Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus   1 2 3 4  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
vr_
  
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Ply, saad sa antud ristmiku skeemi lahti seletada paremini, mis foorid mis lisatahvlid sektsioonid kus kellel asuvad... ja teekattemärgistused, ei sõida sealt eriti üldse mööda ise...
Miski skeem joonistada vms.

Praeguse jutu järgi pead sina teed andma, sest sa keerasid välja ristmikule ning siitpeale olete te samaliigilise peal, ja kehtib parema käe reegel .
anna teed ei puhu pilli kui kõigil foorid nina all...


Ringristmikust, ainus kaval lause mida ma oskan lugeda ühest targast raamatust ütleb järgnevat:

quote:
Ringristmik on ühesuunalise liiklusega sõidutee, kus ristmik moodustab sellele suubuva pärisuunalise sõidutee jätku.

Kahjuks ei oska ma hetkel juriidiliselt vettpidavat hinnangut anda, kas sellel lausel ka miski mõistlik mõte sees on või mitte..

____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.09.2010 at 17:18
2 edits. Last edited 15.09.2010 at 17:42 by vr_
vr_
  
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
PlyVal64:
Edit: veel täpsustamaks seda tagasipöörde värki:
quote:
§ 156. Pöörates vasakule või tagasi peab rööbasteta sõiduki juht andma teed juhile, kes sõidab vastassuunast otse või paremale või on temast möödasõidul. Samamoodi peavad omavahel toimima trammijuhid.

§ 157. Paragrahvis 156 nimetatud nõue ei kehti, kui vasakule või tagasi pööratakse reguleerimata eriliigiliste teede ristmikul, olles peateel, mille suund muutub, või reguleeritaval ristmikul ajal, mil põleb vasakule osutav roheline nooltuli nooltuledega fooris või lisasektsioonidega fooris koos rohelise põhitulega.


Sellepärast ma küsisingi, et millised foorid seal on, kas sinu kirjeldatud situatsiooni ajal põleb nooltuledega fooor või lisasektsioon KOOS põhirohelisega
Või põleb seal lisasektsioon üksinda?

____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.09.2010 at 17:50
PlyVal64
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
vr_: Ply, saad sa antud ristmiku skeemi lahti seletada paremini, mis foorid mis lisatahvlid sektsioonid kus kellel asuvad... ja teekattemärgistused, ei sõida sealt eriti üldse mööda ise...Miski skeem joonistada vms.
See on keeruline, see joonistamine. Pärnakas, laia eraldusribaga. Vasakpöörderead, lubatud ka tagasipööre. Oled tagasipöörde ära teinud, siis u. 30m edasi on viimane ristmiku parempöörderida, mis jääb Sinust paremat kätt. Selle ees ei ole eraldi stopp-asju ehk see on selgelt ikka seesama suure pindalaga reguleeritud ristmik. Lihtsalt foorid on nii sätitud, et need parempöörajatele hakkab enne Sinu sinna jõudmist roheline põlema. Kollase vilkuvaga pole küsimust: "anna teed" määrab kõik ära. Küsimus ongi töötavate fooridega, sest Pärnaka linnast väljuv suund on antud ristil kõigi teise ees peatee.

Edit: need autod ei sõida minu suhtes ju vastassuunast! § 157 kehtib ja see peab välistama olukorra, kus vasakpöörde foor ja vastutulev foor on korraga rohelised.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.09.2010 at 17:52
1 edit. Last edited 15.09.2010 at 17:58 by PlyVal64
vr_
  
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
PlyVal64:
quote:
vr_: Ply, saad sa antud ristmiku skeemi lahti seletada paremini, mis foorid mis lisatahvlid sektsioonid kus kellel asuvad... ja teekattemärgistused, ei sõida sealt eriti üldse mööda ise...Miski skeem joonistada vms.
See on keeruline, see joonistamine. Pärnakas, laia eraldusribaga. Vasakpöörderead, lubatud ka tagasipööre. Oled tagasipöörde ära teinud, siis u. 30m edasi on viimane ristmiku parempöörderida, mis jääb Sinust paremat kätt. Selle ees ei ole eraldi stopp-asju ehk see on selgelt ikka seesama suure pindalaga reguleeritud ristmik. Lihtsalt foorid on nii sätitud, et need parempöörajatele hakkab enne Sinu sinna jõudmist roheline põlema. Kollase vilkuvaga pole küsimust: "anna teed" määrab kõik ära. Küsimus ongi töötavate fooridega, sest Pärnaka linnast väljuv suund on antud ristil kõigi teise ees peatee.

Ahah, sain vist aru, et asi keerukam kui ma alguses arvasin.. ennem ei mugise sel teemal kui täpsemalt üle vaatan:)


____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
15.09.2010 at 17:56
antoonio
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
puhuks sed asuunatule teemat edasi.
Olen see, kes ei vilguta igal võimalikul juhul s.t. enamasti ei vaevu kangi liigutama kui tegu on ainuvõimaliku manöövriga nt sõidurada mis pöörab kuhugi ega võimalda muud sõitmise suunda. Möödasõidul või möödumisel tagasireastumise puhul (maanteedel) v.a. siis kui tuleb suht kohe tagasi reastuda. Ehk tavateedel on ilmselge et tulen oma ritta tagasi ja võimalusel jätan ka tagasireastumisel paraja vahe sisse. Sama nn eraldusradadega kohtades kus enamasti kui olukord ei nõua vastupidist (tagant ei lähene mõnd lendurit) jätan vahe tavaliselt 100+m enne kui esimesse ritta tagasi maandun. Mis nendesse möödumistesse ja möödaõitudesse puutub siis kohaliku liikluse puhul häirib see, et kõigil on nii kore kiire esimesse ritta tagasitulemisega et hea et stanget kaasa ei võeta. kuigi mingit põhjust selleks pole. Eriti hakkab see pinda käima sellistel puhkudel kui ilm läheb läbuseks nagu ta meil siin kohe minemas on ja siis nt Tln -Narva maantee tlna poolses osas tuleb mingi lammas kes möödub sinust ja potsatab kohe sulle ette pasandades su korralikult täis kõige sellega mida teel leidub. Samas lihtne teistega arvestamine lubanuks tal vabalt seda teist rada künda vell mitu miili kasvõi sest kedagi teda seljatagant oustamas pole. Selline lihtne situatsioon aga kas ollakse lihtsalt lammas, või aetakse LEst näpuga järge.

Edasi suunatule teemal. Küll näitan suunda ja varakult kui see muudab kellegi teise liikumist või selle kiirust. Nt kitsamad ristmikud kui endal vaja ühele poole keerata aga keegi ootab sealt välja sõitu. Muidugi vähesed loevad seda enamasti passitakse ikka kuni sa sinna kohale jõuad.
Ja eestlase suunanäitmaine on tihtilugu hullem kui mitte näitamine. Enne tehtakse siis näidatakse nii et suht mõtetu.
PS: see mittenäitamine jäi pisut külge sealpool lompi ega seal kah iga elujuhtumi puhul (s.t. kui asi on loogikas) ei kukuta vilgutama.
Ah jaa, absull ei näita suunda siis kui sellest kellegile peale kajakate kasu pole.

Võite mind muidugi selel suhtumise eest mutta tampida kui vajate seda.

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 09:08
1 edit. Last edited 16.09.2010 at 09:09 by antoonio
olevtoom
 
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
antoonio: ...puhul (s.t. kui asi on loogikas) ei kukuta vilgutama.
Ah jaa, absull ei näita suunda siis kui sellest kellegile peale kajakate kasu pole.

....
Olen seda juba korra öelnud, aga võin vabalt veel paar korda korrata: minu arvates on suunanäitamine selline tegevus, millega poleks vaja peaaju koormata (s.t. hakata arutlema, kas keegi näeb või ei näe), vaid mille võiks vabalt jätta seljaaju hooleks ;). Inimesel on targematki mõelda, ma arvan.



____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 10:17
partel
  
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Heh, ükski õigusakt ei taga turvalisust iseenesest. Nende täitmine tagab.

Linnaliikluse saginas pauk teha on ju käkitegu. Keegi pole tingimata loll ega huligaan. Ikka juhtub.

Inimfaktorit ei saa õigusaktidega reguleerida, et "vigade tegemine on keelatud" vms. :)

Rääkimata, et nii mõnelgi on lihtsalt kõik pohui. Kuidas paberi peal olev seadus teda takistab laamendamast?

Ebareaalsete normide kehtestamine lihtsalt suurendab korruptsiooni.



____________________________
_

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 10:54
vr_
  
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
antoonio:
Ah jaa, absull ei näita suunda siis kui sellest kellegile peale kajakate kasu pole.


Kui teiste punktidega võiks veel mööndustega nõus olla, siis see viimane ikak kihvatab natuke..
Oled sa ikak 100% alati veendunud, et ainult kajakad liiklevad?
Ei ole pimedat nurka, kaitsevärvi teist sõidukit, jalakäiat vms?
Mina nii kindel ei ole endas, ma võin küll veendunud olla, et ma kedagi ei näe, aga no suuna lükkan ikak automaatselt sisse.

Tegelikult kui me räägime suunatule mittenäitamise probleemist, siis on see ikak suur ja mõõtmatu tavalise reavahetuse ja linnas pööramise keeramise peal..
täiesti elementaarsed kohad kus näidata..
Harja võib punaseks ajada.
Lohutan ennast sellega, et ükskord satub neile seljataha sõitma keegi kes võileiba nosib, moblaga räägib ja makki tuunib samal ajal ja kes ei pane tähele, et keegi veel ette ujus..
Üks lisatuluke tõmbaks kindlasti tähelepanu:)

Samas oleme me tolerantsed ja aktsepteerime ühiskonnas ka muid vaimse puudega isendeid... iseasi, kas neile tasub kõrgema ohu allikat kätte pista.

____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 11:25
antoonio
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Ütlen sisi pisut teisiti.
Kuna suunatulel pole muud funktsiooni kui teiste liiklejate informeerimine (minul kui roolitaga olijal pole sellest oma manöövrite tegemisel kõige vähimatki vajadust) siis näitangi suunatuld siis kui sellest kellegile ka reaalset tulu tõuseb ja kui jälgid (mida sa nii kui nii teed) mis sinu ümber toimub siis lasedki seljaajul seda toimetada ilma, et veel oma pead vaevad sellega. Ning põtradel ja kajakatel on nii või teisiti savi kuubis vilgutad või mitte.
Loomulikult jääb kõigil õigus ka suunatuld kasutadaka iga väiksemagi rooli liigutamise peale.

Ah jaa, venitaks teemat veel. Siin rakveres on päris palju "toredaid" kohti tekkinud kus suunatule näitamine on pigem segadusse ajav kui abistav.
Ehk on päris mitu ringteed kus eeskirjad ja tegelik elu ei mahu ühe katuse alla. Ning ka pisut laiemat kajastamist leidnud paranähtus kus vöötrada maaliti otse bussipeatusesse ja seda sisi äsja valminud miilitsamaja ees. Ehk kui asjapulgad oleks kiiresti reageerinud oleks sisuliselt igalt mööduvalt liiklusvahendilt obrokit korjata saanud ning unzipi kambale lisatulu teeninud. Tänaseks päevaks lohistati ootepaviljon koos peatust tähistava märgiga mõnikümmend meetrit eemale.

quote:
vr_:
Üks lisatuluke tõmbaks kindlasti tähelepanu:)


Ära unusta, et paljudel, vähemalt siin foorumis olijatel on sellised toredad liikurid kus see lisatuluke on sama värvi nagu pidurituli, nii et kohaliku mandri reeglite järgi suisa keelatud (mööndusega siiski respekteeritakse "vanarauda") :D

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 12:28
4 edits. Last edited 16.09.2010 at 12:39 by antoonio
Sgrafito
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
vr_:
quote:
Märt:
quote:
vr_:
Ah see suuna mittenäitamise tuvastamiseks ei pea X imekohtadesse minema



Point polnud selle mittenäitamine, vaid tobedates kohtades näitamine. See Kosmose esine ja Kadaka tee on eredad näited.




No ma ei tea, kui ma tulen sakala tänavast ja tahan keerata paremale, siis ma oleksin hiiglama õnnelik, kui ma näen, et see ainus prn maanteelt kosmose juurest tulija sõidab otse sakalasse ja ma saan teha oma pöörde ära, või kui tal suund sees, sisi ootan vagusi.
Praeguse default mittenäitamise juures pean ma kõik ära ootama sest pole võimalik veenduda mida teised liiklejad tegelikult plaanivad.

Ja ärge hakake demagoogitsema, et niikuinii peab silmad kõrvad lahti olema ja ühtegi suunatuld ei saa lõpuni 100% usaldada, jah ma tean seda ka.. aga segasüü saate sealt raudselt kätte kui suunda ei näita ja litakas käib hea advokaadi ja turvakaamerate olemasolul:)

Olles üks neist kes selle kohapeal iga hommik aega veedab siis ... oleks ikka hea küll kui see kang üles leitaks :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 13:08
Märt
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Pärnu mnt - Sakala on jah tobe näide, minge vaadake seda Kadaka teed ligidalt parem. See on siis see koht, kus ARKi eksamit sooritatakse

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 13:37
vr_
  
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
Märt: Pärnu mnt - Sakala on jah tobe näide, minge vaadake seda Kadaka teed ligidalt parem. See on siis see koht, kus ARKi eksamit sooritatakse
Kui ma meenutan sügavalt siis Mitte just sajandeid tagasi tegin seal oma juhiloa taastamise eksamit sealt läbi sõites, ja ma tõesti ei mäleta kas ma vilksatasin või mitte, aga läbi mind ei kukutatud igatahes:D


____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 13:55
Märt
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
vr_:
quote:
Märt: Pärnu mnt - Sakala on jah tobe näide, minge vaadake seda Kadaka teed ligidalt parem. See on siis see koht, kus ARKi eksamit sooritatakse
Kui ma meenutan sügavalt siis Mitte just sajandeid tagasi tegin seal oma juhiloa taastamise eksamit sealt läbi sõites, ja ma tõesti ei mäleta kas ma vilksatasin või mitte, aga läbi mind ei kukutatud igatahes:D


Mina tegin oma lubade taastamise eksameid suve, lisaks veel BEl, kärukooli liiklusõpetaja luges sõnad peale ja vilgutasin korralikult:) Kui sinna kanti asja on, siis sõida sealt mäest alla ja vaata seda olukorda.

Ja siis mõtle ennast selle autojuhi asemele, kes soovib sealt pisiksest hoovist välja keerata...


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 14:25
PlyVal64
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Kadake tee ja Pärnu mnt/Sakala juures ei muuda mitte peatee suunda, vaid lihtsalt peatee on kurviline ja seal ei pea suunda näitama. Seal mõlemas kohas peaks olema liiklusmärk 134c Ristumine kõrvalteega. Kõrvaltee ristub peateega või suubub sellesse. Sakalast ja autoturult tulles oled kõrvalteel anna teed märgi taga ja see ei ole sinu asi, kuidas peateel liikujad sõidavad. Sinna ei käi liiklusmärk 211 koos lisatahvliga 834, nagu seda on mujal paljudes kohtades, Nõmme rist näiteks (Turu platsilt Pärnakale) aga ka meil siin Rahumäel, kus sõidueesõigusega tee läheb vasakule Raudtee tänavalt üle Rahumäe teele. Siin teed pöörde, Kadakas ja Pärnakal mitte. Või arvate, et suunda peaks näitama ka kolmandas Rahumäe tee kurvis??? Otse raudtee ja surnuaia vahele on ka võimalus ju sõita....
Tundke LE'd :D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 15:18
2 edits. Last edited 16.09.2010 at 15:22 by PlyVal64
Sgrafito
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
See mis seal peaks, võiks ja oleks ei muuda kahjuks või õnneks sugugi mitte olemasolevat reaalsust olematuks, hetkel siiski peaks mõlemas kohas suunatule kang sobivas suunas liikuma. "Normaalsele" mailmale ju asi isegi lihtsaks tehtud, saaks aru kui englishmannid kurdaks et ei saa, vaja samal ajal käiku vahetada :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 15:44
tõnisson
 
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
PlyVal64: Kadake tee ja Pärnu mnt/Sakala juures ei muuda mitte peatee suunda, vaid lihtsalt peatee on kurviline ja seal ei pea suunda näitama.

Pilt


____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 15:48
PlyVal64
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Ma tean seda, ennevanasti sai ju iga kuu teine teisipäev seal istutud :D
See on Eesti suurim häda ja muuseas, sellele on ka väljaspoolt viidatud: liigne, ebakompetentne ja vale liikluskorraldusvahendite kasutamine. KAsutatakse vahendeid seal, kus neid suisa ei tohiks kasutada ja seal, kus peaks, neid jällegi ei ole. Pärnaka asja peale peaks absoluutselt IGA tee geograafilise suunamuutuse ette märgid panema, sest seal on tegu vaid geograafilise muutusega. Nõmme ristil aga liikluskorralduslikuga. OK, kuna Sakala ots on lai ja võib võõra ära petta, siis üdini vale sinna märgi paigutamine ei ole. Aga märk on vale. Kurv ja (maha)pööre on kaks eri asja... isegi rallis legendi kirjutades :D
edit: siis peaks ka Kadaka teele Tuuliku/Laki kurvi samasuguse märgistuse tegema, naerukoht. LE: Pöörde all mõistetakse pööret kõrvale või tagasi. See on just seesama ringteel sõitmise küsimus! Mõiste otsesõitmine pole mitte geograafiline mõiste.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
16.09.2010 at 15:55
1 edit. Last edited 16.09.2010 at 16:03 by PlyVal64
Front
 
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Pärnu mnt/Sakala juures Kosmose poolt tulles on elementaarne näidata vasakut suunda, et jalakäijad julgeksid ületada Sakala tänavat. Mul on seal olnud korduvalt ohtlike situatsioone, kui ma sõidan otse Sakalasse ja pahaaimamatu jalakäija astub auto ette, eeldades, et ju ta ikka mööda Pärnu mnt sõidab - kõik sõidavad ju. Otse sõites paremat suunda näidata oleks nagu natuke totter või kuidas?

____________________________
Jeep Cherokee '99
Blue Firebird '91

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 12:21
viplala
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
See mööda peateed sõites, suuna näitamine on ka LE testides sees. Mina sellest siiani aru ei ole saanud, millise kraadi all peab peatee ennast keerama, et suunanäitamine oleks vajalik.

§ 82. Suunamärguanne tuleb vastavalt liiklusolukorrale anda õigel ajal, kuid mitte hiljem kui 3 sekundit enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist. Suunatulemärguanne peab jätkuma manöövri ajal ja tuleb lõpetada kohe pärast manöövrit, käemärguande võib lõpetada vahetult enne sõidu alustamist, manöövrit või peatumist.

Manöövri all mõistetakse igasugust pööret või mis tahes ümberreastumist.

Pöörde all mõistetakse pööret kõrvale või tagasi.

Seega liikudes mööda peateed, on täiesti vale näidata suunda.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 12:57
vr_
  
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
viplala: See mööda peateed sõites, suuna näitamine on ka LE testides sees. Mina sellest siiani aru ei ole saanud, millise kraadi all peab peatee ennast keerama, et suunanäitamine oleks vajalik.

§ 82. Suunamärguanne tuleb vastavalt liiklusolukorrale anda õigel ajal, kuid mitte hiljem kui 3 sekundit enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist. Suunatulemärguanne peab jätkuma manöövri ajal ja tuleb lõpetada kohe pärast manöövrit, käemärguande võib lõpetada vahetult enne sõidu alustamist, manöövrit või peatumist.

Manöövri all mõistetakse igasugust pööret või mis tahes ümberreastumist.

Pöörde all mõistetakse pööret kõrvale või tagasi.

Seega liikudes mööda peateed, on täiesti vale näidata suunda.


Kui sul on silt väljas, mis näitab, et peatee pöörab, siis ei ole vast vaidlusküsimust, näitaks ta kõvasti painduvat peateeed otse minemas, siis on otse.



____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:02
5.0
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
Front: Otse sõites paremat suunda näidata oleks nagu natuke totter või kuidas?
antud kohas, erinevalt vasakule suuna näitamisest, mille peale annab ikka tulla, ei oleks.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:16
viplala
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
vr_:
quote:
viplala: See mööda peateed sõites, suuna näitamine on ka LE testides sees. Mina sellest siiani aru ei ole saanud, millise kraadi all peab peatee ennast keerama, et suunanäitamine oleks vajalik.

§ 82. Suunamärguanne tuleb vastavalt liiklusolukorrale anda õigel ajal, kuid mitte hiljem kui 3 sekundit enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist. Suunatulemärguanne peab jätkuma manöövri ajal ja tuleb lõpetada kohe pärast manöövrit, käemärguande võib lõpetada vahetult enne sõidu alustamist, manöövrit või peatumist.

Manöövri all mõistetakse igasugust pööret või mis tahes ümberreastumist.

Pöörde all mõistetakse pööret kõrvale või tagasi.

Seega liikudes mööda peateed, on täiesti vale näidata suunda.


Kui sul on silt väljas, mis näitab, et peatee pöörab, siis ei ole vast vaidlusküsimust, näitaks ta kõvasti painduvat peateeed otse minemas, siis on otse.



Ja millise kraadi all see peatee kõverus seal sildil peaks olema, et suunda peaks näitama hakkama?

Edit: ja kust otsast peateel liiklemine manööver on?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:57
1 edit. Last edited 17.09.2010 at 14:58 by viplala
tfr
 
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
vr_ point oli vist see, et seal Pärnu mnt / Sakala ristis peaks Kosmose poolt lähenedes LM 134 olema, mitte 834.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 14:59
kaedoo
 
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
Kosmose poolt sõites(esimeses reas) oleks viisakas ju näidata suunda vasakule nagu Juhkentalist Odra tänavale(esimeses reas).Seal saab ka otse sõita aga siis paremat suunda näidata ???

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 18:23
vr_
  
Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus
quote:
viplala:

Edit: ja kust otsast peateel liiklemine manööver on?


(25) Manöövri all mõistetakse igasugust pööret või mis tahes ümberreastumist.
(30) Peatee all mõistetakse liiklusmärgiga «Peatee» tähistatud teed kogu selle ulatuses. Ristmikul on sama tähendus ka liiklusmärgiga «Ristumine kõrvalteega» tähistatud teel ristuva või suubuva tee suhtes, kattega teel kruusatee või pinnastee suhtes ja kruusateel pinnastee suhtes. Kruusa- või pinnastee kattega lõik enne suubumist kattega teele ei muuda neid kattega teeks.

§ 82. Suunamärguanne tuleb vastavalt liiklusolukorrale anda õigel ajal, kuid mitte hiljem kui 3 sekundit enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist. Suunatulemärguanne peab jätkuma manöövri ajal ja tuleb lõpetada kohe pärast manöövrit, käemärguande võib lõpetada vahetult enne sõidu alustamist, manöövrit või peatumist.

Kust sa siit välja loed, et ristmikul 90kraadi pöörav peatee suund ei ole pööre?
Näitlikult
Hiiu raudteeülesõidukoht, kas sa raudteelt tulles pärnu maanteele nõmmekeskuse poole keerates ei näita suunda?




____________________________
Imperialist 71

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
17.09.2010 at 18:42
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus   1 2 3 4  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.