Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - summutitoru kettlõikur
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : summutitoru kettlõikur   1 2  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
stang67
  
summutitoru kettlõikur
Saan pakkuda lõikurit kuni 75mm torudele

http://www.stokker.ee/products/product/521655/ketttoruloikur_4589_kuni_80mm_torudele/

hinnaga 950.


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.12.2009 at 12:00
astro94
  
summutitoru kettlõikur
quote:
vvt:

Järkamissael on abrasiivi ja metalliga töötamiseks liiga väiksed pöörded, abrasiivketas tahab 10 000+ rpm saada.
:eek 10000+rpm on ainult väiksel rellakal,mida suuremaks läheb ketas,seda väiksem kiirus

____________________________
Astro 94a 5,7 V8 müüdud
huvid läinud metsa poole ;)
igapäevaseks kärutamiseks euro Chevy ja jaapani Fjord

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.12.2009 at 12:03
DevilDeVille
  
summutitoru kettlõikur
igasuguse pooltarbetu asiotaazhi lõpetamiseks pean vist ühe riistapuu kodumaile vedima, siis võiks korraldada näituseks tqhq torulõikamise õpitoa, kus kõigil hää omi töövõtteid esitleda :)

konkreetne jupstükk lõikab 19-83mm ja kuni 1,5 mm paksust materjali ja selleks tarvis veerandpöördejagu edastagasi lõgistada. sedamoodi räägib Biltema kataloog.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.12.2009 at 12:15
1 edit. Last edited 01.12.2009 at 12:17 by DevilDeVille
k-mees
 
summutitoru kettlõikur
täna Tartu Tööriisatamarketis jäi kah üks selline kettlõikur silma. Maksis 1011.-

____________________________
´87 Camaro IROC-Z 5,0 TPI
------------------------------------
Liftide remont, hooldus, renoveerimine
www.liftiteenused.ee

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
01.12.2009 at 23:55
Kalju
summutitoru kettlõikur
quote:
astro94:
quote:
vvt:

Järkamissael on abrasiivi ja metalliga töötamiseks liiga väiksed pöörded, abrasiivketas tahab 10 000+ rpm saada.
:eek 10000+rpm on ainult väiksel rellakal,mida suuremaks läheb ketas,seda väiksem kiirus

Tegelikult kiirus ei lähe väiksemaks. RPM läheb.
Suuremal kettal on väiksemate pööretega joonkiirus lõikepinnal sama kui väikesel kettal suurte pööretega.

____________________________
'63 M-21 L; '87 IŽ-412IE

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.12.2009 at 14:15
emty
summutitoru kettlõikur
quote:
Kalju:
Tegelikult kiirus ei lähe väiksemaks. RPM läheb.
Suuremal kettal on väiksemate pööretega joonkiirus lõikepinnal sama kui väikesel kettal suurte pööretega.

tegelikult on see ainult "tyhik2igul" nii...l6igates on v2iksemal kettal ikka suurem joonkiirus kuna sama v22ndega mootor ei suuda suurt ketast l6igatavas materjalis nii kiiresti liigutada...

____________________________
'88 Van g20, 350 TBI...
'15 Challenger, 345 Hemi...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
02.12.2009 at 16:20
PlyVal64
summutitoru kettlõikur
quote:
Timo: See ongi tänapäeva lukkseppade rikutus ma olen vaadanud, et ei osata vanade ja tegelikult heade tööriistadega tööd teha.
See pole mitte vaid rauameeste häda. Annad noorele puidu"tehnoloogile" viilungukse koos lengiga, Vasara" luku ja vanakooli hinged, vasara, vinta-vänta 10mm puuriga, 20mm silepeitli, 10mm nõguspeitli ja kruvikeeraja ning palud tal uks lengil käima ja lukustuma panna. See vaatab sind kui lolli - selleks on ju arvjuhtimsiega pink ja lööb peitliga näpu otsast.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.12.2009 at 17:45
hents99
  
summutitoru kettlõikur
Ma tunnen end natuke puudutatuna seoses noorte meestega ja lisan veel midagi omalt poolt.

Igal juhul teen ma enne arvutis programmis kõiksugu lahendused ja arvutused ette ära, testin, kas loodav asi jääb kestma jne, et hoida kokku aega, inimressurssi ja eelkõige raha. Milleks mõttetult katsetada ja asju ümber teha?
Sama asi on ka rellakaga viltu lõikamisega. Kui ikka vaja asi korralikult teha, siis lihtsam on õigemate tööriistadega see töö ära teha.
Ma olen enam kui kindel, kui ma annan 100mm sumpa toru kätte ja nt 0.8-1mm kettaga rellaka, siis 380-kraadi lõigates ei lähe lõige kokku, teine variant, et läheb väga kaua aega, enne oleks võind lintsae käima panna ja toru pinki vedada. Või kasutada kettlõikurit.

Võibolla on asi vanas idabloki mentaliteedis, et kõike jama peab ise enne kogema, et aru saada, mis on jama ja mis mitte.

Naelu võib ka kruvikeerajaga seina sisse taguda, kuid milleks, kui on olemas just selleks tööks nt haamer?


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
03.12.2009 at 00:56
vvt
  
summutitoru kettlõikur
Noh, ma ehitan praegu torujuppidest 76 mm toru ja 125 mm kettaga sai hulka toru ära rikutud. Pluss keevitamisel on see jama, et kui jäävad õhuvahed, siis sinna kipub auk sisse põlema. Pärast lapi ja mässa ja lõppkokkuvõttes kipuvad igasugu 3D pöördega asjad ennast nii kõveraks vedama, et otsad enam kokku ei jookse.

Minu asi sai praegu sellise lahendi, et ühe metalliprojekti raames tekib käeulatusse lähiajal lintsaag ja see vast lahendab asja.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.12.2009 at 10:13
olevtoom
 
summutitoru kettlõikur
quote:
hents99: ..., siis 380-kraadi lõigates ...
?

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.12.2009 at 11:16
hents99
  
summutitoru kettlõikur
sorri, õhtu hiline... 360 ikka mõtlesin :D

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.12.2009 at 12:34
PlyVal64
summutitoru kettlõikur
Hents, ära tunne ennast puudutatuna. Ma usun, et kõik vähegii USA-raua ja hot-rodinduse huvilised on näinud mistahes saateid Chip Foose'ist. Ja ka seda osa Overhaulingust, kus Chip rellaka ja vabakäega värvitud kapoti sisse ideaalse ringi lõikas. Jne, jne. Ja ka neid lõike, kus Chip räägib, KUIDAS temast selline proff sai: tagus lapsena Volkkari kapoti sirgeks, isa vaatas üle, kiitis heaks... ja tagus selle jälle mõlki. Ja nii need oskused tulevadki... Selleks ei ole vaja kapotti vesilõikuspinki tõsta, arvutisse ringi joonsitada etc, et töö korralikult ja kiiresti TEHTUD saaks. Osata tuleb ja selleks tuleb ka Sul enne rellakaga 100 sumpatoru sirgelt lõigata.

Selge, et moodne tehnika teeb enamasti kiiremat ja paremat tööd. Kuid on palju kohti, kus ongi ainuvõmalik vaid see "vana" oskus. Selge, et alumiiniumist Cobra kere tegemiseks võiks ju teha hüdropressile stantsid kuid see ei tasu veel ära ka 10 auto valmistamiseks. Ikka võtad lehtpleki, englsh wheeli, vasarad/alasid ja muudkui rullid, pinnid, trugid ... Pinnimise näide: oli kord üks noor metallimees, kes ei teadnudki, mis see pinnimine on. Et mis sa seda vikatit haamriga taod:D

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.12.2009 at 14:58
Jesper
 
summutitoru kettlõikur
Eks see oleneb sellest, milliseid eesmärke keegi endale seab - minuarust on ka õige et kirvega pole mõtet naelu seina taguda kui naelapüss on olemas, aga see on ka naljakas kui ma lähen sillastendi, loen peast ette mis seadeid ma tahan saada ja siis vaatab mulle vastu umbes selline nägu :eek ja kurdab et "aga arvuti näitab teie mudelile ju hoopis midagi muud"... Selles osas olen nõus, et kui keegi oma teenust raha eest pakub, siis ta võiks seda vähemalt ühe taseme võrra sügavamalt jagada kui välja pakub, ehk siis näiteks kui pakutakse lintsae teenust, siis on olemas ka rauasae oskus, kui CNC teenust siis on olemas ka käsitsi freesimise oskus.

Samas on professionaalne spetsialiseerumine metallitööle asi, mis ei ole kõigi inimeste jaoks tingimata ülim saavutus elus. Mul näiteks ei ole aega et kulutada 5 aastat keevitamise omandamise peale, 5 aastat elektroonika peale, 5 aastat komposiite, 5 aastat mootoreid, 5 aastat vedrustust, 5 aastat marketingi jne, kusjuures veel mitmel alal neist ei tähenda see 5 aastat õpipoisi staatust suurt midagi. Selle aja peale kui kõik selge on, olen ma liiga põdur et rooli istuda või on EL autod ära keelanud nagu hõõglampidega juhtus. Seega tuleb valida 2 ala milles tugev olla ja ülejäänu osas leppida sellega, et viia end mõistlikul määral kurssi ja kasutada abivahendeid töö lihtsustamiseks.

Ja ärge tulge ütlema et "telli siis spetstööd ükshaaval asjatundjatelt", selle asemel võib oma projekti kohe põlema panna, tulemus on laias laastus sama. Kui spetsialistid kõik ühe katuse all koos ei tööta ja ühe leivaisa alluvuses pole, siis on tulemuseks Paabeli torn, mitte töötav aparaat.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.12.2009 at 15:37
1 edit. Last edited 04.12.2009 at 15:39 by Jesper
PlyVal64
summutitoru kettlõikur
quote:
Jesper: Selles osas olen nõus, et kui keegi oma teenust raha eest pakub, siis ta võiks seda vähemalt ühe taseme võrra sügavamalt jagada kui välja pakub...
Jesperi jutu peale pakuks välja, lootuses et tqhq.ee saiti äkki külastavad ka autode pleki/metallitööde kutseõppe meistrid, tõsise diplomitöö teema.

Valmistada täpne koopia vanaaegse auto/tsikli esilaternast sileplekist ja 10cm pikkuses 20mm ümarlatist. Ette antakse teine täiuslik latern ja ilurõngas ning valguselement klaasiga. Valmistada tuleb korpus, elemendi ja ilurõnga kinnitusraam, laterna kinnitusjalg (NEEDITUD!) koos mutri ja seibiga ning installeerida juhtmed. Teha tuleb siis selline asi:


Loomulikult tuleb teha täpsed tööjoonised arvutis, lõigata plekist välja automaatpingis detailid mida saab (kinnitusraamid kindlasti, lisaks peab need keermestama) jne. Vasetama/kroomima ei pea aga pind peab olema selleks valmis. Õigelt võetakse lõiked ja kontrollitakse töö absoluutset täpsust käsitööna tehtud kinnitusmutri kujuni välja (sest vanadel kipuvad need olema väga "erilised" kujult ja keermelt). Nagu diplomitöö ikka, siis iga tööprotsess on pildistatud ja töövõtete ning vahendite kasutamsie kirjeldus juures. Kes selle valmis teeb, võib särgi ribadeks rebida ja tõesti autode peenemat plekitööd õiglase hinna eest pakkuda.

See on siis minu arusaam OSKAJAST autoplekust, kellele ma oleks nõus ka PALJU raha töö eest maksma. Isegi siis, kui ta mõne mõttetu jaapani panni poritiiba peaks üles lööma.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.12.2009 at 16:23
1 edit. Last edited 04.12.2009 at 16:32 by PlyVal64
Bikerman
 
summutitoru kettlõikur
Teema alustajale:selleks et lõigata toru näiteks 125 mm ei ole vaja kosmost ,jooniseid,ega ime tööriista.Võtad 30 mm laia maalriteibi-tõmbad ringi ümber toru(kui viltu kisub-tahab teip kortsu minna-korrigeerid teipi)lõikad millise või 0,8 kettaga-tuleb nii hea,et kiljuma paneb.Kui teed oma kett lõikajaga 2 lõiget aastas ,saades samuti kõvera pinna(kogemus näitab ,et samuti on nihe),siis oled raha metsa visanud.Võib kasutada kitsastes tingimustes ka õhul töötavat saagi.Tulemus rohkem väärt ,kui tuhat krooni.
To PLYVAL64:Selline lamp trugitakse treipingis-võttes eelnevalt mõõdud sul olemas olevalt lambi jäänuselt.Vajalik keevitatakse ja töödeldakse(lihv-poleer jne)ja kroomitakse.Võru tegemine nõuab juba rohkem vaeva ja special toolse.
Kui on õlgade kohal ka ümmargune asi kuhu karvad kasvavad,siis on palju asju võimalik teha,kasutades seda karvast asja õlgade kohal.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
04.12.2009 at 01:10
1 edit. Last edited 04.12.2009 at 01:11 by Bikerman
Timo
  
summutitoru kettlõikur
Siin galeriides ikka uskumatuid asju tehtud. Vaata ja imesta.
http://www.metalmeet.com/photopost/showmembers.php?cat=500

väike näide, mida ajaviiteks tehakse:





____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
05.12.2009 at 17:40
1 edit. Last edited 05.12.2009 at 17:44 by Timo
vvt
  
summutitoru kettlõikur
Ise küsin, ise vastan (taas). Leidsin selline kettlõikuri (kuni 115 mm torule) juhuslikult täna hommikul Laagri Ehitusmarketist ja maksis mingi 220 raha. Eks proovime ära, kas lõikab ka.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.07.2010 at 09:12
Erik 78
summutitoru kettlõikur
Aga miks ei saa suure diameetrilist toru lõigata väikse kettaga, või mis vahe on üldse suure ja väikse toru lõikamisel? Kui on vaja teha lõige täisnurga või mis iganes nurga all, siis kantakse materjali peale lõiget märkiv joon. Ega ka lintsaag pole ka mingi imeriist, mis alati õige nurga all saeb, sellegi riista saeleht kipub vahel isesuunas jalutama minema, eriti kui veel poognaid saed. See kettlõikur on mul täitsa olemas, aga tänu oma väga väiksele lõikekiirusele ja omadusele lõigata ainult 90 kraadiseid lõikeid seisab see mul ja kogub tolmu. Kusjuures see polnud mingi odav tööriist.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
30.07.2010 at 11:00
tqhq.ee foorum : Vaba teema : summutitoru kettlõikur   1 2  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.