Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - müügikuulutused ja hind
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : müügikuulutused ja hind   1 2  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
sirr
 
müügikuulutused ja hind
quote:
saleen: Väikene OT , ei hakka uut teemat tegema müügikuulutuse kohta. Kas keegi teab, kus saab lasta teha "Müüa", "For sale" jne kleepse auto peale. Või müüakse kuskil sellist kleepsu, millest ise välja lõigata. Ja mis kaaskodanikud arvavad, kas selline kleeps aitab müüa ka või näitab see juba meeleheitlikkust välja?:P
kui sa suudad auto kleepsu all alati ilusa ja puhta hoida, siis miks mitte.
mina olen kasutanud kõigi kleepsutööde jaoks affe

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
05.10.2008 at 22:14
Kummipuru
 
müügikuulutused ja hind
quote:
vr_:
quote:
Kummipuru:Olen pakkunud ka varianti, et saab alla küll, aga siis on kaks varianti: esiteks võin teha uue kuulutuse ja panna hinna 20% kõrgema ning siis 25% soodustust teha (tundub ju ajuvaba);

saja tonnise auto juures oleks see ostjale suisa 10k raha võitu... ei oel midagi nii ajubava, mina võtaks diili vastu:p


OK... mu protsendid olid suht meelevaldsed, kuid mu mõte oli see, et asjale hinnalisa panna vaid sel eesmärgil, et see maha tingitakse, tundub kuidagi absurdne. Olen nõus, et müüja seisukohalt on see mõistlik ja võibolla isegi õigustatud - võita võib sellest butafooriast vaid müüja.
Samuti ei saa ka pahaks panna asjalikku kauplemist, kui tõesti on põhjust madalamat hinda küsida või kui pakutakse asjalikku diili... aga põhjendamata madalama hinna nurumine küll sihile ei vii...

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
07.10.2008 at 15:00
Jesper
 
müügikuulutused ja hind
Mind (ilma igasuguse irooniata) huvitab, et mis vahe on "niisama" kauplemisel ja "põhjendatud" kauplemisel. Selles suhtes et kaup on ju ikka üks ja seesama, kui ma müün oma autot ja mõtlen et okei, see maksab näiteks 40k, siis mul põhimõtteliselt ju vahet pole kas ostja nurub niisama hinda alla 3k või põhjendab selle kuidagi ära, nii või teisiti ma saan auto eest 37k. Lihtsalt puhas psühholoogia ongi või, et kui keegi leiab auto küljest mingi mõlgi või asja, siis annate kergemini hinnast alla, sest nii on enesetunne parem?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
07.10.2008 at 01:51
Stealth
 
müügikuulutused ja hind
Pigem hakkab ostjal kergem, kui tema jaoks on eluküsimus auto hinnast mingi väikese keredefekti(mõlk või paar, kivitäkked kapotil, roostetäpid karpidel või tiivaservades) tõttu numbreid alla kaubelda/juuksekarva tasandil lõhki ajada.
Suuremat kereremonti vajavate autodega on muidugi teine teema.
Lõppkokkuvõttes asi taandub ikkagi sellele, et kes ikka konkreetset autot väga tahab, ostab ta antud hetkehinnaga ära nagunii. Sõltumata sellest, on see auto uus või vana, on sellel, temale huvipakkuval/meeldimahakanud autol need eelmainit defektid või mitte.
Teeb need pisivead korda ja rahu majas.

Eks see kõik eelnev on läbirääkimiste küsimus.


____________________________
http://autoblogi.blogspot.com

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
07.10.2008 at 02:53
2 edits. Last edited 07.10.2008 at 02:58 by Stealth
Kummipuru
 
müügikuulutused ja hind
quote:
Jesper: Mind (ilma igasuguse irooniata) huvitab, et mis vahe on "niisama" kauplemisel ja "põhjendatud" kauplemisel. Selles suhtes et kaup on ju ikka üks ja seesama, kui ma müün oma autot ja mõtlen et okei, see maksab näiteks 40k, siis mul põhimõtteliselt ju vahet pole kas ostja nurub niisama hinda alla 3k või põhjendab selle kuidagi ära, nii või teisiti ma saan auto eest 37k. Lihtsalt puhas psühholoogia ongi või, et kui keegi leiab auto küljest mingi mõlgi või asja, siis annate kergemini hinnast alla, sest nii on enesetunne parem?

Vaata asjale teistpidi... kui sa oled nõis ostja küsimise (stiilis: müü mulle hoopis sellise hinnaga) peale hinda alla laskma, siis miks sa kohe madalama hinnaga ei müü? Kui allahindluse küsimine on kasutatud auto puhul põhjendatud kivitäkete ja kulunud ukselinkide ja roolikattega, siis sorry... uusi autosid müüakse mujal ja teise hinnaga!
Kui aga ostja näiteks tuvastab auto juures mingi tõsise puuduse, millest oma aimu polnud, ning nõustub siiski auto pisut odavama hinnaga ära ostma koos avastatud defektiga (teine valik oleks katki jäänud tehing ja kulutused vea parandamisele), siis seda nimetaksin mina argumenteeritud kauplemiseks. Kui aga öeldakse, et auto räigelt meeldib aga praegu pole piisavalt "klotsi", äkki teed natuke hinnas alla... see on niisama tühja jura puhumine.

Need näited olid muidugi täiesti suvalised (kuigi elust enesest) ja on puhtalt minu arvamus, mis ei pretendeeri mingile põhjapaneva tõe tiitlile.
On ka palju muid argumente mis võivad inimesest sõltuvalt muuta kauplemise argumenteerituks... mõne jaoks piisab kui ostja on blond ja lühikeses seelikus... teisele võibolla hoopis habetunud lõug, jne.

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.10.2008 at 15:35
Soul
müügikuulutused ja hind
Hr Kummipuru näite peale "auto räigelt meeldib aga praegu pole piisavalt klotsi" küsiksin et kas Sina ostja rollis ei ole huvitatud sellest et sa võimalikult vähe raha kulutades saaksid võimalikult hea asja? Müüja eesmärgiks on enamasti siiski teenida võimalikult suurt kasumit (asjade ära kinkimiseks on olemas teine koht, selle nimi on Punane Rist) iga ostja eesmärgiks enamasti on aga võimalikult minimaalselt raha kulutades saada võimalikult hea asi. See millega konkreetne asi lõpuks müüakse on kompromiss ostja ja müüja vahel.
Kurat ma mitte ei tahaks uskuda et isand Kummipuru läheb autot ostma eesmärgiga kulutada võimalikult palju raha. aga samas mine sa tea, võibolla lähebki...

____________________________
Dodge Ram 1500 2002
Cadillac SRX 2007
Cadillac STS 1999
Chevrolet Astro 4x4 Tiara
Lincoln Mark VIII ´97
Cadillac STS 1997
Thunderbird 3.8 LX

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.10.2008 at 16:16
Kummipuru
 
müügikuulutused ja hind
quote:
Soul: Hr Kummipuru näite peale "auto räigelt meeldib aga praegu pole piisavalt klotsi" küsiksin et kas Sina ostja rollis ei ole huvitatud sellest et sa võimalikult vähe raha kulutades saaksid võimalikult hea asja? Müüja eesmärgiks on enamasti siiski teenida võimalikult suurt kasumit (asjade ära kinkimiseks on olemas teine koht, selle nimi on Punane Rist) iga ostja eesmärgiks enamasti on aga võimalikult minimaalselt raha kulutades saada võimalikult hea asi. See millega konkreetne asi lõpuks müüakse on kompromiss ostja ja müüja vahel.
Kurat ma mitte ei tahaks uskuda et isand Kummipuru läheb autot ostma eesmärgiga kulutada võimalikult palju raha. aga samas mine sa tea, võibolla lähebki...

jah... laduge oma müügikuulutused kohe letti, siit tuleb suure kohvriga ostja, kes hinda ei tingi ning soovib osta võimalikult kallilt...;);) you wish!
ei... kindlasti ei ürita ma autot ostes kulutada võimalikult palju raha ja ostjana olen alati huvitatud madalaimast hinnast mida ostja pakub... samas ei ole ka minust niisama kauplemise pärast madalama hinna nurujat, kuidagi nurida mangumisena tundub see ja ennast ma sellega alandama ei hakka. Eeldan, et juba pakutud hind on õiglane, mis omakorda eeldab kauba kohta võimalikult adekvaatse teabe hankimist ja ka oma rahakoti ülevaatamist ennem tehingut. Ostja puudulikud fin vahendid ei saa minu arvates kuidagi olla müüjale põhjuseks hinda alla lasta. Loomulikult on see iga müüja enda otsus, kuidas keegi. Turumajanduse keskkonnas on loomulik et üritatakse saada võimalikult head asja võimalikult väikese tasu eest, ei ole ka mina siin mingi erand. Kuid tahan seda öelda, et mina tunneks ennast küll sandisti peale seda klotsijuttu. Kui ikka raha (või muud väärtuslikku, millega maksta) pole siis jääb tehing katki. Muidugi on ka siin omad piirid ja iga olukord erinev.

Palun siinkohal mitte minust valesti aru saada... mul pole midagi kauplemise vastu, aga kauplemine peaks olema ikka mõlemapoolselt argumenteeritud. Müüja on ju teinud kalkulatsioone ja alati on antud hinnal mingi arvutus taga, seega oleks tore kui ka ostjal oleks vähemalt asjalik põhjendus selle kohta miks ta arvab, et tema pakutud hind tehingu teostamiseks paremini sobib. Kas kedagi teist ei häiri siis see, kui autot müües raiskate oma aega taoliste "ostjate" peale, kes üritavad sulle selgeks teha, et sinu pakutud hind müügis olevale autole on liiga kõrge ja et tema pakutud hind palju õiglasem kuna näiteks teine sarnane müügis olev auto odavam??? No milles küsimus, mine ja osta siis see teine sobivama hinnaga isend...

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.10.2008 at 18:06
hunt
 
müügikuulutused ja hind
Kauplemise ja hinnatingimise kriteeriumiks on see, kui palju auto vastu huvi tuntakse.

Kui käid ikka mitu korda nädalas autot näitamas ja rahvale meeldib ja suuri vigu autol pole - siis võiks ehk moe pärast ''auto liikude'' peo raha jagu hinda alla teha. Kui korra kuus õnnestub autot näitamas käia - siis on targem ostjapoolset pakkumist aktsepteerida .... et mitte 4 kuu pärast veel odavama hinnaga ikka tema müügist unistada.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.10.2008 at 18:24
Soul
müügikuulutused ja hind
Hr Hunt räägib minuga ühte keelt! Kümne küünega oma liikurist kinni hoides võib juhtuda et kasvavad enne juured alla kui mõnele huvilisele hinnaalandus teha. Nagu ma juba kord öelnud olen, see mõni tuhat ei tee kedagi vaesemaks ega ka mitte rikkamaks, kui asi lihtsalt põhimõttes siis enamasti mul kombeks selliste põhimõtte vendade juurest raha taskus minema kõndida, lihtsalt põhimõtte pärast

____________________________
Dodge Ram 1500 2002
Cadillac SRX 2007
Cadillac STS 1999
Chevrolet Astro 4x4 Tiara
Lincoln Mark VIII ´97
Cadillac STS 1997
Thunderbird 3.8 LX

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
10.10.2008 at 20:48
sirr
 
müügikuulutused ja hind
quote:
Palun siinkohal mitte minust valesti aru saada... mul pole midagi kauplemise vastu, aga kauplemine peaks olema ikka mõlemapoolselt argumenteeritud.
Kui ma lähen autot ostma, siis on minu jaoks piisav argument see, et ma hindan ostetava auto väärtuse selliseks, mida ma ka hinnaks pakun. Ega auto müümine ei erine mingil moel hetkel korteri müümisest. Võiks ju ka väita, et korteri müüja teab oma korteri väärtust ja müüb õiglase hinnaga... :D
Ometi saab kinnisvara puhul hetkel lambist 10-15% alla. Miks peaks autoga teisiti olema?

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.10.2008 at 01:27
Madman
 
müügikuulutused ja hind
See kauplemine on tegelikult suht naljakas. Müüja teab et kaubeldakse alla, paneb hinna kõrgema. Ostja teab et antakse alla ja küsib ka.

Müüsin ka just ühe auto, panin ka kõrgema hinna, oleks alla lasknud 15%, ostja pakkus 10% alla millega lõin kohe käed ja sai müüdud.

Ehk asi ei ole niivõrd hinnas kui sellises vaid tunde saamises et ma sain odavamalt, kes seda tunnet lisaks autole ostjale ei paku see suure tõenäosusega masinast lahti ei saa.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
11.10.2008 at 01:53
supp
müügikuulutused ja hind
no ma ei saa aru, olen ise müügitööga ca 10+ aastat leibateeninud (suuremjagu sellest autodega) ja tingimine on loomulik. Tingimine on just müügi/ostu protsessi meeldivaks muutev osa, mitte, et müüjat/ostjat alati kotiks see tingitav summa, vad just protsess iseenesest. Ma näiteks kauplen siis ka kui kaubamajast pükse ja turult vorsti ostan , vahest saab kaubelda vahest mitte. kui kasvõi 1% alla saab on see ka meeldiv ostjale ning ka müüjal on sellest savi aga ostu/müügi protsess kohe meeldivam ja a`la jutt "mis sa kaupled ega sa turul pole" siis kus me siis oleme, iga ost/müük on turg. Muidugi pole mõtet kaubelda siis kui reaalset ostusoovi pole, kauplemine omab mõtet kahel juhul, kui on valida mitme sarnase toote vahel ja tehingu määrab hind, või kui konkreetne asi on niikuinii plaanis osta ka algse hinnaga aga soov veidi ka protsessi nautida.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
12.10.2008 at 10:10
Kummipuru
 
müügikuulutused ja hind
quote:
Madman: See kauplemine on tegelikult suht naljakas. Müüja teab et kaubeldakse alla, paneb hinna kõrgema. Ostja teab et antakse alla ja küsib ka.

Müüsin ka just ühe auto, panin ka kõrgema hinna, oleks alla lasknud 15%, ostja pakkus 10% alla millega lõin kohe käed ja sai müüdud.

ehk siis müüsid autoga koos ka pisut lisaväärtust - ostja hea enesetunde... ja ostja ei saa ilmselt kunagi teada, et ostis selle tunde 5%-ga auto hinnast...;)
loomulikult on ka auto müük oma olemuselt turu tegevus ja kauplemine käib sinna juurde, no boubt!

minu jaoks teeb auto müügiprotsessi meeldivaks asjalik ostja ja sellisega pole ka mingit tõrget hinna üle kaubelda. Samas on mul käidud autosid vaatamas jutuga stiilis "ehitusbuum ju ammu läbi, äkki teeme 75..." kui mingi tatt üritab mulle selgeks tega et aktsiaturg langeb ja kinnisvarahinnad langevad, tee auto hinnast ka veerand alla ja lööme käed, kahe nädala pärast saan pappi...!!! no mida teie, kallid foorumikaaslased ja igasugust kauplemist normaalseks pidajad sellise asja peale kostate?
ehk siis selle teema algse mõtte juurde tagasi tulles, konkreetse müügihinna mitte panemine kuulutusse peaks sellised "kauplejad" eemale hoidma ja pigem äratama huvi neis, kes tõesti kaubast huvitatud on ning ei otsi kõrgeimat kvaliteeti praagi hinnaga...

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
13.10.2008 at 12:36
tqhq.ee foorum : Vaba teema : müügikuulutused ja hind   1 2  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.