Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - Eesti autonduse tulevikust
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Eesti autonduse tulevikust   1 2 3 4 5 6 7 ..  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
kkerem
Eesti autonduse tulevikust
Ply jutule tasuks veel lisaks mainida, et see va litium on ka üks igavene fosiilne nähtus, et ega ta puu otsas või põllul ei kasva ja osade väidete kohaselt jätkuks liitiumakusid ainult hetkeks, kui kõik tänased sõiduautod sõidaks liitium akudega.


Ma mitte ei väida, et elektri autol ei ole tuleviku, vaid pigem saab see tulevik olema vesiniku või mõne muu "elektriks" muundatava vedeliku baasil. Liiatigi vesinik kui selline ei ole fosiilne nähtus, teda saaks teha siis kui on tuult või on päikest ja seda saab piiramatult ladustada.



____________________________


-------------------
Ford Maveric/Escape (gone), Subaru Forester (gone), Jeep GC '03 (gone), xj Limited '91 (gone), xj Pioneer '89 (gone)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 18:36
ivoalaska
 
Eesti autonduse tulevikust
Samas mida targemat nende kvootidega teha? Niisama tühja mingit ilmaimet oodata oleks ka paras BS. Neid kvoote ei saa vahetata toidupoolise või vana hea rohelise cashi vastu. Tegelikult on need kvoodid üldse üks paras nali, mis võimaldavad suurtel tööstusriikidel rahulikult emakest maad ekspluateerida. Lühidalt müüme Jaapanile x koguse saastekvoote y koguse autode eest, et jaapan saaks ostetud kvootide eest toota rahulikult y*100 autot. Ise kaldun arvama, et tulevik kipub olema ka pigem vesiniku pärusmaa. Muideks 70% maailma elektrivarudest tuleb ka fossiilsetest kütustest, ehk mida rohkem võtta kasutusele elektriautosid, seda rohkem kulub elektrit, seda rohkem kulub fossiilset kütust elektri tootmiseks. Seda vähemalt praeguses olukorras.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 18:52
1 edit. Last edited 03.03.2011 at 18:57 by ivoalaska
Gambrinus
Eesti autonduse tulevikust
Hea vastus küll Ply, aga seda teadsin ma isegi, et nii on!
Näen Su jutus pigem seda vasturääkivust, et iga uue asja tootmine ju nõuab naftat, mitte ainult elektriautode vorpimine! Samamoodi ju võiks öelda, et me võiks või peaks igasuguse tarbimisise ära lõpetada. Aga see viiks majanduse ju täieliku kollapsini! Millest minul isiklikult ausalt öeldes sügavalt pohhui oleks! :P :D Üleüldse oleks huvitav teada, kas on välja arvutatud, palju asju/tooteid, mis siin planeedil toodetakse/tehakse taastuvatest ressurssidest või taaskasutatavatest materjalidest ja palju sellest, mis ära tarbituna atmosfääri haitub või prügilasse mädanema jääb? Aga ma ei usu, et see praegune elektrimobiilide tootmine tuleviku seisukohalt teadusele kuidagi kahju teeks, midagi ikka suudetakse õppida sellest, kas või lõpuks siis seda, et nii ei tasu :)
See, et Eesti need soetab, selle osas jään oma esimeses postis toodud seisukohale, st. kõik oleneb vaataja silmadest, kuidas seda nähakse!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 18:58
1 edit. Last edited 03.03.2011 at 19:00 by Gambrinus
asjaarmastaja
 
Eesti autonduse tulevikust
Lisaks Ply jutule veel ka paar sõna oma rumalast arvamusest... Ma küll ei oska konkreetseid tõestatud numbreid välja tuua aga lihtne talupoja mõistus ütleb, et põlemise vahetu muutmine iikumiseks (see "neetud" sisepõlemismootor) peaks olema ikka kõrgema kasuteguriga kui põlemise muutmine elektriks, siis selle traatipidi edasi kandmine kuhugi stepslini, sealt akudesse ( mis pole kaugeltki 100% kasuteguriga, pigem jääb see alla tossaja kasutegurist) ja siis akudest elektrimootoriga liikumiseks. See taastuvenergia jutt on BS ruudus, tuuleturbiinide tootmine saastab iseenesest juba rohkem kui nende poolt toodetava sama koguse enegia tootmine tavajaamades. Ja kas tõesti suudetakse märgistada elektrone, et toon on "roheline" ja too seal mitte!?
Elektrimootor iseenesest on muidugi väga hää mootor aga selle särtsu sinna saamine ikka veel lapsekingades.... Mina arvan, et on ikka liiga vara suruda peale elektriautosi, enne peaks ikka proovima lahendada akude ( või miks ka mitte superkondensaatorite) probleemi.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 19:43
rivo09
Eesti autonduse tulevikust
quote:
asjaarmastaja: Lisaks Ply jutule veel ka paar sõna oma rumalast arvamusest... Ma küll ei oska konkreetseid tõestatud numbreid välja tuua aga lihtne talupoja mõistus ütleb, et põlemise vahetu muutmine iikumiseks (see "neetud" sisepõlemismootor) peaks olema ikka kõrgema kasuteguriga kui põlemise muutmine elektriks, siis selle traatipidi edasi kandmine kuhugi stepslini, sealt akudesse ( mis pole kaugeltki 100% kasuteguriga, pigem jääb see alla tossaja kasutegurist) ja siis akudest elektrimootoriga liikumiseks. See taastuvenergia jutt on BS ruudus, tuuleturbiinide tootmine saastab iseenesest juba rohkem kui nende poolt toodetava sama koguse enegia tootmine tavajaamades. Ja kas tõesti suudetakse märgistada elektrone, et toon on "roheline" ja too seal mitte!?
Elektrimootor iseenesest on muidugi väga hää mootor aga selle särtsu sinna saamine ikka veel lapsekingades.... Mina arvan, et on ikka liiga vara suruda peale elektriautosi, enne peaks ikka proovima lahendada akude ( või miks ka mitte superkondensaatorite) probleemi.


PR kampaania nii tugev ,et enamuseni see ei jõua. Sama nagu demokraatia viimine Afganistaani see ,et sealt "kogematta" USA tedlased suurimad liitiumi varud leidsid on ma arvan vähesed kuulnud ,sest see ei ole huvitav ja seda ei reklaamita reporteris.

Päris huvitav oleks ka teada ,palju tuleb kivi Narvas ahju ajada ,et 100 km el.autoga sõta ?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 20:05
1 edit. Last edited 03.03.2011 at 20:12 by rivo09
Raceboy
 
Eesti autonduse tulevikust
Noh, ütleks nii, et eksid rängalt. Elektrijaama kasutegur on kõvasti tugevam, kui automootori oma. Näiteks hüdrojaama kasutegur on kõvemates kothades 80% ligi, aatomijaamades veelgi parem.

Ja lühidalt kokku võttes pole elektriautot siiani arendatud mitte sellepärast, et see jube kehv oleks, vaid seetõttu, et sellest pole huvitatud kütusegigandid, kuna neil väheneks oluline turuosa. Iga asja arendamine nõuab fossiilkütuste kasutamist, kuid seda järjest vähenevas tempos. Et nagu maake kaevandada ja töödelda ei saa ilma või? Saab küll, elektriga. Ja enamik maailma elektrist ei tule mitte söepõletamisest, vaid tuumajaamadest.

quote:
asjaarmastaja: Lisaks Ply jutule veel ka paar sõna oma rumalast arvamusest... Ma küll ei oska konkreetseid tõestatud numbreid välja tuua aga lihtne talupoja mõistus ütleb, et põlemise vahetu muutmine iikumiseks (see "neetud" sisepõlemismootor) peaks olema ikka kõrgema kasuteguriga kui põlemise muutmine elektriks, siis selle traatipidi edasi kandmine kuhugi stepslini, sealt akudesse ( mis pole kaugeltki 100% kasuteguriga, pigem jääb see alla tossaja kasutegurist) ja siis akudest elektrimootoriga liikumiseks. See taastuvenergia jutt on BS ruudus, tuuleturbiinide tootmine saastab iseenesest juba rohkem kui nende poolt toodetava sama koguse enegia tootmine tavajaamades. Ja kas tõesti suudetakse märgistada elektrone, et toon on "roheline" ja too seal mitte!?
Elektrimootor iseenesest on muidugi väga hää mootor aga selle särtsu sinna saamine ikka veel lapsekingades.... Mina arvan, et on ikka liiga vara suruda peale elektriautosi, enne peaks ikka proovima lahendada akude ( või miks ka mitte superkondensaatorite) probleemi.


____________________________
www.vems.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 20:05
asjaarmastaja
 
Eesti autonduse tulevikust
Tuumajaama poolt olen ma 200% aga näita mulle seda tuumajaama siin Maarjamaal... pealegi rohekiimlejad ju ka tuumajaamade vastu häält on tõstnud.... Hüdroenergia on muidugi iseteema aga ega sedagi lõputul hulgal ole.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 20:13
Indrek_S
 
Eesti autonduse tulevikust
Eks enne infra väljaehitust ja autode tänavale ilmumist on kõik arvamused vaid subjektiivsed ja argumenteerimata. Selle projekti raames tehtavad laadimisjaamad on vast kõige olulisem külg. See avardab ka el-auto soovijate võimalused. Pöördemomendi foorumis on elektriauto suhteliselt omal kohal

____________________________
not done until it's done

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 20:18
johndoe
Eesti autonduse tulevikust
soomes veeti posti elektriautoga, kas -20 kraadiga jäi post viimata?. Sellist asja et see probleemiks oleks ei tasu küll eriti välja pritsida. 500km -20kraadi 90km/h ei ole ka probleem ma arvan, küsimus on lihtsalt rahas. Elekrtiauto puhul pead sa poole kütuseraha korraga välja käima piltlikult(akud) ja teise saad siis EE-le igakuiselt maksta. Elektri jõul edasi liikumine on suure tõenäosusega kindlasti tulevik, küsimus on kas powerit saab akust või mingist kütseelemendist.
Kellel huvi siis uurige www.zev.ee nemad on ehitanud ja oskavad täpselt rääkida

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 20:51
hall
 
Eesti autonduse tulevikust
quote:
Gambrinus: Aga see viiks majanduse ju täieliku kollapsini! Millest minul isiklikult ausalt öeldes sügavalt pohhui oleks! :P :D

Kui sa oled valmis üleminekuks naturaalmajandusele ning tohututeks massirahutusteks, siis on su väide usutav. Küll tekib küsimus, miks sa juba praegu metsaonnis ei ela ja naturaalmajandusega ei tegele, vaid kasutad selle sama sinu kirutud majandussüsteemi produkte arvutit ja internetti, et oma avaldust esitada? :D


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 20:54
ivoalaska
 
Eesti autonduse tulevikust
Raceboy uuenda oma teadmisi. Erinevate andmete kohaselt tuleb maksimaalselt 20 % maailma elektrivarudest aatomienergiast, osade andmete kohaselt isegi ainult 6%. Fakt on see, et ülekaalukalt toodetakse seniajani elektrit fossiilsetest kütustest.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 21:01
jjanno
Eesti autonduse tulevikust
Tere

Kui siin juba jutt läks elktrijaamade peale, siis jaanuaris avaldati "Säästva transpordi raport", kust muuhulgas leiab lause:
-----
Juhul kui elektritootmine jätkub Eestis põlevkivielektri põhisena, siis saastab elektriauto kilomeetri kohta palju rohkem CO2-ga kui praegu ülejäänud uued autod keskmiselt
-----
http://www.valitsus.ee/et/riigikantselei/saastva-arengu-komisjon/saastva-transpordi-raport
punkt 5.7

Kui see elektriautode laadimiseks kasutatav elekter on tõesti rohelisem, siis on ju hea.


jJanno

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 21:02
hall
 
Eesti autonduse tulevikust
quote:
rivo09: Vat uute asjade soetamisega olen ma tõesti ettevaatlik.Ma ei ostnud endale dvd mängijat siis kui ta maksis 15 000(siis oli sellel rahal ka väärtus), mobiili 20 000 jne. Otasin mõne aasta ja ostsin nad peaaegu mitte millegi eest ja mis kõige tähtsam sain neid ka kasutada ! Samuti on maailmas lugematu hulk tooteid mida alguses suure hurraga üles kiidetakse kuid mõne aja möödudes ei mäleta neid keegi. See kas elektri autod jäävad meil domineerima ei tea me keegi ja riigi raha praegusel hetkel sinna visata ei ole minu jaoks kuidagi põhjendatud. Ja sinu näide hobusega on väga asjakohane.Praegusel hetkel saabki elektri autot võrrelda esimese autoga. Mitu aastat läks enne kui auto vahetas hobuse välja??

Kuigi sellele on juba vastatud, märgin ära, et see on suuuuurepärane mõttetera! Kui sa valimistel kandideeriksid, võiksid selle põhimõtte üheks oma valimislubaduseks võtta - viime tootearenduse kulud sama madalale nagu masstoodangu kulud :) Lisaks sobiks su programmi lubadus leiutada perpetum mobile ning muuta füüsikaseadusi selliselt, et iseennast oleks võimalik turjapidi soost välja tõsta :D

Kui juba lubamiseks läheb, siis ära unusta lubada keelustada diiselmootor kui mõtetus ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 21:02
johndoe
Eesti autonduse tulevikust
Keelustada tuleb akna taga mürisevad autod. Veel parem kõik mürisevad asjad siis palju parem poodi toidu järgi minna.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 22:03
viplala
Eesti autonduse tulevikust
Ma vaatan enamjaolt neid asju vähe teisest vaatevinklist. Nimelt, alati on asi rahas, rahas, rahas.

Inimesed kes neid otsuseid vastu võtavad, ei ole lollid.

See, kas nikkel on ka tulevikus saadaolev metall, või kas akudel liikuv aparaat on ikka kõige mõistlikum asi meie maal, on seitsmenda järgu probleem.

Ma olen väheke nüüd ajusid ragistanud, proovides leida põhjuseid, miks selline tehing tehti? Siis ausalt öeldes, ma ei tea, aga mul on mõned kahtlused. Kõhklusi ei ole, ainult kahtlused :).

Nimelt, kui riigil on üks näpulutäis kvoote ja ta tahab need maha müüa. Ainus probleem on see, et saadud raha võib riik kulutada ainult keskkonna hüvanguks.
Kuna me ei ole teab mis tootev maa, siis on oodata ka järgnevatel aastatel kvootide ülejääke. Ka need tuleks kuidagi maha müüa...selge kasumiga.
Samas on riigil sitaks pappi vaja. Millised on parimad väljavaated kvootide müügiks nii, et oleks õnnelik nii EL kui ka riigi rahakott?

Tuleb luua järjepidevus, tulirohelisuse sildi all. Tuleb luua uus turuosa riigis. Näiteks el autode oma.
Mis oleks lihtsam? Riik saab autod, hulgi ja odavalt. Need saab maha müüa rahvale.
Et rahvas neid kindlalt ostaksid, söödetakse turg sisse kõigepealt riigiametnikega, kes nendega koheselt sõitma hakkavad.

Tekib küsimus, miks see roheline energia sisse on toodud? Kas võib olla tegemist, taastuvenergia toetuste maksmistega? Riik tegi vea nende toetustega. Selliseid summasid maksta tänasel päeval tühja, on ikka paras jama.
Ära ka ei saa jätta. Kohtus mõistetaks sellisel juhul välja trahvid, mis võiksid viia riigi pankroti äärele.
Äkki nad said kuidagi kaubale? Meie teeme teile turu, teie nõustute toetuste vähenemisega.

Mõned keerdkäigud on siit kindlasti puudu aga üldiselt, oleks see parim võimalus, teenida raha õhust... õigemini millegi müügist, mida ei ole ja mida ei saa ka hästi müüa.

Oh peaaegu oleks unustanud. Kõik selle innovatiivsuse eest, saab EL'lt toetusi küsida. Kui kõik ilusasti töötab, saab teadmised ja oskused, teistele riikidele maha müüa.





Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 23:15
1 edit. Last edited 03.03.2011 at 23:16 by viplala
tfr
 
Eesti autonduse tulevikust
quote:
viplala: Nimelt, kui riigil on üks näpulutäis kvoote ja ta tahab need maha müüa. Ainus probleem on see, et saadud raha võib riik kulutada ainult keskkonna hüvanguks.
Kuna me ei ole teab mis tootev maa, siis on oodata ka järgnevatel aastatel kvootide ülejääke. Ka need tuleks kuidagi maha müüa...selge kasumiga.
Samas on riigil sitaks pappi vaja. Millised on parimad väljavaated kvootide müügiks nii, et oleks õnnelik nii EL kui ka riigi rahakott?

Ma olen aru saanud, et pigem on neid kvoote rohkem kui näpuotsatäis üle ja see turg hetkel väga likviidne ei ole - seega kui Mitsu tuli ja pakkus, et nad puhast cashi välja ei käi, aga on nõus vorst-vorsti-vastu kaubaga, siis ei saanud neid päris kukele ka saata, et järgmine papirulliga ostja on kohe ukse taga.

Teine asi, mida reaalselt selle diili puhul üldse alahinnata ei saa, on PR-väärtus. Roheline on in ja see, et me saame selle tulemusena vähemalt hetkeseisuga "maailma tihedaima elektriautode laadimisvõrgustiku", on päris suur headline, mida maailma uudisvõrkudesse paisata - nii praegu kui ka selle valmides - ja millega õnnestub Eestit ilmselt kõvasti rohkem tutvustada kui "Welcome to Estonia" kunagi suutnud on :)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 23:25
Gambrinus
Eesti autonduse tulevikust
quote:
serõi:
quote:
Gambrinus: Aga see viiks majanduse ju täieliku kollapsini! Millest minul isiklikult ausalt öeldes sügavalt pohhui oleks! :P :D

Kui sa oled valmis üleminekuks naturaalmajandusele ning tohututeks massirahutusteks, siis on su väide usutav. Küll tekib küsimus, miks sa juba praegu metsaonnis ei ela ja naturaalmajandusega ei tegele, vaid kasutad selle sama sinu kirutud majandussüsteemi produkte arvutit ja internetti, et oma avaldust esitada? :D


No ma arvasingi, et keegi millegi sellisega lagedale tuleb mu ütlemise peale! :) Ega ma päris sõna-sõnalt ka nii ei mõelnud, aga vahel pillub siibrisse lihtsalt see majanduse jura, pangandus ja hiigelsuurte firmade päevapealt perssekukkumine, bilansid, intressid, valuutakursid ja muu säärane kräpp! Mis viga oleks vahetuskaubandust pidada!? :D
Pole uurind kah, aga kauaks viimaste või siis kõige usaldatavamate (suhteline mõiste jälle) allikate kohaselt praeguse tarbimise tempo juures naftat arvatakse jätkuvat? Oskab keegi öelda? Mul on kuri kahtlus, et kui ta otsa saab (ja ta ju saab millalgi), siis planeeti siiani suurim majanduslik litakas veel tabab, midagi suurt toimub, ma aind ei tea, mis see olla võib!? :P

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 23:28
viplala
Eesti autonduse tulevikust
quote:
tfr:
quote:
viplala: Nimelt, kui riigil on üks näpulutäis kvoote ja ta tahab need maha müüa. Ainus probleem on see, et saadud raha võib riik kulutada ainult keskkonna hüvanguks.
Kuna me ei ole teab mis tootev maa, siis on oodata ka järgnevatel aastatel kvootide ülejääke. Ka need tuleks kuidagi maha müüa...selge kasumiga.
Samas on riigil sitaks pappi vaja. Millised on parimad väljavaated kvootide müügiks nii, et oleks õnnelik nii EL kui ka riigi rahakott?

Ma olen aru saanud, et pigem on neid kvoote rohkem kui näpuotsatäis üle ja see turg hetkel väga likviidne ei ole - seega kui Mitsu tuli ja pakkus, et nad puhast cashi välja ei käi, aga on nõus vorst-vorsti-vastu kaubaga, siis ei saanud neid päris kukele ka saata, et järgmine papirulliga ostja on kohe ukse taga.

Teine asi, mida reaalselt selle diili puhul üldse alahinnata ei saa, on PR-väärtus. Roheline on in ja see, et me saame selle tulemusena vähemalt hetkeseisuga "maailma tihedaima elektriautode laadimisvõrgustiku", on päris suur headline, mida maailma uudisvõrkudesse paisata - nii praegu kui ka selle valmides - ja millega õnnestub Eestit ilmselt kõvasti rohkem tutvustada kui "Welcome to Estonia" kunagi suutnud on :)

Ma arvan, et sa räägid täpselt samast asjast, välja arvatud osa, et Mitsu tuli ja pakkus. Pigem keegi andis vihje Mitsule, et ta teeks pakkumise. Ehk siis, ma olen kindel suure plaani olemasolus, enne igasugu Mitsu pakkumist.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 23:57
DevilDeVille
  
Eesti autonduse tulevikust
sellised asjad ilma kickbackideta ei toimi. meenutagem kasvõi politseivitaarasid ja ühte tootsi. nuh, lihtsalt autode ja riigihangete võtmes.

E: hehee, meenus ka Püha Etkar Käärkäe kiirtrammidiil Hiina RV-ga, vanasrahas tüüpi miljard. ja ühe kesktaustaga pärdiku osaühing vahendab diili. huvitavhuvitav, kas hiinlasest trammitootjal on ka väiksed slush fund-id vajalike otsustajate määrimiseks. väike vihje, sellised summad on igal suvalist asja müüval projektijuhil ka siinmail juba alla 10 kilu jewrosteks lepinguteks käepärast.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 00:55
1 edit. Last edited 03.03.2011 at 01:01 by DevilDeVille
viplala
Eesti autonduse tulevikust
quote:
DevilDeVille: sellised asjad ilma kickbackideta ei toimi. meenutagem kasvõi politseivitaarasid ja ühte tootsi. nuh, lihtsalt autode ja riigihangete võtmes.

E: hehee, meenus ka Püha Etkar Käärkäe kiirtrammidiil Hiina RV-ga, vanasrahas tüüpi miljard. ja ühe kesktaustaga pärdiku osaühing vahendab diili. huvitavhuvitav, kas hiinlasest trammitootjal on ka väiksed slush fund-id vajalike otsustajate määrimiseks. väike vihje, sellised summad on igal suvalist asja müüval projektijuhil ka siinmail juba alla 10 kilu jewrosteks lepinguteks käepärast.

Need vitaarad olid suht kaduvväike osake, võrreldes praeguse projektiga. Too kiirtramm oli siiski aint unelmate järgus.

Kui mu teooria peaks kasvõi 80% paika, oleks tegemist sajandi parima äritehinguga. Lüpsta lüpsmatuid nii, et mõlemad õnnelikud on.

Tehingu parim osa oleks selles, et saaks vähendada riigi väljaminekuid (ehk siluda oma vigu) ja ülejäänud osised (loll rahvas, kes selle kõik kinni taob) on samuti õnnelikud (vähemalt alguses), sest ei pea enam kallist bensiini ostma, vaid energiat kohast, mis on riikliku projekti raames ette antud. Seega, on laadimisjaamades ka vastav el hind, mis ei ole reglementeeritud... tra tra tra, jne.

Ja mis puutub roheliste tuulikute keerutajate kohta, siis tänu eelnevatele kokkulepetele, saavad nad oma riigiteenete (ja muidugi ka maailma päästmise) eest, kõikvõimalike el-tanklate hinnakujunduse enda kätte.

Ja ei tasu unustada, et nendes tanklates, annab laadida ainult teatud marki autosid.





Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 01:55
Pierre
Eesti autonduse tulevikust
Kas elektriautod on maailma tulevik? Küsitav. Kas seda saastekvooti, nagu õhku müües midagi ka saada on võimalik?, on reaalsus, järelikult likviidne, aga kas kõigile?. Ühes osas võime rääkida, et "voolu" on vähe, see tuleb kallilt jne. Tuumajaam Eestisse tuleb ja riigihange ülikoolidesse nende spetsialistide koolitamiseks on tehtud ja järgnevast aastast ka tegev. Taastuv energia? Olemas, aga ärge mõelge üle, kõik ei käi araabia kontrolli järgi. Nafta? Mis nafta, miks aint nafta, millised on maailma maavaradevarud? Nagu juba nimetati, afganistan, mis on ülimalt rikas maa, teiseks Gröönimaa, veel mitu korda rikkam. Üleüldse uraanist tulev energia on saadaval nii põhjas kui läänes, meid ei koti mitte mingi araabia riik ega ükski muu jura.
Ja teiseks meie eluaja jooksul ei saa siin midagi otsa, aga hind?, see võib muutuda. Ok, kaugemalt, sügavamalt=kallimalt. See on selge. Mitsubishi ka ei teinud nalja kui seda diili meile pakkus - väike riik, tehnoloogiliselt arenenud, lihtsam teha tankejaamu ja anname PR süsteemis isegi " odava raha" eest veel mingi 500 masinat. Köömes. Peaasi, et saab käima....
Üldiselt, on hiline õhtutund ja rohkem ei viitsi aga mõtteid on veel, tähendab, see saastekvoot tuleb tingimata riigi poolt ära kasutada "rohelise energia" produtseerimise või selle tarbimise suurendamise nimel, muidu läheb täitsa raisku. Siin on kehvasid näiteid eelnevatest aastatest.....kus te siis olite, targad? Nüüd kui see otsus tehakse automaailma nimel ja jaoks on teil suu sappi täis ja ainult halvad, kui mitte öelda, rumalad mõtted....

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 02:16
1 edit. Last edited 03.03.2011 at 02:22 by Pierre
tfr
 
Eesti autonduse tulevikust
quote:
viplala:Ja ei tasu unustada, et nendes tanklates, annab laadida ainult teatud marki autosid.

Tuttav riigikoguja väitis täna sellesisulise küsimuse peale, et tanklad pidid universaalsed tulema.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.03.2011 at 02:28
Peeter82
 
Eesti autonduse tulevikust
Naftapõhine majandus ei muutu niipea.
Õliliivades + põlevkivi varudes peitub rohkem nafta ekvivalenti kui kogu olemasolevates ja olemasolnud naftavarudes kokku, väidetavalt isegi kordades rohkem.
Vaja ainult kasutusele võtta.


____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.03.2011 at 09:41
vvt
  
Eesti autonduse tulevikust
quote:
DevilDeVille: sellised asjad ilma kickbackideta ei toimi. meenutagem kasvõi politseivitaarasid ja ühte tootsi. nuh, lihtsalt autode ja riigihangete võtmes..

Mis nende vitaaradega siis ikka nii väga oli? Alternatiiv oli tollal selle raha eest uue Venemaa äärmiselt ebakvaliteetne Lada Niva?

quote:
Naftapõhine majandus ei muutu niipea.
Õliliivades + põlevkivi varudes peitub rohkem nafta ekvivalenti kui kogu olemasolevates ja olemasolnud naftavarudes kokku, väidetavalt isegi kordades rohkem.
Vaja ainult kasutusele võtta.

Just. Ma mäletan ülikooli ajal sai tehtud mingit vastavateemalist uurimistööd tarkadest raamatutest TTÜ raamatukogus ja siis (90ndate keskel) oli igatahes nii, et inimene suutis ammutada naftat umbes viiendikust nafta geoloogilistest varudest, lihtsalt suurem osa varudest on liiga sügaval või liiga laiali pillatud, et hetke hinnataseme ja maksejõuga neid majandada. Üks selline näide asub nt Leedu rannikul merepõhjas.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.03.2011 at 10:25
1 edit. Last edited 04.03.2011 at 10:27 by vvt
DevilDeVille
  
Eesti autonduse tulevikust
quote:
vvt:
quote:
DevilDeVille: sellised asjad ilma kickbackideta ei toimi. meenutagem kasvõi politseivitaarasid ja ühte tootsi. nuh, lihtsalt autode ja riigihangete võtmes..

Mis nende vitaaradega siis ikka nii väga oli? Alternatiiv oli tollal selle raha eest uue Venemaa äärmiselt ebakvaliteetne Lada Niva?



mis nendega ikka oli, osta saanuks mida iganes, kasvõi neidsamu vitaarasid (või hoopistükkis Bandeirantesid). küsimus taandub sellele, et ühtegi otsust ei tehta ilma määrimiseta ja see määrimine tähendab lõppkokkuvõttes optimumist/mõistlikkusest oluliselt kallimaid tehinguid. viplala siin ennist mainis, et see vitaaradiil oli köömes. oli jah, tõin ta lihtsalt toimemehhanismi illustreerimiseks. see, et saastekvootide turg on arvestatavalt toredate piirangutega reglementeeritud, ei tähenda veel elujõulise korruptsiooni puudumist. see kellele otsustatakse neid osakuid müüa, peab ikka korralikult kukrut kergendama. misw muidugi pole probleem, sest bartertehingu kaupade katet annab sellevõrra (ja enamgi) ülespoole korrigeerida.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.03.2011 at 10:41
2 edits. Last edited 04.03.2011 at 10:45 by DevilDeVille
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Eesti autonduse tulevikust   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.