jne :)

Oled Sa kumbagi neist esimestest kasutanud, et võrdled seda edgariaanlusega?

....
Ja ei, mul ei teki jumala tunnet tänu normaalsetele rehvidele, abs-ile, asc-le vms. Abimeestega on ka endal vahest probleeme tekkinud, aga rohkem on juhtusid, kus need tõenäoliselt on autot just otse hoidnud. Armatuuris vilkuvaid tulukesi nähes võtad hoogu maha enne kui musta jääga võpsikus lõpetad.
....

MOTT


____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.10.2010 at 20:54
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Millised talverehvid siis sellel aastal?   1 2 3 4 5  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.