Warning: Undefined variable $HTTP_SERVER_VARS in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Trying to access array offset on null in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/include/packer.php on line 14

Warning: Undefined array key "spid" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 8

Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 25

Warning: Undefined array key "nfsalas" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/viewtopic.php on line 26
tqhq.ee foorum - K: töö Usas
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 203
register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts |
Warning: Undefined array key "nfkasut" in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 246
mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K: töö Usas   1 2  

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
Poster Message
ylo007
 
K: töö Usas

Mõtsin et uurin natuke siit foorumist
töökohta usas ?
Olen auto huviline ja töötan praegu juba 3-4 aastat autoalal eestis
aga soov maailma näha ja areneda sunnib piiritaha

et kas kellegil on kogemust - auto alase töö saamine/töötamine usas

ideed/soovitused on tere tulnud

ettetänades yL

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 10:16
Sören
K: töö Usas
quote:
ylo007:
Mõtsin et uurin natuke siit foorumist
töökohta usas ?
Olen auto huviline ja töötan praegu juba 3-4 aastat autoalal eestis
aga soov maailma näha ja areneda sunnib piiritaha

et kas kellegil on kogemust - auto alase töö saamine/töötamine usas

ideed/soovitused on tere tulnud

ettetänades yL

olen töötanud mitmele põhja ameerikas peakontorit omavale firmale ja ise seal käinud, elanud ja töötanud (legaalselt). siit sinna legaalset tööle minna ilma, et sealpool oleks mingi konkreetne firma, mis sind sinna kitsub, on suhteliselt lootusetu ettevõtmine imho. lõunast tuleb mehhiklasi niigi palju ja immigratsiooni puuduse üle see riik kurta ei saa. võid õnne proovida iga-aastasel greencardi loteriil, üks tuttava tuttav sellega ka greencardi võitis. muide greencardi loterii on tasuta, ei maksa nene firmade õnge langeda, mis seda teenust vahendavad.

____________________________
gts1000 & gl500 & w140

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 12:19
tfr
 
K: töö Usas
Küll aga ei maksa alatähtsustada fakti, et peale greencardi loteriil osalemist Sind tulevikus viisa taotlemisel hoopis kriitilisema pilguga vaadatakse.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 12:38
1 edit. Last edited 28.05.2007 at 12:38 by tfr
Indrek_S
 
K: töö Usas
nii nad räägivad jah.
Selle vastu on selline hea rohi et.
Teha turismiviisa taotlus. Kui kõik on korrektne, väljastatakse viisa 10 aastaks.
peale seda võid sa kasvõi iga päev Green Card loteriid mängida....viisa on ju taskus.
10 aasta möödudes on su elu juba kardinaalselt muutunud....kas oled juba legaalselt ülelombi tööl, või on sul kodumaal elu mõnusasti sisse seatud.
tagatipuks on ehk 10 a pärast meil USA-ga viisavabadus juba

____________________________
not done until it's done

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 13:01
Jesper
 
K: töö Usas
See loterii on pointless, kui sa oled asjalik spetsialist ja sinu järgi on seal riigis nõudlus, siis on firmadel tööl immigration advokaadid, kes aitavad kõik vajaliku korda ajada. Ma mõnda aega tagasi kaalusin ka seda plaani ja paar firmat kellega maili teel suhtlesin olid vähemalt sõnades väga abivalmid. Stiilis ära muretse, meil on kogemusi ja aktiivselt värbame rahvast välismaalt, sealhulgas Ida-Euroopast. Muidugi osad ei viitsi sellega jebida, aga noh kui sul juba jalg uksevahel on, siis võid ju mõne kuu pärast teise kohta minna.

Samas kui sa oled lihtsalt õnneotsija-lihttööline, keda seal kohapeal jalaga segada on, siis ma vist ei vaevuks üritamagi. Igasugu pooletoobiseid poolakaid on seal juba kõik kohad täis, iseenesest võid sa ju aus töömees olla, aga satud ikka ühiskonnaredeli kõige alumisele pulgale kus iga suva tont su vastavalt soovile üle laseb... mis elu see selline on.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 13:04
vvt
  
K: töö Usas
Greencardiga astud USA armeesse, nühid aasta aega Iraagis või Afganistanis ja ongi kodakondsus käden.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 13:18
Andrus
K: töö Usas
quote:
tfr: Küll aga ei maksa alatähtsustada fakti, et peale greencardi loteriil osalemist Sind tulevikus viisa taotlemisel hoopis kriitilisema pilguga vaadatakse.

kust selline info pärineb?

ise olen 2 korda vist green cardi taotlenud - kaotada pole ju midagi. samas viisa olen elu jooksul 5 korda saanud.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 13:50
1 edit. Last edited 28.05.2007 at 14:20 by Andrus
Sören
K: töö Usas
quote:
tfr: Küll aga ei maksa alatähtsustada fakti, et peale greencardi loteriil osalemist Sind tulevikus viisa taotlemisel hoopis kriitilisema pilguga vaadatakse.

hmh, ma kunagi aastaid tagasi ka korra osalesin loteriis, 2005 kui viimati turistiviisat taotlesin, anti kümneks aastaks ilma probleemideta (vestlusesl küsiti ainult midagi stiilis, et kas olen kunagi terrorismiga tegelenud ;) ). varem olin turistiviisat taotlenud vist viis korda ja iga kord olin saanud aastaks või vähemaks. eelmine kevad, kui j1/j2 viisat taotlesin, sain selle ka probleemideta kahe päevaga kätte (norm protseduur oli tol ajal minu mälu järgi nädal).


____________________________
gts1000 & gl500 & w140

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 14:00
ylo007
 
K: töö Usas
selles point ongi et tahaks ikke naca valge inimeses moodi tööd teha mitte olla
mingisuva tond
viimasel ajal olen kuulnud et seal maal ei viitsi isegi need alumise otsa inimesed tööd teha vaid elavad abirahadest
aga kui piisavalt asjalik olla jne siis peaks saaks seal ka norm tööd teha

mõned selle foorumi liikmedtoovad sealt ju autosid ka
mis nemad huvitavat rääkida oskavad

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 14:24
riisiveski
K: töö Usas
quote:
ylo007: selles point ongi et tahaks ikke naca valge inimeses moodi tööd teha mitte olla
mingisuva tond
Aga miks peaks kohe Eestist ära minema? Ka siin otsitakse spetsialiste erineva tasemega töödele ning kui vähegi tahta, siis leiab vägagi motiveerivaid töid ja ameteid.

____________________________
Be smart. Drive safe. Stay legal.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 16:48
Andrus
K: töö Usas
quote:
riisiveski:
quote:
ylo007: selles point ongi et tahaks ikke naca valge inimeses moodi tööd teha mitte olla
mingisuva tond
Aga miks peaks kohe Eestist ära minema? Ka siin otsitakse spetsialiste erineva tasemega töödele ning kui vähegi tahta, siis leiab vägagi motiveerivaid töid ja ameteid.

hea point. Ei leia, et hea spetsialist seal palka palju rohkem saab. Ainuke pluss on kogemus ja laiem silmaring mõne aja järel...

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.05.2007 at 18:28
ylo007
 
K: töö Usas
quote:
Andrus:
quote:
riisiveski:
quote:
ylo007: selles point ongi et tahaks ikke naca valge inimeses moodi tööd teha mitte olla
mingisuva tond
Aga miks peaks kohe Eestist ära minema? Ka siin otsitakse spetsialiste erineva tasemega töödele ning kui vähegi tahta, siis leiab vägagi motiveerivaid töid ja ameteid.

hea point. Ei leia, et hea spetsialist seal palka palju rohkem saab. Ainuke pluss on kogemus ja laiem silmaring mõne aja järel...

maailma näha selles ongi mõte

ei taha veel valge aiaga maja ja pere

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.05.2007 at 09:43
Ziil
 
K: töö Usas
Tooga on siin nii, et koikvoimalikud liht-toolised saavad min palka mis on (olenevalt osariigist) umbes 6.5-8$h. Mehhanikut kui tal pole ASE voi sarnast serti, pole kellegil vaja (serdid siis vastavalt erinevad mehhaanikul ja tehnikul, tasemeid samuti palju). Esimene vordub sisuliselt koristajaga)
Naiteks vaikese tookoja juhataja (6 meest hallata, tehniline korgharidus Columbiast, raagib/loeb/kirjutab inglise, hispaania, saksa tehnilist keelt, 25 aastat kogemust, koikvoimalikud taiendused labitud koolis, vaga lahtise kaega vend) saab 18$ h (miinus koikvoimalikud maksud, oma kindlustus, oma haigekassa kaart ---)

Eriti halb on tooga lounaosariikides ja eriti talvel, kuna esiteks on palju ladina Ameerikast tulnuid ja teiseks talvel tunglevad siia onneotsijad pohjapoolsetest osariikidest (kylm on :))

Elu on kovasti kallim vorreldes Eestiga, rapase urka eest maksad vahemalt 600$ kuus ja jallegi +el+vesi+ veel midagi. Soogi peale min 600$+. Auto+kytus+kindlustus... min 500$. See on min budjet ja vordub eluga Lasmamae yhetoalises korteris + 86 aasta Opel Kadetiga.

Pohimotteliselt kui pole lopetanud mingit kohalikku korgemat kooli, (voi pole muidu aferist) siin labiloogi voimalust ei ole. Kogemuse kindlasti saab aga kahtlen kas see tehnilist laadi on :) Arvesta min palgaga uhesonaga.

Siinmaal on kindel suhtumine, et kellegil peale sinu enda sind vaja ei ole!


Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
29.05.2007 at 18:29
Timo
  
K: töö Usas
Leidsin ühe vana teema, ärataks ellu. Mõned aastad juba seedinud, et võiks mõne aja lombi taga veeta. Mõistlik oleks miski töö leida kohapeal, sest nii rikas ei ole, et pikemalt niisama ringi luusida.
Paraku ei ole aga suuremat ettekujutust sealsest hetkeolukorrast. Nt elamise kulud, töö, j.n.e. Mõned foorumikasutajad peaksid pesitsema sealpool, äkki oskavad kommenteerida, või isegi mingeid pakkumisi, vihjeid, j.n.e jagada.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
25.10.2010 at 21:15
Stealth
 
K: töö Usas
Ma kahtlen sügavalt, et Ziili postituses kirjeldatu on positiivsuse poole kaldunud. Pigem vastupidi.
USA-s ei suuda mujalt riigist sisserännanud kahvanägu konkurentsi pakkuda kohalikele pigidele, keda iga päev Mehhikost jms. riikidest juurde tuleb, sest et nemad teevad sama tööd mis sina, ikkagi odavamalt.
Ja lugedes neid Ziili väljatoodud numbreid, kuimitu dollarit sul tööpäeva lõpus või palgapäeval kusagile rahakotti laekub, tekib küsimus, et kas on ikka mõtet võõrale maale virelema minna... ?

P.S. Sama teema käib ka Austraalia kohta. Ei oota teid seal keegi auväravate juures soola-leivaga. Immigrant on immigrant. Vahet pole, oled sa valge- või mustanahaline ja "paberitega ärijuht" vms. asjapulk.


____________________________
http://autoblogi.blogspot.com

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
25.10.2010 at 01:12
Timo
  
K: töö Usas
Sellepärast uuringi, et ei taha minna nii, nagu 99 prossa Eestlaseid lähevad kuskilt mujalt enda ´´õnne otsima, taskus ühe otsa pilet ja käes komps oma asjadega, saates pe..e kõik siinsed lähedased ja sõbrad, et siinne elu ei ole midagi väärt j.n.e. Ja siis paari kuu pärast on sunnitud ikkagi siinsetega ühendust võtma, et tagasilennu raha laenata :D.
Minu eesmärk ei ole mitte minna sinna raha teenimise eesmärgil, vaid et saaks ikka natuke ilma näha ja natukesekski siit Eestist eemale saada.
Teise variandina olen mõelnud, et lendaks lihtsalt ca kuuks ajaks sinna ja reisiks ringi, näiteks renditud sõiduka, või siis matkaautoga(mis tuleks lõppkokkuvõttes soodsam vist). Keegi siit käis ka ju niimoodi millalgi, aga ei suuda seda teemat üles leida, kus sellest juttu oli. Ostis sealt Cadi, cruisas sellega seal ringi ja lõpuks pani konti ja tõi Eestisse. Kui kellegil on aimdust, või lausa on käinud ja on eelarvest mingi nägemus võiks teada anda, kas siia, või privasse.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2010 at 08:42
antoonio
K: töö Usas
Timo, mina tuiasin nii eelmisel aastal:D. Lot of fun.
Sel aastal käisin perega paariks nädalaks ja sai rendikaga sõidetud ning fun anyway ning plaanis on jälle minna kevadel. KUi ei karda üksindust (irw) siis põruta üksi saad väga hea fiilingu ja lihtsalt 100% oma asja ajada.
Kui miskit ifi tahad jne siis võid PMi kah saata ei pea siin läbustama.

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
26.10.2010 at 09:14
krais1986
K: töö Usas
to Timo:
www.4x4.ee foorumist üks tegelane läks hiljuti USA-se. Ta üsna huvitavalt kirjutab seal oma tegemistest.
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=26663&postdays=0&postorder=asc&start=0

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
27.10.2010 at 23:09
mart154
 
K: töö Usas
quote:
Stealth:
P.S. Sama teema käib ka Austraalia kohta. Ei oota teid seal keegi auväravate juures soola-leivaga. Immigrant on immigrant. Vahet pole, oled sa valge- või mustanahaline ja "paberitega ärijuht" vms. asjapulk.



Bullshit. Kui sa vähegi midagi teha oskad ja seda employeritele tõestada suudad, siis elad sa siin hästi. HÄSTI!

Mart @ Esperance, $24/hour + free accom + free fuel + free food.
Lisaks veel igasugu boonused nagu workshopi kasutamine enda tarbeks sisuliselt alati kui tarvis jne.

Ja ei ole veel kohanud ühtki inimest, kes mind/meid siin mingiks immigranträmpsuks peaks.
Üldjuhul hinnatakse rohkemgi kui kohalikke.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.10.2010 at 07:49
Jesper
 
K: töö Usas
Mart, uskumatult paljudel on probleeme punktiga "kui sa vähegi midagi teha oskad". Me siin foorumites jms elame õndsas vaimuvalguse sõõris, vaidleme siin talverehvide, kõrgete kunstide, õigekeele ja elufilosoofia üle, kuskil (Eesti) maapiirkondades ja muidu barbaarsemates sõõrides on päriselt ka nii et 9nda klassi lõpuni punnitanu on juba üle küla professor. Kes ei usu võiks minna mõne tööandjast sõbra poole ja paluda mingeid viimase aja CV-sid näha.

Selles suhtes ma olen üpris kindel et ükski tqhq foorumit end vigastamata kasutada suutev inimene tegelikult sinna alamkasti ei kuulu, lihtsalt küss on selles et osades riikides sa pead kas ametlikult või mitteametlikult üpris palju higistama, et seda tõestada. Seda just tänu miljonitele moroonlastele, kelle jalajälgedes sa uude maailma sammud sead. Selles suhtes ma võin küll suht mürki võtta et sa pead ikka mingi erikuradi universumi parim torumees või autoluksepp olema et USA tööloa jaoks kvalifitseeruda, samas kui näiteks programmeerijat või disainerit loetakse "kõrget lisandväärtust loovaks töökohaks" ja elu on oluliselt lihtsam. "Paberitega ärijuhi" kohta pole uurinud, aga pakuks et suhtkoht ükskõik milline magistrikraad kui just ei kvalifitseeri automaatselt inimeste hulka, siis lihtsustab asju suurusjärgu võrra.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.10.2010 at 09:51
2 edits. Last edited 28.10.2010 at 09:56 by Jesper
jyrts
K: töö Usas
Lugesin siin ka seda teemat ja alguses ei osanud nagu midagi sekka rääkida,kuna ei ole isegi ühtegi tuttavat,kes mikidemaal elaks,või oleks seal käinud õnne otsimas.Aga kuna sujuvalt lisandus siia teemasse ka juttu Austraaliasse tööle mineku kohta,siis selles vallas oskan juba paar sõna suuvoodrina kaasa rääkida.Mul sugulane koondati Eestis MASU saabudes ära ühest kullerfirmast ja kuna kutil peret-midagi hinge taga polnud,võttis saba selga ja koondamisrahad taskus,põrutas kängurumaale minema(vahepeatusega läbi taimaa).Kutil polnud õrna aimugi,kuhu minna,mida teha-lihtsalt astus lennukist maha,sõitis bussiga"kuhugi" ja lõpppeatusest lonkis "kuhugipoole".Nägi mingit istandust ja astus hoovi sisse.Küsis tööd ja saigi.Nüüd juba kolmas aasta seal tööl ja väga rahul omadega.
Nimelt,mis välja tuli-kohe,kui kuuldi,et eestlane,ei olnud rohkem eriti midagi küsitud,sest nagu selgus,olevat ka sealmaal juba eestlaste tööjõud väga hinnatud ja "väidetavalt" isegi rohkem,kui kasvõi sakslased,või prantslased.
Sugulase soovitus oli lühidalt selline,et peab lihtsalt olema julgust astuda hoovi sisse ja küsida,mitte heita põõsa alla maha ja oodata,kuni keegi tuleb ise tööd pakkuma.
Kutt on lihttööline,ilma mingi erihariduseta ja ütles,et ei pea lugema veeringuid,et kas elab palgast palgani ära või mitte.Paneb isegi kõrvale ja ütles,et tagasi arvatavasti ei tule kunagi.
Ja siin järgmisele postitajale ütleks,et kõik ei olegi peremeesteks loodud,viitsiks nad või mitte.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.10.2010 at 13:06
1 edit. Last edited 28.10.2010 at 17:32 by jyrts
madis
K: töö Usas
Ma ei saa kuidagi torkamata jätta, aga mõne mehe jutu võib kokku võtta:

Lähen välismaale sulaseks, sest kodus peremees olla ei viitsi ja ei oska.

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.10.2010 at 17:26
Maik
  
K: töö Usas
Sulane oled ka eestis, lihtsalt seal elad tunduvalt paremini ja mis minuarust kõige positiivsem - soe on !

suur vahe imho...

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.10.2010 at 18:31
DevilDeVille
  
K: töö Usas
quote:
madis: Ma ei saa kuidagi torkamata jätta, aga mõne mehe jutu võib kokku võtta:

Lähen välismaale sulaseks, sest kodus peremees olla ei viitsi ja ei oska.

Utoopiasse laskudes:

Kõik toimib nagu õlitades, kui igamees on peremees või vähemalt direktor.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.10.2010 at 18:48
Koit
  
K: töö Usas
On voimalik vaga edukalt ka valjamaal juhtival positsioonil olla. Kasulikum kui eestis. Jutt siis keskastme juhiks olemises. Aga oige on see, et kui koik oleksid direktorid siis oleks ka vahe nirusti. Eestis kusjuures kipubki sedasi olema, et koik on targad ja direktorid omastarust, minu erialal vahemasti. Ja ei maksta ka.

Tapitahti pole, sest valjamaal ja tooarvutis. Muidugi USA too kohta haakus ideaalselt see minu post, aga las ta olla. Niikuinii on labu juba.

____________________________
Chevrolet Caprice Classic, ex Police
Chrysler Voyager
Plymouth Voyager
Pontiac Grand Amr
Cadillac DeVille 32V
Cadillac DeVille 4,9 V8
Thunderbird SC
Cadillac Deville 4,9 V8 '95

Warning: Undefined variable $offset2 in /data01/virt688/domeenid/www.tqhq.ee/test/forum/func.php on line 306
28.10.2010 at 19:52
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K: töö Usas   1 2  
Log in: Username: Password:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.